0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Finsko
Sobota 12.11.2022, 21:30 • USA Hockey Arena, Plymouth • Turnaj pěti (U18)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Příjemnou sobotu u sledování reprezentačního hokeje! Osmnáctka dnes uzavře Turnaj pěti v americkém Plymouthu zápasem s výběrem Finska.

Druhá velká akce na kalendáři aktuální sezóny české reprezentaci do osmnácti let vůbec nevyšla. Tým Jakuba Petra na úvod podlehl domácím Spojeným státům vysoko 1:6, v následném duelu se Švýcarskem klopýtl 2:4 a v dosud posledním odehraném zápase nestačil na Švédsko, které si v Plymouthu připsalo výhru 5:3. Češi jsou tak před posledním hracím dnem na dně tabulky, jako jediný celek si dosud nepřipsali ani bod.

Finové mají bilanci jedné výhry a dvou porážek. Dosud porazili pouze celek ze země Helvétského kříže, a to výsledkem 4:1, zatímco utkání proti USA (5:7) a třem korunkám (2:4) skončily neúspěchem.

Česko: Kavan (Dybal) – Svoboda, Holinka, Kočí, Pospíšil, Ročák, Eich – Csabi, Váňa, Fiala – Pérez, Adámek, Vehovský – Pavelec, Kubíček, Štancl – Hes, Daniel Badinka – Dominik Badinka.
    Trenér: Jakub Petr.

Finsko: Vali (Vinni) – Prihti, Peltonen, Talvikunnas, Seppanen, Piironen, Kangas, Pohjalainen – Jansson, Leppa, Eliseev – Nurmi, Kiiskinen, Ruohomaa -Jarventie, Kuusla, Lind – Alasiurua, Uronen.
    Trenér: Jussi Ahokas.

Ještě jednou vám přeji krásný sobotní večer u zápasu reprezentací U18. Hráči už jsou na ledové ploše a utkání začne za malou chvíli.

00:01

00:34
    Češi začínají ve vlastním pásmu, osvobozují se, ale na puku je znovu soupeř.

00:47
    Kavan si připisuje první úspěšný zákrok dnešního večera.

01:25
    Pérez zavezl puk do pásma, kde ho jeho spoluhráči na chvíli udrželi, nyní se ale hráči v červených dresech musí vracet zpět.

02:09
    Peltonen rozehrál do útočného pásma, odkud ho Češi ale rychle vyprovodili.

03:08
    O další akci se pokusil Alasiurua, proti třem českým obráncům byl ale neúspěšný.

04:08
    Jarventie vybojoval kotouč u mantinelu před Kavanem, ale od puku ho jeden z Čechů odstavil.

04:48
    Zakázané uvolnění svěřenců Jakuba Petra.

05:09
    Samuel Fiala se snažil prohodit kotouč do útočné třetiny, nikdo z jeho spoluhráčů ho ale v akci nepodpořil.

05:44
    Češi se brání a vyhazují, tentokrát se to obejde bez zakázaného uvolnění.

06:18
    Pavelec se bekhendovým nahozením snažil dostat do útočné třetiny, ale marně.

06:32
    Pavelec znovu zaváží puk do útočného pásma, Češi se ale nemohou od mantinelu dostat k žádné střele.

07:14
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Nurmi – 2 min., hákování.

08:05
    Češi kombinují v útočném pásmu, ale vlastní chybou se musí vracet zpět do středního pásma.

Finové v plném počtu.

10:48
    Přesilovka se českému týmu příliš nevyšla, nyní bojuje u mantinelu v útočné třetině Daniel Badinka.

11:37
    Po komerční pauze se na vhazování postavil Fiala a byl úspěšnější.

11:58
    Finové obrací hru před Kavana, ale česká obrana zatím funguje jak má a soupeře k ničemu nepouští.

12:46
    Český celek zastavuje ofsajd.

13:20
    Kočí se snažil probojovat do útoku, podél pravého mantinelu ale neprošel.

14:00
    Finové se vlastní chybou připravili o útočné pásmo, ale rychle se do něj zase vrací.

14:21
    Peltonen prověřil střelou z levého kruhu pozornost Jana Kavana.

15:27
    Hradec pálil z pravé strany modré čáry, Vali ukryl kotouč ve své výstroji.

18:01
    Nurmi se snažil z levého kruhu vystřeli, jeho střela byla ale zbokovaná.

Češi v plném počtu.

19:17
    Daniel Badinka osvobozuje svůj tým a zaváží puk do útočné třetiny.

20:00

V rpvní třetině jsme branku neviděli, oba celky dostali výhodu v podobě přesilové hry, zužitkovat ji ale nedokázali. Prostřední perioda začne cca ve 22:14.

20:01

20:13
    Češi začínají od vlastní branky, na chvíli zavítali do útoku, odkud byli ale rychle vyprovození.

20:45
    Češi vyhráli buly v útočném pásmu, ale o puk přišli a vrací se ke Kavanovi.

21:16
    Seppanen se rozjel vstříc Kavanovi a z mezikruží vypálil. Český gólman je ale stále stoprocentní.

21:16
    Kubíček – 2 min., držení.

23:17
    Eliseev zavezl puk do útočného pásma, Finové nadále kombinují.

25:24
    Holinka rozehrával z levého kruhu a Ročák pálil od modré. Vali si s pukem ale poradil.

25:29

26:50
    Fiala se s pukem prokličkoval do útočné třetiny, ke střele se ale nedostal.

27:32
    Piironen pálil od modré, jeho střelu ale Kavan betony vyrazil.

28:09
    Finy zastavil ofsajd.

28:19
    Finové vyslali tři rychlé střely na českou klec, ale Kavan je stále stoprocentní.

29:17
    Kiiskinen zahajuje další útočnou akci severského celku.

30:09
    Kubíček – 2 min., podrážení.

30:24
    Jansson kličkuje u mantinelu za českou brankou, dále se ke střele dostal Kuusla, trefil ale pouze hrudník českého brankáře.

31:07
    Finové operují v útočném pásmu Piironen rozehrává na modré.

32:09

32:11
    Jarventie pálil z levé strany, Kavan přikryl puk lapačkou a přerušil hru.

33:11
    Holinka pálil z pravého kruhu, levý beton gólmana Valiho ale rychle vykopl kotouč mimo brankoviště.

33:59
    Češi se po delší době museli bránit. Puk ale končí mimo ledovou plochu a hráči tak mohou vystřídat.

35:11
    Seppanen neudržel útočné pásmo a musel se vracet do obrany, Finové už jsou ale znovu nastěhovaní před Kavanem.

36:21
    Ruohomaa to zkoušel z otočky, ale český gólman prostor u své levé tyčky bedlivě střežil.

37:47
    Štancl se snažil vybojovat puk v útočné třetině u mantinelu, ale nepodařilo se mu to. Další akci zakládá Ročák.

38:44
    Csabi – 2 min., hákování.

38:58
    Ročák přebruslil s pukem všechna pásma a ušetřil cenné vteřinky z oslabení.

39:32
    Finové střídali stejně jako český tým a zakládají útočnou akci od vlastní branky.

40:00

Ani druhá třetina branku nenabídla. Jsme svědky vyrovnaného zápasu, kde si oba celky tvoří velké šance. Oba brankáři jsou ale zatím stoprocentní. Třetí dvacetiminutovka začne cca v 23:07.

40:01

40:44
    Češi hrají v plném počtu.

41:17
    Holinka vyslal střelu z pravého kruhu, ale Vali neměl nijak zakrytý výhled a bez problémů zasáhl.

41:50
    Finové rozehrávají z vlastního pásma, ale přechod do útočného pásma se jim nepovedl.

42:15

42:27
    Csabi pálil z pravého kruhu, ale Valiho lapačka byla na svém místě.

43:05
    Leppa pálil z levého kruhu, puk skončil ale na pravém betonu českého gólmana.

44:47
    Hra probíhá převážně ve středním pásmu, žádný z týmů nechce udělat osudovou chybu.

45:25
    Komerční pauza.

45:38
    Kangas rozehrává ze svého pásma, ale Češi obracejí hru zpět k Valimu.

47:20
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez sřel.

48:35
    Peltonen si na středu modré lajny vytvořil prostor ke střele, Kavan ale zasáhl vyrážečkou.

49:25
    Český gólman měl po střele od modré co dělat, aby skákající kotouč dostal pod kontrolu, nakonec se mu to povedlo a přerušil hru.

49:25
    Holinka – 2 min., hákování.

50:08
    Eliseev vyslal dvě tvrdé rány z pravého kruhu, ale Kavan stále odolává.

51:25

52:44
    Seppanen nahodil puk do útočné třetiny, ale puk ihned zamířil zpět do středního pásma.

53:48
    Finové rozehráli z vlastní třetiny, dostali se až před Kavan, kde se po jeho zákroku strhla menší mela.

54:55
    Ruohomaa se snažil projít přes střední pásmo do útoku, od puku byl ale odstaven.

55:54
    Eliseev vyslal dělovkou z mezikruží, puk letěl ale mimo tři tyčky.

56:14
    Pohjalainen bojuje v rohu za českou brankou o puk, nakonec by úspěšný, ale česká obrana opět kotouč vyváží do středního pásma.

57:14
    Daniel Badinka se snažil vybojovat kotouč za Valiho brankou, ale úspěšnější byli Finové.

58:59
    Hradec zachytil finské vyhození ve středním pásmu a vrátil puk zpět k Valimu.

59:00
    Poslední minuta základní části.

59:24
    Zakázané uvolnění finského celku.

60:00

V základní části žádná branka nepadla a po tříminutové přestávce bude následovat prodloužení.

60:01

60:28
    Alasiurua neprošel podél pravého mantinelu do útočného pásma a musel se rychle vracet zpět.

60:54
    Hradec rozehrával do útočného pásma, Vali nakonec přerušuje hru.

61:42
    Leppa se středem kluziště snažil probojovat do útoku, Češi ho ale obrali o puk.

63:35
    Finsko právě vstřelilo branku!
    ARTTU ALASIURUA vypálil ze středu levého kruhu přesně do horního růžku Kavanovy svatyně a rozhoduje tak o těsné výhře finského výběru.
    Asistence: Jesse Kiiskinen, Janne Peltonen.

Utkání bylo po šedesáti minutách bez branek a velmi vyrovnané. Oba týmy sehrály několik přesilovek a oslabení a tvořily si nebezpečné šance. Gólmani ale předváděli fantastické výkony a i díky nim byla základní hrací doba bez gólu. V prodloužení přesnou střelo z levého kruhu rozhodl o úspěchu finského výběru Arttu Alasiurua. To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám dobrou noc u dalšího online přenosu na počtenou! (23:49:14)