Club Bruggy – Porto 0:4 (kon.) | Inter – Plzeň 4:0 (kon.) | Neapol – Rangers 3:0 (kon.)
Ajax – Liverpool 0:3 (kon.) | Atlético – Leverkusen 2:2 (kon.) | Barcelona – Bayern 0:3 (kon.)
Tottenham – Sporting 1:1 (kon.) | Frankfurt – Marseille 2:1 (kon.)
Eintracht Frankfurt
2:1 (2:1)
Olympique Marseille
Středa 26.10.2022, 21:00 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Liga mistrů • Skupina D

Žluté karty: 3 – 3. (23:04:23)

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.

Ve skupině D toho dnešní výsledky moc nevyřešily. Marseille spadla na poslední čtvrté místo, ale vzhledem k dvoubodovému manku na první Tottenham zůstávají ve hře o postup všichni čtyři účastníci. Frankfurt bude za týden bojovat na hřišti Sportingu Lisabon. Olympique bude hostit Spurs.

Vše důležité se stalo v živelné první půli. Na Kamadův rychlý gól z voleje odpověděl Guendouzi, ale domácím vrátil náskok Kolo Muani. Francouzova trefa z 27. minuty se ukázala být jako vítězná. Po změně stran Eintracht spoléhal především na hru ze zabezpečené obrany. Marseille nenacházela způsob k ohrožení Trappa a v závěrečných minutách už ani nedokázala kontrolovat míč.

90+3

90+3
    Ofenzivu podpořil také Ndicka. Kvůli nepřesnému pasu do šestnáctky nemusí smutnit. Marseille nemá v posledních minutách žádné zbraně.

90+2
    Jakić se nespokojil se zachycením míče a pokračoval volným středem k pokutovému území. Předávka na Alidoua se však nezdařila.

90+1
    Nastavují se 3 minuty.

90
    Luis Javier Suárez byl na lajně zdvojen. Centr přes soupeře nepropasíroval a hostům zbylo pouze vhazování Ündera.

89
    Oliver Glasner burcuje diváky k ještě větší aktivitě. Domácí fotbalisté budou v závěrečné fázi zápasu tento povolený doping potřebovat.

87
    Vůbec první střela Eintrachtu ve druhé půli. Po centru z pravého křídla se o slovo přihlásil Borré. López si s jeho hlavičkou poradil.

86
    Suárez se přihlásil do soutěže o nejrychleji udělenou žlutou kartu. Pár sekund po nástupu fauloval Sowa a především si neodpustil poznámky k rozhodčímu.

86
    Střídání v týmu Olympique Marseille:
    ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Luis Javier Suárez.

85
    Frustrující desítky sekund pro hráče Marseille. Marně se snaží získat míč bez pomoci faulu. Domácí se nezdráhají hrát malé domů.

83
    Zbytečné vzrušení při několika zablokovaných pokusech Cengiza Ündera. I této situaci totiž předcházel ofsajd Amína Haríta.

82
    Frankfurt využívá pobytu na útočné polovině k šetření času. Místo nejrychlejšího posunu do palebné destinace upřednostňuje vyšší počet přihrávek na jistotu.

81
    A další hvizd. Borré zezadu povalil Kolašinace, kterého potřeboval v cestě za balonem nutně obejít.

80
    Nuno Tavares nebyl puštěn do protiútoku, když vystihl míč uprostřed hřiště. Sudí Manzano se totiž vrátil o krok dozadu a dopískl faul na Götzeho.

Michal Břuchanský

Branky: 3. Kamada (Ndicka), 27. Kolo Muani (Götze) – 22. Guendouzi (Mbemba)

Karty:   54. Kolo Muani (FRN), 57. Smolčić (FRN), 75. Dina Ebimbe (FRN) – 25. Tavares (OMA), 40. Veretout (OMA), 86. Suárez (OMA)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:7. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 14:11.
    Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Jakić, Smolčić, Ndicka – Dina Ebimbe (79. Alidou), Kamada, Sow, Lenz (45. Pellegrini) – Lindström (69. Rode), Götze – Kolo Muani (79. Borré).
    Náhradníci: Grahl, Ramaj – Onguéné, Alario, Chandler.

Trenér: Oliver Glasner

Olympique Marseille: P. López – Mbemba, Balerdi, Gigot (60. Kolašinac) – Clauss (86. Suárez), Rongier (C), Veretout, Tavares – Guendouzi (60. Ünder), Harít – A. Sánchez.
    Náhradníci: Ngapandouetnbu, Blanco – Gerson, Payet, Kaboré.

Trenér: Igor Tudor

Rozhodčí: Manzano – Barbero, Nevado (ESP)