Zlín – Litoměřice 4:1 (kon.) | Jihlava – Sokolov 2:3 (kon.) | Vsetín – Prostějov 1:2 (kon.)
Frýdek-M. – Slavia 7:2 (kon.) | Pardubice B – Kolín 3:2 (kon.) | Poruba 2011 – Třebíč 1:0 (kon.)
Šumperk – Přerov 4:3 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice B
3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
SC Marimex Kolín
Středa 05.10.2022, 18:00 • Zimní stadion Chrudim • Chance liga • 8. kolo

B tým Pardubic na domácím ledě vyválčil velice cenné tři body proti Kolínu. Už v páté minutě sice hosty poslal do vedení Nedvídek, v první třetině ale ještě odpověděli Endál s Herčíkem. Ve druhé třetině padlo po jednom gólu na každé straně a do třetí třetiny se tak šlo za nejtěsnějšího možného rozdílu, který i přes velký tlak Kolína bojovností domácí mužstvo ubránilo. (20:16:37)

59:51
    Po zásahu pardubické střídačky ještě jedno vhazování.

59:27
    Tentokrát končí Kolmannova střela ve výstroji Kloučka, který přerušuje hru.

58:51
    Po Kolmannově střel zvoní tyč za Kloučkem!

58:23
    Soukup už rovnou zůstává na střídačce, hosté tak riskují.

58:23
    Hostující trenér si vybírá oddechový čas.

58:23
    Nebezpečný odraz Klouček krotí v lapačce.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:23
    Ze strany Dynama už je to spíš o bránění, střely mířící na Kloučka ale brankář chytá nebo obrana zablokuje.

56:33
    Lichtag vyhozením ukrajuje další sekundy, u puku opět však Kolín.

56:15
    Hosté nadále okupují pardubické pásmo, obrana ale pevně drží.

55:13
    Kloučkovi vypadl pokus z lapačky a u kotouč jsou dále hráči Kolína.

54:35
    River Rymsha se dožaduje trestu, ale ano teď sudí nepíská. Následně je za Kloučkem branka mimo své tradiční postavení.

53:56
    Skákavá Langova střela byla hodně nepřesná, u puku domácí.

53:05
    Po dlouhé době si vyzkouší rozehrát puk pardubický brankář Klouček.

Dnešnímu utkání přihlíží 436 diváků.

52:13
    Kolmannova žabička byl protečována Králem, ten puk ale nemá šanci dostihnout.

51:25
    Nedbal byl ve střelecké pozici, ale dolní růžek netrefil přesně.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 9. Endál, 17. Herčík (Pochobradský, Nedbal), 31. Lichtag (Zdráhal) – 5. Nedvídek (Ouřada), 36. Síla (Rymsha)

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Zdráhal (A), Kaštánek, Oliva, Nedbal, Drtina, Tvrdík – Půhoný, Herčík, Rouha – Lichtag, Kaut (C), Pavlata – Kulhánek, T. Zeman, Endál – Štetka, Pochobradský, Rohlík.
    Trenér: David Havíř

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Aubrecht, Kolmann (A), Naar, Kukla, Rymsha, Pelda – Sklenář, Koukal (C), Z. Král (A) – Dlouhý, Nedvídek, Ouřada – Jankovský, Matějček, Moravec – Síla, Morong, Lang – Šedivý.
    Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Svoboda, Micka – Beneš, Zídek