Ostrava – Chodov 4:11 (kon.) | Česká Lípa – Sparta 8:4 (kon.) | Tatran – Liberec 12:1 (kon.)
Královské Vinohrady – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Otrokovice – Karlovy Vary 8:3 (kon.) | Black Angels – Pardubice 8:12 (kon.)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
8:4 (0:0, 4:1, 4:3)
ACEMA Sparta Praha
Neděle 09.10.2022, 17:00 • SH Česká Lípa • Livesport Superliga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 6. kola Livesport Superligy. Utkání začíná v 17:00.

Česká Lípa má za sebou 5 zápasu, ve kterých dokázala nasbírat 5 bodů a je zatím na deváté pozici v tabulce. Česká Lípa začala sezónu na půdě FBC Ostrava, kde velmi mile překvapila a vyhrála 11:3. Ve druhém kole mohli získat tři body, protože je čekal rovnocenný soupeř, ale to se nepovedlo a na Vinohradech padli 6:8. Třetí zápas v rámci school match odehrála Česká Lípa v netradičním čase 10:00 v Mladé Boleslavi a dlouho se držela, ale nakonec padla po výsledku 6:10. Poté v televizním utkání přijel Chodov se kterým to taky vypadalo nadějně dlouho, ale rozhodla třetí třetina a Lípa prohrála 4:8. V pátek odehrála Česká Lípa zápas s nováčkem ligy v Karlových Varech, kde po 60 minutách byl stav 4:4 a šlo se do prodloužení. V prodloužení rozhodl o vítězství České Lípy Daniel Štěrba a zajistil pro svůj tým bonusový bod a kdo ví, třeba se v pozdější fázi soutěže bude hodit.

Sparta v minulé sezóně skončila v semifinále a letos by se určitě chtěla probojovat až do Superfinále. V letošní sezóně má odehrané 3 zápasy. Nejdříve na domácí půdě si poradili s FBC Liberec 9:1, poté v Enteria Aréně v Pardubicích sehráli tuhý boj se Sokoli, které nakonec dokázali porazit o jednu branku 6:5. Ve třetím duelu ligy v televizním utkání na domácí půdě Sparta držela těsný výsledek po dvou třetinách, kdy prohrávala 1:3, ale v poslední třetině se jim vůbec nedařilo a inkasovaly 6 branek a díky tomu si připsali první prohru – 2:9. V pátek odehrála Sparta utkání doma s Tatranem v UNYP Aréně, kde Sparta nestačila a prohrála 4:8. Uvidíme, jak si dnes poradí v České Lípě.

Rozhodčími dnešního utkání budou pánové Přemysl Bališ a Peter Varga.

Úvodní sestavy

Česká Lípa: Dvořák (Netopilík) – Peška, Tichý, Mlejnek (C), Stárek, Slaný, Štěrba – Pekárek, Dzierža, Kouba, Vondráček, Jirsa, Krajcigr, Staněk, Vlček, Ekl, Vavruška.

Sparta: Beneš (Beneš) – Bartoš, Kozák, Křenek, J. Sedláček, Pruner (C) – Kolstrunk, Juha, Zouzal, J. Mühlfait, Košir, Fišer, Kuchynka, Curney, Mat. Čermák, Kareš, Krbec.

Oba týmu už přicházejí na hrací plochu a za chvíli nám zápas začne!

00:01

0:01
    Úvodní buly vyhráli domácí a ihned se vrhají do útoku.

0:20
    Krajcigr si našel prostor na středu hřiště a příklepem vypálil pouze nad branku Beneše.

1:02
    Sparta drží dlouhou dobu balónek, ale zatím je velmi rozvážná a nikam se nežene.

1:34
    Sparta úspěšně napadala rozehrávku České Lípy, ale nakonec byl odpískán útočný faul Košira a balónek zůstane v moci domácích.

2:11
    Na začátku zápasu je v hale velmi dobrá atmosféra. Oba kotle podporují své týmy.

2:45
    Peška se dostal k balónku na velkém brankovišti a vystřelil zády k brance, ale minul levou tyč.

3:29
    Radek Krajcigr vystihl rozehrávku Krbce a řítil se sám na Beneše, kterého si položil a zakončil jednou rukou, ale těsně minul branku!

4:10
    Sparta je nepříjemně napadána domácími, kteří se jim pokouší míček sebrat.

4:59
    Nyní míček ztratil Křenek a u pravého mantinelu střílel Staněk, který orazítkoval pouze mantinel za Benešem.

5:36
    Jiří Curney vystřelil a Dvořáka překonal! Nakonec s pomocí obránců ho vylovil z brankové čáry a stav zůstává 0:0!

6:25
    Krbec shodil za branku na Curneyho, který zkouší něco vymyslet, ale zatím se mu to nedaří a vzápětí ztrácí míček.

6:56
    Peška si dobře naběhl do prostoru velkého brankoviště, ale dva Sparťani míček zablokovali.

7:16
    Další Peškův pokus. Tentokrát prchnul kolem levého mantinelu a vše musel hasit Beneš, který mu míček vykopl nohou do rohu hřiště.

8:03
    Kolstrunk po pár odrazech se dostal k balónku a vystřelil od levého mantinelu pouze do boční sítě Dvořákovy branky.

8:46
    Zatím se hraje na obě dvě strany a nedá se říci, který z týmů by byl lepší.

9:20
    Krbec v rámci fairplay odevzdal balónek pro Českou Lípu a na tahu tak budou domácí.

9:59
    Krajcigr shodil k pravému mantinelu, kde číhal Peška, který trefil jen boční síť.

10:42
    Za brankou Beneše hrál Pekárek až příliš tvrdě a byl odpískán faul. Rozehrávat bude Sparta.

11:32
    Zatím jsme viděli dvě obrovské šance, ale jinak zatím nic jiného.

12:07
    Nyní je Česká Lípa na útočné polovině, ale vzápětí se dostal Juha do úniku 1 na 1 a vystřelil bekhendem. Jeho střelu kryl Dvořák svou rukou.

12:51
    Sparta dlouho kombinuje kolem bránících hráčů České Lípy, ale zatím je to beze střely.

13:16
    Na druhé straně to zkusil tahem Mlejnek, ale trefil pouze dobře stojící hráče hostů.

14:02
    Štěpán Slaný nahodil na Vavrušku, který se vytočil do středu hřiště, ale opět šla střela vedle branky.

14:50
    Česká Lípa měla zavřenou Spartu delší dobu na jejich polovině, ale vzápětí Křenek sebral balónek Vavruškovi a tak se Sparta může vrhnout do útoku.

15:37
    Dzierža byl faulován Krbcem za brankou Beneše a domácí tak budou rozehrávat v útočném rohu.

16:32
    A pozor! Uvidíme první přesilovou hru a bude ji mít k dispozici Sparta.

16:37
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa:
    Marek Dzierža – 2 min., Sekání.

17:05
    Dvořák hrábnul do přihrávky přes malé brankoviště a sám míček vyhazuje až na polovinu hostů.

17:44
    Zouzal dostal křižnou přihrávku od Krbce, ale promáchl a Česká Lípa vyhazuje.

18:16
    Sparta má obrovský tlak a domácí neví kde jim hlava stojí!

18:37
    Domácí hrají v plném počtu.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:18
    Milan Tichý vystřelil střelou tahem, ale nalezl pouze rukavici Beneše, který jeho pokus vyrazil.

20:00

Je za námi první třetina, která branku nepřinesla. Možnost, ale měli domácí, kdy Krajcigr vystihl přihrávku Krbce a šel sám na Beneše, ale minul branku. Na druhé straně Curney už překonal Dvořáka, ale jeho spoluhráči mu pomohli na poslední chvíli vytáhnout balónek z brankové čáry. Stav je tedy po první třetině 0:0.

Další třetina začne přibližně v 17:37.

Střely v první části: 3:7.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

20:25
    Curney je na své polovině s balónkem a velmi rozvážně rozehrává.

20:44
    Zatím sledujeme velice opatrný začátek třetiny.

21:16
    Peška se výborně vymotal ze sevření a dával bekhendem na Krajcigra, který míček zasáhl a kutálel se do odkryté klece, ale nakonec Křenek balónek sebral a vyhodil.

21:55
    Slaný u mantinelu získal míček a pelášil dopředu. Snažil se dát balónek na nabíhajícího Stárka, ale na něho byla přihrávka příliš dlouhá.

22:30
    Sparta je nyní na balónku, ale přes obrannou zeď České Lípy se jim neprochází zrovna snadno a potřebují k tomu více času.

23:10
    Juha se dostal k odraženému míčku a střílel od pravého mantinelu na Dvořáka, který nemusel zasahovat.

23:44
    Milan Tichý zahrál vysokou holí a ihned je pískáno.

23:59
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Máme tady první branku utkání! Radek Krajcigr jel po pravé straně 2 na 1 s JANEM PEŠKEM, který od něho dostal skvělý pas a dostává svůj tým do vedení! Radek Krajcigr.
    23:59 Jan PEŠKA - 1:0

24:41
    Česká Lípa vzápětí bude hrát přesilovou hru!

25:07
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha:
    Kristián Kozák – 2 min., Hrubost.

25:21
    Štěpán Slaný vyslal ze středu svoji jedovku, kterou trefil prvního bránícího hráče před sebou.

26:01
    Krajcigr číhal na přihrávku krosem, ale přihrávka neprošla a Sparta tak vyhazuje až k Dvořákovy.

26:47
    Česká Lípa využívá přesilovou hru! Ladislav Pekárek přihrál nahoru na VÁCLAVA VARUŠKU, který střelou tahem ze středu hřiště trefil nádherně levý horní roh branky Sparty! Asistence: Ladislav Pekárek.
    26:47 Václav VAVRUŠKA - 2:0

27:32
    Po dvou gólech je Česká Lípa na koni a to samozřejmě Spartě moc nepomáhá.

28:01
    Kareš vystřelil od levého mantinelu na Jana Dvořáka, ale ten díky bloku Slaného neměl nic na práci.

28:32
    Česká Lípa už vede 3:0! Štěpán Slaný rozehrával z poloviny hřiště na MILANA TICHÉHO, který dalekonosnou střelou z poloviny hřiště prostřeluje Beneše, který inkasuje už potřetí v rozmezí 5 minut. Asistence: Štěpán Slaný.
    28:32 Milan TICHÝ - 3:0

29:28
    Uvidíme trestné střílení pro hostující Spartu!

29:29
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta snižuje na 3:1! JIŘÍ CURNEY v podstatě šel nájezd a přehozením z bekhendu nachytal Dvořáka!
    29:29 Jiří CURNEY - 3:1

30:12
    Milan Tichý byl ostře dohrán u své střídačky je mi ihned pískán faul. Rozehrávat budou tedy domácí z poloviny hřiště.

30:44
    Josef Sedláček měl dost prostoru a střelou od pravého mantinelu našel pouze rukavici Dvořáka, který jeho střelu vyráží za svou branku.

31:22
    Štěrba nyní výborně zahrál míček o soupeře ven z hřiště a domácí tak budou rozehrávat.

32:10
    Dzierža byl nedovoleně bráněn a rozhodčí si zaslouží pochvalu, že tohle viděli, protože to bylo mimo centrum dění.

32:59
    Křenek kombinuje s Koširem, ale domácí hráči je dále nepustí.

33:12
    Tentokrát střílel Kozák, který těsně minul pravou tyč domácí branky!

33:58
    Česká Lípa odskakuje na tříbrankový rozdíl! Štěpán Slaný vystřelil dělovku, která trefila Beneše do masky a dorážkou jednou rukou se prosadil RADEK KRAJCIGR, který zvyšuje na 4:1! Asistence: Štěpán Slaný.
    33:58 Radek KRAJCIGR - 4:1

33:58
    Oddechový čas pro tým ACEMA Sparta Praha.

34:30
    Stárek ztratil balónek na polovině hřiště a ten sebral Krbec, který hledal v před brankovém prostoru Curneyho, ale našel místo toho Stárka, který se výborně vrátil.

35:15
    Ve druhé třetině je to úplně něco jiného, než v té první a je se na co dívat.

35:59
    Ekl byl osamocen vepředu a tak z nouze vystřelil pouze vedle branky.

36:43
    Dvořák byl nyní pod obrovským tlakem a asi na sedmkrát vyrážel rukama, nohama míčky mimo branku!

37:22
    Skvělá a rychlá kombinace Sparty, kdy Košir dával na střed na Prunera, ale ten vystřelil nad branku Dvořáka.

38:27
    Lukáš Mlejnek – 2 min., Sekání.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny a domácí se zatím výborně brání.

39:25
    Sparta má Českou Lípu v zámku a snaží se něco vymyslet.

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, která přinesla 5 branek. Domácí už v 29. minutě vedli 3:0. Poté, ale Spartě bylo nabídnuto trestné střílení, které využil Jiří Curney. Do konce třetiny se ještě prosadil po dorážce Radek Krajcigr. Stav je tedy po druhé třetině 4:1.

Další třetina začne přibližně v 18:21.

Střely ve druhé části: 7:7.

40:01

40:01

40:27

40:31
    Křenek vystřelil ihned po rozehrávce, ale mířil pouze nad branku.

41:03
    Pruner se snažil dorážet před Dvořákem, ale Slaný mu v tom zabránil.

41:43
    Česká Lípa vstoupila do třetí třetiny dost opatrně a nikam se nežene, spíše čeká na chyby soupeře.

42:24
    Tichý se snažil nahodit na Jaromíra Ekla, který stál před brankou, ale do přihrávky se vložil Křenek, který si míček i následně sebral pod svou kontrolu.

43:20
    Štěrba si výborně zpracoval míček tělem a podél mantinelu ho poslal na Pešku, ale ten o balónek přišel a domácí se znovu musejí bránit.

44:15
    Milan Tichý vystihl přihrávku od Bartoše za Dvořákem a jeho tým si tak může na chvíli vydechnout.

44:58
    Křenek dal balónek na Košira, který ho okamžitě posunul krosem na Prunera, ale opět šla střela mimo branku a Dvořák opět nemusel zasahovat.

45:42
    Česká Lípa vede 5:1 a to už vypadá velmi dobře! JAN PEŠKA dostal přihrávku od Krajcigra do běhu a šel vstříc Benešovy, kterého propálil ke vzdálenější tyči a uklidňuje svůj tým! Asistence: Radek Krajcigr.
    45:42 Jan PEŠKA - 5:1

46:25
    Domácí jsou stále na balónku a drží ho na útočné polovině, to domácím nyní vyhovuje.

Dnešní utkání sleduje 257 diváků.

47:06
    Matěj Čermák – 2 min., opakované přestupky.

47:33
    Jakub Jirsa – 2 min., Nedovolené vrážení.

48:00
    Sparta hraje bez brankáře!

48:14
    Domácí dávají gól do prázdné branky a vypadá to, že v České Lípě zůstanou všechny tři body! ŠTĚPÁN SLANÝ vystřelil přes celé hřiště a dává gól do prázdné branky! Bez asistence.
    48:14 Štěpán SLANÝ - 6:1

48:48
    Košir vystřelil od levého mantinelu, ale trefil pouze masku Dvořáka.

49:15
    Jan Pešek byl až moc aktivní v útočném rohu a tak je pískán faul. Rozehrávat bude Sparta, která má co dělat pokud ještě pomýšlí na body.

49:59
    Na hrací ploše leží Michal Kareš, který se vzápětí zvedá a bude doufejme v pořádku.

50:23
    Propagační střela z poloviny hřiště, se kterou neměl Dvořák žádný problém.

51:12
    Radek Krajcigr se dostal až za Křenka, který mu blokoval florbalku, ale rozhodčí nic nepískají a hraje se dál.

51:55
    Česká Lípa drží balónek na svých holích a čas tím pádem pro Spartu velmi rychle utíká.

52:28
    Jiří Curney – 2 min., Sekání.

52:57
    Tichý shazoval na Slaného, který vyslal tvrdou střelu, ale Beneš byl na místě včas a zasáhl.

53:23
    Sparta snižuje ve vlastním oslabení! Mikuláš Krbec rozehrál a krosem přihrál na nabíhajícího RADIMA KŘENKA, který byl nikým nehlídaný a snižuje na 6:2! Asistence: Mikuláš Krbec
    53:23 Radim KŘENEK - 6:2

53:41
    Štěrba trefil levou tyč Benešovy branky!

54:28
    Česká Lípa využívá přesilovou hru! Ladislav Pekárek přihrál do jízdy JAKUBU JIRSOVY , který nekompromisní střelou pod horní tyč prostřeluje Beneše! Asistence: Ladislav Pekárek.
    54:28 Jakub JIRSA - 7:2

54:50
    Sparta hraje v šesti!

55:31
    Křenek si sběhnul na střed odkud vystřelil, ale nalezl pouze dobře postaveného Dvořáka, který chytá výborný zápas.

56:15
    Sparta ve hře 6 na 5 snižuje! JIŘÍ CURNEY dostal přihrávku od Radima Křenka a prostřeluje Dvořáka potřetí v tomto zápase. Asistence: Radim Křenek.
    56:15 Jiří CURNEY - 7:3

56:45
    Sparta opět hraje v šesti!

57:23
    Daniel Štěrba výborně zablokoval střelu Curneyho a domácí vyhazují co nejdál to jen jde.

58:08
    Sparta si ještě zahraje přesilovou hru, nejspíše 6 na 4.

58:10
    Ladislav Pekárek – 2 min., Sekání.

58:28
    Sparta snižuje na 7:4! Mikuláš Krbec kouzlící za brankou našel před brankou ROBERTA KOŠIRA, který ještě dává naději svému týmu. Asistence: Mikuláš Krbec.
    58:28 Robert KOŠIR - 7:4

58:28
    Oddechový čas pro tým FBC 4CLEAN Česká Lípa.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:36
    Robert Košir – 2 min., Nedovolené vrážení.

59:53
    Domácí využívají přesilovou hru a kosmeticky upravují skóre na 8:4! RADEK KRAJCIGR dostal před branku skvělou přihrávku a střelou bekhendem dává svůj druhý gól v utkání! Asistence: Štěpán Slaný.
    59:53 Radek KRAJCIGR - 8:4

Branky a nahrávky: 24. Peška (Krajcigr), 27. Vavruška (Pekárek), 29. Tichý (Slaný), 34. Krajcigr (Slaný), 46. Peška (Krajcigr), 49. Slaný, 55. Jirsa (Pekárek), 60. Krajcigr (Slaný) – 30. Curney (TS), 54. Křenek (Krbec), 57. Curney (Křenek), 59. Košir (Krbec). Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Zásahy brankářů: 19:8. Diváci: 257. Rozhodčí: Přemysl Bališ a Peter Varga.

Je konec! Po velmi dobrém výkonu České Lípy si domácí berou všechny tři body a poskočí tabulkou před Spartu a to nejspíše na šesté místo. Hosté zůstávají na šesti bodech a po tomto kole se propadnou tabulkou dolů.

To je ode mě vše a děkuji Vám za pozornost. (18:59:07)