Anglie – Írán 6:2 (kon.) | Senegal – Nizozemsko 0:2 (kon.) | USA – Wales 1:1 (kon.)
Anglie
6:2 (3:0)
Írán
Pondělí 21.11.2022, 14:00 • Khalifa International Stadium, Ar-Rayyan • Mistrovství světa • Skupina B

To je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (16:22:41)

Je za námi zahajovací utkání skupiny B na světovém šampionátu v Kataru, které jednoznačně ovládli Angličané. Svěřenci trenéra Garetha Southgata udělali klíčové kroky k výhře v prvním poločasem, ve kterém vstřelili tři branky. Kanonáda Anglie pokračovala i po poločase, kdy se prosadil podruhé v zápase Bukayo Saka a střídající Marcus Rashford s Jackem Grealishem. I Íránci se však dočkali svých premiérových branek na šampionátu, které obstaral kanonýr Mehdi Taremí, který snižoval nejprve v 65. minutě a následně v poslední minutě nastaveného času z pokutového kopu. Íránci navíc zaslouží pochvalu za to, že chtěli stále útočit, utkání tak bylo zajímavé po celou dobu!

Angličané tak ukázali svoji sílu a zapisují první výhru. Jejich cesta turnajem bude pokračovat v pátek, kdy je čeká USA. Írán naopak bude chtít dnešní vysokou prohru odčinit v souboji s Walesem, který vyzve v pátek od jedenácti hodin ráno.

Dnešní utkání sledovalo 45 334 diváků!

Držení míče: 78 % : 22 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:14.

90+13
    90+13. Mahdí TAREMÍ - 6:2

90+13
    Írán právě vstřelil branku! MEHDI TAREMÍ si dal sice na čas, bez větších problémů však pokutový kop proměňuje a přidává svoji druhou branku v zápase!

90+12
    Penalty se ujme Mehdi Taremí.
    90+10. Penaltová situace.

90+11
    Za držení ve vápně píská sudí Claus pokutový kop!

90+10
    Hlavní sudí se půjde podívat na video, jestli nedošlo k faulu při standardní situaci!

90+10
    Hadžsáfí svým centrem našel pouze rukavice Pickforda, který vyboxoval balon do autu.

90+9
    Faulem se provinil Shaw, Íránci dostávají ještě možnost standardní situace.
    90+8. Pickford vyrazil pokus Azmůna!

90+8
    Po průnikové přihrávce se řítil sám na Pickforda Sardar Azmůn, jeho ránu dokázal anglický brankář vytlačit na břevno!

90+8
    Púralígandží svůj nákop poslal pouze do autu, Trippier bude vhazovat.

90+7
    Další nákop Fodena do vápna nenašel spoluhráče, Rashford se následně provinil faulem.

90+6
    Foden dal své přihrávce příliš velkou razanci, Wilson neměl šanci jeho pas doběhnout.

90+5
    Íráncům už v posledních minutách došla energie, jejich napadání už nabralo intenzivně na aktivitě.

Adam Černý

Branky: 35. Bellingham (Shaw), 43. Saka (Maguire), 45+1. Sterling (Kane), 62. Saka (Sterling), 71. Rashford (Kane), 90. Grealish (C. Wilson) – 65. Taremí (Gholízádeh), 90+13. Taremí (pen.)

Karty:   25. Džahánbachš (IRN), 48. Púralígandží (IRN)

Anglie: Pickford – Trippier, Stones, Maguire (70. Dier), Shaw – Saka (70. Rashford), Rice, Bellingham, Mount (70. Foden), Sterling (70. Grealish) – Kane (C) (75. C. Wilson).
    Náhradníci: Pope, Ramsdale – Alexander-Arnold, Coady, Walker, White, Gallagher, J. Henderson, Phillips.

Trenér: Gareth Southgate

Írán: Baíranvánd (19. Hossejní) – Moharramí, Púralígandží, Češmí (46. Kanaánizádegán), Hosejní, Mohammadí (63. Torabí) – Núrolláhí (77. Azmún), Karimí (46. Ezatolahí), Hadžsáfí (C), Džahánbachš (46. Gholízádeh) – Taremí.
    Náhradníci: Nijázmand – Džalálí, Chalílzádeh, Amirí, Ghoddos, Ansárífárd, Rezáíján.

Trenér: Carlos Queiroz

Rozhodčí: Claus (BRA) – Correa (BRA), Simon (BRA)