Mountfield HK – Eisbären cz 8:2 (kon.) | Wolfsburg – TPS 5:4 (kon.) | Fehérvár – Katowice 1:0 (kon.)
Stavanger – Ilves 4:2 (kon.) | Fribourg – Salzburg 3:2 (1:0 po s.n.) | Zug – Lublaň 5:2 (kon.)
Fehérvár AV19
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
GKS Katowice
Středa 12.10.2022, 18:00 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního večera. (20:13:11)

Je konec dnešního utkání, které skončilo fotbalovým výsledkem 1:0. Do sítě hostujícího celku se trefil pouze Alexander Petan, jenž v samostatném úniku překonal brankáře. V poslední minutě se do úniku dostal Istvan Terbocs, kterému bekhendová klička na poslední chvíli byla vyražena z hole. Katowice šli 22 vteřin do konce utkání do šesti. Sedm sekund před závěrečnou sirénou Rompowski napálil jednoho z hráčů Fehérváru, který svým pokusem z obraného pásma jen těsně minul prázdnou branku.

59:53
    Mateusz Rompkowski vystřelil od modré čáry, trefil jednoho z bránicích hráčů, který ihned vystřelil z vlastního pásma a jen o kousek minul prázdnou branku.

59:51
    Oddechový čas pro tým GKS Katowice.

59:38
    Katowice v šesti!

59:11
    Istvan Terbocs jel sám na brankáře, stáhl si puk do bekhendu, odkud mu jej Miarka vypíchl.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

57:39
    Kristof Nemeth vyvezl puk z útočné třetiny do vlastního pásma, kde o něho přišel, nakonec však Katowice se neokázaly udržet v pásmu soupeře.

57:00
    Rozhodčí nechávají hře volný průběh, svými výroky do ní nijak nezasahují.

56:10
    Christian Blomqvist vystřelil z vrcholku levého kruhu, Roy vyrazil puk špičkou lapačky.

55:13
    Shigeki Hitosato u pravé tyče tečoval střelu Joona Monta, avšak pokus japonského útočníka skončil mimo branku.

54:37
    Szekesfehervar vyhrál buly v útočném pásmu a zaváží touš do vlastní třetiny, kde nabere čas z oslabení.

53:52
    Fehérvár vyhazuje.

53:11
    Bartosz Fraszko ještě udržel nahození domácí obrany v útočném pásmu. Polský tým pokračuje v náporu.

53:00
    Katowice mají další početní výhodu, uvidíme, zda se jim podaří vyrovnat stav utkání.

52:59
    Komerční přestávka.

52:59
    Vyloučení v týmu Fehérvár AV19:
    Betker – 2 min., nedovolené bránění.

52:29
    Dawid Musioł vystřelil z levého kruhu přímo do výstroje Oliviera Roye.

52:21
    Natan Vertes nahodil puk na brankáře Miarka, jenž vyrazil puk před sebe a Katowice mohou zaútočit.

51:00

50:45
    Csanad Erdely obdržel přihrávku na levý kruh od Istvana Bartalise. Erdely hned vypálil, avšak puk o kousek minul branku,

50:05
    Grzegorz Pasiut nabral rychlost u pravého mantinelu, dostal se na pravý kruhu, odkud za tísnění domácího beka jen nahodil puk na branku.

49:10
    Zablokovaná střela Bence Stipsicze, jenž pálil za hranicí útočné modré čáry.

47:59
    Mateusz Rompkowski vystřelil od modré čáry, Roy zasahuje.

46:44
    Maďarský celek se teď dožadoval přesilové hry za hákování na Istvana Bartalise, avšak rozhodčí zůstávají klidní.

45:51
    Andrew O'Brien drží puk za vlastní brankou a získává tak cenné vteřiny pro svůj celek.

44:22
    Polský tým opět skvěle forčekuje, Fehérvár má s rozehrávkou velké problémy.

43:39
    Nepřesná rozehrávka Shigekiho Hitosata končí zakázaným uvolněním.

43:18
    Katowice rozjíždí útočnou akci z vlastní třetiny.

42:30
    Brett Findlay vystřelil z pravého kruhu, kotouč přelétl branku.

41:53
    Daniel Szabo se teď skvěle dostal do útočného pásma, zpoza branky si vybruslil až před Miarku, avšak jeho pokus na bližší tyč nebyl úspěšný.

41:27
    Postavení mimo hru domácích.

40:40
    Fehérvár za obrovského povzbuzování svých fanoušků se žene dopředu.

40:05
    Domácí vyhráli vhazování a hned se hnali do útočného pásma, avšak Katowice puk rychle odebrali.

40:01

Druhá dvacetiminutovka je minulostí. Diváci se v této části hry konečně dočkali branky. Tu vstřelili domácí, když Alexander Petan vystihl chybné rozehrávky hostující obrany a v samostatném úniku překonal Miarku k pravé tyči. První desetiminutovka však patřila Katowicím, které si díky vysokému nasazení vypracovaly poměrně dost vysoký počet šancí, které nedokázaly proměnit.

40:00

39:30
    Hampus Olsson poslal střílenou přihrávku na pravý kruh, kde byl najetý Teemu Pulkkinen, jenž pouze lízl kotouč, který se otřel o lapačku Roye.
    38:19 Alexander PETAN - 1:0

38:19
    Fehérvár právě vstřelil branku! Domácí jdou do vedení a otevírají tak stav dnešního utkání! ALEXANDER PETAN vystihl chybnou rozehrávku obránců hostujícího celku na modré čáře a pelášil sám na brankáře. Dostal se až před Miarka, kterého střelou k pravé tyči překonal! Bez asistence.

37:45
    Fehérvár vyhazuje a osvobozuje se tak z velkého nátlaku svého soupeře.

37:00
    Bartosz Fraszk nejprve nahodil puk na branku, poté se dostal i ke střele z pravého kruhu, Roy i tentokrát maří jeho pokus lapačkou.

36:18
    Velká šance Bartosze Fraszka, jenž pálil bez přípravy z pravého kruhu, Roy jeho pokus zmařil skvělým semaforem.

35:58
    O'Brien – 2 min., podrážení.

35:21
    Marcin Kolusz naznačil střelu na modré čáře, následně přihrával Brandonu Mageemu, jemu se puk zamotal pod brusle.

34:25
    Andrew O'Brien vystřelil od modré čáry, maskovaný fantom v barvách Katowic i přes zakrytý výhled vyráží puk.

33:45
    Katowice vyhrávají vhazování v útočné třetině, avšak Szekesfehervar svým rychlým přístupem jim odebírá kotouč.

33:24
    Tvrdá rána Nika Mikkoli, kterou Roy vyráží do ochranné sítě.

32:27
    Nahození Marcina Kolusze od modré čáry srazila domácí obrana, avšak Katowice se stále drží na kotouči v útočné třetině.

32:03
    Polský tým kombinuje v útočném pásmu.

31:41
    O'Brien – 2 min., vysoká hůl.

31:34
    Roy si připisuje další zákrok, tentokrát to bylo pouze nahození z pravého kruhu od Christiana Blomqvista.

30:57
    Akce tři na jednoho z pohledu Katowic. Patryk Krężołek vybojoval puk u mantinelu a pelášil do útočného pásma, nakonec zvolil krosový pas z levého kruhu, k puku se ale nedostal Shigeki Hitosato.

29:57
    Ze souboje o kotouč před domácí střídačkou vychází vítězně celek ve žlutém, který tak ubrání první oslabení.

29:17
    Domácí tým se přes velké problémy dostal zpět do útočného pásma, kde ale dlouho nevydržel, jelikož obrana Katowic opět vyhazuje.

28:27
    Mateusz Rompkowski vyhazuje puk přes všechny čáry a osvobozuje svůj tým.

28:07
    Szekesfehervar se drží po vyhrané buly v útočném pásmu.

28:03
    Vyloučení v týmu GKS Katowice:
    Olsson – 2 min., sekání.

27:52
    Hampus Olsson vystřelil z pravého kruhu, Roy si připisuje zákrok vyrážečkou.

27:06
    Alexander Petan vyslal křižný pas z pravého kruhu, kotouče se však zmocnili hosté.

26:12
    Csanad Erdely pouze protečoval puk do útočné třetiny, jeho parta jde strídat.

25:33
    Hraje se spíše nahoru a dolu, více zaměstnávají brankáře domácí hráči.

25:10
    Vhazování v obraném pásmu vyhrály Katowice a hned zakládají útočnou akci.

24:00
    Csanad Erdely vystřelil z pravého kruhu, Miarka na chvilku ztratil puk z dohledu, avšak na poslední chvíli jej dokázal dostat do bezpečí.

23:40
    Andrew O'Brien ztratil puk v útočné třetině, domácí musí založit útočnou akci ze středního pásma.

22:49
    Katowice se ženou opět do útočného pásma.

21:47
    Za nahozením z obraného pásma spěchal Natana Vertes, k němuž se puk odrazil od zadního hrazení, zkusil střelu z levé tyče, kam brankář přitiskl svůj beton.

21:40
    Postavení mimo hru Szekesfehervaru.

20:56
    Marcin Kolusz přihrával Bartoszi Fraszkovi, jemuž puk utekl z hole, Fehérvár se tak může vymanit z náporu celku ve žlutých dresech.

20:40
    Hosté kombinují v útočné třetině.

20:04
    Katowice vyhrávají úvodní vhazování druhé třetiny.

20:01

Za povzbuzování svých fanoušků přicházejí na ledovou plochu domácí hráči.

Je za námi první třetina dnešního duelu mezi Fehérvárem a Katowicemi. Hostující tým dostal početní výhodu, kterou nedokázal zužitkovat. Od ubráněného oslabení to byli domácí, kteří diktovali tempo hry. Ve velké šanci byl Anže Kuralt, jenž z bezprostřední blízkosti netrefil prázdnou klec. Csanad Erdely dostal přihrávku na pravý kruh, kam se brankář nepřesunul, avšak Erdely minul klec. V posledních minutách jel sám na branku Andrew O'Brien, ale jeho střela zápěstím netrefila branku.

20:00

19:55
    Patrick Newell dostal pas před Miarku, vybruslil si k levé tyčce, kam se brankář stihl na poslední chvíli přesunout a zlikvidovat jeho pokus.

19:41
    Icing Katowic.

19:13
    Csanad Erdely hledal z pozice levého kruhu jednoho ze spoluhráčů, avšak jeho přihrávka do prázdna znamená útok Katowic.

18:24
    Christian Blomqvist pálil z otočky z levého kruhu, jeho pokus brankář bez problémů lapil do své lapačky.

17:31
    Andrew O'Brien jel sám na brankáře, zkusil střelu na lapačku, avšak minul klec Katowic.

16:30
    Milan Horvath přihrál na Istvana Terbocse, jenž mohl střílet z předbrankového prostoru, nakonec si stáhl puk a zpoza branky hledal někoho ze svých spoluhráčů, jeho pas zastavila hostující obrana.

15:50
    Brett Findlay vystřelil z levého kruhu, jeho rána se nedostala ani na Miarku, obrana puk srazila do rohu kluziště.

15:19
    Před brankou Fehérváru se strhla menší potyčka, kterou rozhodčí včas roztrhli. Trestat se nebude.

15:19
    Christian Blomqvist se natlačil do brankoviště, kotouč mu na poslední chvíli vyrazil Roy z hole.

14:36
    Další velká šance maďarského týmu. Janos Hari si počkal s pukem za hostující svatyní. Do mezikruží mu sjel Timothy Campbell, jenžř nevyužil této gólové šance.

14:00
    Fehérvár od přečkání svého oslabení k ničemu nepouští hostující tým.

11:55
    Nebezpečná střela Bence Stipsicze, se kterou měl Miarka problémy, nakonec však vyrazil puk do rohu kluziště.

11:45
    Daniel Szabo se dostal až do útočné třetiny, ihned po přechodu modré čáry vystřelil, avšak jeho pokus byl pro brankářem každodenním zásahem.

10:34
    Natan Vertes vystřelil z okraje levého kruhu, ovšem orazítkoval jen Miarkovu vyrážečku.

09:32
    Tak toto byla obrovská šance Fehérváru. Už to vypadalo, že uvidíme první branku dnešního zápasu, avšak Csanad Erdely nikým nehlídaný netrefil prázdnou klec!

08:54
    Tvrdý hit u mantinelu od Milana Horvatha, hosté se dožadovali vyloučení, leč marně.

07:49
    Fehérvár se osvobozuje.

07:36
    Patryk Krężołek vystřelil z pravého kruhu, jeho ránu vyrazil Roy do bezpečí.

07:20
    Polský celek kombinuje v útočném pásmu.

06:51
    Katowice zatím nic nevymyslely v útočné třetině. Domácí vyhazují.

06:31
    Následuje komerční přestávka.

06:31
    Bartalis – 2 min., podrážení.

05:52
    Bence Stipsicz vystřelil od modré čáry, brankář stihl včas srazit betony.

05:27
    Anže Kuralt dostal skvělou přihrávku do předbrankového prostoru, měl před sebou prázdnou klec, avšak útočník maďarského týmu nedokázal uklidit puk do sítě.

05:05
    Christian Blomqvist se snažil prokličkovat do útočné třetiny, avšak puk mu byl vypíchnut z hole.

04:17
    Natan Vertes si protečoval puk do útočného pásma a hned za ním spěchal, avšak obránce Katowic byl u kusu černé gumy rychleji.

03:35
    Roy si připisuje další zákrok, tentokrát od modré čáry střílel Jakub Wanacki.

03:10
    AV19 zakádá útočnou akci od vlastní branky.

01:49
    Hampus Olsson to zkusil z otočky z předbrankového prostoru, Roy vyrazil puk na hůl Pulkkinenovi, jenž svou ranou z mezikruží neusměrnil touš mezi tři tyče.

01:39
    Katowice skvěle forčekují, Fehérvár byl nucen opět poslat puk až na icing.

01:00
    Zakázané uvolnění maďarského celku.

00:47
    Mateusz Rompkowski vypálil od modré čáry, avšak na Roye si nepřišel. První zákrok domácího brankáře v dnešním utkání.

00:28
    Bence Stipsicz nerozehrál přesně v obranné třetině, hostující tak mohou poprvé zaútočit.

00:02
    Fehérvár vyhrává úvodní vhazování.

00:01

Na zimním stadionu je velice hlučno. Domácí fanoušci podporují své oblíbence ještě před začátkem utkání. Fanoušků Katowic je v kotli nabito. Dnešní utkání bude mít skvělou atmosféru.

Domácí Fehérvár se představí v modrých dresech, hosté oblékli barvy žluté.

Na zimním stadionu právě můžeme slyšet hymny obou celků.

Fehérvár AV19: Roy (D. Horvath) – Campbell, O'Brien, Stipsicz, M. Horvath, Betker, Szabo, Reiter, Mihaly – Newell, Hari, Kuralt – Erdely, Findlay, Petan – Vertes, Bartalis, Terbocs – Nemeth, Sarauer, Ambrus
    Trenér: Constantine

GKS Katowice: Miarka (Murray) – Rompkowski, Kolusz, Mikkola, Wanacki, Kruczek, Wajda, Musioł, Macias – Fraszko, Pasiut, Magee – Hitosato, Monto, Krężołek – Olsson, Pulkkinen, Blomqvist – Bepierszcz, Smal, Prokurat
    Trenér: Plachta

Rozhodčí: Martin Jobbagy, Tomáš Hronský – Jaka Gasper Zgonc Matjaž Hribar.

Minulý vzájemný zápas

GKS Katowice – Fehérvár AV19 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Pulkkinen (Lehtonen, Mikkola), 40. Fraszko (Monto) – 8. Hári (O´Brien), 24. Findlay (Petan), 26. Mihály (Szabó), 60. Hári. Rozhodčí: Hronský (SVK), Kozłowski – Nenko, Gerne (POL)

GKS Katowice:
    Murray (Miarka) – Kolusz, Rompkowski, Wanacki, Mikkola, Kruczek, Wajda, Macias, Musioł – Fraszko, Monto, Magee – Bepierszcz, Lehtonen, Hitosato – Olsson, Pulkkinen, Blomqvist – Prokurat, Smal, Ciepielewski

Fehérvár AV19: Roy (D. Horváth) – O´Brien, Nilsson, Fournier, Campbell, Stipsicz, Szabó, Betker, M. Horváth – Newell, Hári, Kuralt – Erdely, Findlay, Petan – Vertes, Bartalis, Terbócs – Retfalvi, Németh, Mihály

Fehérvár na tom není o moc lépe ve srovnání s Katowicemi. V prvním utkání podlehl Curychu 1:7. Na domácím ledě padl také s Rögle, avšak těsným výsledkem 1:2. V dalším vzájemném utkání se švédským týmem prohrál Fehérvár 1:7. V následujícím utkání se nepodařilo maďarskému týmu uspět ani na ledě Curychu – 1:5. Jediné utkání, co Fehérvár vyhrál, tak bylo vzájemné utkání s dnešním s týmem, se kterým se dnes utká – 4:2.

Polskému týmu se skupinová část Ligy mistrů nepovedla. V prvním utkání na domácím ledě těsně podlehl Rögle 4:5. Jediné dva body získaly Katowice doma s Curychem, kdy vyhrály 2:1 po prodloužení. V následujícím zápase už ale Lions podlehli 1:5. S Davosem polský tým padl stejným výsledkem, tedy 1:5. V posledním utkání se Katowice utkaly s Fehérvárem, jemuž podlehly 2:4.

Tabulka skupiny D

1. Rögle BK 17 bodů
    2. ZSC Lions 11 bodů
    3. Fehérvár AV19 3 body
    4. GKS Katowice 2 body

V tomto utkání už o moc nejde, jen o závěrečné umístění v tabulce, jelikož je toto poslední zápas skupinové části. Do vyřazovacích bojů postupují první dva celky, což jsou v tomto případě Rögle a Lions.

Krásný večer, vítám vás u textového přenosu z hokejové Ligy mistrů. Dnes je na programu utkání mezi domácím Fehérvárem AV19, který na svém kluzišti vyzve GKS Katowice. Utkání začíná v 18:00. Buďte u toho s námi.