Cádiz – Real Betis 0:0 (kon.) | Valladolid – Celta Vigo 4:1 (kon.) | Real Sociedad – Mallorca 1:0 (kon.)
Elche – Real Madrid 0:3 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
1:0 (1:0)
RCD Mallorca
Středa 19.10.2022, 20:00 • Reale Arena (San Sebastián) • Španělská LaLiga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 10. kola LaLigy mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a RCD Mallorca. Zápas se odehraje v Reale Areně v San Sebastiánu.

Real Sociedad je tradičním baskickým klubem, který neodmyslitelně patří k nejvyšší španělské soutěži. Jeho minimální ambicí je umístění v horní polovině tabulky, nejraději by se pak rovnou probojoval do pohárové Evropy. Stejně jako se mu to povedlo v minulé sezóně, díky čemuž nyní hraje základní skupiny Evropské ligy. V domácí soutěži je Real Sociedad po devíti kolech na pěkném pátém místě tabulky a je o skóre zaostává za třetím Atléticem Madrid. Na kontě má 19 bodů. Poslední čtyři zápasy San Sebastian vyhrál, naposledy 2:1 na hřišti Celty Vigo. Doma má Real Sociedad ze čtyř zápasů bilanci dvou výher, jedné remízy a jedné porážky, naposledy vyhrál 1:0 nad Villarrealem.

Mallorca je menším španělským ostrovním klubem, pro který je jediným cílem klidná záchrana. V minulé sezóně se Mallorca v nejvyšší soutěži udržela na poslední chvíli, když se zachránila o jediný bod. Začátek aktuálního ročníku se Mallorce povedl, po devíti kolech jí patří dvanácté místo se ziskem devíti bodů. Tři poslední zápasy však Mallorca nevyhrála, naposledy prohrála doma 0:1 se Sevillou. Venku zatím Mallorca odehrála čtyři ligová utkání s bilancí jedné výhry, dvou remíz a jedné porážky. Naposledy remizovala 1:1 na hřišti Elche.

Vzájemné zápasy

V minulé sezóny se tyto dvě mužstva utkala ve dvou ligových zápasech. a obě vyhrál Real Sociedad. Nejprve na domácím hřišti 1:0 a poté 2:0 na hřišti Mallorcy. Mallorca naposledy porazila Real Sociedad v roce 2012.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Elustondo (C), J. Pacheco, Rico – Méndez, Merino, Guevara, D. Silva – Kubo, Sörloth.
    Náhradníci: Zubiaurre – Barrenetxea, Car. Fernández, Jo. Gómez, U. González, Illarramendi, Karrikaburu, Le Normand, Navarro, Turrientes, Zubeldia, Zubimendi.
    Trenér: Alguacil

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Russo, Raíllo (C), Nastasić, G. González – Da. Rodríguez, Battaglia, de Galarreta – Án. Rodríguez, Ndiaye.
    Náhradníci: Román – Baba, Copete, J. Costa, Cufré, Gayá, Grenier, Lago Junior, Lee Kang-in, Prats, A. Sánchez, Valjent.
    Trenér: Aguirre

Rozhodčí: Ortiz Arias – Villaseñor Julián, Estevez Iglesias.

Začátek zápasu se zatím odkládá. Hráči obou týmů se už ale pomalu připravují na příchod na hřiště.

Hráči obou týmů již nastupují na hrací plochu, zápas za malou chvíli začne.

Domácí Real Sociedad bude dnes hrát v pruhovaných modrobílých dresech, Mallorca se představí v černé variantě dresů.

1

2
    Domácí to hned zkoušeli dlouhým nákopem, ale Davidu Silvovi kousek chyběl, aby na míč hlavou dosáhl.

3
    Takefusa Kubo nachystal míč na střelu pro Mendeze. Po jeho tečované střele se bude kopat rohový kop.

4
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Domácí vstupují do utkání nejlepším možným způsobem a rychle se dostávají do vedení! Na rohový kop si naskočil MIKEL MERINO a neomylně ji hlavou poslal do sítě. Asistence: Brais Méndez.

6
    Mallorca je i po inkasovaném gólu přikovaná na vlastní polovině hřiště.

7
    Nyní se však Pachecovi vůbec nepovedla přihrávka, míč skončil v autu, a první možnost zaútočit tak budou mít hosté.

9
    Do předu se chtěl vydat Ángel Rodríguez, ale čistým způsobem ho dokázal ubránit Aritz Elustondo.

10
    Takefusa Kubo se k centru z levé strany nedostal, neprosadil se přes dvojici hráčů Mallorcy.

11
    Tentokrát už se dostal Kubo dokonce do zakončení, jeho střela zpoza vápna ale neměla razanci.

13
    Mohlo být vyrovnáno! Dani Rodríguez našel krásnou přihrávkou ve vápně Ángela Rodrígueze, a ten trefil z voleje břevno branky Realu Sociedad!

14
    Po střele Daniho Rodrigueze budou hosté kopat roh.

15
    Domácí se prvnímu rohovému kopu Mallorky v tomto utkání dokázali ubránit.

17
    Giovanni González se k centru z pravé strany nedostal a následně se dopustil útočného faulu. Hosté ale v posledních minutách hrají aktivně.

19
    Kubo se dopustil nedovoleného zákroku, rozehrávat budou hosté.

20
    Na centrovaný míč Silvy si naskakoval Alexander Sörloth, pár centimetrů mu ale chybělo.

21
    Díky svému důrazu se Kubo dostal ke střele z úhlu a málem překvapil Rajkoviče. Je z toho rohový kop.

22
    Domácí rozehráli rohový kop na krátko a nic nebezpečného z toho už poté nebylo.

23
    Hra se zase rychle přesunula na opačnou stranu a rohový kop budou mít pro změnu hosté.

24
    Také Real Sociedad se dokázal rohovému kopu ubránit.

25
    Gólovou šanci měl na svých kopačkách Takefusa Kubo! Už měl před sebou jen brankáře Rajkoviče, míč však napálil jen přímo do něj.

26
    Pokračovalo se rohovým kopem Realu Sociedad a následovat bude ještě jeden po nedorozumění v obraně Mallorky.

27
    Tentokrát už to hosté zvládli mnohem lépe a míč dostali na polovinu hřiště.

29
    Domácí nevyužili další obrovskou šanci na skórování! Predrag Rajković vyrazil střelu z dálky jen před sebe, nikdo z domácích ale nedokázal rychle reagovat a míč dorazit do brány.

30
    Domácí se raději dopustili taktického faulu, aby zastavili akci Mallorky.

31
    Mallorca má k dispozici standardní situaci, může míč poslat centrem až do vápna.

32
    Centr před branku Realu Sociedad také směřoval a vše bude ještě pokračovat rohovým kopem.

33
    Domácí ubránili rohový kop a poté šli do rychlého protiútoku. Ten nakonec zakončil Méndez a po jeho tečované střele to bude znovu roh.

34
    Silvův centrovaný míč směřoval na zadní tyč, ale šance z toho nakonec nebyla, protože Mikel Merino se k míči nedosstal.

36
    Real Sociedad má dnes zatím velkou územní převahu i více šancí. Zatím z nich ale vytěžil jen jeden gól.

37
    Diego Rico už se k centru nedostal, nedokázal udržet míč na hrací ploše.

38
    Rajkovič předvedl pohodový zákrok proti střele Alexandera Sörlotha z velké vzdálenosti.

40
    Predrag Rajković se nebál jít mimo svou branku, aby zastavil akci Realu Sociedad ještě v zárodku.

42
    Mallorca se po delší době opět podívala i s míčem na polovinu soupeře. Ještě bude pokračovat autovým vhazováním.

43
    Aut Mallorky měl směřovat až do šestnáctky Realu Sociedad, míč ale dokázal odhlavičkovat Merino.

44
    Hosté si poté ještě vytvořili po centru do vápna menší tlak, nakonec z toho ale bude jen rozehrávka od branky Remira.

45
    Mallorca má v závěrečných minutách prvního poločasu více ze hry, uvidíme, jestli to k něčemu povede.

45+1

První poločas je minulostí, Real Sociedad vede na domácím hřišti nad Mallorcou 1:0. Domácí vstoupili do zápasu skvěle, už ve čtvrté minutě rozvlnil po pohledné akci síť Mikel Merino. Mallorca byla nejblíž vyrovnání ve 13. minutě, jenže Ángel Rodríguez trefil z voleje jen břevno branky Realu Sociedad. Následně měl na opačné straně velkou šanci zvýšit na 2:0 Kubo, ale nepřekonal Rajkoviče.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:15.

46

46
    Do druhého poločasu nastoupily oba týmy v nezměněných základních sestavách.

47
    Dnešní utkání sleduje 27 085 diváků.

48
    Centrovaný míč se k Merinovi nedostal, dříve se k němu dostal brankář Predrag Rajković.

49
    Vypadá to, že i druhý poločas bude pořádně propršený, hustý déšť tento zápas provází už od samotného začátku.

50
    Aritz Elustondo zůstal po souboji s Maffeem ležet na zemi, právě domácí fotbalisté ale pokračují ve hře.

51
    Zdá se, že Aritz Elustondo bude v pořádku a hned se může zapojit do rohového kopu domácích.

51
    Ander Guevara se stává prvním hráčem napomínaným žlutou kartou.

52
    Alexander Sörloth byl v pokutovém území v palebné pozici, ale ještě se rozhodl přihrávat před branku. Tuhle jeho přihrávku ale odvrátil na rohový kop Rodrigo Battaglia.

53
    Po rohovém kopu rozehraném na krátko střílel z velkého úhlu Brais Méndez. Predrag Rajković si ale dal pozor.

54
    Další rohový kop směřoval svým centrem rovnou na branku a Rajkovič tak musel boxovat míč.

56
    Andoni Gorosabel už si ve vápně připravoval míč ke střele, nakonec se k ohrožení branky Mallorky ale nedostal.

58
    Mallorca právě vstřelila branku!
    Hosté se radují z vyrovnávací branky! Prosazuje se senegalský útočník Mallorky AMATH NDIAYE, který běžel s míčem velmi dlouho sám, dostal se až do vápna a celou akci zakončil přesnou střelou k tyči.

60
    Gól byl sice na hřišti uznán, ale ještě celou situaci zkoumá VAR. Řeší se případný faul Ndiayeho, který celé akci předcházel.

61
    Rozhodčí se jde podívat na monitor. To nevěstí nic moc dobrého pro Mallorku.

62
    Gól nakonec skutečně neplatí! Rozhodčí v souboji Ndiayeho s Elustondem našel nějaký faul.

64
    Pablo Maffeo dostává za nedovolený zákrok žluté napomenutí.

65
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
    ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Carlos Fernández.

66
    ze hřiště odchází David Silva, přichází Martín Zubimendi.

68
    Hráči Realu Sociedad jsou nastěhovaní na polovině soupeře, zatím ale daleko od jeho branky.

70
    Po rohovém kopu se sice dostali domácí do zakončení, ale střela to byla velmi nepřesná.

71
    Střídající Carlos Fernández se snažil najít ve vápně Merina, střelce jediné branky tohoto zápasu ale nenašel.

72
    Střídání v týmu RCD Mallorca:
    ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Lee Kang-in.

73
    Pablo Maffeo posílal z levé strany ostrý centr do vápna, žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.

74
    Po centru pro změnu z pravé strany se k hlavičce sice dostal Ángel Rodríguez, jeho zakončení ale nebylo dobře umístěné.

75
    ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Robert Navarro,
    ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Robin Le Normand.

76
    Mallorca je v posledních minutách směrem dopředu velmi aktivní. I nyní hlavičkoval Ángel Rodríguez, tentokrát však nepřesně.

77
    ze hřiště odchází Franco Russo, přichází Clément Grenier,
    ze hřiště odchází Rodrigo Battaglia, přichází Antonio Sánchez,
    ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Abdón Prats.

79
    Mallorca stále prahne po vyrovnání a nyní bude mít šanci z dalšího rohového kopu.

80
    Ani pátý rohový kop se ale neujal, první střela Ndiayeho byla zablokovaná a dorážka Sáncheze pak sražená na rohový kop.

80
    Znovu se dostal do velké šance Amath Ndiaye, ale ani tentokrát se z gólu neraduje, bude to jen další roohvý kop.

81
    Tentokrát už se domácí ubránili přesvědčivěji a odkopli míč do bezpečí.

81
    Clément Grenier to přehnal s důrazem a vidí žlutou kartu.

82
    ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Asier Illarramendi.

83
    Po delší době se dopředu vrhli také domácí. A Robert Navarro dokázal vybojovat rohový kop.

84
    Mallorca se bez větších potíží rohovému kopu ubránila a opět může myslet na útok.

85
    Amath Ndiaye se dostal k odraženému míči a vystřelil zevnitř pokutového území. Álex Remiro dokázal pohotově zasáhnout.

87
    Z pravé strany centroval do nebezpečného prostoru Ríllo, dobrou defenzivní hlavičku ale předvedl Merino.

88
    Talk hostů neustává, Real Sociedad se zřejmě bude muset obávat o své vítězství až do poslední minuty.

90
    Nyní se domácím povedlo dostat míč na útočnou polovinu hřiště a budou se snažit tam zůstat co nejdéle.

90+1
    Nastavuje se šest minut.

90+2
    Mallorca kombinuje na útočném polovině, ale zatím tomu chybí větší rychlost a překvapivý moment.

90+4
    Domácí se provinili faulem ve středu pole, pokračovat s míčem na kopačkách tak budou moci hráči Mallorky.

90+5
    Amath Ndiaye hledal přihrávkou do vápna Abdóna Pratse, ten ale nakonec na jeho pas nedosáhl.

90+6
    Matija Nastasić se sice protlačil k hlavičce, ale Álex Remiro neměl problém s tím, aby míč ve výskoku zachytil.

90+7

Zápas je u konce, Real Sociedad dokázal doma porazit Mallorku 1:0. Domácí vstoupili do zápasu skvěle, už ve čtvrté minutě rozvlnil po pohledné akci síť Mikel Merino. Mallorca byla nejblíž vyrovnání ve 13. minutě, jenže Ángel Rodríguez trefil z voleje jen břevno branky Realu Sociedad. Následně měl na opačné straně velkou šanci zvýšit na 2:0 Kubo, ale nepřekonal Rajkoviče. Ve druhém poločase byla Mallorca aktivnějším týmem a několikrát i sahala po vyrovnání, pokaždé jí ale kousek chyběl. Nejblíž byla v 58. minutě, kdy dostal míč do branky Amath Ndiaye, rozhodčí ale nakonec kvůli jeho faulu gól na popud VARu odvolal.

Mužem zápasu se stává střelec jediné branky Mikel Merino.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:9.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek středečního večera. (22:11:08)