Šamorín – Dubnica 0:2 (kon.) | Petržalka – Trebišov 3:0 (kon.) | Dolný Kubín – Žilina B 0:3 (kon.)
MFK Dynamo Dolný Kubín
0:3 (0:2)
MŠK Žilina B
sk Neděle 16.10.2022, 14:30 • Štadión MUDr. Ivana Chodáka, Dolný Kubín • MONACObet liga • 13. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 13. kola II. futbalovej ligy medzi MFK Dynamo Dolný Kubín a MŠK Žilina B.

Stretnutie sa začne o 14:30.

Dolnokubínčania si v stredajšej predohrávke 17. kola urobili radosť, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Dubnicu 2:1. To im stačilo na to, aby svojho súpera predstihli a usadili sa na 12. priečke s 13 bodmi na konte.

Mladíci zo Žiliny naposledy tiež triumfovali. Stalo sa tak ostatnú sobotu, keď doma porazili Petržalku. Bol to súboj posledného s predposledným, MŠK vďaka víťazstvu šlo na 15. miesto. V 11 dueloch získali šošoni 10 bodov.

Úvodné zostavy:

MFK Dynamo Dolný Kubín: Nôta – Lupták, Sopúch (C), Ončák, Janec, Zemko, Farský, Machaj, Kolorédy, Kubík, Kifoumbi
    Náhradníci: Stevanovič, Čillík – Bača, Lukáčik, Budinský, Lekaj, Amobi, Ahmetovič
    Tréner: Ladislav Pecko

MŠK Žilina B: Belaník – Mensah, Stojčevski, Willy, Anang, Šnajder, Mojžiš (C), Owusu, Krstič, Bikoula, Addo
    Náhradníci: Badžgoň – Kopásek, Gomola, Adang, Javorček, Jakubík, Trabalík
    Tréner: Vladimír Veselý

Rozhodca: Dávid Mano – Mário Roszbeck, Ákos Juhos.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Výkop patril hosťom zo Žiliny v žlto-zelenom, domáci v modrej a čiernej farbe.

3
    Owusu si pri útočnej snahe pomohol faulom. Ukazuje sa, že oba celky chcú hrať futbal.

4
    Žilinčania obliehali šestnástku Dolnokubínčanov, cez blok vyprodukovali len nepresný pas.

6
    Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom domáceho obrancu. Je po šanci.

8
    Tu príliš nebolo o čom, Kifoumbi v jasnom ofsajde.

9
    Prv do Nôtu z uhlu napálil loptu Krstič, ktorý mal možnosť dorážky. Namiesto nej prihrával do druhej vlny, odkiaľ do žrde mieril Bikoula!

11
    Ofenzívne aktívnejší mladíci spod Dubňa. Až na Belaníka sú všetci hráči na polovici nováčika II. ligy.

12
    Nedovolený zákrok na Farského na ľavom krídle. Úvodná zaujímavá situácia pre MFK.

13
    Center do šestnástky odvrátený, Žilinčania si môžu vydýchnuť.

15
    Krstič dobiehal loptu z posledných síl, odkop od svätyne Nôtu sa konať nebude. Na druhej strane sa hostia musia v útoku zoradiť.

17
    Kubíkov strieľaný center zľava nemal nárok Belaníka ohroziť. Lopta skončila na bočnej sieti.

18
    MŠK Žilina B dáva gól! DOMINIK ŠNAJDER dostal priveľa priestoru v strede poľa, mal aj dostatok času na prípravu strely. Náprah z 22 metrov skončil v sieti!

19
    O minútu neskôr mohol zvýšiť na 2:0 Owusu, Nôta včasným vybehnutím zachránil Dolný Kubín od totálnej pohromy!

20
    A to rozbehnutý Krstič o ďalších 60 sekúnd páli sprava o meter nad! Ak by to boli tri góly, tak by sme mohli rovno aj končiť.

22
    Čas na reakciu pre domácich. Celok okolo kapitána Sopúcha vzadu horí, vpredu toho tiež veľa neukázal.

23
    Mužstvo domácich postupovalo dopredu cez os ihriska. Škoda len, že hostia prečítali tento úmysel, je po šanci.

25
    MŠK Žilina B dáva gól! Dve výstrahy nestačili, prichádza trest. BORIS KRSTIČ bezproblémovo posiela center Owusuho z ľavej strany do siete! Nikým nechránený útočník zakončil z malého vápna, akoby šlo o každodennú rutinu.

27
    Kolorédy nestihne krížny center spoluhráča, Owusu dosledoval celú situáciu.

28
    Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.

29
    Rohový kop pre Dolný Kubín. Machaj smeruje k zástavke.

30
    Bol to Sopúch, ktorý hlavičkoval... Ale iba do vlastného spoluhráča. Dorážka Kolorédyho trafila Owusuho.

32
    Dynamo preradilo rýchlostný úroveň vyššie, ale stále je to málo.

34
    Anang sklepol prenesenie lopty na pravú stranu do druhej vlny, Bikoula zo štrnástich metrov nachádza len Nôtu.

36
    Znovu chaos pred dolnokubínskou bránou. Zase raz po akcii sprava, domáci včas zrazili pokusy súpera.

37
    Vo finále aj tak pálil z diaľky Šnajder, mladík nedokázal nadviazať na svoj moment zo 17. minúty.

39
    Kubík si dal na čas, ale jeho spracovanie na pravačku bolo efektívne. Kľučka, strela a lopta letí niekoľko desiatok centimetrov nad!

40
    Kifoumbi triafa žilinského obrancu. So záverom úvodného dejstva MFK čoraz bližšie gólu.

41
    Ani teraz neuspel Kubík, ktorú hlavičkoval do zeme a od nej to už bola ľahká práca pre Belaníka.

42
    Šošoni by boli radi za prestávku hoci aj okamžite. Asi tri chyby za tri minúty v rozohrávke. Toto Dolný Kubín mal trestať.

43
    Po dlhšom čase zahrozili aj hostia. Nôta bleskovo chytá a už sa pýta, komu má rozohrať.

44
    Mensah obdržal úder do brucha, výkrik bolo počuť snáď až do Žiliny. Dávid Mano žltú kartu zatiaľ neudelil.

45
    Prvý polčas sa skončil.

Žilinčania síce vyhrávajú 2:0, ale pokojne to mohlo byť po polčase 3:3. Duel sa rozbiehal pomaly, následne sme videli šancí aj na celý zápas. Dolnokubínčania zlepšili hru tesne pred prestávkou, na zníženie to nestačilo.

Druhý polčas sa začne približne o 15:29.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B:
    z ihriska odchádza Adrián Mojžiš, prichádza Samuel Javorček,
    z ihriska odchádza Benson Anang, prichádza Samuel Kopásek.

46
    Striedanie v tíme MFK Dynamo Dolný Kubín:
    z ihriska odchádza Samuel Farský, prichádza Samuel Budinský,
    z ihriska odchádza Ben Ronald Kifoumbi, prichádza Ifechukwu Okechukwu Amobi.

46
    Hneď v úvodnej polminúte to horelo pred Belaníkom. Dolnokubínčania nebudú na nič čakať.

47
    Hostia sa hnevajú, pretože očakávali faul na svojho útočníka. Dávid Mano mlčí.

48
    Zrovnával si to Kolorédy, ale nemieril presne.

50
    Kubík mohol mať na konte hetrik. Jeho strela zvnútra šestnástky Belaník špičkami prstov poslal na roh!

51
    Nasledujúca štandardka už bola ľahkým sústom pre žilinského gólmana, ktorý upokojuje situáciu.

52
    Žltá karta pre tím MFK Dynamo Dolný Kubín (Matúš Ončák).

53
    Hostia premrhali ideálnu možnosť na navýšenie skóre. Blízko k tomu bol Krstič.

55
    Kolorédy zaváhal pri kontre na pravej strane, keď nešiel priamočiaro na Belaníka.

57
    Domáci hráči sa vrhli do útoku stredom ihriska, kde však nevymysleli takmer nič. Lopta sa šťastne odrazila, budeme svedkami rohu.

58
    Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte brániaci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

60
    MŠK ustálo tlak po polčase od MFK. Štvrťhodina za nami, záverečná polhodina pred nami.

60
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina B (James Willy Ndjeungoue).

61
    Faul na hranici pokutového územia, penalta pre Dynamo z toho nebude. Nasledovať bude len priamy kop.

62
    Zníženie neprichádza, domáci sú stále nahnevaní na verdikt rozhodcu.

64
    Efektívna pätička na Luptáka od Kolorédyho. Nadýchaný center do ohňa odvrátený stopérmi MŠK.

65
    Zdalo sa, že menšie problémy má Samuel Budinský. Striedajúci hráč bude môcť pokračovať.

66
    Krstič vybojoval loptu od Zemka, šiel sám na bránu, ale príliš sa zamotal do svojich kľučiek! K strele ani neprišlo.

66
    z ihriska odchádza Henry Addo, prichádza Vladimír Trabalík.

67
    Otvorené dvere do defenzívy nováčika. Owusu si to prehodil na pravačku, zo šestnástich metrov priestor troch žrdí minul.

67
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina B (Andrej Stojčevski).

Vážení diváci, ospravedlňujeme sa, ale pre technické problémy na strane vysielateľa zápasu nemáme informácie o priebehu.

Ďakujeme za pochopenie.

70
    z ihriska odchádza Tomáš Kubík, prichádza Elmir Lekaj,
    z ihriska odchádza Filip Kolorédy, prichádza Kristián Lukáčik.

72
    Na sever Slovenska sa vraciame dvadsať minút pred koncom. Šošoni v rýchlom brejku nezvyšujú na 3:0.

73
    Nepodarený atak jedného z domácich futbalistov sprava. Gólman hostí zasahovať nemusel a už rozohráva z päťky.

74
    To je neskutočné, čo zahodil Krstič! Dvakrát zvládol súboj so Sopúchom, mohol ísť sám, či dokonca v tandeme so spoluhráčom na Nôtu, ale zlý posledný dotyk ho obral o možnosť ôsmeho gólu v sezóne!

75
    Na opačnej strane sa máva ofsajd Dolnokubínčanov.

76
    Lukáčik napriahol z diaľky, z 25 metrov pravačkou len tesne minul ľavú žrď.

77
    MŠK Žilina B dáva gól! Nedáš, dostaneš. Dolnokubínčania nepremenili svoje šance a je rozhodnuté. BORIS KRSTIČ dostal pred malé vápno presnú prihrávku a následne rutinérsky pätičkou prekonal Nôtu.

78
    z ihriska odchádza Boris Krstič, prichádza Martin Gomola.

79
    Hlavičkový stret v pokutovom území, problémy má Mensah. Na ihrisko pribieha aj lekársky personál.

80
    z ihriska odchádza Marek Machaj, prichádza Peter Bača.

81
    Faul domáceho futbalistu v okolí deliacej čiary. Voľný kop pre hostí.

83
    Žilinčania držia loptu ďaleko od svojej šestnástky. Od troch bodov ich delí len pár minút.

85
    Hostia mohli navyše svoje vedenie zvýšiť, to by ale center sprava museli hráči v šestnástke lepšie usmerniť.

87
    Lukáčik s ďalšou ďalekonosnou ranou, Belaník zostáva neprekonaný.

88
    z ihriska odchádza Antoin Loic Essomba Bikoula, prichádza Xavier Rodrigue Adang Mveng.

89
    Čestný zásah si nepripísal ani Budinský. Zakončenie len doprostred brány úspech neprinieslo.

90
    Nadstavuje sa jedna minúta.

90+1

Mladíci spod Dubňa porazili v severskom derby Dolný Kubín 3:0. Za Žilinu otvoril skóre Šnajder, dva góly pridal Krstič. (16:15:59)