Písek – Poruba 29:22 (kon.) | Slavia – Dunajská Streda 28:31 (kon.) | Kynžvart – Tatran Stupava 39:22 (kon.)
DHC Plzeň – Michalovce 22:24 (kon.)
DHC Slavia Praha
28:31 (12:18)
HC DAC Dunajská Streda
Sobota 19.11.2022, 15:00 • Sportovní hala Eden, Praha 10 • MOL liga žen • 8. kolo

Házenkářky Dunajské Stredy jako první pokořily pražskou Slavii na jejím hřišti. Domácí tentokrát celý zápas jen stahovaly manko, poprvé a naposledy vyrovnaly hned v úvodu na 1:1. O výsledku rozhodla poslední desetiminutovka prvního poločasu, kterou Dunajská Streda vyhrála 7:2 a do šaten šla s šestibrankovým náskokem. Slávistky nesložily zbraně, dokázaly se dostat několikrát na kontakt, ale závěr si zbytečnými chybami zkazily a nakonec DAC zpečetil v poslední minutě páté vítězství nad Slavií v řadě, i když v rámci téhle série nejtěsnější. (16:31:01)

DHC Slavia Praha – DAC Dunajská Streda 28:31 (12:18)
    Nejvíce branek: Weisenbilderová 6/3, Holečková 4, Franková 4, Vostárková 4 – Élőová 9/2, Juhosová 6, Hornyáková 4. Rozhodčí: Veselý, Zelenka. Sedmimetrové hody: 7/5 – 6/4. Vyloučení: 3:4.

Konec zápasu. (28:31)
    60
    Dvě vteřiny před sirénou se ještě trefuje do sítě Beatrix Élőová a hosté mohou slavit přímo na palubovce. (28:31)
    60
    Slavii srážejí laciné chyby, po zisku míče přichází místo rozhodujícího brejku nepřesná rozehrávka a Hornyáková pečetí skóre. (28:30)

59
    Po nepřesném zakončení slovenského celku na druhé straně pískají rozhodčí prorážení Frankové a míč má opět Dunajská Streda. (28:29)
    59
    Pražanky jsou ve strhujícím závěru opět na dostřel, sedmičku proměnila Martina Weisenbilderová. (28:29)

58
    Domácí teď musí hodně mrzet střela přes celé hřiště, která minula prázdnou bránu Dunajské Stredy. (27:29)
    57
    Julie Franková využívá přesilovou hru. (27:29)

56
    Druhé vyloučení nejlepší střelkyně Dunajské Stredy Beatrix Élőové. (26:29)
    56
    Ihned po rozehrání se však trefuje o břevno na druhé straně Bernadett Hornyáková. (26:29)
    55
    Za technickou křížnou střelou Weisenbilderové se Gajdócziová natahovala rozštěpem, přesto na ni nedosáhla. (26:28)

55
    Gajdócziová podržela Dunajskou Stredu vykopnutou ranou Frankové z pravé spojky. (25:28)

54
    Oddechový čas pro DHC Slavia Praha. (25:28)
    54
    Beatrix Élőová navíc proměňuje i nařízenou sedmičku a je to opět klidnější pohled na světelnou tabuli pro přítomné fanoušky z jihu Slovenska. Hosté vedou o tři branky a ze zbylých šesti a půl minuty stráví dvě v přesilovce. (25:28)

54
    Další nepříjemnost pro domácí, vyloučena byla Nikola Motejlová. (25:27)
    53
    Beatrix Élőová proměňuje trestný hod a Dunajská Streda znovu odskakuje. (25:27)
    52
    Slovo si teď po přelití hry ze strany na stranu vzala Veronika Holečková. (25:26)