Letňany – Chomutov 3:2 (kon.) | Písek – Řisuty 6:4 (kon.) | Příbram – Děčín 2:5 (kon.)
Val. Meziříčí – Vyškov 2:6 (kon.) | Kopřivnice – Znojmo 0:10 (kon.) | Opava – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.)
Havířov – Žďár n/S 3:5 (kon.) | Klatovy – Hronov 4:1 (kon.) | Mostečtí Lvi – Benátky n/J 8:3 (kon.)
Tábor – Ústí n/L 4:3 (po pr.) | Kobra – Jablonec n/N 6:2 (kon.) | Cheb – Vrchlabí 0:4 (kon.)
Nový Jičín – SHKM Hodonín 2:1 (2:1 po s.n.)
HC Stadion Cheb
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
HC Stadion Vrchlabí
Sobota 08.10.2022, 18:002. liga skupina Západ • 6. kolo

Hokejisté Vrchlabí dnes dokázali vyhrát na ledě Chebu 4:0. O svém vítězství rozhodli už ve druhé třetině, kdy se postupně trefili Urban, Chalupa a Hlaváč. Navíc ještě v poslední periodě zvýšil náskok hostů Chrtek, takže na konci už nebylo co řešit. Vrchlabí si tedy připisuje své první tři body v sezoně.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:14:16)

58:38
    Duchan se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, ale kotouč za čáru neprocedil.

57:40
    Kerekaničova střílená přihrávka adresáta nenašla. Hostům chyběl kousek.

57:25
    Už se pomalu ale jistě dostáváme do závěrečné fáze tohoto utkání. Vrchlabí teď pobývá v útočné zóně.

55:08
    Krinwald teď už hraje o čisté konto. Střelu z blízkosti dokázal vyrazit do ochranné sítě.

53:57
    Není velkým překvapením, že dnešní zápas se z obou stran už víceméně dohrává.

52:05
    Domácí brankář chvíli nevěděl, kde kotouč má, ale nakonec popáté v dnešním utkání neinkasoval.

51:22
    Perička ještě přihrával do strany na lépe postaveného spoluhráče, který ale prostor u bližší tyče nenašel.

50:29

50:03
    Cheb už s tímto zápasem těžko něco udělá. Tlak v přesilovce se nekoná a Vrchlabí má stále čtyřbrankový náskok.

49:11
    Po kvalitním zásahu Krinwalda se bude vhazovat v útočném pásmu Chebu.

48:29
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí:
    Jakub Kynčl – 2 min., podrážení.

48:10
    Domácí se chystají založit další útočnou akci. Začínají samozřejmě od obránců.

47:13
    Vašíček vyslal tvrdou střelu z dálky, která skončila na hrudi jednoho z obětavých obránců. Perfektní obranný zákrok, který ale určitě bolel.

45:26
    44:32 Ondřej CHRTEK - 0:4

44:32
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Vrchlabí vstřelilo branku v oslabení, takže v tomto utkání je už nejspíše hotovo. Úspěšným střelcem byl ONDŘEJ CHRTEK. 0:4. Bez asistence.

43:26
    Albert Cerman – 2 min., nedovolené bránění.

41:48
    Cheb měl možnost zahrozit z rychlého protiútoku, avšak přihrávka útočníka směrem před bránu přesná nebyla. Lépe řečeno, hosté zasáhli hokejkami.

40:25
    Chalupa se na začátku třetiny ocitl úplně sám před brankou Chebu. Horní růžek o pár centimetrů netrefil.

40:01

Ve druhé třetině hosté skórovali hned třikrát, a tak před třetí částí mají komfortní vedení. Trefili se Urban, Chalupa a také Hlaváč. Dokáže Cheb s tímto vývojem ještě něco udělat?

40:00

39:34
    Závěr druhé třetiny tráví v útočném pásmu domácí. Ti ale nutně potřebují skórovat.

38:13

37:58
    Cheb pokračuje ve svém útočném snažení, ale zatím si co nejlepší pozice hledá velmi obtížně.

36:13
    Samuel Duchan – 2 min., hákování.

36:11
    Rozhon se málem dostal do úniku, ale hostující beci na poslední možný okamžik stačili zareagovat.
    34:27 Jan HLAVÁČ - 0:3

34:27
    JAN HLAVÁČ i nadále ukazuje, že hokej hrát umí. Bývalý český reprezentant se postaral o třetí branku svého celku. 0:3. Asistence: Filip Krsek.

33:11
    Cheb se nutně potřebuje dostat zpět do hry, což se mu ale zatím nedaří. Druhá perioda je v režii hostů.
    32:07 David CHALUPA - 0:2

32:07
    Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení. Perička měl před sebou poloprázdnou bránu, avšak netrefil ji. Kotouč se ovšem odrazil před DAVIDA CHALUPU, který si počínal nejlépe, jak mohl. 0:2. Asistence: Tomáš Perička a Jan Hlaváč.

31:31
    Vyloučení v týmu HC Stadion Cheb:
    Ondřej Leština – 2 min., nedovolené bránění.

31:28
    Rychlý kontr Chebu skončil nepřesnou přihrávkou před brankoviště. Vrchlabí se bez větších potíží ubránilo.

30:05
    Duran velmi nebezpečně střílel z kruhu. Touš se odrazil před bránu, kde chvíli bylo velmi rušno, ale žádná z dorážek se neujala.
    28:14 Patrik URBAN - 0:1

28:14
    Hosté se dostávají do vedení, ačkoliv se to domácím fanouškům vůbec nelíbí. Mysleli si, že hra bude kvůli ležícímu hráči přerušena, ale nestalo se tak. Po asistenci Hlaváče se do listiny střelců zapsal PATRIK URBAN přesnou střelou. 0:1. Asistence: Jan Hlaváč a David Chalupa.

27:51
    Krátce po návratu Hlaváče na led se právě tento zkušený hokejista dostal ke střele z kruhu, ale gólman vytasil rameno.

27:43

26:50
    Začala zkrácená přesilovka hokejistů Chebu, kteří se snaží usadit v předbrankovém prostoru.

25:43
    Jan Hlaváč – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

25:15
    Poppel se uvolnil na pravém křídle, odkud kotouč tlačil co nejblíže k zadní tyči. Tu ale o kousek minul, takže branka ani v tento okamžik nepadla.

24:44
    Jan Nekvinda – 2 min., vysoká hůl.

23:57
    Hned po buly střílel jeden z hostujících obránců, ale Kašpar si dokázal poradit i s mírnými obtížemi.

22:48

22:26
    Přečíslení dvou proti jednomu nevyřešil hostující Tatar ideálně. Snažil se gólmana přelstít kličkou do bekhendu, ale mezírku mezi betony nenašel.

21:27
    Rána z pravého kruhu prosvištěla jen kousek vedle hostující branky.

20:48
    Tomáš Perička – 2 min., hákování.

20:48
    Na začátku druhé části měli domácí velkou šanci, ale využít ji nedokázali. Za chvíli však uvidíme další přesilovku.

20:01

V první třetině branka nepadla, ačkoliv určité možnosti měly oba týmy. Největší šanci si na konci třetiny vytvořil domácí Vašíček, ale brankář Vrchlabí dokázal přesně a hbitě zareagovat. Dočkáme se gólu ve druhé části?

20:00

19:49
    Patrik Urban – 2 min., sekání.

18:38
    Tatar se dostal do celkem slušné pozice na středu kluziště. Jeho rána ale zamířila nad břevno.

18:05
    Zatím největší šanci zápasu měl domácí Vašíček, který pádil úplně sám na brankáře. Na poslední chvíli si chtěl puk stáhnout do bekhendu, ale Krinwalda nikterak nepřekvapil.

17:28
    Útočný nápor Chebu musel být kvůli ofsajdu zastaven.

16:29
    Tři a půl minuty před koncem první třetiny se po zakázaném uvolnění domácích bude vhazovat před Kašparem.

15:10
    Vrchlabí pokračovalo mírným náporem také po skončení početní výhody, jenže Cheb se zatím brání velmi dobře.

14:41

13:59
    Chalupa si po přihrávce Hlaváče mezi kruhy klepl o kotouč, ale zaskvěla se bleskurychlá vyrážečka brankáře.

12:41
    Viktor Iakhanov – 2 min., hákování.

11:04
    Cheb v těchto minutách působí aktivnějším dojmem, ale nyní se mu nevydařila přihrávka, takže je pískáno zakázané uvolnění.

10:12
    Akce Chebu byla z důvodu ofsajdu zastavena. Vhazování bude provedeno ve středním pásmu.

08:46
    Šimon Krutina sympaticky manévroval s kotoučem na straně, jenže ke střele se neprobil, poněvadž se ocitl v přesile tří hráčů soupeřova celku.

07:50
    Cerman se dostal k odraženému puku mezi kruhy. Jeho rána zápěstím ale prosvištěla kousek nad břevnem.

06:36
    Kašpar dokázal lapačkou zasáhnout proti střele z levého kruhu.

04:53
    Stejskal s velkým štěstím dokázal udržet černou gumu v útočné třetině, jinak by se hosté dostali do brejkové situace.

04:07
    Vrchlabí vybojovalo vhazování v útočném pásmu. Že by musel za okamžik řešit Kašpar první práci?

03:07

02:50
    Bláha se po pravé straně snažil dostat kupředu, jenže jeho střelu přizvedl jeden z bránících hráčů nad bránu.

02:05
    Začátek přesilovky se Chebu úplně nepovedl. Nyní dochází k poslání čerstvých sil na ledovou plochu.

01:07

01:07
    Čejka se dostával do kvalitní pozice před bránou, jenže brankáře nepřekonal. Mezitím byl ale faulován.

00:50
    Hostující hokejisté začali mírným tlakem v útočném pásmu, ale k první střele se nedostali.

00:01

HC Stadion Cheb: Kašpar (Tichon) – Shikut, Leština, Kořán, Iakhanov, Strýček (C), Stejskal – Nekvinda (A), Konášek, Fečo, Trapl, Troška, Rozhon, Parshakov, Krutina, Čejka (A), Vašíček
    Trenér: Petr Nekvinda

HC Stadion Vrchlabí: Krinwald (Vacek) – Kynčl, Bendík (A), Kerekanič, Štembera, Fiala, Duran, Perička – Moník, Hlaváč, Chrtek, Poppel, Chalupa, Krsek, Tatar, Cerman, Duchan, Bláha (A), Urban (C), Šlaicher
    Trenér: Tomáš Jirků

Rozhodčí: Pastier – Motl, Baxa.

Cheb bude mírným favoritem tohoto utkání, poněvadž v tabulce je na tom momentálně lépe. V pěti zápasech si připsal 5 bodů a patří mu devátá příčka. Cheb prohrál první tři utkání této sezony, ale předminule uspěl 5:1 v Hronově a naposledy po prodloužení zdolal Písek. Nejproduktivnějším hráčem tohoto celku je sedmibodový Michael Čejka.

Vrchlabí loni hrálo druhou nejvyšší soutěž. Vstup o patro níž se tomuto celku vůbec nepovedl, poněvadž Východočeši mají na kontě 1 bod ze čtyř odehraných zápasů. V úvodu Vrchlabí schytalo debakly v Letňanech, s Chomutovem a v Příbrami. Minule ale lehce zabralo, když až v prodloužení padlo s Kobrou. Hned čtyři hráči posbírali 2 kanadské body, což stačí na dělené první místo v produktivitě týmu.

Hezké sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z třetí nejvyšší hokejové soutěže. HC Stadion Cheb dnes na domácím ledě přivítá HC Stadion Vrchlabí. Začínáme v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 29. Urban (Hlaváč, Chalupa), 33. Chalupa (Perička, Hlaváč), 35. Hlaváč (Krsek), 45. Chrtek

Rozhodčí: Pastier – Motl, Baxa