Montreal – Buffalo 2:7 (kon.) | Los Angeles – NY Rangers 3:5 (kon.)
Středa 23.11.2022, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Střely na bránu: 31 – 38 | Přesilová hra: 0/6 – 2/4 | Trestné minuty: 17 – 21

Kdo se postavil do brankoviště?

Jake Allen (MTL) – 31 zákroků, 7 OG, úspěšnost 81,6 %, odchytal 60:00
    Craig Anderson (BUF) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,6 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, 2 TM , čas na ledě 14:22

Tři hvězdy utkání
    1. Tage Thompson (BUF) – 1+3
    2. Jeff Skinner (BUF) – 2+3
    3. Rasmus Dahlin (BUF) – 1+2

Tři góly přinesla třetí třetina, k nelibosti většiny osazenstva padly všechny do domácí sítě. Hostům dnes vycházelo téměř vše, rozhodujícím momentem bylo jistě jejich rychlé vedení v úvodu zápasu, Montreal se pak už velmi těžko dostával zpátky a ač bojoval statečně, v závěru už jeho hráčům scházely především psychické síly a po páté inkasované brance bylo o osudu zápasu jasno.

59:05
    Jeho hráči nyní pokazili kombinaci v útoku, ale mrzet je to příliš nemusí.

58:50
    Buffalo rozehrává od své branky a nikam už nepospíchá.

58:02
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny i celého utkání.

56:35
    Joel Armia byl blízko snížení, ovšem jeho prudkou střelu zápěstím dokázal Craig Anderson vyrazit.

55:45
    Boj o puk probíhá u mantinelu za brankou Buffala.

55:10
    Domácím nevyšla kombinace, puku se zmocňuje soupeř.
    54:26 Jeff SKINNER - 2:7

54:26
    Buffalo právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovku a definitivně rozhodují o své výhře, to se už nyní troufám napsat. JEFF SKINNER vypálil z pravého kruhu bez přípravy přesně ke vzdálenější tyči.
    Asistence: Dylan Cozens a Rasmus Dahlin.

53:57
    Hosté jsou nebezpeční, ale domácím se daří osvobodit.

53:24
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
    Juraj Slafkovský – 2 min., držení.

53:02
    Michael Pezzetta po delší době prověřil Craiga Andersona, ten jeho střelu chytá do výstroje.

52:24
    Jack Quinn byl velmi blízko sedmé brance, ovšem jeho nebezpečný pokus dokázal Allen vyrazit.

51:36
    Buffalo je kompletní a tohle oslabení zvládlo s přehledem.

51:25
    A znovu.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 3. Caufield (Guhle, Savard), 34. Monahan (Dadonov, Wideman) – 1. Dahlin (T. Thompson, J. Skinner), 1. Peterka (Cozens, Quinn), 3. Tuch (Dahlin, J. Skinner), 32. J. Skinner (T. Thompson, Tuch), 44. Jokiharju (Tuch, T. Thompson), 47. T. Thompson (J. Skinner, Hinostroza), 55. J. Skinner (Cozens, Dahlin)

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Edmundson (A), Matheson, Savard, Guhle, Wideman, Harris – Dach, Suzuki (C), Caufield – Gallagher (A), Dvorak, Slafkovský – J. Anderson, Monahan, Dadonov – Armia, Evans, Pezzetta.
    Trenér: M. St. Louis.

Buffalo Sabres: C. Anderson (Luukkonen) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – Peterka, Cozens, Quinn – V. Olofsson, Mittelstadt, Hinostroza – Jost, Girgensons (A), Asplund.
    Trenér: D. Granato.

Rozhodčí: C. Beach, J. StPierre – T. Toomey, J. Deschamps

Diváci: 20 984