K. Vary – Litvínov 3:0 (kon.) | Motor ČB – Olomouc 4:2 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Liberec – Plzeň 2:1 (po pr.) | Kladno – Třinec 4:3 (kon.)
Rytíři Kladno
4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Středa 28.12.2022, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Po posledním kole se Rytíři stále nacházejí na posledním 14. místě s 32 body. Před nimi jsou však Karlovy Vary, které mají jeden zápas k dobru, a Rytíři na ně ztrácejí jen 3 body. První zápas po Vánocích sehráli Kladenští na ledě Litvínova, který byl dlouhou dobu na konci tabulky, ale po změně trenéra se vzchopil a zatím je na 11. pozici. Rytíři tak před sebou neměli lehký úkol. I přes to, že v zápase dvakrát prohrávali, vždy skóre dotáhli a díky trefě Tomáše Plekance v poslední třetině zápas otočili a vyhráli 3:2.

Nejproduktivnějším Rytířem stále zůstává kapitán Tomáš Plekanec (7+17) a za ním se drží Adam Brodecki (8+7) a Adam Kubík (9+6). Brankář Landon Bow si kvůli posledním prohrám zhoršil statistiky a má úspěšnost stále pod 90 % (přesně 89,32 %). Adam Brízgala je na tom s čísly o trochu lépe a jeho úspěšnost činí 90,61 %. Polepšil si svoji úspěšnost také díky výhře nad Litvínovem. Kladno na tom není vůbec špatně v procentuální úspěšnosti využitých přesilovek. Mezi všemi týmy je na 7. místě s 18% úspěšností využití. Naopak má ale nejvyšší podíl v počtu obdržených branek na zápas – 3,53 branek.

Poslední zápasy Kladna

HC Kometa Brno – Rytíři Kladno 3:2p

Rytíři Kladno – Mountfield HK 3:6

HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno 2:3

Po posledním kole se Oceláři nacházejí na 3. místě s 54 body. Stejně bodů má ještě Olomouc, která má však zápas k dobru. Poslední zápas Třinec odehrál na svém domácím ledě a vyzval Kometu z Brna. Hned v první třetině si Oceláři vytvořili náskok 3 gólů a vyhráli celkově 7:2. Každou branku dal v zápase navíc jiný hráč. Třinec skvěle zvládl přesilové hry, ve kterých dokázal vsítit 4 branky, a v zápase s Kladnem bude chtít navázat na sérii 4 výher v řadě.

Nejproduktivnějším hráčem Třince je Martin Růžička (15+19), který je nejproduktivnějším hráčem celé extraligy. Svého kapitána doplňují Marko Daňo (15+11) a Andrej Nestrašil (2+22). Brankáři Marek Mazanec i Ondřej Kacetl si drží skvělá čísla a úspěšnost nad 90 %. Třinec se může spolehnout na skvělé přesilovky, které má nejlepší v celé lize. Také má nejnižší (společně s Pardubicemi) počet obdržených gólů a s 251 minutami je druhým nejméně vylučovaným týmem.

HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 8:0

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Kehar, Dotchin (A), Sotnieks, Slováček, Klikorka, Babka – Brodecki, Plekanec (C), Kubík – O. Bláha II, Indrák, Pytlík – M. Procházka, Filip, Jágr – Michnáč, Zikmund (A), Melka – Beran.

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Havránek, Marinčin, M. Doudera, Zahradníček, J. Jeřábek, Čukste – Voženílek, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Buček, Dravecký (A), Kurovský – Hrňa.

Rozhodčí: Pražák, Pilný – Svoboda, Špůr.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování utkání vyhráli hosté, ale dopustili se ofsajdu.

00:21
    Plekanec získal za Kacetlovou brankou puk, ale z otočky střílel jen vedle.

02:10
    Marinčin zachytil kladenskou přihrávku v pásmu domácích, objel všechny hráče, ale ke střele se nedostal, protože by střílel z ostrého úhlu.

02:15
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Ondřej Slováček – 2 min., držení.

03:10
    Hosté hrají první přesilovou hru utkání a stále se drží v pásmu Kladna. Zatím se domácím nepovedlo ani jednou osvobodit.

03:15
    Až teď po vhazování se jim to daří, ale Marinčin se opět do kladenského pásma dostal bez větších potíží.

03:54
    Ladislav Zikmund mohl ujíždět sám na gólmana, ale byl mu puk vypíchnut a ke střele se ani nedostal.

04:55
    Obrovská možnost Třince! Kurovský se ještě v mezikruží rozhodl, že přihraje Hrehorčákovi, kterého však vychytal skvěle Bow.

06:35
    Třinec právě vstřelil branku! Třinec po velkém tlaku otevírá skóre zápasu. ŠTĚPÁN HAVRÁNEK poslal puk od modré čáry a ten zaplul přesně za Bowova záda. Jedná se o první gól Havránka v extralize! Asistence: Aron Chmielewski, Samuel Buček.
    06:35 Štěpán HAVRÁNEK - 0:1

08:49
    Po gólu hosté kontrolují hru a Kladno k ničemu většímu nepustili. Teď se Třinec dopustil ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:02
    I na druhé straně se Kladnu píská Brodeckiho ofsajd, ale Kladno se vůbec nemůže do pásma hostů dostat.

14:15
    Kladno právě vstřelilo branku! Po nezáživné hře Kladno srovnává a dokonce svojí první střelou na branku! Jaromír Jágr přihrál KARLOVI KLIKORKOVI, který od levého mantinelu vypálil a uspěl! Asistence: Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec.
    14:15 Karel KLIKORKA - 1:1

15:58
    Hudáček zkusil překvapit Bowa z ostrého úhlu, ale ten si jakoukoliv mezírku pohlídal.

17:44
    Kladno teď bojovala o puk a chtělo si pásmo udržet co nejdéle. Babkova střela od modré ale byla zastavena clonícím třineckým hráčem.

18:13
    Kladno má výhodu a Bow odjíždí na střídačku.

18:49
    Brodeckimu nešťastně ujel puk a nedostal se tak ke střele. Z dalšího nátlaku Kladna ale taky gól nebyl.

19:00
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Daniel Kurovský – 2 min., držení.

19:06
    Kladno vybojovalo puk a drží pásmo, ale za chvíli Plekancovi kotouč utíká.

20:00

Do první třetiny určitě vstoupili lépe hosté z Třince. Ty po velkou část dvacetiminutovky Kladno k ničemu nepouštěli a i díky tomu šli v 7. minutě do vedení. Skóre zápasu otevřel Havránek střelou od modré. Ani po gólu tlak hostů neustával, nicméně i Rytíři se k trefě dostali. A dokonce vyrovnali z první své střely v utkání. Za Kladno se prosadil obránce Klikorka po přihrávce od Jágra. Rytíři si ještě na konci třetiny zahráli přesilovou hru, kterou si přenesou do další dvacetiminutovky.

Další třetina začne přibližně v 18:55.

20:01

20:20
    Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno využívá přesilovou hru. ADAM KUBÍK od pravého kruhu se trefuje přesně pod víko Kacetlovy branky. Asistence: Jaromír Jágr, Jacob Dotchin.
    20:20 Adam KUBÍK - 2:1

21:52
    Bow špatně rozehrál přesně na brusle Chmielewskiho. Ten ale už byl s pukem za brankou a proto zvolil přihrávku. Bow trošku z nepřehledné situace kotouč bere do své lapačky a přerušuje hru.

22:41
    Plekanec s Bláhou ujížděli v přečíslení na gólmana, ale Bláha na Kacetla nevyzrál. Ten nenechal žádný prostor mezi svými betony.

22:42
    Vladimír Dravecký – 2 min., držení.

23:00
    Oceláři se osvobozují.

24:20
    Sotnieksova rána končí v Kacetlově výstroji.

24:54
    Nestrašil a Dravecký teď byli ve velké šanci srovnat! Draveckého střelu nejdříve Bow chytil, ale odražený puk se dostal ještě k Nestrašilovi. Ani ten ale svoji šanci nevyužil.

26:09
    Kristaps Sotnieks – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

26:36
    Nestrašilova střela zacinkala jen o kladenskou branku.

27:07
    Třinec právě vstřelil branku! Třinec také využívá přesilovou hru a srovnává! MARTIN RŮŽIČKA se dostal k odraženému puku a měl lehkou práci ho uklidit do úplně volné klece. Asistence: Marko Daňo, Jakub Jeřábek.
    27:07 Martin RŮŽIČKA - 2:2

27:40
    Aron Chmielewski – 2 min., hákování.

28:59
    Tomáš Marcinko – 2 min., sekání.

28:59
    Kladno si zahraje 41 vteřin hru pěti proti třem.

29:21
    Dotchin zkoušel svojí přihrávkou najít ještě spoluhráče před brankou, ale tam nikdo příhodně nebyl.

29:52
    Puk se obloučkem dostal až do pásma Kladna, kde u něj byl první Chmielewski. Ten ale sám proti Bowovi neuspěl.

31:47
    Zanedlouho jeli Třinečtí opět v přečíslení, ale Bow si prostor mezi betony pohlídál.

32:25

32:54
    Kubík nečekaně vystřelil od modré čáry, ale na Kacetla nevyzrál.

33:40
    Kvůli technické závadě na kostce je přerušena hra.

34:35
    Dotchin si obětavě lehl do střely a vypíchl puk pryč.

35:06
    Růžička se ocitl sám před Bowem, ten ale puk vyrazil betonem pryč.

36:28
    Třinec právě vstřelil branku! Kladno si dává vlastní gól a navyšuje tím skóre na 3:2 pro Třinec. Sotnieks tečoval z mezikruží puk za Bowa, který to vůbec nečekal. Gól je připsán KÄRLISOVI ČUKSTEMU. Asistence: Patrik Hrehorčák, Aron Chmielewski.
    36:28 Karlis ČUKSTE - 2:3

37:55
    Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno hned odpovídá! JAKUB BABKA si se střelou zkušeně počkal, vystřelil až od pravého kruhu a vymetl bližší růžek. Asistence: Adam Brodecki, Albert Michnáč.
    37:55 Jakub BABKA - 3:3

40:00

Kladno si na začátku druhé třetiny pohlídalo svůj vstup a dokázalo využít přesilovou hru zásluhou Kubíka. I Třinec ale využil nabídnutou přesilovou hru a kapitán Ocelářů vyrovnal na 2:2. Oba týmy se draly za dalším gólem, Kladno si konečně víc odneslo ze hry, nicméně přišla studená sprcha. Sotnieks tečoval puk za svého vlastního gólmana a daroval tím gól Třinci. Za necelé dvě minuty po tom nicméně našel odpověď Babka a naštěstí pro Kladno se trefil do správné branky.

Další třetina začne přibližně v 19:52.

40:01

40:22
    Jaromír Jágr z otočky vystřelil, ale jeho střela dopadla jen na vnější část branky.

42:01
    Babkovu střelu od modré, která šla vedle, raději Kacetl přikrývá a přerušuje hru.

42:30
    Plekanec jen chtěl nahodit puk do pásma, ale s jeho obloučkem měl i tak Kacetl trošku potíže.

43:08
    Teď kladenský kapitán prošel přes modrou čáru mezi všemi třineckými hráči, ale neměl tam nikoho, kdo by puk zachytil a udržel pásmo.

45:13
    Čukste trefil pouze svého spoluhráče a puk se ani k Bowovi nedostal.

47:08
    Indráka trefila střela jen do nohy a Kladnu je odpískáno zakázané uvolnění.

47:14
    Daňo zůstal po střetu ležet na ledě a rozhodčí proto přerušuje hru. Nicméně se nejednalo o nedovolený zákrok.

48:35
    Zahradníček pálil tvrdě od modré čáry, ale jeho střela byla zastavena třineckým hráčem.

49:25
    Roman tečoval puk jen těsně mimo kladenskou klec. Třinec se dere za navýšením a Kladno skoro k ničemu nepouští.

50:01
    Jeřábkovu střelu chytá Bow do své náruče.

51:30
    Kubíkovu střelu Kacetl vyrazil mimo.

52:00
    Kladno se raduje z gólu, ale bude se ještě zkoumat na videu kvůli bránění brankáři.

52:00
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladnu je gól uznán a vede 4:3. JACOB DOTCHIN od modré prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Třinec měl smůlu, že hráč Ocelářů srazil gólmana k zemi. Bez asistence.
    52:00 Jake DOTCHIN - 4:3

53:10
    Filip s Brodeckim mohli jet do přečíslení, ale Filip puk do třetiny soupeře jen nahodil.

55:08
    Třinec vyvíjí obrovský tlak a Kladno posílá puk jen na zakázané uvolnění.

Dnešní utkání sleduje 3041 diváků.

56:20
    Jeřábkovu střelu chytil Bow do náruče a pevně v ní puk drží.

57:07
    Plekanec ve svém pásmu zachytil přihrávku Třince a puk zavezl do třetiny hostů. Tam ale kotouč jen odevzdal.

57:51
    Filip zachytil Plekancův oblouček, ale na Kacetla byl sám a ten tak neměl těžkou práci s chycením střely.

59:05
    Kacetl opustil led a třinecká branka je prázdná.

59:55
    Obrovská možnost Třince, ale Bow podržel svůj tým! Hudáček vyslal od pravého kruhu skoro nechytatelnou střelu, ale Bow si do ní lehl a zabránil gólu.

59:55
    Oddechový čas pro tým HC Oceláři Třinec.

59:55
    Vhazování vyhrálo Kladno.

Poslední třetinu rozhodl gól Dotchina, který poslal puk od modré, ale muselo rozhodnout až video kvůli možnému nedovolenému bránění brankáři. To však ukázalo, že Dotchinova trefa platí a Kladno se mohlo radovat. Po gólu Třinec ještě víc přidal a tlačil se za vyrovnáním a zdramatizováním. Necelou minutu před koncem odvolali hosté gólmana, ale ani tak další gól nepřidali. Kladno si odnáší z dnešního duelu důležité 3 body.

Nejlepší hráči utkání: Jakub Babka a Štěpán Havránek.

Přeji hezký zbytek večera. (20:44:04)

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 15. Klikorka (Jágr, Plekanec), 21. Kubík (Jágr, Dotchin), 38. Babka (Brodecki, Michnáč), 52. Dotchin – 7. Havránek (Chmielewski, Buček), 28. M. Růžička (Daňo, J. Jeřábek), 37. Čukste (Hrehorčák, Chmielewski)

Rozhodčí: Pražák, Pilný – Svoboda, Špůr