Ottawa – Dallas 4:2 (kon.) | New Jersey – Washington 3:6 (kon.) | Edmonton – Pittsburgh 6:3 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 4:0 (kon.) | Vegas – Toronto 3:1 (kon.) | Vancouver – Carolina 2:3 (kon.)

Edmonton právě vstřelil branku!
    V Edmontonu je definitivně rozhodnuto. Ryan zavezl puk do útočného pásma a následně přihrávkou za sebe našel RYANA MCLEODA, jenž si sjel k brance a prudkou střelou prostřelil Jarryho. Asistence: Derek Ryan.

52:54
    Ryan v útočném pásmu hákoval Ruttu a je vyloučen na dvě minuty. Vrátí se Penguins v přesilové hře do zápasu?

48:17
    McGinn se v útočném pásmu dopustil nedovoleného bránění a Oilers si zahrají přesilovou hru. Přiblíží se v ní k vítězství?

44:38
    A Jarryho znovu zachránila tyčka! Tu tentokrát nastřelil Murray.

41:41
    Jarryho nyní zachránila branková konstrukce. Foegele vystřelil přes hráče z levého kruhu a trefil břevno.
    39:37 Leon DRAISAITL - 5:3

39:37
    Tohle byla v podání LEONA DRAISAITLA naprostá nádhera. Německý útočník dostal puk na vrcholu levého kruhu, následně se krásnou kličkou uvolnil a následně napálil bekhendem puk k tyčce. Asistence: Evander Kane a Darnell Nurse.
    38:28 Ryan NUGENT-HOPKINS - 4:3

38:28
    Dominance Oilers v této třetině pokračuje a Oilers se podruhé v zápase dostávají do vedení. Hyman parádním pasem u branky uvolnil RYANA NUGENTA-HOPKINSE, jenž jednoduše nasměroval puk do odkryté klece. Asistence: Zach Hyman a Brett Kulak.
    35:09 Evander KANE - 3:3

35:09
    Vyrovnání přichází! EVANDER KANE dostal přesný pas do předbrankového prostoru, odkud přišla pohotová střela a Jarry nedokázal zasáhnout. Asistence: Leon Draisaitl.

29:30
    Hyman v útočném pásmu zbytečně fauloval a je vyloučen na dvě minuty. Prohřeškem bylo podrážení.

29:17
    Jarry následně chytil hůl Kanea a vykoledoval si vyloučení. Oilers budou mít velkou šanci vyrovnat.
    24:03 Tyson BARRIE - 2:3

24:03
    Přesilová hra je využita. Střela od modré čáry z hole TYSONA BARRIEHO byla sražena vedle branky, kde trefila někoho do nohou a následně se kotouč dostal do sítě. Tady Jarry nemohl nic dělat. Asistence: Leon Draisaitl a Ryan Nugent-Hopkins.

23:31
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Marcus Pettersson – 2 min., nedovolené bránění.
    22:00 Bryan RUST - 1:3

22:00
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins se dostávají do dvoubrankového vedení! BRYAN RUST s první střelou z levého kruhu neuspěl. Puk se mu však vrátil na hokejku, zajel za branku a zkusil nahodit puk na Campbella, jenž si ho srazil za vlastní záda. Asistence: Jevgenij Malkin a Jason Zucker.

12:49
    Nurse trefil Crosbyho holí do obličeje a bude vyloučen hned na čtyři minuty. Obrovská šance pro Penguins přidat další gól.
    12:29 Sidney CROSBY - 1:2

12:29
    Nedáš, dostaneš! Rakell udržel v obtížné pozici kotouč v rohu kluziště, následně skvělým pasem před branku našel SIDNEYHO CROSBYHO a ten pohotovým zakončením poslal puk do branky. Asistence: Rickard Rakell a Tristan Jarry.
    10:44 Rickard RAKELL - 1:1

10:44
    Rychlé zavezení kotouče do útočného pásma, rychlá souhra a je vyrovnáno. RICKARD RAKELL dostal pas na levý kruh, odkud prudce vystřelil a trefil se přesně do protějšího rohu branky. Asistence: Jeff Carter a Jason Zucker.

09:14
    Bude se poprvé vylučovat. Na trestnou lavici míří na dvě minuty za hákování Kane.
    04:36 Zach HYMAN - 1:0

04:36
    Oilers se dostávají do vedení! Skvělý pas za obranu dostal ZACH HYMAN, jenž si to okamžitě namířil na branku a po bekhendové kličce nasměroval puk do branky, Jarry nedokázal podržet svůj tým. Asistence: Evan Bouchard.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 5. Hyman (Bouchard), 25. Barrie (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 36. E. Kane (Draisaitl), 39. Nugent-Hopkins (Hyman, Kulak), 40. Draisaitl (E. Kane, Nurse), 57. R. McLeod (Ryan) – 11. Rakell (Zucker, Carter), 13. Crosby (Rakell, Jarry), 22. Rust (Malkin, Zucker)

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, R. Murray, Niemeläinen – Yamamoto, McDavid (C), E. Kane – Nugent-Hopkins, Draisaitl (A), Hyman – Foegele, R. McLeod, Puljujärvi – Shore, Ryan.
    Trenér: Jay Woodcroft

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Rutta, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Heinen – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Poehling, Caggiula.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: O'Rourke, Syvret – Gawryletz, Apperson

Diváci: 17 392