Minnesota – San Jose 2:3 (1:2 po s.n.) | Boston – Vancouver 5:2 (kon.) | NY Rangers – Arizona 4:1 (kon.)
Tampa – Washington 6:3 (kon.) | Seattle – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Ottawa – NY Islanders 2:4 (kon.)
Seattle Kraken
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Winnipeg Jets
Pondělí 14.11.2022, 02:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Utkání je u konce a nakonec jsou spokojenější hosté, přitom Seattle byl blizoučko k výhře... Domácí se vrátili do vedení ve 48. minutě, kdy Brandon Tanev ranou k tyčce překonal Ritticha a s postupujícím časem začali urputně bránit své pásmo. A to se jim dařilo. Dokázali ubránit dvě oslabení, ale to třetí v úplném závěru už ne. Šest vteřin před koncem srovnal skóre Blake Wheeler a šlo se do prodloužení. To netrvalo ani minutu, když se v přečíslení dva na jednoho trefil Mark Scheifele a rozhodl o výsledku 2:3. Seattle je po tomto výsledku v Pacifické divizi na třetím místě s 19 body, Winnipeg je v Centrální divizi lídrem taktéž s 19 body.

V dalším utkání se Seattle představí 18. listopadu doma od 4:00 proti New York Rangers, Winnipeg ve stejný den od 2:00 přivítá Anaheim.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:10:40)

Winnipeg právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. Domácí Burakovsky při snaze o útok ztratil puk, hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Morrissey přihrál na volného MARKA SCHEIFELEHO a ten okamžitou střelou překonal marně se přemisťujícího Jonese – 2:3. Asistence: Josh Morrissey.

60:28
    Morrisseyho sklepnutí z levé strany Jonese nevystrašilo, situaci si u tyčky pohlídal.

60:01

60:00
    59:54 Blake WHEELER - 2:2

59:54
    Tak to hosté zvládli! Ještě se vrátili do útočného pásma, Connorovu střelu Jones pouze vyrazil před sebe, u brankoviště číhající BLAKE WHEELER dorazil puk za brankovou čáru a potrestal tak Soucyho klukovinu. Srovnáno na 2:2! Asistence: Kyle Connor, Neal Pionk.

59:41
    Puk letí ven z pásma.

59:34
    Je to tak, domácí Carson Soucy dal Duboisovi zezadu ránu do hlavy a dostal dvě minuty za hrubost.

59:34
    Na ledě zůstal ležet hostující Dubois, vypadá to, že se ještě bude vylučovat.

59:00
    Obrovský závar hostů na brankovišti, Jones ale vyřešil i tohle a srazil puk k rohu.

58:46
    Po vyhraném buly hostů v útočném pásmu střílel Morrissey, jeho rána z první skončila na plexi za brankou.

58:42
    Martin Jones vytáhl pohotový zákrok lapačkou proti střele z levého kruhu, vysloužil si za to aplaus tribun.

58:39
    Eberle se vrátil na ledovou plochu, už je to pět proti šesti.

58:19
    Rittich je na střídačce, hosté zahájili power-play.

57:57
    Vysokým obloučkem vyhodil puk z vlastního pásma Vince Dunn.

57:26
    I další výpad Winnipegu byl odražen, hosté zatím nemohou pomýšlet na případné odvolání gólmana.

57:02
    Puk byl v rohu kluziště, domácí jej poté vyhodili přes všechny čáry.

56:39
    Teď ale budou mít hosté velkou šanci na srovnání, neboť dostávají přesilovku. Dvě minuty za hákování obdržel Jordan Eberle.

55:50
    Domácí na vlastní modré čáře vystavěli obranný val, Winnipeg má obrovský problém se prodrat do útočného pásma.

54:48
    Eberle se prosmýkl pravou stranou do útočného pásma a z kruhu vyslal nepříjemnou střelu. Rittich si vůbec nebyl jistý zákrokem, za svá záda ale puk nepustil.

53:50
    Seattle je ale i nadále v útočném pásmu, na Ritticha to nyní létá ze všech možných úhlů. Jako poslední se jej snažil překonat Schwartz.
    52:59 Eberleho gól neplatil pro vysokou hůl

52:59
    Domácí se radovali z třetího gólu, když se po letícím puku natáhl Eberle a sklepl jej za Ritticha, radost ovšem trvala pouze několik málo okamžiků, neboť střelec tak učinil vysokou holí a gól nebyl uznán.

52:16
    Od levého mantinelu vystřelil z první Wheeler, Jones se stačil přemístit a vyrazit k rohu.

51:25
    Puk je za brankou Winnipegu, oba celky střídají v nepřerušené hře a hosté se chystají k dalšímu výpadu.

50:55
    Gagner hledal Eberleho, před brankovištěm ale bylo přehuštěno, obrana Seattlu situaci uhlídala.

50:22
    Neuspěl ani Lowry s nepříjemným bekhendem, puk skončil na zadním mantinelu.

49:59
    Perfettiho střelu od pravého mantinelu Jones vytěsnil pohotovou vyrážečkou.

49:22
    Winnipeg bude muset přidat směrem kupředu a už vidíme snahu o rychlé výpady a okamžitou střelbu.

48:27
    O odpověď se snažil Dillon, jeho golfák od modré čáry byl zablokován a k Jonesovi se nedostal.
    47:02 Brandon TANEV - 2:1

47:02
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí se dostali do protiútoku, během okamžiku byli v útočném pásmu, kde se kličkou uvolnil BRANDON TANEV a umístěnou ranou zápěstím překonal Ritticha. Ten se natahoval marně, lapačkou ke své levé tyčce nedosáhl – 2:1. Asistence: Oliver Bjorkstrand, Yanni Gourde.

46:55
    Pokus hostů od modré čáry, teč skončila vedle Jonesovy branky.

45:45
    Seattle začíná nenápadně stupňovat tlak, hosté pouze brání vlastní pásmo a vyhazují.

44:40
    Bombu od modré předvedl domácí Olofsson, Rittich měl co dělat, aby tuto dělovku udržel ve výstroji.

43:40
    Eberle se najednou objevil před Rittichem, neměl ale mnoho času něco vymýšlet a tak se vytasil se zakončením z otočky. Ani tohle ovšem ke gólu nevedlo.

43:08
    A domácí jsou již v plném počtu.

43:07
    Schmidtova prudká střela z pravé strany pouze lízla boční síť Jonesovy branky.

42:36
    Hosté se sami vystrnadili z útočného pásma, Seattlu oslabení vychází na výbornou.

42:03
    Ve vlastním oslabení se do individuální akce pustil Gourde, proháčkoval se až před Ritticha, už byl ale moc blízko na to, aby puk zvedl a gólmana Winnipegu překonal.

41:08
    Už se pískalo a Jaden Schwartz dostal dvě minuty za podrážení.

40:44
    Hosté mají hned v úvodu ponechanou výhodu, zatím tedy hrají v šesti.

Trestné minuty: 10:10

Čtyřicet minut hry je za námi a panuje nám vyrovnaný stav. Ve druhé třetině se přitvrdilo, přibylo přesilovek a jednu hosté dokázali využít. Ve 31. minutě stál na správném místě Mark Scheifele a uklidil odražený puk za Jonesova záda. Přesilovky byly celkově akční a to i ze strany bránícího se celku, největší šanci v oslabení měl domácí Tanev, ten při sólu trefil Rittichovo břevno. Právě gólman Winnipegu ve druhé části za svá záda puk nepustil a jelikož další branku nepřidali ani jeho spoluhráči, tak po dvou třetinách platí stav 1:1.

40:00

39:39
    Perfetti v plné jízdě nedokázal zpracovat tak, aby mohl i zakončovat, s pukem tak skončil za brankou Seattlu.

39:08
    Domácí se ubránili a už jsou zase v plném počtu.

38:31
    Hned několik střel vyslali hosté v přesilovce, nejlepší pozici měl Connor, vše ale skončilo na Jonesovi, nebo vedle jeho branky.
    37:17 Jonesův zákrok na brankové čáře

37:17
    Hned po buly vznikl před Jonesem závar a gólman Seattlu se blýskl zejména při zákroku svým betonem, kterým zastavil puk na brankové čáře!

37:08
    Zase se bude vylučovat na straně Seattlu, za zákrok na Appletona ve středním pásmu, dostal Carson Soucy dvě minuty za nedovolené bránění.

36:33
    Morrissey dostal od Pionka přihrávku před brankoviště, zblízka ale nedokázal přemisťujícího se Jonese překonat. Puk skončil za brankou domácích.

35:37
    Přesilovka domácích je u konce, Winnipeg je v plném počtu.

35:18
    Rittich má i hodně štěstí, nyní se mu puk otřel o tyčku a skončil v rohu.

35:10
    Český gólman v barvách Winnipegu má puk ve své lapačce, přerušuje hru a dává spoluhráčům prostor na vydechnutí.

34:49
    Další Rittichův zákrok, Gustafsson poté vyhodil do středního pásma.

34:24
    Už zase kombinují domácí a po příhře za kruhy zakončoval Dunn. Jeho dělovku vykopl pozorný Rittich.

33:24
    Naopak tu byla akce Winnipegu v oslabení a Jones si musel dávat pozor na brankovišti na tečovaný puk.

32:45
    Domácí využívají přesilovku k tlaku, snaží se o střely ze všech pozic, létá to ale vedle Rittichovy branky.

31:37
    Potyčka přinesla několik trestů, tady je souhrn. Domácí Will Borgen dostal dvě minuty za hrubost, na druhé straně obdržel stejný trest Brenden Dillon a Blake Wheeler dokonce čtyři minuty. Je tu tak přesilovka pro Seattle.

31:37
    U střídaček se nám začali hráči strkat a nakonec vše vyvrcholilo hromadnou potyčkou. Rozhodčí mají plné ruce práce a rozhodně se bude vylučovat. Vše odstartoval tvrdý hit Burakovskyho na Schmidta.
    30:52 Mark SCHEIFELE - 1:1

30:52
    Tato přesilovka je rychle využitá a je srovnáno. Po udržení se v útočném pásmu vystřelil Gagner, ten sice branku minul, ale puk se od zadního mantinelu odrazil na levou stranu, kde stál MARK SCHEIFELE a ten pohotovou ranou překonal přemisťujícího se Jonese – 1:1. Asistence: Sam Gagner, Kyle Connor.

30:23
    Další přesilovka pro Winnipeg, neboť Adam Larsson dostal dvě minuty za hákování.

29:41
    Přes obránce vystřelil Burakovsky a Rittich jeho ránu nadvakrát zkrotil a po zákroku lapačkou přerušil hru.

28:55
    Hostům se stále nedaří se usadit v útočném pásmu, Seattle opravdu výborně brání vlastní území a napadá rozehru soupeře.

27:52
    Je po přesilovce Winnipegu, domácí jsou v plném počtu.

27:50
    Perfettiho přihrávku na pravou stranu vystihl Wennberg a okamžitě vyhodil puk do středního pásma.
    26:49 Tanev ve svém sólu trefil břevno Rittichovy branky

26:49
    Ve vlastním oslabení se do sóla dostal Brandon Tanev, na Ritticha zkusil bekhendový blafák, trefil ovšem pouze jeho břevno!

25:52
    Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Justin Schultz.

25:17
    Winnipeg v útoku, od modré vystřelil Nate Schmidt, puk prolétl vedle Jonesovy branky a skončil na zadním mantinelu.

24:14
    Na opačné straně svému gólmanovi pomohl Schmidt, který srazil střelu zápěstím. kousek od modré čáry.

23:56
    Najednou tu ale byl dlouhý pas na rozjetého Duboise, ten se pravou stranou dostal do pásma, jenže při zakončení podklouzl a střela v pádu nebyla potřebně prudká, aby Jonese ohrozila.

23:21
    Seattle nyní dobře brání svou vlastní modrou čáru, hosté mají velký problém vůbec založit nějakou akci.

22:44
    Dunn přečetl rozehrávku hostů, sám se dostal do útočného pásma a hledal najíždějícího spoluhráče. Gustaffson však jeho pas srazil mimo ledovou plochu. Vhazuje se před Rittichem.

22:21
    Nepovedená dlouhá přihrávka ze strany Seattlu, je z toho zakázané uvolnění. Vše se tak stěhuje před Jonese.

21:46
    Domácí v útočném pásmu, je to ale spíše posunováni puku po mantinelu bez nějakého ohrožení Rittichovy branky.

20:59
    Perfetti prostrčil na Duboise, ten se prosmýkl mezi dvěma obránci, pak ale v pádu zakončil vedle Jonesovy branky.

Trestné minuty: 2:4

První třetina je za námi a měla rychlý průběh. Oba celky hned v úvodu hrály přesilovku, ta hostující zůstala bez využití, ale ta domácí, která byla dokonce dvojnásobná už klapla a v osmé minutě ji využil Jaden Schwartz. Rittich v brance Winnipegu si musel po celou dobu této části hry dávat velký pozor na střely a nahození, velice dobře mu ale pomáhala obrana a podruhé už český brankář neinkasoval. Na druhé straně zatím Jones drží čistý štít, útok Winnipegu jej nedokázala nijak zvlášť prověřit. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:0.

20:00

19:55
    Z protiútoku hledal Bjorkstrand před brankou číhajícího Taneva, jeho teč skončila těsně vedle Rittichovy branky!

19:38
    Hostující Scheifele možná mohl zakončovat od pravého mantinelu, vše ale vyhodnotil, že lepší bude přihrávka do druhé vlny, jenže jeho zadovka našla pouze hráče Seattlu.

18:36
    Domácí pětice už je na ledě moc dlouho a tak následuje pouze nahození do pásma a odjezd na střídačku.

18:01
    Olofsson svým nahozením z dálky Ritticha neprověřil, puk se totiž zastavil o clonící obránce Winnipegu.

17:07
    Kombinace Seattlu na modré čáře nebyla přesná, puk přešel do středního pásma, Dunn musí pospíchat, aby z toho náhodou nebyl brejk hostů.

16:05
    Další střela domácích prolétla těsně vedle branky, Winnipeg pak vyhodil ven ze svého pásma.
    15:42 Rittich zastavil Beniersův pokus

15:42
    Rittich se nyní blýskl povedeným zákrokem. Eberle prostrčil na Benierse, ten se najednou zjevil sám před branku, český gólman ale zakročil vyrážečkou!

15:09
    Právě Rittich teď vysokým obloučkem vyhodil puk ze svého pásma, spoluhráče ovšem nenašel.

14:42
    Po levé straně se do pásma dostal domácí Schwartz, akce se pak dostala blíže k brankovišti a Rittich měl práci. Zvládl ji na výbornou a mezi svými chrániči našel puk.

14:08
    Gagner pouze posunul puk z obranného pásma svého celku, dál se Winnipeg nedostal.

13:15
    Wheeler se snažil o tečování nahození od modré čáry, i tohle skončilo na obraně Seattlu.

12:27
    Další útok Winnipegu táhl Dillon, kličkami si hledal volnější prostor pro zakončení zápěstím, zezadu byl ale tvrdě atakován a byl o puk obrán.

11:40
    Hra se nám přesunula na opačnou stranu, zakončoval Dillon, Jonese ovšem nepřekonal a navíc byla posunuta branka.

10:49
    Puk přilétl na modrou čáru na Schultzovu hůl, jeho pokus z dálky se zastavil o hráče před Rittichem.

09:45
    Domácí celek je po vedoucí brance ve velké pohodě, neustále se tlačí kupředu a Rittich má tak o zábavu postaráno.

08:41
    Seattle se ještě chvíli snažil o kombinaci v pokračující přesilovce, ale nyní už jsou oba celky zase v pěti.
    07:30 Jordan EBERLE - 1:0

07:30
    Přesilovka o dva muže je využitá a domácí jdou do vedení. Po výměně na modré čáře a krátké kombinaci přišla střela, kterou ještě Rittich dokázal vyřešit, nicméně puk se pak odrazil na hůl JORDANA EBERLEHO a ten jej zblízka zametl za brankovou čáru – 1:0. Asistence: Vince Dunn, André Burakovsky

06:41
    No a pozor, hosté jdou do tří, neboť hákování se ve středním pásmu dopustil Blake Wheeler.

06:31
    Vyhození letí přes všechny čáry až k Jonesovi, domácí musí začít od nuly.

05:57
    Kousek od kruhu dostal přihrávku Beniers a tlačil střelu k tyčce. Rittich vše jistil lapačkou, puk nakonec letěl vedle jeho branky.

05:35
    Přesilovku si zahrají i domácí hokejisté, dvě minuty za sekání totiž obdržel Saku Mäenalanen.

05:13
    Už se zase hrálo na opačné straně, Rittich musel dávat velký pozor na zakončení přes obránce.

04:38
    Mezi kruhy se k odraženému puku dostal hostující Connor a byla z toho okamžitá střela po ledě. První pokus mu zablokoval Larsson, ten druhý už šel těsně vedle Jonesovy branky.

03:50
    Rittich rozehrával zpoza branky a trochu se v tom zamotal. Přesto dokázal přes McCanna dostat puk ke svým obráncům.

02:47
    A právě Eberle se po svém návratu na led chopil puku, pronikl do útočného pásma a bekhendem prověřil Ritticha. Ten betonem vykopl do rohu.

02:42
    Už je po úvodní přesilovce, pba celky jsou v plném počtu.

02:05
    Nyní u pravé Jonesovy tyčky tečoval jeden z útočníků hostů, gólman se stačil přemístit a puk srazit.

01:55
    Zatím se Seattlu daří oslabení dobře bránit, puk je mimo jejich pásmo.

00:43
    Hned v úvodu je tu přesilovka pro Winnipeg, lavička domácích je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Jordan Eberle.

00:33
    Jako první se dopředu dostali hosté, Connor však skončil hned u modré útočné čáry a o puk přišel.

00:01

Seattle Kraken: Mar. Jones (Hellberg) – Larsson (A), Dunn, Schultz, Soucy, Borgen, Olofsson – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Eberle (A), Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde, B. Tanev – Kuhlman, Geekie, Donato.
    Trenér: Dave Hakstol

Winnipeg Jets: Rittich (Hellebuyck) – Pionk, Morrissey (A), Schmidt, Dillon, DeMelo, Samberg – Appleton, Scheifele (A), Connor – Wheeler, Dubois, Perfetti – Jonsson Fjällby, Lowry (A), Mäenalanen – Gagner, D. Gustafsson, Eyssimont.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Furlatt, Halkidis – Toomey, Hughes.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Climate Pledge Areně začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

David Rittich (WPG) úspěšnost 88,46%, průměr 3,05

Lídři kanadského bodování

Josh Morrissey 13 (1+12)
    Pierre-Luc Dubois 12 (7+5)
    Mark Scheifele 10 (8+2)

I hostům se vede velice slušně, na druhém místě v Centrální divizi mají 17 bodů a na vedoucí Dallas ztrácí pouhé dva body. A ani Winnipegu se poslední zápas nevydařil. Mužstvo se vydalo do Calgary, kde se trefili pouze Pionk a Dubois, což na góly Lindholma, Růžičky a Lewise nestačilo a domácí tak vyhráli 3:2.

Jordan Eberle 10 (3+7)

Domácí celek si zatím vede docela dobře, v Pacifické divizi je totiž na třetím místě s 18 body a na druhé Los Angeles ztrácí tři body. V posledním utkání ale Seattle nedokázal navázat na pět výher v řadě a na domácím ledě prohrál s Minnesotou 0:1. O jedinou branku tohoto duelu se postaral v 19. minutě Mats Zuccarello.

Calgary – Seattle 4:5
    Minnesota – Seattle 0:4
    Pittsburgh – Seattle 2:3
    Seattle – Nashville 5:1
    Seattle – Minnesota 0:1

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Seattle Kraken a Winnipeg Jets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 8. Eberle (Dunn, Burakovsky), 48. B. Tanev (Bjorkstrand, Gourde) – 31. Scheifele (Gagner, Connor), 60. Wheeler (Connor, Pionk), 61. Scheifele (Morrissey)

Rozhodčí: Furlatt, Halkidis – Toomey, Hughes

Diváci: 17 151