Ostrava – Otrokovice 8:4 (kon.) | Česká Lípa – Královské Vinohrady 5:4 (kon.) | Tatran – Mladá Boleslav 11:1 (kon.)
Black Angels – Chodov 7:6 (kon.)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
5:4 (1:1, 1:2, 3:1)
TJ Sokol Královské Vinohrady
Sobota 10.12.2022, 19:00 • SH Česká Lípa • Livesport Superliga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z florbalové Livesport Superligy. Dnes se proti sobě postaví týmy FBC 4CLEAN Česká Lípa a TJ Sokol Královské Vinohrady. Utkání začíná v 19:00.

Česká Lípa je v tabulce na devátém místě s 13 odehranými zápasy a 13 body. V minulém kole Česká Lípa narazila na Otrokovice doma a kvůli špatné první třetině, kterou prohráli 1:5 prohráli i zápas menším rozdílem a to 6:8. Uvidíme, jestli dnes protrhnou sérii pěti porážek za sebou.

Bodování

1. Jan Peška – 31 kanadských bodů
    2. Radek Krajcigr – 28 kanadských bodů
    3. Štěpán Slaný – 19 kanadských bodů

Vinohrady mají jen o bod méně než Česká Lípa, tedy 12 bodů a jsou i v tabulce jen o jednu příčku níže, tedy na desáté pozici s 13 odehranými utkání. V minulém kole SKV před televizními kamerami sehrálo derby s BLACK ANGELS a mohli jsme vidět skvělé utkání a spoustu gólů. Nakonec Vinohrady podlehly Blekům po prodloužení 7:8. Uvidíme, jak se jim bude dařit dnes.

Bodování

1. Ondřej Plíhal – 22 kanadských bodů
    2. Vojtěch Klápa – 22 kanadských bodů
    3. Ivan Pergler – 17 kanadských bodů

Úvodní sestavy

Česká Lípa: Jukl (Netopilík) – Mlejnek, Peška, Stárek, Slaný, Štěrba, Kadlec – Pekárek, Dzierža, Kopič, Brodský, Jirsa, Krajcigr, Vavruška, Trčka.

Královské Vinohrady: Křepelka (Blumbergs) – Kellermann, Ji. Procházka, M. Horák, Kužel, Otta, O. Stuchlík, Ja. Procházka – Plíhal, Trojáček, Hartman, Pinkas, Gregor, Hájek, Švejda, Blažej, Pergler, V. Klápa.

Oba týmu už nastupují na hřiště a za chvíli můžeme začít.

00:01

0:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

0:14
    Radek Krajcigr byl faulován a Česká Lípa pojede trestné střílení!

0:14
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Radek Krajcigr vymíchal skvěle hostujícího brankáře a těsně před ním umístil míček k levé tyči! Bez asistence
    0:14 Radek KRAJCIGR - 1:0

0:56
    Skvělý start do zápasu pro domácí, kteří nadále hrají na balónku.

1:19
    Vinohrady se dostaly k míčku, ale zatím jim dělá problémy presink od domácích.

1:44
    Tichý fauloval v rohu za svým brankářem. Rozehrávat budou hosté.

2:15
    Klápova střela zablokována Štěpánem Slaný, který si bere míček pod svoji moc.

3:01
    Další střela od Vinohrad, ale Pekárek střelu blokuje mimo branku.

3:15
    Jan Peška v samostatném úniku trefil levou tyč hostující branky!

3:55
    Opět je v České Lípě skvělá atmosféra a fanoušci ženou svůj tým za vítězstvím.

4:32
    Dobrá přihrávka na Jakuba Jirsu, který z hranice velkého brankoviště trefil jen Křepelku do jeho výstroje.

5:14
    Domácí stále na balónku a Vinohrady vůbec nenapadají.

6:09
    Tvrdá střela od Štěpána Slaného, který z poloviny hřiště nalezl pouze dobře postaveného Křepelu v hostující brance.

7:00
    Další střela z poloviny hřiště, tentokrát od hostujícího týmu, ale Česká Lípa opět skvěle blokuje střely.

7:54
    Štěpán Slaný vymýšlí, kam by poslal balónek, ale zatím není kudy.

8:55
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Vinohrady srovnávají! Ondřej Stuchlík dlouhou přihrávkou nalezl před Juklem ONDŘEJE PLÍHALA, který bekhendem zády k brance dokázal dostat míček do branky domácích! Asistence: Ondřej Stuchlík.
    8:55 Ondřej PLÍHAL - 1:1

9:32
    Tuhý boj o míček u mantinelu dopadl lépe pro Českou Lípu.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

10:31
    Radek Kužel se dostal k míčku u mantinelu a vystřelil na Jukla, ale ten pozorně kryje střelu po zemi.

11:15
    Pekárek získal míček na polovině soupeře, ale soupeře 1 na 1 nedokázal obejít a ztratil míček.

12:01
    Teď nám vypadlo tempo hry a oba týmy hrají spíše pozičně.

12:39
    Tak pozor! Nakonec prý došlo ke gólu České Lípy, ale rozhodčí ho neviděli v brance a proto se pokračovalo dále!

12:39
    Stále čekáme na verdikt rozhodčích!

12:39
    Nakonec balónek v brance nebyl a Vinohrady budou hrát přesilovou hru!

12:44
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa:
    Daniel Štěrba – 2 min., Sekání.

13:15
    Česká Lípa vyhazuje balónek.

13:49
    Pergler fauloval Jirsu a domácí se tak dostanou k míčku.

14:08
    Skvělé oslabení od České Lípy a krájí další vteřinky.

14:25
    Velké zmatky před domácí brankou a Kadlec nyní zachránil gól!

14:44
    Domácí hrají v plném počtu.

15:29
    Skvělý zákrok domácího gólmana, který kryje pokus Plíhala.

16:14
    Překvapivá střela z úhlu od Perglera, ale Jukl byl pozorný a úspěšně zasáhl.

16:57
    Hraje se v posledních minutách ve vysokém tempu a fanoušci se po chvilce mlčení také probudili.

17:39
    Ondřej Plíhal šel sám na Jukla, ale do branky se dostal on sám a navíc mu byl odpískán útočný faul.

18:08
    Další přečíslení Vinohrad, tentokrát 2 na 1, ale bez úspěchu.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:11
    Další výborný zákrok Jukla, který drží svůj tým!

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla dvě branky! První se prosadil z trestného střílení Radek Krajcigr po faulu na svou osobu. Vinohrady dokázaly odpovědět v čase 8:55 po střele Ondřeje Plíhala. Stav je tedy po první třetině 1:1.

Střely v první části 7:8.

Další třetina začne přibližně v 19:41.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

20:30
    Domácí měli zmatky před svou brankou, ale nakonec vše zvládli.

21:11
    Kopič rozehrál z rohu, ale nakonec z toho byl protiútok hostů, kteří narazili na Jukla.

22:00
    Česká Lípa se stále snaží držet na míčku a nepouštět soupeře do šancí.

22:50
    Střela Pekárka z levé strany šla pouze do bloku Vinohrad.

23:34
    A pozor! Bude se vylučovat na domácí straně!

23:59
    Ondřej Kopič – 2 min., Nedovolené vrážení.

24:27
    Vinohrady otáčí vývoj utkání a jdou do vedení! Petr Hartman našel VOJTĚCHA KLÁPU na pravé straně, který přesně zamířil do levého horního rohu! Asistence: Petr Hartman.
    24:27 Vojtěch KLÁPA - 1:2

24:59
    Vladimír Trčka měl před sebou prázdnou branku, ale netrefil jí!

25:31
    Vinohrady se snaží hrát na své polovině a čekají, jestli se hráči domácích nevysunou do napadání.

26:15
    A je tu branka na 1:3! Vojtěch Klápa předal na ERICHA KELLERMANNA, který z hranice velkého brankoviště bez problémů prostřelil Jukla, který inkasuje potřetí v zápase. Asistence: Vojtěch Klápa.
    26:15 Erich KELLERMANN - 1:3

26:58
    Další tutovka Vinohrad, ale Jukl je dneska fantastický v brance domácího celku!

27:35
    Vavruška se vytočil do středu hřiště, ale jeho střela byla příliš nápadná a Vinohrady jeho pokus zablokovaly.

28:09
    Trčka zbytečně přišel o míček a musí se rychle vracet do obrany.

28:28
    Česká Lípa bude rozehrávat po střele Vinohrad ze své poloviny.

29:19
    Mlejnkovi utekl balónek až k Juklovi a musí se pro něj vracet.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.

30:45
    Další skvělý zákrok domácího gólmana, který sklidil i potlesk fanoušků.

31:19
    Teď je na hřišti vidění pasáž, jakoby byl míček horký brambor a každý ho rychle odehraje a je mu jedno kam.

32:12
    Pekárkova skrytá střela nalezla pouze rameno Křepelky, který si připisuje po dlouhé době zákrok.

32:54
    Domácí se snaží vstřelit branku, ale nikdo se před Křepelkou nenabízí a hostující brankář to má velmi jednoduché v brance.

33:29
    Štěrba skvěle získal balónek pro svůj tým a odchází střídat.

34:14
    Ondřej Plíhal dostal přihrávku na levou stranu, ale promáchl a Jukl se tak mohl v klidu přesunout na druhou stranu branky.

35:01
    Milan Tichý v poklidné situaci ztratil balónek a Vinohrady opět budou útočit.

35:53
    V posledních minutách je hra velmi neurovnaná a nevidíme teď moc pohled florbal.

36:01
    Radek Krajcigr v obrovské možnosti netrefil branku Křepelky!

36:46
    Blíží se nám konec druhé třetiny a Vinohrady jí chtějí v klidu dohrát a nikam se s míčkem neženou.

37:14
    Pekárek na hranici velkého brankoviště minul branku a už nevím, co by víc domácí chtěli!

38:11
    Domácí si musejí oddychnout, protože tolik neproměněných šancí to už nebylo ani možné! Radek Krajcigr skvěle na polovině hřiště získal míček a běžel k brance, měl dost prostoru a přihrál k levé tyči VÁCLAVU VARUŠKOVI, který dopravil míček do prázdné branky hostů! Asistence: Radek Krajcigr.
    38:11 Václav VAVRUŠKA - 2:3

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:43
    Sérii nepřesností přerušuje faul Vinohrad.

39:51
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady:
    Ondřej Plíhal – 2 min., Sekání.

40:00

Je za námi druhá třetina, která přinesla tři branky! Vinohrady vstoupily do třetiny skvěle a v čase 26:15 už vyhrávaly 1:3. Domácí po mnoha nevyužitých šancí dokázali alespoň snížit díky skvělé práci Radka Krajcigra a zakončujícího Václava Vavrušku na 2:3.

Další třetina začne přibližně ve 20:19.

40:01

40:01

40:21
    Česká Lípa se ihned usadila na polovině soupeře a snaží se vstřelit vyrovnávající gól.

40:45
    Vinohrady vyhazují míček až k Juklovi.

41:15
    Střela z úhlu od Štěrby skončila pouze na masce Křepelky.

41:41
    Další vyhození od hostujícího celku.

41:51
    Hosté hrají v plném počtu.

42:22
    Domácí vyrovnávají stav utkání! RADEK KRAJCIGR se dostal k odraženému míčku na středu hřiště a pohotovou střelou z otočky srovnává na 3:3! Asistence: Daniel Štěrba.
    42:22 Radek KRAJCIGR - 3:3

43:05
    Jan Peška v dobré pozici trefil pouze dobře postaveného Křepelku.

43:31
    Rozhodčí na chvíli pozastavili hru a ještě si něco vysvětloval s trenérem České Lípy.

44:15
    Vladimír Trčka se dostal na polovinu soupeře a mohl zakončovat, ale ztratil balanc.

44:59
    Radek Krajcigr byl na polovině hřiště osekáván a to samozřejmě hned rozhodčí pískají.

45:42
    Vinohrady nikam nespěchají a volí raději postupný útok.

46:07
    Hájek vystřelil z poloviny hřiště, ale trefil hned prvního bránícího hráče.

46:49
    Rozhodčí teď dle mého měli pískat jasný faul na dvě minuty na straně hostů, ale nakonec prý bylo vše v pořádku.

47:31
    Pekárek si obhodil prvního soupeře, ale ten stejný trik na druhého hráče nevyšel.

48:12
    Ondřej Stuchlík fauloval za Křepelkovou brankou a Česká L9pa zůstane na balónku i v dalších vteřinách.

48:57
    Peška se zlobí na rozhodčí, že nefauloval, ale sudí si stojí za svým.

49:21
    Vinohrady se dostávají zpět do jednobrankového vedení! Jan Procházka ze středu hřiště shodil balónek na MATĚJE HORÁKA, který z první dokázal umístit míček pod horní tyč domácí branky! Asistence: Jan Procházka.
    49:21 Matěj HORÁK - 3:4

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

50:42
    Jukl se rychle přesunul a nevypadá to s ním dobře, ale hraje se dál.

50:53
    Česká Lípa rychle odpovídá! Jakub Jirsa našel skvěle úplně volného JANA PEŠKU přes celou šířku hřiště a ten z první dostal balónek za Křepelku! Asistence: Jakub Jirsa.
    50:53 Jan PEŠKA - 4:4

51:35
    Peška odebral míček svému soupeři a domácí mohou uklidnit hru.

52:13
    Pomalu se blížíme ke konci třetí třetiny a je vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

53:09
    Vinohrady jsou už delší dobu na míčku a jsou to právě hosté, kteří se snaží přiklonit vítězství na svou stranu.

53:57
    Jiří Procházka měl v obraně velké problémy, ale nakonec vše dopadlo pro Vinohrady dobře.

54:35
    Mlejnek jako správný kapitán je na balónku a snaží se něco vymyslet dopředu, ale zatím to nejde.

55:17
    Teď mají tlak domácí, kteří svírají svého soupeře!

56:11
    Česká Lípa bouří! Jan Peška v běhu našel krosem dobře postaveného RADKA KRAJCIGRA, který z první přesně zamířil do branky Vinohrad a kompletuje hattrick! Asistence: Jan Peška.
    56:11 Radek KRAJCIGR - 5:4

56:46
    Česká Lípa je na balónku a to je to nejlepší co může pro domácí být.

57:24
    Vinohrady jsou na balónku a za chvíli můžeme očekávat hru v šesti od hostů.

57:47
    Jan Peška – 2+2, Vysoká hůl.

57:47
    A pozor! Tohle může změnit vývoj celého utkání!

58:30
    Hartman v obrovské šanci přestřeluje branku!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:20
    Nedovolené bránění brankáři a Česká Lípa se dostane k míčku.

59:20
    Oddechový čas pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady.

59:38
    Vinohrady hrají v šesti!

Branky a nahrávky: 1. Krajcigr (TS), 39. Vavruška (Krajcigr), 43. Krajcigr (Štěrba), 51. Peška (Jirsa), 57. Krajcigr (Peška) – 9. Plíhal (O. Stuchlík), 25. V. Klápa (Hartman), 27. Kellermann (V. Klápa), 50. M. Horák (Ja. Procházka). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 14:15. Diváci: 204. Rozhodčí: Libor Gavlas a Martin Petřík.

Je konec! Po infarktovém závěru, kdy měly Vinohrady čtyřminutovou přesilovku nakonec všechny body zůstávají v České Lípě, která to už dlouho potřebovala! Vinohrady zpět do Prahy odjíždějí s prázdnou.

To je ode mě vše a děkuji Vám za pozornost. (20:53:36)