Salzburg – Chelsea 1:2 (kon.) | Sevilla – Kodaň 3:0 (kon.) | Dinamo Záhřeb – AC Milán 0:4 (kon.)
Celtic – Šachtar 1:1 (kon.) | RB Lipsko – Real Madrid 3:2 (kon.) | Dortmund – Manchester City 0:0 (kon.)
PSG – Maccabi Haifa 7:2 (kon.) | Benfica – Juventus 4:3 (kon.)
Sevilla FC
3:0 (0:0)
FC Kodaň
Úterý 25.10.2022, 18:45 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • Liga mistrů • Skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

FC Kodaň

Dánský celek dle předpokladů plní roli outsidera dané skupiny. Nicméně má šanci získat třetí místo v tabulce. K tomu potřebuje dnes porazit Sevillu, se kterou v prvním zápase remizoval 0:0! FC Kodaň zatím po čtyřech zápasech nevstřelila ani jednu branku a rovnou osm inkasovala. Navíc je Kodaň jediným týmem v letošní Lize mistrů, který se ještě nedokázal prosadit!
    Kodaň může rozhodně těžit z minulého utkání, kdy tým dokázal eliminovat silného soupeře z Manchester City a nedovolil jim ani jednou skórovat. Nicméně City je již jistým postupujícím a remíza z hlavního města Dánska, je tolik nemrzela.

Sevilla FC

Španělský celek potřebuje nutně získat proti svému dnešnímu soupeři tři body. V opačném případě, by byla ohrožena třetí pozice ve skupině, která zaručuje setrvání v evropských pohárech na úrovní EL.
    Společně s Kodaní má totiž Sevilla stejný počet dvou bodů a pravděpodobně jeden z těchto celků skončí na třetím místě a kvalifikuje se do play off Evropské ligy.
    Sevilla si zatím ve čtyřech duelech připsala dvě remízy (s Kodaní 0:0 a 1:1 s Dortmundem) a dvě prohry (4:1 s Dortmundem a 4:0 s Manchester City).

Sevilla FC: Dmitrović – Montiel, Gudelj, Marcão, Telles – Suso, Rakitić (C), Jordán, A. Gómez – Isco, Dolberg.
    Náhradníci: Búnú, Flores – Rekik, Januzaj, Mir, Nasírí, J. Navas, Lamela, Delaney, Acuňa, Salas, Carmona.

FC Kodaň: Grabara – Kristiansen, Lund Jensen, Chočolava, Jelert – Clem, Claesson (C), Lerager – Daramy, Haraldsson, Jóhannesson.
    Náhradníci: Johnsson, Dithmer – Diks, Sörensen, Cornelius, Mukairu, Óskarsson, Ankersen, Bardghji.

Rozhodčí: B. Bastien – H. Zakrani, A. Berthomieu (FRA).

1

1
    Hráči Sevilly se jako první dostávají ke kombinaci. Ta se v úvodních vteřinách odehrává na jejich vlastní polovině.

1
    Alejandro Gómez se postaral o první střelu na branku a dánský gólman si připsal první zákrok. Střela mířila doprostřed branky.

2
    Poprvé v zápase si na delší dobu užili míče i hostující hráči, kteří dokázali i zaútočit, ale jejich centr před branku odvrátil obránce do zázemí.

3
    Vysoký centr na levou stranu nedokázal dánský hráč zpracovat. Sevilla se dostává k míči.

4
    Kodaň kombinuje s míčem na polovině soupeře. Outsider začal bez bázně a snaží se být aktivní od začátku zápasu.

5
    Hosté se mohli dostat do protiútoku, ale špatná rozehrávka vrátila míč domácímu celku.

6
    Čistě nyní obral hostující hráč soupeře o míč a hráči v modrých dresech přesouvají hru na polovinu Sevilly.

7
    Lukas Lerager ve snaze dostat míč, se dopustil drobnějšího faulu poblíž půlící čáry.

8
    Vzápětí přidržení Kristiansena, který musí odevzdat míč soupeři.

9
    Hráči Sevilly kombinovali poblíž pokutového území, ale kombinace byla krkolomná. Nakonec jejich snaha vynesla faul Kodaně a pro domácí se naskytla zajímává standardní situace.

10
    Isco vyslal centr před branku, kde se k němu hlavičkou jako první dostal obránce. Sevilla bude zahrávat svůj první rohový kop.

11
    I centr od rohového praporku byl odvrácen. Poté následoval další roh, tentokrát z druhé strany. Ten si domácí rozehráli rychle na krátko, ovšem k zakončení se nakonec nedostali.

12
    Kasper Dolberg se dopustil útočného faulu a menší tlak ze strany Sevilly skončil.

13
    Gonzalo Montiel nabral slušnou rychlost podél autové čáry. Hráč Kodaně nakonec dokázal zastavit jeho počínání a bezpečně odehrál míč.

14
    Zajímavý protiútok hostů, Viktor Claesson však potřeboval lepší a přesnější přihrávku, aby mohl pokračovat směrem k brance.

15
    Faul domácích a Kodaň bude zahrávat standardní situaci z větší vzdálenosti.

16
    Ísak Bergmann Jóhannesson nezahrál centr nejlépe a poslal míč vysoko mimo hřiště. Marko Dmitrović bude rozehrávat od své svatyně.

18
    Domácí mají nyní míč na svých kopačkách a hledají cestu k brance soupeře. Zatím sledujeme spíše vyrovnanou hru.

18
    Centr z levé strany našel jen hlavu hostujícího hráče. Odraženého míče využil hráč Sevilly, který napřáhl k tvrdé střele, která skončila na bránícím hráči. Do třetice to zkoušel Alejandro Gómez, který poslal míč vysoko nad branku.

19
    Následující střela Sevilly už byla do branky. Kamil Grabara však byl připraven u své levé tyčky!

20
    Marcão utrpěl v souboji menší ránu, když si naběhl do stojícího hráče. Nakonec bude v pořádku a může pokračovat ve hře.

21
    Hosté se snaží rychle přistupovat k soupeři, který nemá dostatek klidu na kombinaci. Uvidíme, jak dlouho Kodaň vydrží s tímto pressinkem.

22
    Hákon Arnar Haraldsson se postaral o první větší šanci svého týmu a taky dnešního zápasu! Po obtočení kolem bránícího hráče se dostal ke střele a Marko Dmitrović musle skokem na levou stranu vyrazit míč!
    22. Haraldsson střílel dobře a moc nechybělo, aby otevřel skóre

23
    Z následného rohového kopu už Kodaň nezahrozila. Ovšem hosté ukázali, že nehodlají se Sevillou hrát defenzivně.

25
    Sevilla nyní svírala obranu soupeře a všemu už chybělo jen zakončení. Nakonec to hráči v bílých dresech trochu překombinovali.

26
    Domácí se snaží rychle dostat zpět před pokutové území soupeře, kterému nechce dát ani trochu oddechu.

27
    Slibný centr do pokutového území, kdy hráči Sevilly moc nechybělo, aby lépe mohl hlavičkovat míč.

28
    Sevilla zesiluje svůj tlak a v posledních minutách mají míč víceméně ve své moci. Již se začíná projevovat, kdo bude dnes diktovat tempo zápasu.

29
    Po delší době vzrušení před brankou Sevilly, kdy Marko Dmitrović musel řešit ošemetnou situaci, poté so obrana nechala proniknout soupeře z levé strany. Nakonec vše pro španělský celek dobře dopadlo.

30
    Půl hodina hry je minulostí. Sevilla má více míč ve své moci, ovšem na velké šance vede jejich soupeř!

31
    Přihrávka do malého vápna byla dobře myšlená, ale hráč domácích odstoupil z daného prostoru a míče se zmocnili hosté.

32
    Hákon Arnar Haraldsson byl rychle dostoupen a nedokázal zahájit protiútočnou akci. Sevilla se tedy rychle vrací na zteč branky Kodaně.

33
    Střelecký pokus od Susa zamířil hodně mimo branku hostů.

35
    Teď už to hráči Sevilly vykombinovali až ke střele z malého vápna. Ovšem dobrý zákrok ze strany gólmana a stav zápasu se pro tentokrát nemění

36
    Lukas Lerager vyslal centr z pravé strany, ale nenašel svého spoluhráče před brankou.

37
    Na druhé straně se do úniku dostal hráč Sevilly, proti kterému úspěšně vyběhl brankář. Nakonec se útočník ocitl v ofsajdu a potenciální branka by nemohla platit.

39
    Kodaň čas od času dokáže znepříjemnit život obraně Sevilly. Zejména počínání Daramyho vypadalo zajímavě. Škoda jen, že se nakonec neodhodlal ke střele.

40
    Posledních pět minut prvního poločasu a stále čekáme na úvodní trefu.

41
    Sevilla nedokázala nyní zahájit rychlý protiútok. Jejich akce se zadrhla na polovině hrací plochy.

42
    Kodaň se nyní dobře brání a již v krátké době za sebou dokázala rychle přerušit počínající kombinaci soupeře.

43
    Závěrečné minuty patří spíše hostům, kteří nyní nikam nespěchají a kombinačně se přibližují k brance Dmitroviće.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu. Závěrečná pětiminutovka se nese v duchu vyčkávání na poločasovou přestávku.

Zákrok brankáře Kamil Grabara: 1.

45

První poločas přinesl aktivní hru od obou stran. Sevilla měla chvíle, kdy si dokázala vytvořit tlak. Ovšem dostala se jen k jedné velké šanci. Kodaň dokázala v průběhu prvního poločasu sympaticky několikrát zahrozit před brankou Sevilly a taky se dá konstatovat, že měla jednu velkou šanci k otevření skóre.

46

46
    Střídání v týmu Sevilla FC:
    ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Júsuf Nasírí.

47
    Victor Kristiansen nepřihrál zcela ideálně a použil příliš velkou ránu do své přihrávky.

48
    Po střele Daramyho bude Kodaň zahrávat rohový kop.

48
    Centr po rohovém kopu si našel gólman Sevilly a ten bezpečně zastavil akci soupeře.

49
    Kodaň začala druhý poločas více než slibně. Po dobré střele se rozezvučela tyčka branky domácích!

52
    Kodaň je stále více před brankou Sevilly a jejich další roh neznamenal nebezpečí, ovšem hosté mají nyní více ze hry.

53
    Při posledním zahrávání rohového kopu se dva hráči srazili hlavami a probíhá ošetřování na obou stranách.

54
    Stále se nehraje a Sevilla tento prostoj využívá ke střídání hráče.

55
    ze hřiště odchází Suso, přichází Érik Lamela.

56
    Až po deseti minutách hry dokázali domácí zahrozit před brankou Kodaně. Slibná střela nakonec šla jen kousek nad horní tyčku!

56
    Po dalším centru z levé strany to vypadalo taky zajímavě. Júsuf Nasírí se pokoušel naběhnout na míč, ale nakonec mu trochu chybělo.

57
    Ovšem v době, kdy se Júsuf Nasírí snažil dostat k míči, obránce pravděpodobně zasáhl míč rukou a nyní se přes VAR kontroluje, zda se bude zahrávat penalta.

57
    Tak nakonec se penalta kopat nebude. Rozhodčí ukazuje, že obránce zahrál rukou, nicméně za velkého přispění Júsufa Nasírího, který soupeře natlačil na míč svým tělem.

58
    Roh pro Kodaň, který je opět před brankou Sevilly ´...

59
    Marko Dmitrović si našel cestu k centrovanému míči a bezpečně jej vyrazil mimo pokutové území.

61
    Sevilla právě vstřelila branku!
    Domácí se po hodině hry dostávají do vedení! Gómez vyslal centr do pokutového území z levé strany. JÚSUF NASÍRÍ to správně načasoval a vyběhl od obránce na míč a jemnou tečí poslal míč pod nohy Gabary. Asistence: Alejandro Gómez.
    61. Júsuf NASÍRÍ - 1:0

62
    Střídání v týmu FC Kodaň:
    ze hřiště odchází Ísak Bergmann Jóhannesson, přichází Roony Bardghji.

63
    Možná předčasná radost? Rozhodčí konzultuje branku s rozhodčím, zda se nejednalo o ofsajd.

63
    Nakonec branka uznána!

64
    Kodaň nyní bude muset otevřít hru ještě více a uvidíme, zda to pomůže domácím, kteří se tak mohou potenciálně dostat k šancím.

65
    Rohový kop Kodaně nekompromisně na přední tyči odhlavičkoval jeden z hráčů Sevilly.

66
    Kamil Grabara si nyní v poklidu sebral nepovedený centr a ihned rozehrává na své spoluhráče v poli.

67
    Sevilla si nyní pohrává s míčem poblíž půlící čáry a snaží se trochu uklidnit hru. Kodaň se snaží aktivně napadat jejich kombinaci. Dočká se hostující celek své první branky v letošním ročníku?

69
    Viktor Claesson se postaral o faul a ten je odměněn i žlutou kartou. Jde tak o první žlutou kartu v zápase.

70
    Tak to je nepříjemnost pro domácí celek. Viktor Claesson fauloval právě, prozatím jediného střelce, Nasírího, který nakonec musí střídat.

70
    ze hřiště odchází Júsuf Nasírí, přichází Rafa Mir.

72
    V krátké době za sebou dostává žlutou kartu Lamela. A to za podražení.

72
    ze hřiště odchází Hákon Arnar Haraldsson, přichází Andreas Cornelius.

74
    V posledních minutách se hra více kouskovala, za což mohlo i střídání. Kodaň vypadal z tempa a Sevilla si nyní v poklidu kontroluje své vedení.

75
    Érik Lamela vyslal centr z pravé strany, ten však nenašel správného adresáta před brankou Grabary.

76
    Nyní skutečně nesledujeme atraktivní hru. Tempo výrazně opadlo a vypadá to, že Sevilla sáhne ke svému třetímu střídání.

77
    ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Marcos Acuňa.

78
    Po faulu bude zahrávat míč Kodaň, která pravděpodobně vyšle dlouhý centr před branku Sevilly.

78
    Ještě před zahráváním standardní situace Kodaně, měl Montiel nějaké "řeči" směrem k rozhodčímu a ten mu udělil žlutou kartu za nesportovní chování.

80
    Kodani se standardní situace moc nepovedla. Ovšem má druhou šanci, tentokrát z druhé strany.

80
    ze hřiště odchází Valdemar Lund Jensen, přichází Kevin Diks.

81
    ze hřiště odchází William Clem, přichází Orri Óskarsson,
    ze hřiště odchází Elias Jelert, přichází Christian Sörensen.

81
    Kodaň tedy vystřídala a bude se snažit o závěrečný nápor k vyrovnání.

82
    Hosté se konečně mohli dostat k zahrávání standardní situace a míč se po ní nebezpečně zjevil před brankou. Nakonec se domácí ubránili.

82
    Kodaň byla blízko ke své premiérové brance v letošním ročníku! Dlouhý aut do vápna lehce hlavičkoval směrem na branku Andreas Cornelius a míč poté prodloužil ještě hlavičkou Kevin Diks a ten zamířil do břevna!
    82. Diks trefil hlavičkou břevno!

83
    Sevilla měla nyní to potřebné fotbalové štěstí a stále brání svůj těsný výsledek.

84
    Hosté se sympaticky snaží a opět mají míč v pokutovém území Sevilly. Ta nyní nemá žádnou protihru.

86
    Žlutá karta pro tým FC Kodaň (Christian Sörensen).

87
    Domácí nyní mohli rozhodnout, ovšem střelu z pravé strany vyrazil Grabara. Ten zareagoval i na dorážku!

88
    Další útočný pokus už je trefou do černého. Acuňa zasekl míč na levé straně, všiml si zcela volného ISCA který měl dostatek času si míč po přihrávce zpracovat a přesnou křižnou ranou zavěsit míč pod horní tyč. Nutno říci, že Kodaň nebyla v obraně už tolik důsledná. Asistence: Marcos Acuňa.
    88. ISCO - 2:0

90
    Druhý poločas je nastaven o šest minut.

90+2
    Kodaň to ještě zkoušela v útoku, ale po ztrátě míče přišel další útok Sevilly do otevřené obrany soupeře. Kamil Grabara ještě stačil eliminovat první střelu, kdy míč vyrazil před sebe. GONZALO MONTIEL však celou situaci doběhl a dorazil míč za bezmocného brankáře.
    90+2. Gonzalo MONTIEL - 3:0

90+4
    Davit Chočolava za šlapáka na Isca nejprve viděl žlutou kartu. Poté se rozhodčí rozhodl podívat na VAR a nakonec změnil své rozhodnutí a Isco dostává rovnou červenou kartu.
    90+4. Červená karta

90+5
    Utkání se již dohrává, kdy si hráči Sevilly přihrávají mezi sebou na polovině hřiště. Zklamaní hráči Kodaně už spíše stojí na své vlastní polovině.

Zákroky brankáře Kamil Grabara: 4.

90+6

Kodaň ve druhém poločase začala velmi dobře a dobrých deset minut permanentně zaměstnávala obranu Sevilly. Poté Sevilla vyrovnala hru a taky se dostávala do útočení, přičemž se po hodině hry dostala k úvodní brance. Následovala pasáž hry, kdy se (i vinou častého střídání) hra zpomalila a Kodaň vypadla z tempa. Dánský celek v posledních deseti minutách zcela otevřel hru a Sevilla z toho vytěžila další dvě trefy a rozhodla o osudu utkání.
    Kodaň se tedy ani v pátém zápase nedočkala premiérové branky v letošním ročníku Ligy mistrů. O tu se pokusí v posledním zápase ve skupině proti Dortmundu. Zatímco Sevilla si zajistila pohárovou účast i na jaře, kdy spadne do Evropské ligy, neboť si dnešním vítězstvím uhájila svou třetí pozici v tabulce.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:18. (21:03:36)