Vítkovice – Sparta 4:5 (kon.) | Otrokovice – Královské Vinohrady 4:2 (kon.) | Bohemians – Ostrava 8:5 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
ACEMA Sparta Praha
Pátek 16.12.2022, 18:00 • SC Dubina Ostrava • Livesport Superliga • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji pěkný den při sledování textového online přenosu ze šlágru 15. kola české nejvyšší soutěže. Superliga začala svou druhou polovinu základní části a sledovat budeme duel druhých 1. SC TEMPISH Vítkovice a páté ACEMA Sparta Praha. Oba týmy dělí v tabulce pouze šest bodů, takže i z tohoto pohledu by mohlo jít o dramatické a divácky lákavé utkání.

Vítkovice mají po 14 zápasech na kontě 33 bodů (skóre 126:63) a kromě suverénních Střešovic si tak vedou zatím z celé soutěže nejlépe. Jen o bod za nimi je ale Mladá Boleslav a o tři Bohemians. Čelo tabulky je tak hodně našlapané a chce do něho nakouknout právě i dnešní soupeř – Sparta. Ta má 27 bodů při skóre 73:64.

Nejproduktivnější hráč domácích je Marek Matějčík s 29 body (14+15). Spartu nejvíce bodově táhne Jiří Curney s 28 body (18+10).

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Jasiok) – Besta, O. Vítovec, Šebesta, Hubálek, Hatala, Pažák, Galia, Kaleta – M. Gattnar, R. Gattnar, Delong, Šindler, Fukala, Matejčík (C), Zubek, Sidunov, Jankovský, Palčinský.

ACEMA Sparta Praha: Beneš (Hejna) – Pruner (C), Bartoš, Kozák, J. Sedláček, Křenek – Zouzal, Mat. Čermák, Košir, Jonsson, Krbec, Kareš, Juha, Curney, Kolstrunk, Fišer.

Rozhodčí: Kačer, Vašíček.

Hráči nastupují na palubovku. Domácí tým v modrém, hosté ve žlutočerné kombinaci.

00:01

00:10
    Domácí Besta vyhrál úvodní buly a Vítkovice tak začínají na míčku.

01:19
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hubálek držel míček na vlastní polovině, po rychlé souhře ale přešel domácí tým do útoku. Po střele Matejčíka vyrazil míček brankář před sebe, kam si naběhl pozorný JAN ŠEBESTA a přízemní střelou otevírá skóre! Asistence: Matejčík.
    01:19 Jan ŠEBESTA - 1:0

02:11
    Sparta se snaží rychle reagovat a hraje před Součkem.

03:06
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté rychle vyrovnávají. Na pravé straně dobře zatáhl míček Zouzal, po otočce našel před brankou naběhnutého ROBERTA KOŠIRA, kterého domácí nechali trestuhodně volného! Asistence: Zouzal.
    03:06 Marek ZOUZAL - 1:1

04:46
    Sparta drží míček a hraje teď na své polovině.

05:51
    Rychlý průnik domácích končí u Gattnara, který ale na míček nedosáhl.

06:22
    Krbec si dobře naběhl do útoku a po kontaktu se diví, že není pískán faul. Hraje se ale dál.

07:27
    Sledujeme poměrně svižnou hru, která se musí divákům líbit. Teď se hraje nahoru – dolu.

08:17
    Po souboji došlo k rozpojení mantinelu. Čekáme na opravu.

09:13
    Hubálek kombinuje na vlastní polovině se Šebestou.

09:36
    Zubek nenápadně vystřelil od mantinelu. Brankář na míček ale viděl a v pohodě ho chytá.

10:03
    Vítkovice mají velmi zajímavou standardní situaci těsně před brankovištěm...

10:15
    ... tři rychlé přihrávky vedly ke střele, kterou zablokovalo klubko těl před brankou.

11:49
    Sparta teď sice drží míček, ale nemůže se dostat z vlastní poloviny.

12:33
    Jankovský fauluje na vlastní polovině, na míči pokračují hosté.

14:42
    Teď jsou to domácí, kdo má delší dobu míček v držení. Hraje se ale na polovině hřiště.

15:18
    Aktivní Hubálek si našel pozici nalevo a z otočky pálí. Brankář Beneš míček dokázal vyrazit.

16:18
    Je pískán domácí faul, Sparta pokračuje na míčku u branky Vítkovic.

17:02
    Šebesta nedokázal zpracovat skákající míček. Vítkovice ale i tak zůstávají na balonku.

17:30
    Beneš se teď parádně vytáhl proti zakončení Besty a podržel Spartu!

18:14
    Pruner dobře zakročil proti Matejčíkovi a vybojoval balonek pro svůj tým.

19:02
    Začala poslední minuta první třetiny. Míček drží domácí. Hrají ale zatím daleko od střeleckých pozic.

19:24
    Křenek si zkušeně počkal na útok soupeře a protihráče obral. Sparta tak může dohrávat třetinu v držení míčku.

20:00

Úvodní část zápasu je za námi a viděli jsme v ní dva góly hned ze začátku. Stav 1:1 odpovídá průběhu, který je vyrovnaný. Za domácí se trefil Šebesta, za hosty Zouzal.

Hráči se vrací na palubovku. Druhá třetina za chvilku začne.

20:01

20:12
    Besta stejně jako na začátku zápasu vyhrál úvodní buly a na míčku tak hrají Vítkovice.

21:20
    Týmy si už role vyměnily a na míčku jsou teď hosté.

22:02
    Curney hledal dobře před brankou Krbce. Skákavý míček nedokázal hostující útočník tečovat.

22:41
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice:
    Michal Pažák – 2 min., Sekání.

23:11
    Po rychlé souhře pálí zprava Krbec. Domácí gólman se stihl přesunout a míček vyrazil!

24:01
    Další dobrá souhra Sparty! Ani teď se ale skóre nemění.

24:18
    Matejčík utekl do úniku. Sám proti Benešovi zkusil dostat míček do branky chytrou střelou po zemi. Brankář ale pokus dokázal díky rychlému přesunu zastavit.

24:41
    Domácí tým je kompletní.

25:56
    Šindler nenápadnou střelou orazítkoval brankovou konstrukci. Míček se pak od brankáře odrazil k brankové čáře, kde ho zachytil Beneš!

26:25
    Domácí tým je teď aktivnější a hledá další skulinky pro střelbu.

27:15
    Vítkovice mají rozehrávku u branky soupeře.

27:50
    Kolstrunk běžel k brance a byl nedovoleně zastaven Hatalou. Další přesilovka pro hosty.

28:39
    Vítkovice šly do protiútoku a ke střele se dostal Delong. Míček míří vysoko nad.

28:50
    První minuta přesilovky je pryč a paradoxně měly dvě šance Vítkovice. Besta teď neuspěl proti Benešovi z levé strany.

29:41
    Až teď se pokusil propálit Součka Košir. Míček šel ale těsně vedle.

30:00
    Jsme v polovině základní hrací doby, domácí mezitím hrají kompletní.

31:57
    Adam Delong – 2 min., Sekání.

32:22
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha:
    Robert Košir – 2 min., Sekání.

33:07
    A po dalším faulu na Gattnara je tu trestné střílení pro domácí!

33:07
    Šebesta šel hodně pomalu a čekal, co udělá brankář. Ten ale dobře takticky vystál tlak a poté donutil udělat soupeře zpětnou kličku. Tím nájezd končí bez zakončení!

33:57
    Domácí jsou kompletní a mají zkrácenou přesilovku.

34:22
    I hosté jsou kompletní a pokračujeme 5 na 5.

35:21
    Vítkovice drží míček a hrají na své polovině. Hosté (ale i domácí) jsou dnes v obraně až na momenty ze začátku zápasu výborní.

36:05
    Krásná akce Sparty končí druhou brankou v domácí síti! Vše začalo za hostující brankou, odkud viděl volný prostor Jonsson. Rychlým sprintem získal pár metrů a pak výbornou dlouhou přihrávkou podél mantinelu našel v útoku naběhnutého MIKULÁŠE KRBCE, který si sám před brankářem udělal precizní forhendovou kličku! Asistence: Jonsson.
    36:05 Mikuláš KRBEC - 1:2

38:20
    Domácí rychle vyrovnávají! MARTIN GATTNAR dostal křížnou přihrávku od Matejčíka. Nejprve si sice míček ukopl, ale dokázal ho ještě doběhnout a zakončit k tyči! Asistence: Matejčík
    38:20 Martin GATTNAR - 2:2

39:19
    KRISTIÁN KOZÁK dostal míček na střed hřiště, odkud pálí švihem přesně pod víko! Rychlá reakce Sparty a hosté opět vedou. Asistence: Fišer.
    39:19 Kristián KOZÁK - 2:3

40:00

I druhá třetina nabídla velice vyrovnanou a dramatickou hru. Góly tentokráte padaly až v závěru třetiny, kdy domácí dali jeden díky Martinu Gattnarovi, za hosty se trefili Krbec a Kozák. Následuje pauza a budeme se těšit ve třetí části, která bude jistě také zajímavá.

Hráči jsou zpět na palubovce. Jdeme na třetí třetinu.

40:01

41:22
    I v úvodu třetí třetiny sledujeme vyrovnanou hru. Vyhrát mohou oba týmy a bude to pravděpodobně boj až do samého závěru.

43:14
    Oba týmy střídají a na míčku hrají Vítkovice.

43:22
    MAREK ZOUZAL se dostal na vlastní polovině k míčku poté, co soupeři sjel z čepele. Běžel dopředu a i přes dotírajícího protihráče se dostal ke střele a míček umístil na vzdálenější tyč! Bez asistence.
    43:22 Marek ZOUZAL - 2:4

44:34
    Delong dostal zadarmo míček po chybě Sparty a rychle ho dal na střed na volného ROSTISLAVA GATTNARA. Ten pak neměl problém zamířit mimo dosah brankáře! Asistence: Delong.
    44:34 Rostislav GATTNAR - 3:4

45:03
    Zajímavé je, že dnes padají góly rychle po sobě. Vítkovice mají výhodu a budou hrát přesilovku.

46:12
    Domácí dlouho kombinují ve výhodě. Zatím ale bez střelby.

47:11
    Vítkovice mají stále výhodu. Vystřelil Delong, míček ale míří vedle.

47:26
    Radim Křenek – 2 min., Sekání.

47:38
    Domácí roztáčí kolotoč kolem branky.

48:01
    Po ose Hubálek – R. Gattnar – Šebesta střílí před brankou posledně jmenovaný. Míček ale končí vedle!

48:46
    Domácí pokračují ve velkém tlaku. Hosté jen tak tak teď drží jednobrankové vedení.

48:59
    Delong dobře přeběhl a předal míček na MARKA MATEJČÍKA, který propálil brankáře! Je vyrovnáno z přesilové hry. Asistence: Delong.
    48:59 Marek MATEJČÍK - 4:4

50:51
    Teď jsou to hosté, kdo drží míček a hraje na polovině soupeře.

50:59
    Šindler byl zastaven Bartošem a je pískáno. Kontroluje se video a čeká se na verdikt, zda to nebude nájezd.

50:59
    Záznam se nakonec nekontroluje a jen se pokračuje ve hře. Vypadalo to, že video není připraveno...

51:46
    Poměrně rychle se blíží konec třetí třetiny. Oba týmy se snaží hrát aktivně a chtějí získat tři body, což je hlavně pro diváky sympatické.

53:19
    Vítkovice tlačí na hosty a točí minimálně minutu a půl míček kolem branky Beneše.

54:01
    Matejčík byl po rychlé přihrávce ve velké šanci a trestuhodně zprava míjí odkrytou část branky!

54:36
    Jonsson předal na druhou stranu hřiště míček na MIKULÁŠE KRBCE, který prostřelil brankáře pravděpodobně mezi nohy! Asistence: Jonsson.
    54:36 Mikuláš KRBEC - 4:5

55:01
    Začala poslední pětiminutovka třetí třetiny a teď jsou to domácí, kdo musí rychle hrát do ofenzivy.

55:26
    Košir mohl zvýšit vedení Sparty! Střelou zleva ale odkrytou branku míjí!

56:06
    Sparta teď drží míček a strategicky šetří čas.

57:03
    Rostislav Gattnar to zkusil zpoza branky. Hosté míček zastavili.

57:17
    Domácí to zkouší bez brankáře!

57:44
    Vítkovice kombinují a hledají skulinku pro střelbu.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:36
    Domácí stále tlačí na Spartu. Je to ale bez střelby.

59:01
    Začala poslední minuta!

59:15
    Beneš má míček a Souček musí do branky.

59:19
    Hra je přerušena a domácí si tak berou oddechový čas.

59:23
    Už se hraje a domácí jsou opět v šesti!

59:47
    Sparta vybojovala míček a domácí brankář jde rychle zpět do branky.

59:58
    Vítkovice to ještě zkouší, ale čas už nemají.

Máme za sebou výborné superligové utkání týmů z horních pater tabulky. Hosté ze Sparty dokázali vyhrát ve Vítkovicích po velkém boji 5:4 a stáhli svého soupeře v tabulce na tři body. Divákům se zápas musel líbit, nabídl plno pěkných florbalových akcí.

Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni za domácí Marek Matejčík a za hosty Marek Zouzal.

1. SC TEMPISH Vítkovice – ACEMA Sparta Praha 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
    Branky a nahrávky: 2. Šebesta (Matejčík), 39. M. Gattnar (Matejčík), 45. R. Gattnar (Delong), 49. Matejčík (Delong) – 4. Zouzal (Košir), 37. Krbec (Jonsson), 40. Kozák (Fišer), 44. Zouzal, 55. Krbec (Jonsson). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 8:12. Rozhodčí: Kačer, Vašíček.

Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. (19:50:34)