Francie – Maroko 2:0 (kon.)
Francie
2:0 (1:0)
Maroko
Středa 14.12.2022, 20:00 • Istád al-Bajt, al-Chúr • Mistrovství světa • Semifinále

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 10:11. (22:02:58)

Francie postoupila do finále mistrovství světa jako první obhájce titulu od Brazilců, kteří totéž dokázali roku 1998. V duelu proti Argentině se mohou stát třetí zemí v historii, která vyhraje dva šampionáty po sobě po Itálii (1934 a 1938) a Brazílii (1958 a 1962).
    Maroko musí po zklamání zmobilizovat síly a pokusit se proti Chorvatsku vybojovat historicky první medaili nejen pro sebe, ale i celý světadíl.

Senzační jízda prvního afrického semifinalisty MS končí, alespoň co se boje o titul týče. Maročany čeká souboj o bronz s Chorvatskem, na obhájce titulu dnes nestačili a tak se nestane, aby finále MS poprvé od roku 1950 bylo bez evropského zastoupení.
    Vítězný gól Francie dal z její vůbec první útočné akce hned v 5. minutě dorážkou Mbappého zblokované střely Hernández. V prvním poločase pak oba celky neproměnily několik velkých šancí, naopak druhé dějství nabídlo opatrný fotbal a Maroko, které poprvé na šampionátu muselo útočit, nedokázalo proti pevné defenzívě úřadujících mistrů nic vymyslet. Skóre pak zpečetil po ani ne minutě pobytu na hřišti Kolo Muani.

90+6

90+5
    Další ofsajd Zakarji Abúchlála.
    90+4. Poslední příležitost Maroka zneškodnil na čáře obránce Koundé

90+4
    Závaru vyvolal průnik Ezázúlího a zpětná přihrávka od koncové čáry na Únáhího. Při jeho nepředvídatelně tečované střele zachránil Francii odkopnutím z brankové čáry Koundé.

90+4
    Maročané spěchali s rozehrávkou rohu na úkor účelnosti.

90+3
    Abde Ezázúlí pálil po nešťastném zásahu Griezmanna do hradby těl, tečovaná Únáhího dorážka z otočky letí nad břevno.

90+2
    Kylian Mbappé to teď s drzostí svého průniku přehnal, jesle Amrábatovi sice vyšly, ale proti Hakimímu už si musel pomoct nedovoleně rukou.

90
    Nastavuje se šest minut.

90
    Hernández si pohlídal další víceméně zoufalý nákop na Zíjáše.

90
    Praporek opět letěl nad hlavu pomezního při kolmém pasu na Abúchlála. Těsný, leč správně odmávaný ofsajd.

88
    Hakimí vybíhal na míč z ofsajdu, červenozelení se opět musejí stáhnout a bránit.

87
    Dnešní utkání sleduje 68 294 diváků.

86
    Abúchlál prodloužil míč hlavou k Zíjášovi, který se marně snažil obhodit Varanea. Kope se od francouzské brány.

85
    Zíjášův přímý kop francouzská defenzíva snadno zpracovala.

84
    Standardní situace jako jedna z posledních možností záchrany pro Maroko z asi 30 metrů. Ještě před rozehráním se hráči postrkávají v šestnáctce a mexický rozhodčí zatím nepouští míč do hry.

Karel Jedlička

Branky: 5. T. Hernández, 79. Kolo Muani

Karty:   27. Búfál (MRK)

Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 10:11.
    Francie: Lloris /C/ – Koundé, Varane, Konaté, T. Hernández – Tchouaméni, Fofana – Dembélé (79. Kolo Muani), Griezmann, Mbappé – Giroud (65. Thuram).
    Náhradníci: Mandanda, Aréola – Pavard, Disasi, Saliba, Upamecano, Guendouzi, Veretout, Camavinga, Coman.

Trenér: Deschamps

Maroko: Búnú – Hakimí, al-Jámiq, Darí, Saíss /C/ (21. Amalláh, 78. Ezázúlí), Mazráwí (46. al-Idrísí) – Zíjáš, Únáhí, Amrábat, Búfál (67. Abúchlál) – Nasírí (67. Hamdalláh).
    Náhradníci: Munír, Tadnautí – Bánún, Sábírí, El Chanús, Džabrán, Šáír, Zarúrí.

Trenér: Rekrákí

Rozhodčí: Ramos – Morín, Hernández (MEX)

Diváci: 68 294