Salzburg – Dinamo Záhřeb 1:0 (kon.) | RB Lipsko – Celtic 3:1 (kon.) | Chelsea – AC Milán 3:0 (kon.)
Real Madrid – Šachtar 2:1 (kon.) | Manchester City – Kodaň 5:0 (kon.) | Sevilla – Dortmund 1:4 (kon.)
Juventus – Maccabi Haifa 3:1 (kon.) | Benfica – PSG 1:1 (kon.)
Real Madrid
2:1 (2:1)
FK Šachtar Doněck
Středa 05.10.2022, 21:00 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Liga mistrů • Skupina F

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 15:5. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:14. (22:56:26)

To byl zápas! Estadio Santiago Bernabeu bylo svědkem zajímavého souboje, který nakonec skončil těsnou výhrou Realu Madrid 2:1. Domácí přitom měli především v prvním poločase obrovské množství šancí a kdyby v bráně Šachtaru nestál famózní Trubin, mohl být již v první půli rozdíl minimálně pětibrankový. Domácí vedli po 28 minutách 2:0 a vše se zdálo být naprosto jasné. Avšak v 39. minutě snížil Zubkov a i když měli domácí po změně stran opět hodně šancí, další gól již k vidění nebyl.

90+2

90+2
    Žlutá karta pro tým FK Šachtar Doněck (Michajlo Mudryk).
    90+2. Asensio trefil tyč

90+2
    Teď měl gól na kopačce Asensio, v gólové pozici ale trefil jen tyč hostující brány!

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.

89
    Po následném rohu Kroose jsme další zakončení domácích již neviděli.
    89. Trubin vychytal Benzemu

89
    Valverde vybojoval balon pro Benzemu, který měl další velkou šanci. Jeho pokus z hranice vápna ale bravurně vyrazil hostující hrdina Trubin.

88
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck:
    ze hřiště odchází Georgij Sudakov, přichází Neven Djurasek,
    ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Lassina Traoré.

88
    Z hranice vápna pálil levačkou Benzema. Jeho pokus byl rozhodně zajímavý, míč po zemi prolétl asi tak metr vedle pravé tyče Trubinovy brány.

86
    A o další nepřesnou střelu se postaral i Marco Asensio.

86
    A střelecký pokus na druhé straně zaznamenal také Georgij Sudakov, i on ale mířil mimo.

85
    Do palebné pozice se dostal znovu Valverde, míč opět poslal ale vysoko nad.

84
    Domácí jsou znovu v tlaku a hosté se jen brání.

82
    Teď to byl opět Vinícius, který se ve vápně Šachtaru dostal k zakončení. Na jeho technický pokus k tyči ale v pohodě dosáhl Trubin.

82
    U míče jsou domácí. Ti hrají již o poznání opatrněji a rozhodně nemají takový tlak jako v prvním poločas.

Aleš Strouha

Branky: 13. Rodrygo, 28. Vinícius Júnior (Rodrygo) – 39. Zubkov (Mychajličenko)

Karty:   55. Bondar (SAC), 90+2. Mudryk (SAC)

Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 15:5. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:14.
    Real Madrid: Lunin – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Valverde, Tchouaméni (75. Camavinga), Kroos – Rodrygo (80. Asensio), Benzema (C), Vinícius Júnior.
    Náhradníci: L. López, Caňizares – Vallejo, Nacho Fernández, E. Hazard, Modrić, Odriozola Arzallus, Vázquez, Rüdiger, M. Díaz.

Trenér: Carlo Ancelotti

FK Šachtar Doněck: Trubin – Mychajličenko, Bondar, Matvijenko, Konoplja – Stěpaněnko (C) (88. Traoré) – Šved (67. Petrjak), Bondarenko, Sudakov (88. Djurasek), Mudryk – Zubkov (67. Sikan).
    Náhradníci: Ševčenko, Pjatov – Kryvcov, Kryskiv, Topalov, L. Taylor, Očeretko, Kozik.

Trenér: Igor Jovičević

Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Pozor (SVK)