Philadelphia – Vancouver 3:2 (kon.) | Boston – Arizona 6:3 (kon.) | New Jersey – Detroit 2:5 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 6:2 (kon.) | Washington – Montreal 3:1 (kon.)
NY Islanders – Anaheim 7:1 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 6:7 (kon.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.)
Dallas – Nashville 5:1 (kon.) | Seattle – Vegas 2:5 (kon.) | San Jose – Chicago 2:5 (kon.)
Edmonton – Calgary 3:4 (kon.)
St. Louis Blues
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 16.10.2022, 02:10 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:40:29)

3. Ivan Barbašev (STL) – 1+0

Je za námi utkání mezi St. Louis a Columbusem. Domácí dokázali své první utkání v sezoně vyhrát, když rozhodli ve třetí periodě. V ní se trefili Ivan Barbašev, Jake Neighbours a Vladimir Tarasenko, který se dnes radoval hned dvakrát. Ačkoliv hosté byli například ve druhé třetině lepší, v té třetí vůbec nenašli recept na kvalitně hrající St. Louis. Parta kapitána Jennera tedy prohrává i své třetí utkání v letošní sezoně, na Blues nestačila 2:5.

59:37
    Walker dostal kotouč do středního pásma. V dnešním utkání se už nic nestane.

59:22
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Robert Bortuzzo – 2 min., držení.
    58:29 Vladimir TARASENKO - 5:2

58:29
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté se ke hře bez brankáře ani nedostali. Hned po buly ve středním pásmu ztratil touš Johnny Gaudreau a VLADIMIR TARASENKO poté zápěstím přesně zamířil. Ani Elvis Merzlikins si zřejmě tento gól nedá za rámeček. 5:2. Bez asistence.

58:02
    Kyrou v přečíslení nabízel touš do brankoviště, ale finální fáze přesná nebyla. Už jen dvě minuty chybí do konce třetí periody.

57:19
    Stále drží hokejisté v modrém kotouč v útočném pásmu. Columbus se od dvou obdržených branek velice složitě dostává do ofenzivní zóny.

56:49
    Tarasenko si puk na útočné modré čáře zpracovat nedokázal, ale mrzet jej to nemusí, alespoň se nepískalo zakázané uvolnění.

56:24
    Robert Bortuzzo nahodil do útočného pásma a poté zamířil na střídačku.

55:48
    Alexej Toropčenko se velmi šikovně prodral do útočné třetiny. V této chvíli to samozřejmě hokejistům Blues naplno vyhovuje.

55:32

54:45
    Už jen pár sekund chybí do návratu Jennera na ledovou plochu. Domácí toho zatím v této přesilovce mnoho nepředvedli.

54:17
    Úspěšně se vrátil Gustav Nyquist. Švédský útočník vyhodil obloučkem do obranného pásma St. Louis.

53:46
    Domácí rozjeli svou početní výhodu poměrně rychle, ale hosté už dostali hrací předmět přes všechny čáry.

53:32
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Boone Jenner – 2 min., krosček.

53:02
    Eric Robinson se na opačné straně kluziště řítil sám na branku St. Louis, ale Jordana Binningtona nepřekonal.

52:36
    Tarasenko si chytře vyměnil kotouč s Faulkem, ale vhodnou střeleckou pozici si ani jeden ze jmenovaných nenašel.

52:14
    Domácí jsou při chuti a nyní kombinují v útočném pásmu.
    51:03 Jake NEIGHBOURS - 4:2

51:03
    Blues se během pár sekund dostávají do dvoubrankového vedení a teď už je velmi pravděpodobné, že dnes vyhrají. Prosadil se JAKE NEIGHBOURS, který se proháčkoval mezi několika bránícími hráči a bekhendem parádně zavěsil. 4:2. Asistence: Nick Leddy.
    50:43 Ivan BARBAŠEV - 3:2

50:43
    Rychlá předávka domácích znamená třetí gól v síti Columbusu! Bučněvič předložil Schennovi, jehož přihrávku si našel IVAN BARBAŠEV, jenž perfektně zavěsil. 3:2. Asistence: Brayden Schenn a Pavel Bučněvič.

50:29
    Johnny Gaudreau se poměrně snadno dostal s kotoučem na hokejce do útočného pásma, ale přihrávka se mu nepovedla.

49:57
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Už se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny.

49:36
    Justin Danforth bojuje o kotouč u mantinelu v útočném pásmu.

48:55
    Činachov dostal svou přihrávku k zadní tyči na Voráčka, který bekhendem vystřelil. Český útočník nadělal brankáři Blues velké potíže.

48:09
    Barbašev oslovil na levé straně útočného pásma Nika Mikkolu, jenž nabízel černou gumu na brankoviště, ale tam si vystrčenou hokejkou pomohl Elvis Merzlikins.

47:14
    Faulk si pohlídal na pravé straně operujícího Kuralyho, kterého poměrně rychle přistrčil k mantinelu.

46:42
    Werenski se snažil postrčit do strany Gaudreauovi, ale jedna z hokejek domácích hráčů stačila přihrávku zastavit.

45:23
    Kent Johnson nedokázal z pravé strany poslat kotouč na brankoviště, domácí zadáci odvedli dobrou práci.

44:25
    Jake Neighbours si najel až k modré čáře a poté z otočky vystřelil. Jeho rána o pár centimetrů minula prostor u zadní tyče.

43:56
    Robert Bortuzzo se odhodlal ke střele z dálky. Hostující gólman toho mnoho neviděl, ale nakonec lapačkou stačil zakročit.

43:13
    Faulk na modré čáře přihrál Krugovi, jehož střelu vyrazil hostující brankář pravým betonem.

42:47
    Vypadalo to, že by Johnny Gaudreau mohl zamířit do brejku, ale kotouč utekl i vyhlášenému technikovi.

42:00
    Jake Bean vypálil z levého kruhu do připraveného ramene domácího gólmana.

41:14
    Pavel Bučněvič se z druhé vlny dostal do obrovské šance, ale vypadalo to, že minul bránu, ačkoliv Elvis Merzlikins by zasáhl už jen velmi obtížně.

40:35
    Cole Sillinger z otočky tvrdě vystřelil, ale jeho rána byla obránci sražená do ochranné sítě.

40:22
    Kyrou dostával přihrávku do jízdy, ale kotouč si nepřebral úplně nejlépe.

40:01

Domácí na začátku prostředního dějství zásluhou Vladimira Tarasenka odskočili do dvoubrankového vedení, nicméně Columbus během pár sekund náskok soupeře smazal, když se prosadili Gustav Nyquist a Sean Kuraly. Dalších zhruba deset minut byla hra v režii hostů, nicméně na konci třetiny několikrát zahrozili domácí. Do třetí periody půjdeme za stavu 2:2.

Střely na branku po 2. třetině: 17 – 19

40:00

39:32
    Gólman hostů dokázal ramenem vyrazit nepříjemnou střelu z kruhu. Bluesmani pokračují v aktivitě.

39:12
    Na konci druhé třetiny jsou aktivnější domácí. Sám se na vrcholu kruhu objevil Niko Mikkola, avšak zamířil jen do lapačky Merzlikinse.

38:36
    Tarasenko vybídl Leddyho u modré čáry. Střela nového obránce St. Louis ale zamířila do několika těl před brankovištěm.

37:56
    Kyrou si pěkně vyměnil kotouč s Faulkem, který nabízel puk před bránu, kde došlo k zajímavému odrazu. Elvis Merzlikins si mohl oddechnout.

37:29
    Čtvrtá lajna Columbusu vysoko napadá v útočném pásmu. Dostává obránce St. Louis při rozehrávce pod tlak.

36:45
    Viděli jsme dvě zajímavé šance na obou stranách, ale v obou případech se blýskli brankáři. Je určitě pozitivní, že sledujeme aktivní hokej z obou stran.

36:18
    Přihrávka Činachova na Colea Sillingera přesná nebyla. Druhému jmenovanému kotouč odskočil z čepele.

35:35
    Do úniku se dostal Kyrou, kterého ale vychytal pozorný Elvis Merzlikins.

35:02
    Barbašev na útočné modré čáře protečoval puk do útočného pásma. Domácí by už nutně potřebovali také něco ukázat před brankou Blue Jackets, poněvadž ve druhé třetině herně ztrácí.

34:22
    Brayden Schenn si chtěl puk posunout do jízdy, ale obránci v bílých dresech byli docela pozorní.

33:45
    Niko Mikkola je zpět na ledě. První oslabení Blues přežili bez větších potíží.

33:09
    Columbus reklamoval další nedovolený zákrok, ale pískat se tentokráte nebude. Následoval odpal St. Louis přes všechny čáry.

32:29
    Nyní už domácí posílají kotouč přes všechny čáry. Další rozehrávku řídí Zach Werenski.

31:57
    Nepřesná zpětná přihrávka Jennera dostala hostující tým z útočného pásma.

31:45
    Niko Mikkola – 2 min., držení.

31:36
    Nutno ale podotknout, že ve druhé třetině má více ze hry Columbus.

31:12
    Werenski vypálil z úhlu. Nepříjemnou střelu elitního beka hostů dokázal Binnington vyrazit do strany.

30:33
    Domácí celek zastavil ofsajd. Po krátkém přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.

30:02
    Jake Bean vystřelil hned po přejetí do útočného pásma. Jeho ránu zápěstím si domácí gólman pokryl.

29:15
    Kent Johnson zavezl puk do útočného pásma. Poté hosté sympaticky kombinovali, ale při střele Roslovica o pásmo přišli.

28:19
    Roslovic vybídl mezi kruhy Gavrikova. Ruský obránce vypálil z první, ale Binnington dokázal vyrazit hrací předmět před sebe. Následně mu pomohli spoluhráči.

27:44
    Zach Werenski zavezl puk do útočného pásma. Na podporu spoluhráčů si ale musel počkat.

27:11
    Gustav Nyquist byl kousek ke vstřelení své druhé dnešní branky. Je dost možné, že při úniku po levém křídle napálil tyč domácí klece.

26:44
    Přihrávku Boqvista po mantinelu dokázal vystihnout Leddy, jenž ale následně černou gumu z vlastního pásma nevyhodil.

26:14
    Jakub Voráček nyní pomáhá v osobním souboji ve vlastním pásmu.

25:41

25:16
    Tarasenko se uvolnil na levém kruhu, odkud tlačil kotouč do horního růžku u zadní tyče. Rameno lotyšského gólmana ve službách hostů bylo v pohotovosti.

24:52
    Teď už Columbus dostává kotouč pryč z vlastního pásma.

24:24
    Brayden Schenn pálil z ideální pozice na pravém kruhu. Útočník St. Louis o pár centimetrů přestřelil.

23:55
    Hned na začátku druhé přesilovky si domácí vytvořili velký tlak. Vše načal tvrdou střelou Faulk, kterého ale vychytal Elvis Merzlikins.

23:41
    Boone Jenner – 2 min., sekání.
    22:39 Sean KURALY - 2:2

22:39
    Columbus právě vstřelil branku!
    Během pár sekund je srovnáno a rázem začínáme od nuly! Mathieu Olivier protečoval kotouč na SEANA KURALYHO, který se natlačil před obránce a těsně před brankářem našel místo u bližší tyče. Parádní individuální akce robustního forvarda čtvrté lajny Blue Jackets. 2:2. Asistence: Mathieu Olivier a Eric Robinson.
    22:21 Gustav NYQUIST - 2:1

22:21
    Hosté rázem snižují! Erik Gudbranson našel na útočné modré čáře GUSTAVA NYQUISTA, který posunul do strany Gaudreauovi. Ten vystřelil a odražený kotouč dorazil právě Nyquist. 2:1. Asistence: Johnny Gaudreau a Erik Gudbranson.

21:42
    Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat před Jordanem Binningtonem.
    21:04 Vladimir TARASENKO - 2:0

21:04
    Nedáš, dostaneš! Domácí hned vzápětí získali kotouč v útočném pásmu a také oni měli v danou situaci převahu. Justin Faulk vybídl na pravém kruhu VLADIMIRA TARASENKA, jenž si touš přebral a přesně našel volný prostor v postoji brankáře. 2:0. Asistence: Justin Faulk a Robert Thomas.

20:42
    Na druhé straně se do velké šance dostal Cole Sillinger. Mladý útočník se ocitl v přečíslení dva na jednoho, ale zakončení vzal na sebe. Binnington se zaskvěl.

20:17
    Kyrou předvedl na levé straně chytrý manévr, když se snažil natlačit kotouč před brankoviště. Merzlikins si pomohl hokejkou.

20:01

Skončila nám první třetina, ve které jsme viděli jednu branku. O ni se postaral zkraje 6. minuty v přesilovce Pavel Bučněvič, který po přihrávce Kruga parádně vymetl šibenici. I následně měli domácí více ze hry, ale rozhodně to nebylo tak, že by dominovali. Před druhou třetinou je vše otevřené.

Střely na branku po 1. třetině: 4 – 6

20:00

19:57
    Tři sekundy před sirénou dostal hromadu času a prostoru na kruhu Parayko. Dělovka obránce Blues ale byla zablokovaná.

19:34
    Gavrikov zkusil štěstí od modré čáry. Od velkého množství hokejek před brankou se ale černá guma odrazila do ochranné sítě.

19:02
    Ve chvíli, kdy nám začala probíhat poslední minuta první třetiny, nahodil Thomas do útočného pásma.

18:36
    Jednoruč zkoušel těsně před Jordanem Binningtonem zakončit Jack Roslovic. Muž v masce domácího celku si pohlídal místečko mezi betony.

17:51
    Snadná ztráta hostů, po které přišla obrovská šance Blues. Jake Neighbours chtěl situaci ještě vyšperkovat přihrávkou do prázdné brány na Schenna, ale jeden z obránců to vše ještě zachránil. Nyní to St. Louis překombinovalo.

17:09
    Boqvist si stáhl rukavicí kotouč ze vzduchu a poté přihrál spoluhráči Werenskému, který počká na dostřídání dalších kolegů.

16:29
    Saad na modrou čáru nabil Paraykovi, který se do puku pořádně opřel, ale zadáci v bílých dresech jeho projektil srazili do rohu kluziště.

15:59
    Domácí se dostali do přečíslení, ale vyřešili jej nepřesnou střelou.

15:12
    Rána Tarasenka byla přizvednuta do ochranné sítě. Máme tady komerční pauzu.

14:44
    Přečíslení hostů. Kotouč získal Gaudreau, který poté na levém křídle oslovil Jennera. Ten vypálil po ledě, ale brankář Jordan Binnington úspěšně zakročil.

14:04
    Schenn posunul na Jakea Neighbourse, jehož střílená pobídka prolétla brankovištěm Columbusu.

13:22
    Saadova nepřesná zpětná přihrávka vystrnadila domácí celek z útočného pásma. Už poměrně dlouho jsme neviděli střelu mezi tři tyče.

12:42
    Ryan O'Reilly podržel puk u mantinelu, ale pak našel jen hokejku hostujícího hráče. Stále ale platí, že domácí mají více ze hry.

12:06
    Justin Danforth bojoval na brankovišti před brankou soupeře. Gólman Blues měl ale situaci v rámci možností pod kontrolou.

11:33
    Barbašev zpoza brány přihrával mezi kruhy bekhendem. Nejlépe zareagoval Gavrikov, který následně vyhodil obloučkem do neutrální zóny.

10:46
    Viděli jsme nepřesnosti na obou stranách. Nakonec musel z poloviny kluziště nahodit směrem kupředu kapitán Jenner.

10:14
    Domácí nyní bojují o kotouč u mantinelu v útočném pásmu.

09:13
    Rána Kyroua byla sražená do ochranné sítě. Čeká nás buly v obranném pásmu Columbusu.

08:39
    Werenski se ocitl v dobré pozici. Kotouč si nepřebral úplně nejlépe, ale nakonec z otočky vystřelil bekhendem. Jordan Binnington musel řešit složitou situaci.

08:10
    Thomas se na začátku 9. minuty snažil dostat dopředu, ale zastavil jej ofsajd. Vhazování bude provedeno ve středním pásmu.

07:40
    Robert Bortuzzo dokázal včas a rychle dohrát Voráčka, který moc prostoru na přihrávku mezi kruhy neměl.

07:09
    Gavrikov nezvládl přihrávku ve středním pásmu úplně nejlépe. Puk už je v moci St. Louis.

06:14
    Saad vybídl pod sebou volnějšího Kruga, který pořádně prověřil pozornost hostujícího brankáře. Zákrok Elvise Merzlikinse ale byl skvělý.

05:42
    Justin Danforth nahodil kotouč z červené čáry do třetiny soupeře. Jeho kolega za hracím předmětem ukázkově spěchá.
    05:05 Pavel BUČNĚVIČ - 1:0

05:05
    Toto byla bleskurychle využitá přesilovka domácích! Peeke vyhodil jen k modré čáře, kde stál Torey Krug, jenž si moc dobře všiml na pravém kruhu PAVLA BUČNĚVIČE, jehož rána z první přesně zapadla do horního růžku u přední tyče. 1:0. Asistence: Torey Krug.

04:47
    Cole Sillinger – 2 min., držení.

04:12
    První formace hostů předvedla dobré střídání. Po střílené přihrávce se na brankovišti ocitl volný Gustav Nyquist, který o kousek pobídku promáchl.

03:19
    Thomas oslovil mezi kruhy Kruga. Obránce St. Louis rychle vystřelil, ale o pár centimetrů přestřelil bránu.

03:07
    Leddy zvládl bruslařský souboj s útočníkem Blue Jackets lépe. Pískáno je zakázané uvolnění hostů.

02:32
    Hosté se opět pokoušeli o vysoké napadání, jenže ani v tomto případě se ke kotouči nedostali. Ten zatím hlavně drží hokejisté v modrých dresech.

01:51
    Tentokrát se puku zmocnil Barbašev, jehož přihrávka směrem na pravý kruh ale byla zablokovaná.

01:13
    Pavel Bučněvič si klepl o kotouč na pravém kruhu a po přihrávce zpoza brány okamžitě vystřelil. Elvis Merzlikins utěsnil prostor u bližší tyče.

00:49
    Domácí si mění kotouč ve vlastním pásmu. Columbus na úvod poměrně vysoko napadá.

00:01

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko, Leddy, Faulk, Krug, Bortuzzo, Mikkola – Kyrou, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Barbašev, B. Schenn (A), Neighbours – N. Walker, Acciari, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Tarasov) – A. Boqvist, Werenski (A), Peeke, Gavrikov, Gudbranson, Bean – Nyquist (A), Jenner (C), J. Gaudreau – Voráček, Sillinger, Činachov – K. Johnson, Roslovic, Danforth – Olivier, Kuraly, E. Robinson.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Nicholson, Hebert – Tobias, Murray.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Columbus už má za sebou dvě utkání. Nejprve prohrál 1:4 na ledě silné Caroliny a v noci na sobotu 2:5 doma s Tampou. Hokejisté Blue Jackets sice nepatří mezi favority celé soutěže, ale přes léto zajímavě posílili tím, že angažovali z Calgary hvězdného Johnnyho Gaudreaua. Šikovný forvard už jednou skóroval, ale více kanadských bodů zatím nezaznamenal. Columbus se ale bude muset vypořádat se ztrátou Patrika Laineho, jenž se hned v prvním zápase zranil a chybět bude dlouhou dobu. Jak se svěřenci kouče Larsena s tím vypořádají?

ST. LOUIS BLUES

Hokejisté St. Louis nový soutěžní ročník teprve zahájí, jako jediný tým za sebou zatím nemají ani jedno odehrané utkání. Tým trenéra Berubeho v přípravě zvládl šest utkání z osmi, naposledy si na domácím ledě poradil 6:0 s Chicagem. Největšími letními ztrátami Bluesmanů jsou odchody Davida Perrona a brankáře Hussa. Toho na pozici brankářské dvojky nahradil Greiss, jenž přišel z Detroitu. Osa týmu ale víceméně zůstala pospolu. Dočká se tento celek dalšího postupu mezi nejlepších osm, stejně jako loni?

Martin Frk (St. Louis)
    Jakub Voráček (Columbus)

Hezké nedělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté St. Louis dnes na domácím ledě přivítají Columbus. Začínáme krátce po 2:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 6. Bučněvič (Krug), 22. Tarasenko (Faulk, Thomas), 51. Barbašev (B. Schenn, Bučněvič), 52. Neighbours (Leddy), 59. Tarasenko – 23. Nyquist (J. Gaudreau, Gudbranson), 23. Kuraly (Olivier, E. Robinson)

Rozhodčí: Nicholson, Hebert – Tobias, Murray

Diváci: 18 096