Slavia – Kolín 2:1 (kon.) | Prostějov – Zlín 5:6 (0:2 po s.n.) | Vsetín – Jihlava 1:2 (kon.)
Přerov – Frýdek-M. 0:1 (kon.) | Litoměřice – Šumperk 6:3 (kon.) | Třebíč – Pardubice B 4:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 05.11.2022, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 19. kolo

Střely na branku – 30:22 (16:4, 6:12, 8:6) (19:38:34)

Vsetín páté vítězství pod vedením trenérské dvojice Weintritt – Kucharczyk nepřidá. Jihlavě totiž podlehl na domácím ledě výsledkem 1:2.

Domácí mohou litovat toho, že nevytěžili více z povedené první třetiny. V ní soupeře mačkali, vytvořili si řadu šancí, ale skórovat dokázal jen v 8. minutě Roman Přikryl. V prostřední části naopak přišel obrat Jihlavy. Ta nejprve neproměnila pětiminutovou přesilovku, ovšem ve 36. minutě srovnal paradoxně ve vlastním oslabení Patrik Miškář. 1,6 sekund před přestávkou pak využil dvojnásobnou početní výhodu Tomáš Harkabus. Jeho zásah byl nakonec také vítězným. Ve třetí třetině už domácí přes veškerou snahu nedokázali skórovat. Nepomohla ani hra bez brankáře.

59:57
    Neujala se ani Bláhova bomba z levé strany. Jihlava na Lapači vyhraje!

59:40
    Beran zachytil do lapačky puk po střele Romana Přikryla. Do konce schází 20 sekund.

59:10
    Po tečované střele Luboše Roba měl Beran co dělat, aby vychýlil kotouč mimo svou branku!

58:50
    Jonákovu přihrávku neusměrnil na vzdálenější tyčce do branky Lichanec!

58:27
    Domácí už budou hrát s prázdnou brankou!

58:27
    Teď už ano. Valaši si berou oddechový čas...

58:12
    Hosté vyhodili. Puk byl tečován a zakázané uvolnění se tak nepíská.

57:31
    Nyní vystřelil Šimon Jenáček od modré čáry. Beran měl volný výhled a schoval puk v lapačce.

57:20
    Jenáček svou přihrávkou zahnal do středního pásma Kájínka. Domácím se krátí čas.

56:35

56:21
    Další rána Sihvonena, tentokrát vedle jihlavské klece.

56:10
    Po dobré střele Rikua Sihvonena z levé strany dorážel Vít Jonák. Ležící Beran odolal!

55:37
    Klhůfek si vyměnil puk s Němcem. Pak vypálil, obránce Dvořák kotouč srazil vedle své branky.

55:04
    Hosté vyhodili. Puk odpálil do bezpečí Miškář.

54:34
    Vlastimil Bilčík se dostal do konfliktu s Pavlem Klhůfkem. Nakonec domácího hráče krosčekoval a půjde na trestnou lavici.

54:13
    Daniels Berzinš se natlačil do zakončení z pravé strany. Bekhendovou střelu pokryl Beran.

53:23
    Oba týmy v plném počtu. Do brejku se dostával hostující Filip Dundáček, který z dobré pozice minul bližší tyčku.

53:02
    Vsetínští obránci se na modré nedohodli, kdo z nich bude hrát puk. Nakonec ho v poslední chvíli dobruslil Ondřej Němec, jenž svým nahozením dokonce zaměstnal Berana.

52:03
    Máme tu reklamní přestávku. Jihlava stále drží na Lapači těsné vedení.

51:21
    Oboustranné vyloučení. Domácí měli výhodu po faulu Vlastimila Bilčíka. Vzápětí však přišel nedovolený zákrok Šimona Jenáčka.

51:12
    Mohlo být srovnáno! Luboš Rob nahrál nalevo rozjetému Pavlovi Klhůfkovi, který příklepem orazítkoval brankovou konstrukci!

50:41
    Hosté nyní výborně forčekují. Do šance se málem dostal Harkabus a po něm i Brož.

49:58
    Exekuce trestného střílení se ujal Josef Skořepa. Šel do bekhendové kličky, po niž puk zasunul do levé tyčky! Žukov měl velké štěstí.

49:58
    Ondřej Němec musel hasit chybu v domácí rozehrávce podražením Cachnína a proti Vsetínu je nařízeno trestné střílení!

49:41
    Domácí střídají a Ondřej Němec zakládá útočnou akci zpoza vlastní branky.

48:48
    Petr Beránek se pokusil překvapit Žukova střelou na bližší tyčku. Domácí brankář zakročil vyrážečkou.

Obránce Dukly je odvážen do útrob stadionu na vozíku. Zřejmě zamíří do nemocnice. Hra tak bude moci být opět zahájena.

48:04
    Na druhý pokus už Jáchym s pomocí spoluhráčů odjel na střídačku. Doufejme, že to nebude vážné zranění.

48:04
    Miloslav Jáchym je těžce otřesen. Spoluhráči se ho snažili postavit na nohy a doprovodit ke střídačce, ovšem hráči Jihlavy se neudržel na bruslích.

48:04
    Bláha odebral protihráči kotouč a předložil ho na pravý kruh Lubošovi Robovi. Ten trefil do obličeje bránícího Jáchyma, který zůstává ležet na hrací ploše. Hra je tedy přerušena a k jihlavskému obránci míří zdravotníci.

47:43
    Rob posílal puk na osu, kam si sjížděl Marek Voženílek. Ten se ke střele nedostal.

46:55
    Sihvonen za brankou získal kotouč a předložil ho na levý kruh Lukášoví Klímkovi. Tomu střela nesedla, hosté pak vyhodili na zakázané uvolnění.

46:15
    Domácí Voženílek na modré nezpracoval puk ideálně. Vzápětí ho dohrál Skořepa, podle sudích čistě.

45:56
    Střelu Patrika Miškáře zablokoval obránce Smetana. Domácí mohou zamířit dopředu.

45:16
    Střelecký pokus Jonáše Jungwirtha vykopl betonem Žukov.

44:59
    Přikryl zavážel puk do útočného pásma, ovšem Luboš Rob tam byl rychleji. Pískán vsetínský ofsajd.

44:30
    Domácí se musejí prokousávat přes defenzivu soupeře. Zatím se jim to moc nedaří.

43:04
    Tomáš Harkabus střílel z levé strany do náruče připraveného Žukova. Ten přerušil hru.

42:49
    Hostům byla pískána přihrávka rukou.

42:12
    Luboš Rob hledal před bránu najíždějícího Víta Jonáka. K němu puk neprošel přes Koláře.

41:30
    Domácí jsou v tuto chvíli v plném počtu.

40:58
    Domácí brankář Žukov nyní sám vyhodil puk do středního pásma.

40:02
    Hosté ještě pokračují v přesilové hře. Na trestné stále sedí Peter Lichanec.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:54.

Střely na branku – 22:16 (16:4, 6:12)

Druhá třetina nabídla obrat Jihlavy a také spoustu emocí zejména na straně Vsetína. Domácí totiž dopláceli na vlastní nedisciplinovanost, když byli několikrát zbytečně vyloučeni. Vše odstartovalo zákrokem Jiřího Říhy na Radka Pořízka, za který vyfasoval vsetínský obránce trest na 5 minut + do konce utkání. Valaši pětiminutové oslabení přežili, ovšem vyrovnávací gól paradoxně inkasovali při vlastní přesilovce, když si nechali ujet Patrika Miškáře. V závěru prostřední dvacetiminutovky se pak nechal vyloučit za řeči Vítek a krátce poté následoval také trest pro Lichance, který v rohu hřiště srazil Miškáře. Následnou dvojnásobnou početní výhodu zužitkoval dvě sekundy před přestávkou Tomáš Harkabus. Domácí si tak v kabinách potřebují především schladit hlavy.

40:00
    39:58 Tomáš HARKABUS - 1:2

39:58
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovku 5 na 3! Do konce druhé části schází 1,6 sekundy. Otakar Šik nabil na levý kruh TOMÁŠOVI HARKABUSOVI, který dělovkou z první překonal přesouvajícího se Žukova – 1:2. Asistence: Otakar Šik.

39:32
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Peter Lichanec – 2 min., napadení.

39:32
    Lichanec odjel na střídačku s pomocí spoluhráčů. Rozhodčí nyní debatují s oběma kapitány.

39:32
    Patrik Miškář byl atakován v rohu kluziště Peterem Lichancem a zůstává ležet na ledě. Vsetín zřejmě půjde do tří!

38:58
    Dvě minuty za nesportovní chování dostává domácí David Vítek. Pravděpodobně ze strany útočníka Vsetína zazněly nějaké nemístné komentáře.

38:38
    Nahození Davida Kájínka od modré těsně minulo jihlavskou branku. Beran nic neviděl přes clonící hráče.

38:13
    Berzinšovu křížnou přihrávku dobruslil David Kájínek. Ten to zkusil od mantinelu a zasahovat musel Beran.

37:33
    Domácí jsou viditelně otřeseni nevydařenou přesilovkou. Dukla by mohla využít momentum.

36:50
    Hosté v plném počtu. V oslabení paradoxně vyrovnali a měli i další velkou šanci.

36:35
    Další šance Jihlavy v oslabení! Ondřej Němec se nechal obrat o puk Vítězslavem Brožem, který byl sám před Žukovem, ovšem branku přestřelil!
    35:23 Patrik MIŠKÁŘ - 1:1

35:23
    Hosté srovnávají trefou ve vlastním oslabení! PATRIK MIŠKÁŘ nabral rychlost podél pravého mantinelu, přebruslil Luboše Roba a dostal se do samostatného úniku, který proměnil přesnou střelou pod vyrážečku. Asistence: Adam Dvořák.

34:49
    Rozhodčí si ještě něco prohlíželi na tabletu. Můžeme se jen domnívat, se dívali na střelu Miškáře, která skončila na tyčce. Od té doby totiž hra nebyla přerušena. Nic se ale měnit nebude. začne vsetínská přesilovka.

34:49
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Tomáš Harkabus – 2 min., podrážení.

34:49
    Domácí v plném počtu. Hned následoval brejk, na jehož konci hledal Lichanec nalevo najíždějícího Rikua Sihvonena, který neprostřelil přesouvajícího se Berana! Bude se však vylučovat...

33:47
    Další vsetínské vyhození. Čas ubíhá.

33:15
    Valaši vyhazují. Větší část dlouhého oslabení už mají za sebou.

32:47
    Dundáčkovu střelu od modré vyrazil Žukov, byť toho přes clonícího Brože asi mnoho neviděl.

32:02
    Nyní už mohlo být vyrovnáno. Po střele Patrika Miškáře zvonila tyčka vsetínské branky!

31:45
    Filip Haman zaváhal na útočné modré a Jonák mu vysekl puk do středního pásma.

31:14
    Hosté se ani teď neusadili v pásmu. Puk za jejich branku poslal Jonák.

30:57
    Berzinš vyhazuje.

30:33
    Hosté si vyžádali oddechový čas. Trenér Viktor Ujčík cítí jeden z klíčových momentů duelu.

30:16
    Domácí vyhazují.

29:42
    Pořízek opustil led jen s pomocí spoluhráčů a zamířil do kabin.

29:42
    Jiří Říha si počkal na Radka Pořízka, který zůstává ležet na ledě a nevypadá to s ním dobře. Vsetínský obránce dostává trest na 5 minut + do konce zápasu!

29:18
    Od modré čáry nahazoval puk na vsetínskou branku Jáchym. Žukov přerušil hru.

29:02
    Jonáš Jungwirth šel do bruslařského souboje s Markem Voženílkem. Hostující útočník se snažil zabránit zakázanému uvolnění. Oba hokejisté skončili na ledě a sudí přerušil hru. Vylučovat se nebude, nařízeno je buly ve středním pásmu.

28:38
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

28:08
    Domácí konečně dostali puk až za branku Jihlavy a mohou vystřídat!

27:47
    Nahození Tomáše Harkabuse od modré čáry vyrazil Žukov vyrážečkou do rohu.

27:36
    Kájínek to vyřešil vyhozením na zakázané uvolnění. Hosté prostřídají, domácí nemohou.

27:00
    Domácí nemají jak vystřídat a jsou pod velkým tlakem. Jejich střídačka se nachází u útočné modré, což je teď velká nevýhoda.

26:22
    Jihlava si konečně vytvořila souvislý nápor a Žukov musel v krátkém sledu čelit několika střelám.

25:48
    Střelu Petra Beránka z pravé strany vyrazil Žukov. Pořízek se pak marně snažil dorážet.

24:42
    Hra je teď docela rozkouskovaná. Hostům byl nyní odpískán úmyslný ofsajd.

24:12
    Jiří Fronk to nyní zkoušel přes obránce. Puk byl přizvednut nad branku Vsetína.

24:00
    Richard Cachnín nabral rychlost na levém křídle a střelou švihem vyzkoušel Žukova. Ten má puk v lapačce.

23:27
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

22:54

22:46
    Dokonce protiútok domácích. Berzinšovi ještě najížděl před branku spoluhráč, lotyšský útočník však volil střelu z pravé strany, kterou vyrazil Beran ramenem.

22:34
    Domácí opět vyhazují.

22:07
    Vítězslav Brož se snažil natlačit před domácí brankoviště. Zakončit ale nedokázal a domácí vyhodili.

21:33
    Filip Dundáček vypálil od modré čáry. Žukov však kotouč viděl a uschoval ho ve výstroji.

20:53
    David Kajínek zasáhl Jungwirtha vysokou holí. Hosté tak mají k dispozici další přesilovou hru.

20:12
    Nyní už jsou Valaši v plném počtu.

20:07
    Žukov raději podržel nahození Dundáčka ze středního pásma. Z hostující přesilovky zbývají čtyři sekundy.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:54.

Po první třetině vede Vsetín nad Jihlavou 1:0 a nutno říci, že naprosto zaslouženě. Domácí byli lepší, vypracovali si řadu šancí. Výborně chytajícího Adama Berana ale dokázali překonat pouze jednou. Po Robově přihrávce od zadního hrazení usměrnil v 8. minutě kotouč za brankovou čáru Roman Přikryl.

20:00

19:34

18:59
    Žukov vyrazil prudkou střelu a dorážet mohl Josef Skořepa. Ten ale nedokázal zasunout do na chvíli odkryté části kelce!

18:29
    Z voleje pálil Petr Beránek. Žukov se natahoval trochu zvláštním způsobem, kotouč však minul jeho branku.

18:12
    Dvě minuty za krosček dostává domácí Adam Hořanský. První přesilovka pro hosty.

17:44
    Za obranu Jihlavy si najížděl Jan Berger. Zdálo se, že puk lehce tečoval, rozhodčí ale pískají zakázané uvolnění.

16:32
    Říha posílal od levého mantinelu před brankoviště nabídku, kterou pohotově tečoval Luboš Rob. Beran byl ale na místě.

15:42
    Také hosté zahrozili. Patrik Miškář dostal přihrávku mezi obránce a projel až před Žukova. Ten jeho zakončení zastavil a následně přikryl puk před dojíždějícím Fronkem.

14:53
    Další příležitost velmi aktivních domácích! Puk se odrazil do slotu, kde byl Jan Berger. Ten však kotouč nedokázal ve výhodné pozici zasáhnout. Beran v té chvíli jen seděl v brance.

14:36
    Velké šance Vsetína! Nejprve minul z dobré pozice Vít Jonák. Adam Beran pak doslova ukradl gól Lubošovi Robovi, který dorážel do odkryté klece, ovšem jihlavský brankář se položil na led a kotouč zastavil lapačkou!

14:15
    Zakázané uvolnění Jihlavy. Hra se vrací před branku Adama Berana.

12:50
    Velký tlak Vsetína! Hosté měli co dělat, aby horké chvíle u svého brankoviště ustáli.

12:25

12:14
    Riku Sihvonen získal puk v rohu kluziště a našel na levé straně útočného pásma zcela volného Ondřeje Němce. Ten měl spoustu času namířit svou střelu, Adam Beran však předvedl výborný zákrok lapačkou!

11:55
    Rob nabil na modrou Jiřímu Říhovi, který při nápřahu zlomil hůl a Vít Jonák tečoval zbrzděný pokus vedle.

11:10
    Lichanec našel Klhůfka, jehož proti jehož ráně z jedničky se Beran včas přemístil.

10:57
    Střelu Pavla Klhůfka z pravého kruhu tečoval nad branku Daniels Berzinš.

10:24
    Dvě minuty za napadení dostává hostující Vítězslav Brož. Valaši si zahrají první přesilovku.

09:28
    Nahození Miroslava Judy před bránou zřejmě lehce tečoval Richard Cachnín. Žukov dostal betony na led včas a zastavil puk.

09:12
    Daniels Berzinš se snažil natlačit za záda obránce Dvořáka, který ho ale dokázal ubránit a volný puk drží Beran. Domácí publikum marně reklamovalo endovolený zákrok.
    07:16 Roman PŘIKRYL - 1:0

07:16
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení! Roman Přikryl poslal do šance Luboše Roba. Ten Berana nepřekonal, ovšem zpoza branky vracel puk do brankoviště a právě ROMAN PŘIKRYL ho dopravil za záda dezorientovaného gólmana Jihlavy. Asistence: Luboš Rob.

06:53
    Z levé strany nyní střílel Daniel Kolář. Kotouč je v moci domácího brankáře, který přerušil hru.

06:40
    Vítězslav Brož zavezl puk do hostujícího útočného pásma a zkusil vystřelit. Kotouč minul branku, kterou hájí Maxim Žukov.

06:21
    Riku Sihvonen se snažil projít až před jihlavskou branku. To mu nevyšlo, ovšem puk ještě vracel do ohně Pavel Klhůfek. Tam ho právě před Sihvonenem přikryl Beran. Reklamní přestávka.

05:55
    Klímek se snažil nahrát před branku Sihvonenovi, ovšem puk byl tečován mimo dosah finského hráče.

05:15
    Po zadovce Davida Kájínka pálil Jan Berger. Střela z první mu ale nevyšla a Beran nemusel zasahovat.

04:10
    Dobré střídání Vsetína, jehož hráči pokračují v náporu.

03:26
    První šance zápasu! Tu měl domácí Štěpán Bláha, který si z pravé strany vybruslil před bránu, ale zakončením na přední tyčku nepřekvapil brankáře Berana. Následně se ještě snažil najít z druhé vlny najíždějícího Němce, ovšem přihrávku zablokovala defenziva hostí.

02:50
    Dukla nyní komplikuje soupeři rozehrávku aktivním forčekinkem.

01:36
    Domácí se snaží o aktivní nástup do utkání. Nějakou větší šanci ale zatím neměli.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Sachr) – Kajínek, Říha, Ondračka, O. Němec, Smetana (A), Jenáček, Voženílek – Jonák (C), Přikryl, Rob – Hořanský, Lichanec, Berger – Sihvonen, Klhůfek, Klímek – Š. Bláha, Berzinš, Vítek (A).
    Trenér: Jiří Weintritt

HC Dukla Jihlava: Beran (Wolf) – Dundáček, Bilčík, D. Kolář, A. Dvořák, M. Jáchym, F. Kočí, Haman – Jungwirth, Skořepa (C), Šik – Harkabus (A), Miškář, Fronk – Beránek, Pořízek, Křehlík – Cachnín, Juda, V. Brož.
    Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Zubzanda, Cabák – Kráľ, Maňák.

Oba týmy se v posledních letech potkávají často. V důležitých zápasech měla navrch Dukla, který Vsetín vyřadila v semifinále play-off 2021 i v loňském finále. Následně pak ale neuspěla v extraligové baráži proti Kladnu. První duel v tomto ročníku vyhrála Dukla na svém ledě 2:1.

VHK ROBE Vsetín:
    Valaši odehráli 17 zápasů a na kontě mají 30 bodů. V tabulce jim patří čtvrté místo. Nedávno ale byli v těžké krizi a porážka 3:7 v Šumperku stála místo trenéry Romana Stantiena s Janem Srdínkem. Ty vystřídalo duo Jiří Weintritt – Radim Radim Kucharczyk. Změna přinesla potřebný impulz a Vsetínští tak následně vyhráli všechny čtyři zápasy. Cenná samozřejmě byla domácí výhra 4:1 nad rivalem ze Zlína. Naposledy pak žlutozelení triumfovali stejným výsledkem v Šumperku.

HC Dukla Jihlava:
    Hokejisté Jihlavy nasbírali z 18 utkání 29 bodů, což v tabulce stačí na páté místo. Svěřenci kouče Viktora Ujčíka získali z posledních dvou duelů na vlastním ledě jediný bod. Šumperku podlehli 3:4 v prodloužení, následně pak padli 3:5 s Prostějovem. Venku je ale Dukla tabulkově třetím nejlepším týmem soutěže, takže bude chtít něco získat i z horké půdy na Lapači.

Adam Wolf – 2 zápasy, průměr 2,50, úspěšnost 86,11 %, 0 nul

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Ve šlágru 19. kola Chance Ligy se utkají týmy Vsetína a Jihlavy, tedy dva spolufavorité soutěže. Těm v tabulce momentálně patří čtvrté a páté místo. Domácí Valaši se zvedli po nedávné krizi, která vedla k výměně trenérů. Dukla se zase bude chtít nastartovat po dvou utkáních bez výhry.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Přikryl (Rob) – 36. Miškář (A. Dvořák), 40. Harkabus (Šik)

Rozhodčí: Zubzanda, Cabák – Kráľ, Maňák