po s.n. (2:3)
HC Sparta Praha
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 13.10.2022, 18:00 • Sportovní hala Fortuna • DHL Extraliga juniorů • 14 • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci předehrávky 14. kola DHL extraligy juniorů přivítá pražská Sparta na svém ledě karlovarskou Energii.

Pražané se svými výkony spokojeni být rozhodně nemohou, když hned ve třech posledních zápasech podlehli nejprve na domácím ledě Mladé Boleslavi (4:6), a následně také na venkovních ledech Kometě Brno (3:5) a naposledy Jihlavě (1:2). To se projevilo také na postavení v tabulce, sparťané se propadli až na 8., poslední místo zajišťující postup do play-off, na kontě mají momentálně 16 bodů a lehce záporné skóre 31:34. Mezi útočníky se o produktivitu starají zejména Ondřej Hrabík (11 z., 7+8) a Michal Vitouch (6 z., 6+8), který se ovšem objevuje již spíše v dresu prvoligových Litoměřic, mezi obránci bodování vládne Martin Böhm (7 z., 1+4).

Karlovy Vary se narozdíl od svého soupeře momentálně nacházejí v naprosté pohodě, v zádech mají hned pět výher v řadě, ze kterých stojí za zmínku zejména vítězství nad na domácím ledě tradičně silným Libercem (4:3p) či nedávným vedoucím týmem tabulky Vítkovicemi (3:2). Novým lídrem soutěže jsou pak právě Karlovy Vary, na kontě mají 26 bodů a skóre 41:26. Post nejproduktivnějšího hráče týmu zastává Robin Sapoušek (10 z., 7+9), z obránců si průměr více než jednoho bodu na zápas drží Tadeáš Tůma (11 z., 4+8). Za zmínku stojí také brankář týmu Adam Dybal, který si za deset odehraných zápasů drží úspěšnost zákroků jen lehce pod 94%.

Poslední 3 vzájemné zápasy (ELJ):
    HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 1:3
    HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 3:2
    HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 4:1

HC Sparta Praha: Lokajíček (Liemann) – David, Tůma J., Ducháč (C), Horáček, Červenka (A), Böhm, Pavlák – Václavík, Senčák, Hamršmíd, Hrabík, Fábry, Hrabovetskyi, Vašíček, Stepanchuk, Novák, Höll, Mácha, Žmola
    Trenér: Richard Žemlička

HC Energie Karlovy Vary: Dybal (Ebenstreit) – Tůma T., Smýkal, Zolnaj, Bulka, Dorot (A), Cipko, Anton – Šmíd, Botoš (C), Kusak, Handl, Skuhravý, Šlechta, Váňa, Adámek, Zeman, Varvařovský, Galnor, Pastor
    Trenér: Václav Eismann

Rozhodčí: Valda, Mejzlík – Hynek, Pěkný.

Oba týmy nám již postupně nastupují na ledovou plochu, nejprve domácí, posléze budou následovat také hosté. Utkání za malou chvíli začíná.

00:01

00:17
    Po nepřesné přihrávce naslepo akce Karlových Varů končí.

01:01
    Nepovedený střelecký pokus Váni vyráží Lokajíček do rohu kluziště.

01:16
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Tadeáš Tůma – TS, hákování.

01:16
    Václavík v rámci trestného střílení zvolil prudkou střelu k tyčce, kterou si Dybal bezchybným zákrokem levým betonem pohlídal!

02:23
    T. Tůma rozehrává z vlastního pásma další z akcí svého týmu.

03:06
    Na nepřesnou rozehrávku J. Tůmy najíždějící Hrabík nedosáhl, píská se tak zakázané uvolnění.

03:57
    Sparta se těžko dostává přes obranný val, který hráči Energie ve středním pásmu vytvořili.

04:17
    Brankář Dybal si proti soupeřově střele připisuje jistý zákrok lapačkou.

05:02
    Před Lokajíčka se po probojoval Šmíd, ani nadvakrát však brankáře Sparty překonat nedokázal.

06:13
    Kotouč se nyní potácel po brankovišti Sparty, díky rychlému a preciznímu odpálení jednoho z obránců ovšem pro Spartu tento okamžik zkázu neznamenal.

07:51
    Máchova rozehrávka nenašla nikoho ze spoluhráčů, po právu se tak píská zakázané uvolnění Sparty.

08:41
    Červenkovi utekl kotouč na modré čáře, Sparta tak přichází o výhodu útočného pásma.

08:52
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Dominik Pavlák – 2 min., podrážení.

09:30
    Nahození T. Tůmy končí na zadním mantinelu, jeho následný druhý pokus obětavě blokuje bránící protihráč.

09:57
    Sparťané vyhazují a mohou si tak alespoň prozatím v rámci svého oslabení oddychnout.

10:39
    Energie zpoza vlastní branky vymýšlí, jak založit novou akci.

10:52
    Sparťané úspěšně první oslabení v zápase ubránili.

11:26
    Po jednom ze soubojů se hostující Ondřej Dorot svíjí na ledě v bolestech, hra se tak z logických důvodů přerušuje.

11:33
    Střelu z bezprostřední blízkosti vyráží Dybal betonem.

12:19
    Vašíčkův individuální průnik končí bohužel pro domácí ztrátou kotouče.

12:45
    Po zakázaném uvolnění Energie se hra přesune zpět před Dybala.

12:50
    O kotouč oba týmy zápasí u bočního mantinelu.

13:25
    Galnor nemůže ve svém útočném snažení pokračovat, píská se totiž ofsajd.

13:55
    Zcela sám se před Lokajíčkem objevil Adámek, ten mu však skórovat nedovolil a skvělým zákrokem Spartu podržel!

14:36
    Senčákovu střelu z prostoru levého kruhu si Dybal pohlídal svou lapačkou.

15:36
    Další z pohledných průniků nám předvedl Vašíček, v závěru akce mu ale radost zmařil pohotovým zákrokem proti jeho střele Dybal.

16:40
    Mácha obírá soupeře ve středním pásmu o kotouč a bezprostředně poté zakládá novou akci svého týmu.

17:27
    O kotouč jsou sváděny souboje v obranném pásmu Sparty.

18:06
    Po střele od modré čáry se na karlovarském brankovišti strhla nepřehledná situace, i ve té si avšak dokázal Dybal v relativním klidu poradit.

18:31
    Kusakův střelecký pokus vyráží Pavlák svou hokejkou vysoko do ochranné sítě.

18:47
    Hrabovetskyi z levé strany střelou bekhendem trefil pouze boční síť Dybalovy branky.

19:41
    Snaha obránce nalézt na modré čáře najíždějícího Hölla ztroskotala na dobře postaveném Zolnajovi.

20:00

Viděli jsme třetinu, ve které si oba celky připsali po jedné velké příležitosti, za Spartu neproměnil trestné střílení Václavík, za Energii naopak selhal ve velké příležitosti Adámek. To společně s urputným stylem hokeje, kterým se dnes oba týmy prezentují znamená, že do kabin se jde za bezbrankového stavu.

Další třetina začíná přibližně v 18:45.

Na led nám již opět postupně nastupují hráči obou mužstev, a to značí jediné. Druhá třetina je za dveřmi.

20:01

20:26
    Böhmův střelecký pokus je sražen vysoko do ochranné sítě.

21:11
    Stejný případ se opakuje na druhé straně, do ochranné sítě byla tentokrát vyražena Váňova střela z levého křídla.

21:29
    Po vyhraném vhazování si Dominik Pavlák nepočínal zrovna dvakrát šikovně a po vyhození kotouče mimo ledovou plochu odchází na trestnou lavici za zdržování hry.

22:24
    Adámkův prudký střelecký pokus skončil v Lokajíčkově výstroji.

22:43
    Karlovarskou akci zastavuje pískaný ofsajd.

23:13
    O kotouč oba týmy zápasí za sparťanskou brankou.

23:39
    Z dobré pozice těsně po skončení trestu se na levém kruhu objevil Hrabovetskyi, mířil však nepřesně a Dybala tak ani nezaměstnal.

24:53
    Zpoza vlastní branky se hráči Energie snaží o pokud možno co nejvíce konstruktivní rozehrávku.

25:40
    Po nepřesné Václavíkově přihrávce je akce Sparty u konce.

26:35
    Tvrdě atakovaný Ducháč situaci ustál a kotouč pro Spartu udržel.

27:12
    V samostatném úniku se na Lokajíčka řítil Varvařovský, ten proti jeho střele následně předvedl fantastický zákrok lapačkou a doslova mu tak ukradl gól z hole!

27:35
    Obrovská šance také na druhé straně, kdy za Dybalem po soupeřově chytré teči zvonila pravá tyčka!

28:36
    Sparťané se pod tlakem soupeře pokoušejí kloudně rozehrát.

28:57
    Hrabovetskyiho jedovatý pokus z prostoru levého kruhu vyráží Dybal pravým betonem.

30:11
    Höll se mohl dostat průnikem do dobré šance, čistě byl však odstaven od kotouče protihráčem.

30:56
    Při signalizovaném trestu si zahrají Pražané v šesti.

31:11
    Robert Šlechta – 2 min., podrážení.

31:32
    Ducháčovu přízemní střelu se ještě snažil těsně před Dybalem tečovat Hrabík, bohužel pro domácí se mu to nepovedlo tak, aby se změnilo skóre zápasu.

32:08
    Böhmovu střelu od modré čáry Dybal zpacifikoval svým levým betonem.

32:40
    Po nesprávně odpískaném zakázaném uvolnění Sparty se bude vhazovat ve středovém kruhu.

33:08
    Václavíkova silně nepřesná střela skončila na zadním mantinelu.

33:35
    Obětavý skok do střely si připsal na straně Karlových Varů obránce Bulka.

34:03
    Zakázané uvolnění, provinili se hráči pražské Sparty.

34:12
    Po nevýrazném odpálení kotouče jedním z obránců se teď na brankovišti Sparty odehrála skrumáž, ze které domácí vyšli bez úhony.

34:28
    Andrej Fábry – 2 min., sekání.

34:56
    Ve velké šanci dorážel kotouč do branky z levého křídla Kusak, k překvapení všech však z této pozice minul!

36:39
    Dybal před dotírajícím Hamršmídem nyní kotouč raději podrží, bude se tak vhazovat.

36:50
    S Novákovou tečí si Dybal pohotovým zákrokem dokázal poradit.

37:30
    Sám se před Lokajíčka dostal Váňa, ani on však nezamířil podle představ a trefil tak pouze levý beton sparťanského maskovaného muže!

38:32
    Za velice nepřesnou rozehrávku pykají Karlovarští zakázaným uvolněním.

38:45
    Pobídku T. Tůmy na teč nikdo z jeho spoluhráčů nevyslyšel, Lokajíček tak kotouč bez větších problémů uhlídal.

39:08
    Akce Energie prozatím nebude pokračovat, píská se totiž ofsajd.

39:42
    Václavík se nedokázal včas z útočného pásma dostat, po Böhmově průniku se tak pískal ofsajd.

40:00

V druhé třetině se mohli zejména Karlovarští ujmout vedení v zápase, díky nepřesvědčivým střelám z dobrých pozic či skvěle chytajícímu Lokajíčkovi se jim to však nepodařilo. V konečném součtu to znamená, že na první gól zápasu si počkáme ještě minimálně do startu třetí části.

Další třetina začíná přibližně v 19:33.

Obě mužstva již opět nastupují na ledovou plochu, schyluje se ke třetí třetině. Bude tato část stačit na to, aby jeden z týmů zvrátil výsledek na svou stranu? Napoví další minuty.

40:01

40:11
    Dybal nyní kvůli dojíždějícím hráčům Sparty raději přerušil hru podržením kotouče.

40:50
    Sparťané drží kotouč za vlastní brankou.

41:30
    Mácha od modré čáry zamířil pouze do Dybalových betonů.

42:17
    Žmola ve velké šanci pálil z prostoru mezikruží, vylámal si však zuby na Dybalovi, který jeho střelu vyrazil špičkou pravého betonu!

43:30
    Fábryho střelecký pokus z levé strany svírá Dybal pevně ve své výstroji.

44:08
    Střelu Senčáka z otočky zablokoval jeden z bránících hráčů soupeře.

44:36
    Sparta v úvodu třetí třetiny dostala svého soupeře pod mohutný tlak, trenéři Energie na to reagují oddechovým časem.

44:56
    Rychlý sparťanský průnik končí nepřesnou přihrávkou Václavíka.

46:00
    V soupeřově pásmu o kotouč vehementně bojují Mácha s Höllem.

46:28
    Po dlouhé době měl proti střele soupeře práci také brankář Lokajíček.

46:41
    Petr Horáček – 2 min., nedovolené bránění.

47:31
    Sparťané vyhazují a následně míří střídat.

48:10
    Do volného úniku se ve vlastním oslabení dostal Fábry, naštěstí pro Karlovy Vary tým brilantním zákrokem podržel Dybal!

48:41
    Sparta bez větších problémů ubránila i toto oslabení a pokračuje tak ve velmi slibné hře v rámci třetí třetiny.

48:43
    Tobiáš Pastor – 2 min., držení.

49:35
    Fábryho pokus o rychlou dorážku skončil fiaskem, puk se nachází u zadního mantinelu.

50:35
    Střelecký pokus J. Tůmy od modré čáry Dybal viděl v celé jeho trajektorii a neměl tak problém zareagovat.

51:29
    Prudký pokus Červenky z levého křídla vyráží Dybal betonem do rohu kluziště.

51:57
    Senčákovo nahození kotouče končí zakázaným uvolněním pískaným proti Spartě.

52:03
    Filip Ducháč – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

52:36
    Přesným pohybem hokejkou vůči kotouči nyní Lokajíček připravil Energii o výhodu v podobě pobytu v útočném pásmu spoupeře.

53:30
    Höll kotouč vyhazuje a sparťané tak mohou vystřídat.

53:40
    Martin Böhm – 2 min., nedovolené bránění.

53:40
    Karlovy Vary si v závěru utkání zahrají skoro půlminutovou přesilovku 5 na 3!

54:12
    Hrabík obětavě zablokoval střelu Adámka, který do branky mířil z prostoru mezi kruhy.

55:00
    Jen těsně gólem neskončila dorážka Kusaka, úspěšný byl opět v brance stojící Lokajíček.

55:23
    Michal Kusak – 2 min., podrážení.

56:00
    Ujíždějícího Šlechtu si jistým zákrokem pohlídal obránce Böhm.

56:38
    Rozhodnutí celého utkání měl nyní dost možná na hokejce Hrabík, pověst kanonýra však nepotvrdil a z dobré pozice proti Dybalovi selhal!

57:00
    Prudkou střelu Hrabíka hned po vhazování Dybal zpacifikoval.

57:07
    Fábryho střelu z první vyrazil Dybal svou helmou do ochranné sítě.

57:58
    O kotouč se nyní zápasí v rohu kluziště.

58:19
    Michal Kusak – 2 min., vysoká hůl.

58:23
    Karlovarští jsou úspěšní na vhazování a okamžitě poté vyhazují.

58:59
    Ducháčovo nahození končí pouze na soupeřově hokejce.

59:05
    Ofsajd zastavil další možný průběh akce Pražanů.

59:30
    Do exkluzivní šance se po průnikové přihrávce dostal Vašíček, z pravého kruhu ovšem trefil pouze levý beton Dybala!

59:40
    Další úspěšné vyhození kotouče pro Karlovy Vary.

60:00

Ani ve třetí třetině jsme gól neviděli, čeká nás tak pětiminutové prodloužení 3 proti 3 s náhlým vítězstvím a poté případné nájezdy.

60:01

60:34
    Hrabík nebyl díky tvrdému hitu do pásma soupeřem vpuštěn.

61:23
    Oba týmy se kotouč snaží vybojovat v soubojích u bočního mantinelu.

62:16
    Karlovarští drží kotouč v prostoru za vlastní brankou.

63:16
    Do stoprocentní šance se dostal Hrabík, který sám najížděl na Dybala, ten dnes ale očividně odmítá inkasovat a předvedl tak další parádní zákrok!

64:19
    Fantasticky se předvedl také na druhé straně Lokajíček, který ve vyložené šanci vychytal Váňu i následnou dorážku!

64:40
    Martin Böhm – 2 min., hákování.

64:50
    Bulka zamířil nad soupeřovu branku.

65:00
    Prodloužení skončilo.

O vítězi utkání nerozhodlo ani prodloužení, vítěze utkání a tím pádem i jediného střelce zápasu tedy určí až samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Váňa si počkal na pohyb Lokajíčka a přesnou kličkou otevřel skóre!

1. série
    0:1
    Bekhendové zakončení Fábryho Dybal ukořistil.

2. série
    0:1
    Klička do bekhendu se Galnorovi nevyvedla dle představ.

2. série
    0:1
    S bekhendovou kličkou ztroskotal také Hrabovetskyi.

3. série
    0:1
    Tůmovi ujel kotouč a neproměňuje tak.

3. série
    0:1
    Neprosadil se ani druhý Tůma, sparťanský Jakub.