Frýdek-M. – Přerov 3:2 (2:1 po s.n.) | Zlín – Prostějov 6:1 (kon.) | Jihlava – Vsetín 1:3 (kon.)
Poruba 2011 – Sokolov 4:2 (kon.) | Kolín – Slavia 1:5 (kon.) | Pardubice B – Třebíč 2:5 (kon.)
Šumperk – Litoměřice 6:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice B
2:5 (1:3, 0:2, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Úterý 27.12.2022, 18:00 • Zimní stadion Chrudim • Chance liga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím vás u přenosu 32. kola hokejové Chance ligy, ve kterém se mezi sebou utkají HC Dynamo Pardubice B a SK Horácká Slavia Třebíč. Pardubice B v minulém kole selhaly v zápase „o šest bodů“ proti Slavii, která se jim vzdálila na rozdíl sedmi bodů. Třebíč zažívá velice dobrou sezonu, kdy se prakticky od začátku drží na vrcholu, momentálně je na třetí pozici.

HC Dynamo Pardubice B zavítalo v minulém kole na led pražské Slavie, kde v souboji předposledního s posledním ztrácelo od prvních minut. Po nedisciplinovaném výkonu se Pražané dostali dokonce do vedení 4:0. Před koncem druhé třetiny se sice Pardubicím podařilo dát slepené branky, jenže zanedlouho opět trestal Všetečka, který navýšil na 5:2. Za Dynamo jen snížil Rákos, další branky už nepadly. „Nepodali jsme výkon hodný důležitosti zápasu. Snad jen prvních pět minut jsme hráli to, co jsme chtěli. Zbytek první a druhou třetinu jsme byli úplně mimo, nevyhráli jsme jediný osobní souboj, nebyli jsme schopní se prosadit v útočném pásmu. V prvních dvou třetinách se rozhodlo, ve třetí jsme zkorigovali sestavu, ale to už bohužel bylo pozdě. Hráči si musí uvědomit, že za dvacet minut práce se body neberou,“ zlobil se po utkání trenér Václav Baďouček.

SK Horácká Slavia Třebíč si v utkání před Vánoci poradila na domácím ledě se zvedajícím se Šumperkem 5:2. Vítězství zařídila hlavně úderná první útočná formace, která se podílela na většině branek. Martin Dočekal zaznamenal fantastických pět bodů a Matěj Psota se radoval z hattricku. „Myslím si, že jsme zvolili dobrý plán a myslím také, že to utkání jsme měli po celých šedesát minut pod kontrolou. První dvě třetiny byly vyrovnané, my jsme však byli efektivnější v koncovce. Dostali jsme se do vedení, pomohli jsme si i přesilovou hrou, což pro nás bylo uklidňující. Celý zápas podle mého názoru zlomil gól na 3:1, který jsme vstřelili v oslabení. Od té doby byl zápas v naší režii a soupeře jsme k nějakým tutovým šancím už nepouštěli. Kluci odvedli skvělou práci, podpořenou skvělým výkonem Honzy Mičána v bráně,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci Jaroslav Barvíř.

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Kadlc) – Hanousek, Nedbal, Hrádek, Bučko, Zdráhal (A), Kubíček, Kaštánek – Vildumetz, Rákos, Matýs – Půhoný, Kaut (C), T. Zeman – M. Machač, T. Urban, Lichtag – Kaplan, Belluš, M. Rohlík.
    Trenér: Václav Baďouček

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jekel) – Bořuta, Tureček, Kříž, Hunkes, Fajmon, Furch, Poizl – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, D. Michálek, Ferda (A) – Vodný, Šilhavý, Krliš – Meluzín, Maty. Svoboda, Mat. Novák.
    Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Micka, Grygera – Kučera, Maňák.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu, dnes to tady vypadá na parádní atmosféru od obou fanouškovských táborů. Máme se na co těšit!

00:01

00:22
    Matýs se hnal do rohu za pukem.

01:09
    Bučko dvakrát poslal puk od modré na brankáře, ten ale jen protáhl svoje tělo. Nic nebezpečného.

01:57
    Mičán přikrývá kotouč do lapačky po nahození Zdráhala kus za modrou.

02:43
    Hunkes si to namířil do pásma a provětral Kloučkovy betony.

03:03
    Horácká Slavia právě vstřelila branku! Dynamo velmi brzy inkasuje! Pardubická obrana si nepohlídala přečíslení hostů, které výborně vyřešil přihrávkou k tyči Novák a těžil z toho ERIK MELUZÍN, který dostal puk do brány – 0:1! Asistence: Matěj Novák
    03:03 Erik MELUZÍN - 0:1

03:47
    Tomáš Kaut zůstal nepokrytý v mezikruží, ale jeho střelu si Mičán vychutnal v lapačce!

04:05
    Rákos chtěl dohrát protihráče, ale spíš si ublížil sám. Hosté otáčí zpět do útoku.

05:40
    Klouček zachytává puk za bránou a posílá ho směr mantinel.

06:04
    Kaut byl opět u další šance, kdy lehce udeřil hokejkou do puku a ten se projel brankovištěm těsně vedle brány!

06:23
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Daniel Rákos – 2 min., vysoká hůl.

06:32
    Horácká Slavia právě vstřelila branku! Ani na přesilovkový gól jsme nemuseli dlouho čekat! Bořuta nahodil puk od modré a před bránou ho tečoval MATĚJ PSOTA mimo dosah brankáře Kloučka – 0:2! Asistence: Antonín Bořuta a Martin Dočekal
    06:32 Matěj PSOTA - 0:2

07:36
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    Jiří Hunkes – 2 min., nedovolené bránění.

07:57
    Třebíčtí hráči šetří vteřiny ze svého oslabení hned od začátku.

08:31
    Ani teď není stále Dynamo usazené v pásmu.

08:58
    Tomáš Urban vyslal takovou utajenou střelu z otočky a puk se otřel o břevno. Ještě Půhoný to zkoušel z první, ale Mičán vyráží.

09:36
    Hunkes je zpět na ledě.

10:56
    Tomáš Zeman byl v úniku zahákován a Dynamo pojede trestné střílení!

10:56
    Pardubice B právě vstřelily branku! Dynamo svoji nabídnutou příležitost také využívá! Nejprve to vypadalo, že si nájezd vezme sám faulovaný Zeman, nakonec si k puku ale stoupl TOMÁŠ URBAN, který velkým obloukem si najel do středu a svižným zápěstím umístil puk k tyči – 1:2! Bez asistence
    10:56 Tomáš URBAN - 1:2

11:42
    Kaplan si vyšlápl rychlostí na obránce, kterého přebruslil, objel bránu a připravil puk pro Hanouska. Mičánovi střela vypadla z lapačky, ale Belluš už puk nedorazil do brány!

12:03
    Jiří Hunkes zůstal po zákroku ležet u pozice trestných lavic a otřesen míří za doprovodu na ošetřovnu.

12:03
    Hra bude ještě na chvíli přerušena, protože se z ledu odklízí krvavá stopa.

12:32
    Po dlouhém souboji u mantinelu nakonec Pardubice vybojovaly puk až do střelecké pozice.

13:53
    Horácká Slavia právě vstřelila branku! Hosté jsou neskutečně efektivní a dvoubrankové vedení mají zpět! DAVID MICHÁLEK si nehlídán najel za obránce a prostřelil Milana Kloučka mezi betony – 1:3! Asistence: Radim Ferda a Antonín Bořuta
    13:53 David MICHÁLEK - 1:3

14:25
    Třebíč opět uzavřela soupeře v pásmu, tentokrát má Klouček puk v lapačce.

14:34
    Kaut se ještě nestačil odklidit z pásma a píská se ofsajd.

14:41
    Křížovi se nepodařilo rozehrát a hra se tak vrací před Mičána.

15:32
    Rychlá kombinace Horácké Slavie nevedla ke střele.

16:52
    Třebíč pod tlakem musela vyhodit kotouč z obranného pásma, Dynamo tak bude moct pokračovat v tlaku před Mičánem.

17:20
    Zeman se už připravoval střílet, ale puk těsně přešel mimo útočnou třetinu.

18:08
    Bučko s Hrádkem zachytili rodící se protiútok hostů.

18:22
    Puk skončil po odrazu v ochranné síti za Kloučkem.

18:47
    Ladislav Bittner – 2 min., krosček.

19:33
    Hosté zachycují chybnou rozehrávku na modrou a osvobozují se.

19:53
    Ondřej Matýs si připravil puk pro sebe, ale Mičán puk kontroloval.

20:00

Hosté v první třetině navázali na své povedené výkony z poslední doby a vybudovali si na chrudimském zimáku dvougólový náskok. Na dva góly během prvních sedmi minut Dynamo odpovědělo proměněným trestným střílením z hole Tomáše Urbana, jenže nepohlídaný David Michálek za zády prostřelil Kloučka mezi betony.

Druhá třetina začne přibližně v 18:59.

20:01

20:47
    Matýs zavezl puk do pásma, ale hosté už zbytek nevýhody ubránili. Bittner je zpátky na ledě.

21:21
    Nešťastnou srážku uprostřed ledové plochy odnesl Vojtěch Šilhavý, který neviděl Hanouska, jenž ho poslal k ledu. Už to ale vypadá lépe, hostující hráč odjel na střídačku.

22:07
    Horácká Slavia právě vstřelila branku! Další pohroma pro Pardubice! Milan Klouček přišel v souboji na brankovišti o hokejku, čehož hosté rychlým přenesením na druhou stranu využili. MARTINU DOČEKALOVI stačilo zvednout puk za bezmocného brankáře – 1:4! Asistence: Lukáš Kříž
    22:07 Martin DOČEKAL - 1:4

23:29
    Martin Belluš – OK, vražení na hrazení.

24:14
    Horácká Slavia právě vstřelila branku! Po bezohledném zákroku u mantinelu od Belluše hosté hned zkraje dlouhou výhodu trestají! U zadní tyče proplul puk až k nehlídanému LADISLAVOVI BITTNEROVI, který přehodil brankáře Dynama – 1:5
    24:14 Ladislav BITTNER - 1:5

24:23
    Tomáš Hanousek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

25:18
    Dynamo se ve třech jen brání, Třebíč nadále tlačí.

25:52
    Ale teď zkušený Rákos alespoň na chvíli uklidnil Pardubice vyhozením puku.

26:27
    Dynamo je ve čtyřech, ale nadále se bude bránit dlouhé přesilovce.

26:43
    Radim Ferda – 2 min., nedovolené bránění.

27:26
    Dynamo je sice na puku, ale do pásma se nedostává.

28:41
    Po dlouhých minutách se hraje v pěti hráčích.

29:09
    Zdráhalova střela přeletěla bránu.

29:18
    Bučko si musel jet pro puk až před Kloučka.

31:58
    Kubíčkův pas na modrou čáru postrádal přesnost.

32:11
    Zakázané uvolnění vrátí hru před Mičána.

32:58
    Střela Hanouska skončila nad bránou v ochranné síti.

33:24
    Klouček se zvládl výborně přesunout proti dorážce Miroslava Holce a zabránil jasném gólu!

34:15
    Po Dočekalově střele do betonů vyhazují domácí přes všechny čáry.

34:26
    Zeman nedostal puk ven a obrana musí znovu zakládat akci.

34:44
    Tomáš Zeman – 2 min., sekání.

36:06
    Zdálo se, že hosté budou v klidu kombinovat, jenže Matýs vystihl směr přihrávky a naservíroval kotouč pro Tomáše Kauta, který byl při zakončení lehce seknut a poslal puk do Mičána! Rozhodčí ale faul nepískají.

36:44

37:55
    Matěj Novák nabral vysokou rychlost, bohužel pro něj stál už v pásmu Svoboda.

38:41
    Pardubice se znovu nahrnuly do pásma a snaží se ohrozit Mičána.

39:32
    Vypadalo to, že už Třebíč zakončí druhou část ve středním pásmu, jenže nahrávka nebyla přesná. Hra se vrací před Mičána.

40:00

Hosté ve druhé třetiny ještě navýšili své vedení a jdou si za pohodovým vítězstvím. Ve 23. minutě využil Kříž přihrávkou Martina Dočekala, který měl zjednodušenou pozici, protože brankář Klouček v předcházejícím souboji přišel o hokejku. Po nevybíravém zákroku Belluše, který byl oceněn pětiminutovým trestem a do konce utkání, dala Třebíč pátou branku, když puk propadl na zadní tyč k Ladislavu Bittnerovi, který ho zametl do brány.

Třetí třetina začne přibližně v 19:50.

40:01

40:06
    Bořuta se po buly ujímá puku.

41:09
    Tureček posílá kotouč na útočnou modrou, Dynamo se ale na puku poté neudrželo.

42:14
    David Michálek odrazil puk o betony Kloučka.

42:45
    Tomáš Zeman si klepal za obranou o puk, byl úplně sám, ale černá guma se k němu nedostala.

43:13
    Hrádek po kličce na modré čáře ztrácí puk.

43:29
    Klouček musel vyrazit puk do rohu.

43:44
    Dynamo povzbuzované domácími fanoušky se řítilo do zajímavé šance, kdy Kaut ještě hledal na druhé tyči Tomáše Zemana, kterému k zakončení kousek chyběl!

45:31
    Rákos s Nedbalem se neohroženě vrhali před bránu a docílili vhazování před Mičánem.

45:36
    Martin Bučko hned po vyhraném vhazování napřáhl, Mičán měl ale čistý výhled a zasáhl bez problémů.

45:52
    Nahození z ostrého úhlu nevypadalo nijak nebezpečně, Klouček ho ale svojí vyrážečkou úplně minul! Dynamo mělo štěstí, že puk těsně minul tyčku.

47:13
    Robin Kaplan jen ve středním pásmu nahazuje za bránu a přenechává pozici spoluhráči.

47:52
    David Michálek útočil na druhou branku, když na brankovišti přetlačil obránce, ale Kloučka nadvakrát nepřekonal, protože se puk zastavil na modré čáře! Domácí následně vyhodili na icing.

48:58
    Ferda protečoval puk za bránu, tam ale vše končí. Puk má pod kontrolou pardubický obránce Zdráhal.

49:51
    Martin Kubíček – 2 min., sekání.

50:27
    Pardubice pozorně brání střední pásmo a hosty nepouští do pásma.