Litoměřice – Vsetín 7:3 (kon.) | Přerov – Zlín 1:2 (po pr.) | Slavia – Šumperk 5:0 (kon.)
Kolín – Poruba 2011 4:6 (kon.) | Frýdek-M. – Pardubice B 2:3 (kon.) | Třebíč – Jihlava 4:1 (kon.)
Prostějov – Sokolov 5:2 (kon.)
SC Marimex Kolín
4:6 (1:0, 2:4, 1:2)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 08.10.2022, 17:00 • Zimní stadion města Kolín. • Chance liga • 9. kolo

Kolín sice ve třetí třetině srovnal, jenže pak přišly dva góly Poruby. Kozlům zkrátka došla šťáva, daň z partnerství z Hradcem, který si stáhl pět hráčů do svého týmu. Nicméně i tak Kozlové dnes podali bojovný výkon, Poruba byla pouze produktivnější v útočném pásmu. (20:08:11)

59:45
    Ofsajd hostů.

59:05
    Šlahař koupil v rohu nějakou ránu, a tak se přerušila hra. Ale odjel po svých, to je dobrá zpráva.

58:28
    Poruba ještě touží po jednom gólu, ale ten zatím nepřichází.
    57:24 Tomáš VILDUMETZ - 4:6

57:24
    Poruba právě vstřelila branku!
    Autorem branky je TOMÁŠ VILDUMETZ, který po buly ujel všem a střelou mezi betony prostřelil Sajdla. Tohle už Poruba nepustí, vede 6:4! Asistence: Jakub Šlahař.

57:15
    Icing Poruby.

56:28
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Kryštof Lang.

56:16
    V dobré pozici se zjevil Kolmann, jenž ten neuspěl. Blok obrany Poruby.

55:32
    Icing Kolína.

55:05
    Střondala po pěkné individuální akci proti Sajdlovi neuspěl.

54:28
    Christov na pravém křídle hledal někoho před brankou. Nenašel, ačkoliv Sajdl si jistý tedy nebyl.

54:05
    Domácí se ve čtyřech nemohou dostat dopředu, což je problém.

53:37
    Poruba sice dotlačila puk za čáru, ale to až po odpískání.

53:21
    Petr Kolmann – 2 min., nesportovní chování.

52:59
    Matějček hledal před bránou Koukala, jenže ten nedokázal v dobré šanci propasírovat puk skrze gólmana.

52:30
    Dvě střely na úvod přesilovky vyslal na bránu Niko. Jednou minul, podruhé zakročil Bláha.

52:19
    Další přesilovku si zahraje Kolín, Šoustal je vyloučen na dvě minuty a za protesty dostal zřejmě ještě trest do konce zápasu za nějaké to slůvko navíc.

52:03
    Šoustal hledal někoho na teč před bránou, jenže nenašel.

50:54
    Pěkná kombinace prvního útoku Kolína, jenže Král nedokázal trefit branku!

Dnešní utkání sleduje 611 diváků.

50:18
    Z pravé strany to Tomáš Vildumetz zkusil na Sajdla, ten předvedl nejistý zákrok, když puk vyrazil lapačkou.

50:11
    Pokus od modré tlumí Sajdl na svém klíně.

49:55
    Ofsajd Kolína.

49:31
    Berisha na ledě, Poruba musela přežít pouze závěrečný tlak v přesilovce. A to se povedlo.

49:26
    A znovu Ouřada, zleva pálil mimo.

49:14
    Nedvídek našel v dobré pozici Ouřadu, ale ten se nedostal do ideální pozice ke střele.

48:46
    Kozlové se zatím musí spíš bránit.

47:50
    Jenže pak se hosté dostali do obrovské šance, velmi dobrý zákrok nyní opět předvedl Sajdl, který vychytal Jiřího Brodka.

47:36
    Start přesilovky ve znamení porubského vyhození!

47:31
    Berisha tvrdě dohrál Nika a dostává za to dvě minuty. Konkrétně je to menší trest za napadení. Kozlové mají velkou šanci na srovnání.

47:18
    Na modrou dostal přihrávku Šlahař, jenže Sajdl vyrazil puk vyrážečkou mimo.
    46:58 Jiří BRODEK - 4:5

46:58
    Ostravané si berou vedení zpět! JIŘÍ BRODEK se výborně zorientoval v předbrankovém prostoru a bekhendem po ledě procpal puk mezi betony Sajdla. Asistence: Radim Toman a Jiří Karafiát.

46:52
    Další zákrok Sajdla, po kterém došlo k nebezpečnému souboji, u kterého byl tuším Lang. Vylučovat se nicméně nebude.

46:43
    Po buly vystřelil Klimíček mimo! Ale to byla slušná rána.

46:15
    Střondala pálil zprava vedle.

45:28
    Jankovský hledal před bránou Matějčka, který se však ke střele nedostal. Pak zase pálil Kolmann, blok Porubských mu v tom zabránil.

44:43
    Do jízdy dostal hezkou přihrávku Naar, jenž vystřelil krátce za modrou. Bláha připraven.

44:34
    Výborný Sajdl! Brankář Kolína nyní vychytal únik Šoustala! Kvalitní práce gólmana Kozlů.

44:09
    Zprava to na bránu zkusil po odrazu Šoustal, Sajdl připravn.
    43:22 Petr KOLMANN - 4:4

43:22
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Máme srovnáno Kozlové nesložili zbraně a na začátku třetí třetiny spustili tlak, jenž je po zásluze odměněn srovnáním. PETR KOLMANN nahodil puk na Bláhu a pak se jel moc hezky radovat ke spoluhráčům na střídačku. Asistence: Jakub Sklenář a Kryštof Ouřada.

43:03
    Po levém křídle se vehnal do pásma Sklenář, jenže jeho třela skončila mimo.

42:14
    Dlouhý se zjevil sám před brankou! Jenže na brankáře hostů nevyzrál. Dobrý zákrok Bláhy!

41:54
    Před bránou hledal Dlouhý kapitána Koukala, jenže prováhal ideální moment.

41:13
    Kolmann ještě před červenou znovu vystřelil, Bláha vyráží. Kozlové jsou na úvod třetí třetiny aktivnější.

40:21
    Nahození Kolmanna končí v lapačce Bláhy.

40:01

Třetí dějství začne v 18:55.

No, druhá třetina z pohledu Kolína směrem do defenzívy dobrá vůbec nebyla. Kozlové inkasovali hned čtyřikrát, u některých gólů nemohl mít čisté svědomí brankář Sajdl. Nejprve sice zvýšil Sklenář na 2:0, jenže pak to přišlo. V období od 23. do 26. minuty snížil Michal Vachovec, srovnal Jakub Šlahař a nakonec převrátil skóre Tomáš Gřeš. Kolín se pak po direktu zvedl, zásluhou Jána Nika srovnal. Jenže vedení vrátil Ostravanům v minutu před koncem Roman Pšurný. Po divokém průběhu Kolín prohrává s Porubou 3:4.

40:00

39:59
    V samotném závěru měla první letka Kozlů obrovskou šanci na srovnání, jenže proti Bláhovi neuspěl ani Koukal, ani Aubrecht!
    38:59 Roman PŠURNÝ - 3:4

38:59
    Divočina pokračuje! Hosté přečíslili domácí tým, Šlahař vypálil možná cíleně na levý beton gólmana, který jej vyrazil k ROMANU PŠURNÉMU, který vrací vedení Ostravanům. Asistence: Jakub Šlahař, Aaron Berisha.

38:31
    Brejk Kozlů! Sklenář ujížděl s Ouřadou dva na jednoho, jenže blokovaná přihrávka prvního jmenovaného končí až u Bláhy!

38:05
    Ouřada už už se cpal dopředu, jenže hosté jej o puk připravili.

37:56
    Z levé strany se dostal ke střele Střondala, jeho golfák končí po teči v ochranné síti.
    37:13 Ján NIKO - 3:3

37:13
    To byla rána jak z děla! Kozlové srovnávají a postaral se o to JÁN NIKO, ke kterému se odrazil puk příhodně po akci Kozlů. A bek Kozlů se do toho pořádně opřel a srovnal. Asistence: David Aubrecht.

36:30
    Pěknou akcí se prezentoval Ouřada, jenž následně vypálil. Bláha si jistý nebyl, puk nedržel, jenže jeho beci mu poté pomohli.

35:52
    Další střela. Od modré vypálil tuším Šlahař, ale Sajdl tlumí jeho pokus.

35:40
    Před bránu dostal přihrávku Tomáš Vildumetz, jenže Sajdl puk chytá!

35:07
    Koukal přiťukl puk Dlouhému, ten se ale do střely nedostal.

34:48
    Matějček prokázal dobré krytí puku, kterým teď vytvořil prostor pro Kolmanna na střelu. Jenže ten se svým nahozením neuspěl.

34:22
    Pěkná akce Poruby, nyní Sajdl svůj tým podržel! Pšurný dostal před bránu puk od Šlahaře, jenže gólman Kolína se dokázal přesunout a zalehnout puk.

34:04
    Čtvrtá letka Kolína pohybem zlobila Porubu, jenže se píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

33:46
    Vildumetz na ledě.

32:35
    Nyní to zase zkoušel Niko, jenže Bláha jeho střelu doprostřed našel na své hrudi.

32:28
    Dobré akce Kozlů. Další střelu na teč vyrazil Bláha, následně po kombinaci s Kolmannem a Koukalem pálil Král. Bláha v bráně připraven.

32:06
    Krátce po buly Bláha opět kryje puk svou lapačkou.

32:03
    Střela Kolmanna od modré skončila v lapačce gólmana.

31:46
    Přesilovka pro Kolín, dvě minuty dostává Vildumetz. A to za sekání. Během signalizované výhody předvedl Moravec s Morongem a Sílou pěkný ťukes, který však nakonec střelou neskončil.

30:57
    Další zákrok Sajdla, zleva nahazoval kotouč Berisha.

30:15
    Po pravém křídle se cpal dopředu Král, jenže ke střele se nedostal. Poté ještě stačil vleže přihrát, ale před brankou nikdo z jeho kolegů neoperoval.

29:45
    A další zákrok, tentokrát musel Sajdl lovit lapačkou střelu po individuální akci Krenželoka.

29:36
    Další obrovská šance, Sajdl nyní výborně vychytal blafák Šoustala, který dostal skvělou přihrávku do druhé vlny.

29:15
    Nedvídek nahrál do dobré pozice Sklenářovi, jenže ten nezpracoval.

28:55
    Ofsajd Poruby.

28:48
    Do třetice všeho dobrého. Další vyhození přes všechny čáry. Vhazuje se před Bláhou.

28:34
    A tady jdeme znovu. Další zakázané uvolnění.

28:24

28:15
    Střela Klimíčka od modré končí na blokujících hráčích Kolína, Sajdl tak nemusel zasahovat.

27:40

26:59
    Král z levého křídla hledal před bránou Nedvídka, jenže ten byl až moc blízko brance. A tak nedokázal Bláhu překonat.

26:15
    Nahození Mlčáka vyráží Sajdl do rohu.

25:52
    Oddechový čas pro tým SC Marimex Kolín.
    25:52 Tomáš GŘEŠ - 2:3

25:52
    Velký obrat Ostravanů. V dobré šanci se sice zjevili hosté, jenže tu nejprve Sajdl vychytal, jenže pak kolínský gólman nebyl v ideální pozici, a tak Jiří Karafiát zpoza branky našel TOMÁŠE GŘEŠE, který puk usměrnil za čáru. Hlouček fanoušků Poruby bouří. Už je dokonce do půl těla, a to je teda celkem zima. Asistence: Jiří Karafiát a Tomáš Šoustal.

24:50
    Kozlové jsou trochu opaření, což je po takovém průběhu asi pochopitelné.
    23:52 Jakub ŠLAHAŘ - 2:2

23:52
    A je srovnáno. Autorem branky je JAKUB ŠLAHAŘ, který nabral puk ve středním pásmu a vyslal jej na gólmana Sajdla. A k překvapení snad všech skončil až v síti. Začínáme znovu. Asistence: Roman Pšurný.

23:15
    Po buly nahodil na gólmana kotouč Kolmann, zřejmě doufajíc v teč. Ale ta nepřišla. Bláha puk ztlumil.
    22:50 Michal VACHOVEC - 2:1

22:50
    Nahození MICHALA VACHOVCE od modré čáry překvapilo Sajdla, který jej zřejmě neviděl. A tak hosté snižují a vrací se do zápasu. Branka z těch lacinějších. Asistence: Tomáš Gřeš, Tomáš Šoustal..

22:35
    Do druhé vlny hledal Gřeš Klimíčka, ten nevystřelil.

22:29
    Icing hostů.

22:15
    Poruba se cpala dopředu, ale nic velkého z toho nebylo. Nyní už jsou v útočném pásmu zase Kozlové.
    21:03 Jakub SKLENÁŘ - 2:0

21:03
    Domácí jdou z brejku do vedení 2:0! Duo Kozlů ujelo do přečíslení a JAKUB SKLENÁŘ dokázal z bezprostřední blízkosti nastavit hůl tak, aby překonal gólmana Bláhu. Vynikající práci u tohoto gólu provedl Zdeněk Král. Asistence: Zdeněk Král, David Aubrecht.

20:18
    Svižná půlminuta! Sajdl musel vyrážet střelu Berishy maskou!

20:08
    Koukal vyhrál buly dopředu, Dlouhý hned pálil zleva na gólmana Bláhu. Ten vyráží.

20:01

Oba týmy na ledě, jdeme na věc.

Ta začne v 17:52.

Po dvaceti minutách vede Kolín díky šťastnému gólu Petra Koukala, do kterého vyrazil puk po svém zákroku Bláha. A tak domácí hned v úvodní minutě vedli. Jenže poté postupně přebírali aktivitu hosté z Poruby. Jen díky zatím skvělému Sajdlovi je skóre příznivé pro Kozly. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina.

20:00

20:00
    V rohu obranného pásma ještě Niko tak dlouho masíroval na zádech soupeře, až z toho byla málem bitka. No, naštěstí nic takového nepřišlo.

19:49
    Nepřesně nyní přihrál Kolmann, icing Kolína.

19:25
    Král pouze protečoval puk na stranu Poruby, hosté tak následně opět útočí.

18:55
    Střela Gřeše z pravého křídla skončila na levém betonu brankáře Kolína.

18:23
    Moravec po buly odvezl kotouč za červenou a nahodil. Potřeboval se svými kumpány vystřídat.

18:17

17:52
    Další navštívenku na Sajdla vyslal Krenželok, brankář Kolína reflexivně vyrazil. Domácí jsou nyní pod tlakem hostů z Ostravy.

17:25
    Z otočky vyslal puk na Sajdla Aaron Berisha, jenže minul klec!

17:12
    Sklenář poslal puk na střelu přímo k Krenželokovi, který následně hned vypálil. Jenže lapačka Sajdla předvedla úspěšný švih!

17:00
    Icing Kolína, vhazovat se bude po pravici Sajdla.

16:37
    Střondala se pěkně proháčkoval přes střední pásma a poté naslepo hledal spoluhráče před bránou. Tam však nebyl nikdo v červeném.

16:05
    Tlak Kozlů! Dvě šance měl Král, jenže Bláha si pokaždé poradil. Třetí střelu od modré poté ztečovala defenzíva Poruby.

14:55
    Ošemetná situace pro Sajdla! Od zadního hrazení se kotouč odrazil k Pšurnému, který však byl překvapen a své šance nevyužil. Sajdl byl u opačné tyče.

13:44
    V dobré šanci a pozici se zjevil Moravec, jenže jeho střelu zblokovala defenzíva Ostravanů.

13:24
    Niko osvobodil svůj tým, domácí v plném počtu.

12:52
    Další pokus Poruby. Střela kapitána Urbance končí v náručí Sajdla.

12:18
    Střelu Radima Tomana tečoval před bránou Tomáš Gřeš do ochranné sítě.

11:24
    Smolné vyloučení Davida Aubrechta. Ten nyní obdržel dvě minuty za podrážení. To, když chtěl na dlouhou hůl předat přihrávku spoluhráči do brejku.

10:12
    Aubrecht dlouho zpracovával puk, až o něj málem přišel. Z toho by býval byl únik Porubských. Jenže nakonec z toho byla střela obránce Kolína do ochranné sítě. Po teči jednoho z hostů.

09:11
    Hosté se vydali ve vlastním oslabení dopředu, jenže jejich akce nebyla přesná. Domácí se tak vydali k brance Bláhy. Jenže je zastavil ofsajd.

08:45
    Nahození Kolmanna končí v náručí gólmana Bláhy.

08:29
    Další přesilovka pro Kozly, Berisha vyloučen na dvě minuty za krosček. U vlastní branky se navíc ještě po souboj skácel k zemi Naar, který měl pravděpodobně vyražený dech. Ale snad bude v pořádku.

08:05
    Naar ještě pálil z dobré pozice, ale Bláha vyráží.

07:51
    No, nedá se říct, že by se Kozlům přesilovka povedla. Hosté v plném počtu.

06:44
    Vynikající práci nyní odvedl Urbanec, který získal čas pro Porubu, navíc vysunul do šance i Šlahaře. Jenže jeho střelu Sajdl vyrazil.

05:50
    První přesilovku si zahrají domácí, Gřeš dostává dvě minuty za podrážení.

05:45
    V další velké šanci se zjevil Král, který však z bezprostřední blízkosti Bláhu nepřekonal!

05:23
    Navštívenka Peldy skončila v náručí gólmana.

05:19
    Další dobré šance Kozlů! Na pravé straně dostal prostor nejproduktivnější hráč Kolína Zdeněk Král, proti jeho pokusu se stačil přesunout Bláha. Ten pak lapil i přihrávku Dlouhého do předbrankového prostoru.

04:24
    Matějček získal puk a nic složitého nevymýšlel, chtěl získat pásmo pro Kolín. A to se povedlo.

04:01
    Nahození od modré vyslal Adam Sedlák, Sajdl vyráží.

03:21
    Pelda není nejvyšší z beků, ale nyní dobře ustál dva těžké souboje s Karafiátem a tuším Christovem. Díky tomu Kolín na puku.

02:57
    Další zakázané uvolnění Ostravanů.

02:45
    Jenže domácí výborně tlakem na beky vybojovali puk zpět. Koukalovo nahození musel lovit lapačkou brankář Poruby.

02:28
    Střela Aubrechta od modré po bloku změnila směr, Dlouhý po té za brankou Bláhy ztratil puk.

01:50
    Nepřesná rozehrávka brzdí akci Poruby.

01:32
    Sajdl na druhé straně přikrývá puk po střele hostů.

01:15
    Moravec dobře přešel přes dva hráče a pak vypálil, Bláha v brance vyráží.

00:49
    00:32 Petr KOUKAL - 1:0

00:32
    Blesk z čistého nebe! Hned první střela na bránu končí v síti zásluhou teče PETRA KOUKALA před brankou. Bláha totiž vyrazil puk do kapitána Kolína. Ten se tak nyní se prosazuje v úvodní minutě velmi šťastně. Asistence: Jakub Naar.

00:15
    Na buly, které trvalo pekelně dlouho, nakonec uspěli domácí. Jenže následně Královu přihrávku protečovali hosté ven z pásma.

00:01

Oba týmy nastupují na led, za chvilku jdeme na věc.

SC Marimex Kolín: Sajdl (Soukup) – Kolmann, Aubrecht, Niko, Naar, Pelda – Z. Král, Koukal, Dlouhý – Ouřada, Nedvídek, Sklenář – Moravec, Matějček, Jankovský – Lang, Morong, Síla – Šedivý.
    Trenér: Jan Šťastný.

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Slíž) – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Krenželok, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Berisha – Vildumetz, Toman, Střondala – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Brodek, Karafiát, Christov.
    Trenér: Jiří Režnar.

Rozhodčí: Pilný, Zubzanda – Maštalíř, Roischel.

Po loňském zpackaném ročníku přišla v Porubě velká obměna. Třeba v brankovišti vytvořili silné duo Daniel Dolejš a Ondřej Bláha. I tým v poli posílil. Například o Vojtěcha Střondalu, Tomáše Vildumetze nebo Tomáše Šoustala. Ostravané vstoupili do Chance ligy kvalitně, zatím prohráli jen dvakrát a mají o bod méně než Kolín. Uspěji v souboji s výše postaveným tabulkovým sousedem?

Kolín, podobně jako partnerský Mountfield HK, bojuje s marodkou. Mimo jsou Ján Niko a Matěj Pinkas + také hráči mezi Kolínem a Hradcem pendlují. A tak Kozlové nemohou počítat ani se službami Jana Veselého, Lukáše Pajer, Zdeňka Čápa nebo Reného Piegla. Nyní navíc svěřenci Jana Šťastného dvakrát za sebou prohráli, s Pardubicemi a Frýdkem-Místkem A třetí prohru v řadě se nyní pokusí odvrátit v domácím prostředí proti Porubě.

Hezký den z Kolín, kde nás čeká duel 9. kola Chance ligy mezi SC Marimex Kolín a HC RT TORAX Poruba 2011. Duel Kozlů s Ostravany začíná v 17:00. A s námi jej můžete sledovat skrze textový přenos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Krátký

Branky a nahrávky: 1. Koukal (Naar), 22. Sklenář (Z. Král, Aubrecht), 38. Niko (Aubrecht), 44. Kolmann (Sklenář, Ouřada) – 23. Vachovec (Gřeš, Šoustal), 24. Šlahař (Pšurný), 26. Gřeš (Karafiát, Šoustal), 39. Pšurný (Šlahař, Berisha), 47. Brodek (Toman, Karafiát), 58. Vildumetz (Šlahař)