Plzeň – Kert Park Praha 3:4 (kon.) | Hostivař – Prachatice 2:3 (po pr.) | Kladno – Dobřany 6:7 (0:1 po s.s.)
Letohrad – Svítkov 2:0 (kon.) | Karviná – Ústí n/L 2:3 (kon.) | Pardubice – Hr. Králové 6:0 (kon.)
HBC Pardubice
6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
HBC Hradec Králové 1988
Sobota 05.11.2022, 16:00CROSSDOCK Extraliga • 11. kolo

Domácí Pardubice ovládly tento zápas a rozhodly už v 9. minutě, kdy vstřelil první a rozhodující branku Jan Bílý. V průběhu duelu pak Nicolas Langr zkompletoval hattrick a velmi významný podíl na výhře domácích má jejich brankář Pavel Foršt, který pochytal 30 střel.

Děkuji a někdy na počtenou. (18:02:54)

44:05
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988:
    Petr Škoda – 2 min., napadení.

43:40
    Hosté poslední minuty viditelně vypustili a Brykner je teď v permanenci pardubických střel.

42:25
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Skvěle vyřešený samostatný únik pro Pardubice znamená šestý gól. JOSEF ČESÁK v nájezdu na Bryknera předvedl dobrou stahovačku do beckhendu a nemýlil se. Asistence: Tomáš Zajíček.

40:41
    Domácí znovu zvyšují své vedení! Po chytrém přehrání hradecké obrany se před bránou Bryknera zjevili dva osamocení útočníci, kteří už měli lehkou práci. Po rychlé nahrávce tak na 5:0 zvyšuje JAN BÍLÝ. Asistence: Tomáš Zajíček, Nicolas Langr.

39:02
    Ani tato velká šance hostů gólem nekončí. A to na jednoho z útočníků Hradce zívala prázdná branka.

38:40
    Byť je to asi k nevíře, tak je to stále Hradec, kdo v tomto zápase vede na střely. Poměr střeleckých pokusů aktuálně činí 19:25 v neprospěch domácích.

38:35
    Vyloučení v týmu HBC Pardubice:
    Tomáš Zajíček – 2 min., nedovolené bránění.

38:20
    Sudí mají zdviženou pravici, hosté si tak zahrají další přesilovou hru.

37:35
    Hráči si v polovině třetí třetiny střídají brankoviště a strany hřiště. Hradec Králové tak nyní hraje napravo, domácí nalevo.

36:10
    Hradec už asi ví, že mu tento duel utekl ve chvíli, kdy neproměnil obrovskou šanci v 8. minutě. Stále se ale snaží alespoň o čestný zásah.

34:19
    Máme tady pardubický hattrick! Potřetí v tomto zápase se prosazuje NICOLAS LANGR, který v čase 34:19 pojišťuje vedení svého týmu dobrou střelou od modré čáry. Asistence: Jan Bílý, Václav Školoudík.

34:10
    Domácí gólman se v posledních minutách musel asi čtyřikrát zapojit do rozehrávky hokejkou, Pardubicím teď míčky trochu uskakují.

33:20
    Pavel Malý – 2 min., sekání.

33:16
    Hradec v samostatném úniku, zakončující hráč ale narazil na rameno Foršta.

32:00
    Po ostrém střetu dvou hráčů na středu hřiště se vhazuje u modré čáry. Míček následně vybojovali domácí.

30:03
    Pardubice už se pravděpodobně radovaly z dalšího gólu, píská se ale postavení útočícího hráče v brankovišti.

Martina Schoupalová

Branky a nahrávky: 9. Bílý (Novotný), 13. Langr (Licek), 21. Langr (Bílý, Kubeš), 35. Langr (Bílý, Školoudík), 41. Bílý (Zajíček, Langr), 43. Česák (Zajíček)

HBC Pardubice: Foršt (Třináctý) – Geisler, Hálek, Krejčí, Novotný, Školoudík, Zajíček (C) – Bílý, Březina, Česák, Janeček, Kubeš, Langr, Licek, Moravec, Strouhal
    Trenér: Jiří Mašík

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Dvořáček) – Fanderlík, Jiřík, Rakovský, Šimek, Škoda, Zeman – Černý D., Černý L., Fiedler, Malý, Mejzlík, Síla, Svoboda, Tesař (C)
    Trenér: Jakub Ježek

Rozhodčí: Cícha, Pečený