Nymburk – Bahcesehir College 79:76 (kon.)
ERA Basketball Nymburk
79:76 (13:25, 36:42, 52:59)
Bahcesehir College
Úterý 01.11.2022, 18:30 • Sportovní hala Královka, Praha • Liga mistrů • Skupina D

Je dobojováno. Nymburk ve druhé půli předvedl velkou bojovnost, dokázal smazat až patnáctibodovou ztrátu a v poslední čtvrtině předvedl dokonalý obrat ve skóre. Domácí dominovali pod košem, kde soupeře dokonale přestříleli a na konečné výhře nakonec nic nezměnilo ani několik chyb. Nymburk si tak připsal první výhru a ta jej ve vyrovnané skupině vystřelila na druhé místo tabulky se čtyřmi body. Bahcesehir se třetí se stejným počtem.

Nejvíce bodů: Watson 16 – Boutsiele, Smith 17
    Nejvíce doskoků: Watson 7 – Boutsiele 14
    Nejvíce asistencí: Klassen 11 – Shepherd, Smith 3

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:28:01)

Konec zápasu. (79:76)

40:00
    S klaksonem dal ještě Smith trojku, ale tohle už je pouhá korekce skóre! (79:76)

39:53
    Druhý už ano! (79:73)

39:53
    První nedal. (78:73)

39:53
    Okamžitě přichází faul na Klassena. (78:73)

39:52
    Proměnil oba, trenér Sokolovský si bere oddechový čas. (78:73)

39:52
    Ještě jeden faul od Klassena, trestné hody bude provádět Ozmizrak. (78:71)

39:48
    Střela s klaksonem sice domácím nevyšla, ale tohle už Nymburk udrží. (78:71)

39:24
    Ztráta hostů, Klassen teď s míčem natahuje čas. (78:71)

39:14
    Lockett dává oba pokusy, tohle už vypadá pro Nymburk velice nadějně. (78:71)

39:14
    Oezdemir fauloval Locketta, ten má dva trestné hody. (76:71)

39:04
    Nymburku byl odpískána hra přes půl, Klassen ale protestuje a žádá si kontrolu u videa. Jeho provinění ale bylo jasné. (76:71)

38:57
    Trojka dramatizuje závěr. (76:71)

38:47
    Už to vypadalo, že domácí ztratí míč, když se pod košem bleskově vytočil Watson a zasmečoval! (76:68)

38:13
    Poslední oddechový čas pro Bahcesehir. (74:68)

38:13
    Klassen okamžitě kontruje a už i on je členem klubu double-double! (74:68)

38:00
    Boutsiele zase snižuje, i on proměnil dva trestné hody. (72:68)

37:38
    Dvě Simmonsovy proměněné šestky dávají domácím šestibodový náskok! (72:66)

37:20
    Vypadá to, že nás čeká dramatická koncovka, hosté totiž korigují trojkou. (70:66)

Aleš Pur

ERA Basketball Nymburk: Watson, Klassen, Benda, Ivanauskas, Novák, Simmons, Lockett, Kovář, Palyza, Kříž, Rylich, Tůma.
    Trenér: Ladislav Sokolovský

Bahcesehir College: Shepherd, Ozmizrak, Gökalp, Baygül, Arslan, Ozdemir, Brodziansky, Smith, Boutsiele, Savas, Candan, Dogan.
    Trenér: Erhan Ernak

Rozhodčí: Lanzarini (ITA), Baldini (ITA), Prpa (SRB)