Slovensko
3:4 (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)
Dánsko
sk Sobota 12.11.2022, 14:00 • König Palast, Krefeld • Německý pohár

Dánsku sme podľahli 3:4 po predĺžení. Zajtra o 14:30 si zmeriame sily s domácim Nemeckom. (16:16:30)

61:11
    Dánsko dalo gól!
    Po včerajšom predĺžení prehrávame aj to dnešné. MATHIAS FROM mal rýchlosť, prešiel cez Tamášiho, z kruhu išiel na bránu, potiahol si puk do bekhendu a dvihol ho ponad Riečického betón.

60:52
    Tamášiho ťažká prihrávka na Fominykha, ktorý nedokázal usmerniť puk za Dichowa.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

o troch tretinách je skóre nerozhodné 3:3. O chvíľku nás čaká predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:13
    Hrá sa prakticky na jednu bránu, dánsku.

57:46
    Riečický si po dlhšom čase siahol na puk, príklepom z pravého kruhu ho preveril From.

57:21
    Po vyhranom buly pálil Koch, Dichow si nebol úplne istý, puk ale vyrazil.

55:22
    Slovensko dalo gól!
    Stiahli sme trojgólové manko a vyrovnávame! Lunter si vymenil puk s Rosandičom, odpútal sa od mantinelu, a z osi ihriska ho nastrelil na bránu, kde clonil VILIAM ČACHO, ten napokon Lunterovu strelu aj tečoval a pripisuje si druhý gól v stretnutí!
    Asistencie: Mário Lunter, Mislav Rosandič

54:22
    Sýkora veľmi dobre pracoval pred bránkou a urobil priestor Okuliarovi, ktorý strieľal z uhla, aj tak to bol nebezpečný pokus. Šance máme, už ich len premieňať.

53:36
    Hecl predviedol šikovné ruky a naservíroval puk Sukeľovi, ten netrafil.

52:58
    Tamáši strieľal bez prípravy. Chvíľu nato Dáni posielajú puk na zakázané uvoľnenie.

52:11
    Faško-Rudáš skryl svoj strelu za brániaceho hráča, lenže Dichow chytil aj tento puk.

51:31
    Sýkora zakončoval sám, Dichow však dorážky nepripustil.

50:56
    Bučkova strela neznamenala nebezpečenstvo pre súpera, Dánsko vyváža puk.

48:59
    Lunter strieľal z veľkého uhla z pravej strany, dánsky gólman zasiahol pri bližšej žŕdke.

48:10
    V posledných desiatkach sekúnd sme mali veľký tlak, ale Dichow sa hodil o puku a dal svojím spoluhráčom vydýchnuť.

47:39
    Sýkora zachytil puk a posielal ho hneď na bránku, no bol zrazený.

47:10
    Bučko zakončil svoj útočný výpad prihrávkou do bránkoviska, kde sme mali hráčov, ale Dichow hru prerušuje.

46:10
    Striedame počas pobytu v útočnom pásme, Holešinský bol ale pri mantineli odzbrojený, nepodarilo sa mu vystreliť ani prihrať.

43:52
    Hainovo nastrelenie na bránu neprešlo, puk bol vytečovaný, ale zostávame v pásme.

42:32
    Vytiahli sme Dichowa z bránky, Fominykhovi sa však po jej obídení nepodarilo zasunúť puk za bránkovú čiaru!

41:26
    Vďaka Čachovi sme sa dostali z obranného pásma, Čacho sa okamžite vydal napádať.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine je to veselšie, strelili sme dva góly, stále však prehrávame s Dánskom 2:3.
    Tretia tretina sa začne o 15:36.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:15
    Neprestávame v našej aktívnej hre a robíme Dánom problémy.

37:33
    Už je to iba o gól! Grman odovzdal puk DANIILOVI FOMINYKHOVI, ktorý si puk ešte potiahol a z pravého kruhu nádherne zavesil do horného rohu Dichowovej brány, pred Dichowom ešte prekorčuľoval práve Grman.
    Asistencia: M. Grman

36:46
    Vydolovali sme puk v našom pásme pri mantineli, prešli do útoku, no Dáni nás vytlačili k mantinelu.

35:28
    Až teraz sme sa rozostavili v pásme, z ľavého kruhu pálil Faško-Rudáš.

34:27
    Nedarí sa nám prechod do útočného pásma, Dáni sa oslobodzujú.

33:42
    Vylúčenie v tíme Dánsko:
    Aagaard – 2 min..

30:30
    Po góle sme ožili a Hecl s Marcinekom si vypracovali ďalšiu šancu.

29:28
    Znižujeme na 1:3! Koch nešpekuloval, nahodil puk od mantinelu na bránku, na kruhu ho šikovne tečoval VILIAM ČACHO a puk prešiel Dichowovi pomedzi betóny.
    Asistencie: Patrik Koch, Mário Lunter

28:35
    Okuliar si nakorčuľoval od modrej, zbavil sa brániaceho hráča a zakončil na bližšiu žrď, kde bol pripravený dánsky brankár.

27:51
    Po ďalšej našej kombinácii zakončil Hecl, hra je prerušená.

26:46
    Náš prvý útok zamkol súpera, na Dichowa sme vyslali niekoľko striel, no bez gólového efektu.

23:20
    Prehrávame už 0:3. Dáni nám ukázali, ako by to malo vyzerať, vyhral boj o puk v strednom pásme, v útočnom to zahrali veľmi jednoducho na jeden dotyk s finálnou prihrávkou na os klziska, aj keď KRISTIAN JENSEN puk netrafil ideálne, ten skončil v našej bránke.
    Asistencie: N. Weichel, M. Aagaard

22:49
    Dobrá práca Rosandiča, ktorý obstrelil kľačiaceho Lya, lenže Dichow si pripísal úspešný zákrok.

21:19
    Lenže Dáni vyrazili do prečíslenia, Minárik nechtiac puk tečoval na našu bránku, Riečický pozorný.

20:25
    Sukeľ našiel pred bránou Marcineka, ten mal šancu prekonať Dichowa, no nestalo sa tak v úvod druhej tretiny.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina nám vôbec nevyšla, s Dánmi prehrávame po góloch Froma a Poulsena 0:2.
    Druhá tretina sa začne o 14:49.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:46
    Mali sme buly v útočnom pásme, no prehrali sme ho a rýchlo sme sa museli vrátiť späť.

18:30
    Bjorkstrand zakončoval z ideálnej pozície spomedzi kruhov, Riečický pohotovo zasiahol ľavým betónom!

16:56
    Vylúčenie v tíme Slovensko:
    Sukeľ – 2 min., sekanie.

15:39
    Dáni vytvoril tlak na našu bránu, po nahodení od modrej vznikla pred Riečickým skrumáž, puk sme neupratali do bezpečia, Dánov sme dovolili až dve dorážky, tá druhá z hokejky MORTENA POULSENA skončila v sieti.
    Asistencie: M. Larsen, M. Aagaard

15:01
    Prečíslenie aj na našej strane, Tamáši ho riešil individuálne, strelou z pravého krídla Dichowa neprekonal.

14:15
    Strela po ľade na Riečického, ten si situáciu postrážil.

13:20
    V oslabení odvádzame dobrú robotu, Sýkora vyviezol puk, snažil sa vystreliť, no k strele sa už nedostal.

12:11
    Lunter – 2 min..

12:02
    Musíme si dávať väčší pozor, po ďalšej dánskej strele nás zachránila žŕdka!

11:15
    Z ničoho nič prišlo dánske prečíslenie dvoch proti jednému a Dáni otvárajú skóre. MATHIAS FROM prehodil puk cez nášho brániaceho hráča Poulsenovi, ktorý zamiešal s pukom pred Riečickým, stihol ešte prihrávku Fromovi vrátiť a ten už dával do prázdnej brány.
    Asistencia: M. Poulsen

09:55
    Dlho sa hrá bez prerušenia, častejšie máme puk na hokejkách my. Riečický je bez práce.

06:58
    Dobrá strela Tamášiho, pred bránou clonil Okuliar. Dáni sú už v pätici, ich odpálenie tak znamená icing.

06:20
    Neudržali sme útočné pásmo, následne sa nám ho podarilo rýchlo získať a Faško-Rudáš vystrelil na Dichowa, ten úspešne zasiahol a prerušil hru.

05:05
    Dobrá možnosť Okuliara, následne zakončoval bekhendom aj Tamáši. Dichow zasiahol.

04:55
    M. Jensen – 2 min..

04:40
    O puk sa bojovalo v našom útočnom pásme pri mantineli, ale získali ho Dáni.

03:18
    Zatiaľ si Dánov strážime, nepúšťame ich pred našu bránku.

02:28
    Snažíme sa ohrozovať dánsku bránku, Dáni vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie.

01:07
    Hecl obkrúžil bránu a sám aj bekhendom zakončil do Dichowa. Slušná šanca na úvod.

00:28
    Holešinský prišiel o puk v útočnom pásme, zobral mu ho Poulsen, Dáni podnikli rýchly protiútok.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Riečický (Godla) – Grman, Rosandič, Bučko, Koch, Hain, Beňo, Mudrák, Maier – Fominykh, Tamáši, Holešinský – Marcinek, Sukeľ, Hecl – Okuliar, Minárik, Sýkora – Faško-Rudáš, Čacho, Lunter

Dánsko: Dichow – M. Jensen, A. Koch, Setkov, M. Lassen, Weichel, Lyo, Larsen – From, Poulsen, Bjorkstrand – Blichfeld, Wejse, Scheel – Meyer, Frederiksen, Asperup – Aagaard, Nielsen, K. Jensen – Eller.

V úvodnom vystúpení na Nemeckom pohári sme podľahli Rakúsku 2:3 po predĺžení. Do vedenia nás v prvej tretine poslal Beňo svojím premiérovým gólom v reprezentácii, v tretej tretine vyrovnával na 2:2 Holešinský. Predĺženie netrvalo dlho, po 32 sekundách rozhodol Haudum. S Rakúskom sme prehrali po deviatich rokoch.

V druhom zápase nastúpime proti Dánsku. Dáni prehrali s Nemeckom taktiež 2:3 po predĺžení. Stretnutie Slovensko – Dánsko sa začína o 14:00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 30. Čacho (Koch, Lunter), 38. Fominykh (Grman), 56. Čacho (Lunter, Rosandič) – 12. From (Poulsen), 16. Poulsen (Larsen, Aagaard), 24. Jensen (Weichel, Aagaard), 62. From