Ottawa – Buffalo 4:1 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:5 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 1:3 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Do utkání žádný Čech ani Slovák nenastoupil.

Tři hvězdy utkání
    1. Ryan O´Reilly (STL) – 1+1
    2. Andreas Athanasiou (CHI) – 2+0
    3. Jordan Kyrou (STL) – 1+1 (04:06:01)

A je tu konec, O celém průběhu zápasu jasně rozhodla druhá třetina ve které padlo dohromady pět branek. Hosté už jen ve třetí periodě zpečetili výhru, když Barbašev po individuální akci dostal puk mezi tyčku a beton brankáře. Domácí celek se celou dobu snažil náskok Blues smazat, ale marně. Nepomohla jim ani přesilovka a na domácím ledě tak prohrávají 2:5.

59:32
    Ačkoliv jsou domácí usazeni v útoku, tak už se ani jeden z hráčů příliš nesnaží dostat kotouč za záda Binningtona.

58:48
    Přesilovku Chicago nevyužilo a ztrácí ten veškeré naděje n srovnání stavu. Hráči už si spíše přehazují kotouč.

58:13
    Puk překročil modrou čáru, což znamenalo, že hosté museli vyjet z útoku a začít vše od znovu.

57:38
    Střelu z kruhu zlikvidoval Binnington. Po následném buly vyhráli puk domácí, ale ti se nemohou dostat k nadějnější střele.

57:19
    Domácí nezačali početní výhodu podle jejich představ. Blues dokázali po buly vyhodit kotouč a nechtěli pustit domácí celek zpět. Nakonec se to Chicagu přeci jen povedlo.

56:40
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Vladimir Tarasenko – 2 min., držení.

56:40
    Binnington zastavuje kotouč těsně před brankovou čárou. Jeden z domácích hráčů se trochu rozčiluje, že ho vysunul, ale rozhodčí zůstávají klidnými.

56:15
    Málem se opakovala akce ze druhé třetiny, kdy si jeden z domácích hráčů dorazit puk do vlastní brány. Tentokrát tomu stihl brankář zabránit.

55:34
    Blues vyhazují pouze na zakázané uvolnění a po buly se domácí celek znovu ujímá kotouče.

55:01
    Po nějaké době se také Chicago dostává ven ze své obranné třetiny, ale zatím nebyla k vidění žádná nadějná střela.

54:39
    Blues se nyní drží v útočném pásmu. Sice nestřílí, ale ubírají domácí celek o cenné vteřiny k možnosti na vyrovnání.

53:47
    Soderblom přerušuje hru po střele Tarasenka. Ten vyzkoušel bekhend, který však nedopadl podle jeho představ.

53:19
    Domácí celek ví, že už jim moc času na srovnání nebývá a zdá se, že hráči Chicaga začínají být mírně nervózní.

52:29
    Blues se sice drží na kotouči v útočném pásmu, ale domácí hráči brání tomu, aby se puk dostal z jejich hokejek.

51:49
    Po delší době jsou to hosté, kteří mají problém dostat se do útoku. Naopak domácí střílí hlava nehlava, ale jen minimum puků končí u Binningtona.

Natálie Poláčková

Branky a nahrávky: 28. Athanasiou (Domi, P. Kane), 29. Athanasiou (Kurashev, Khaira) – 15. Rosén (Leivo, O'Reilly), 26. Kyrou (Leddy, Barbašev), 29. O'Reilly, 32. T. Pitlick (Alexandrov, Acciari), 47. Barbašev (Kyrou)

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Mrázek) – Cal. Jones, J. Johnson, Tinordi, Murphy, McCabe, Roos, Regula – Kurashev, Domi, P. Kane – Athanasiou, J. Toews, Raddysh – Entwistle, Lafferty, Katchouk – R. Johnson, Khaira, Blackwell.
    Trenér: Luke Richardson

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Rosén, Mikkola – Bučněvič, Thomas, Tarasenko – Saad, O'Reilly (C), Leivo – Barbašev, B. Schenn, Kyrou – Alexandrov, Acciari, T. Pitlick.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Rehman, Markovic – Gawryletz, Berg

Diváci: 16284