Tampa – Montreal 4:1 (kon.) | New Jersey – Boston 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 4:5 (po pr.)
Seattle – Calgary 2:3 (kon.) | Anaheim – Vegas 3:2 (2:0 po s.n.)

3. David Perron (DET) 1+0 (04:19:35)

Přestože Detroit prohrával po první třetině už 0:4, je to právě on, kdo se raduje z vítězství a zisku dvou bodů. Před obratem se udály dvě důležité situace, které dost možná Red Wings nakoply. První byla změna v brankovišti a příchod Magnuse Hellberga, druhou pak nevyužitý únik Sidneyho Crosbyho – těžko říct, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby se Pittsburgh dostal do vedení 5:0. Místo toho začala ve 28. minutě spanila jízda Detroitu za vítězstvím. Hosté se dvakrát prosadili v přesilovce, vynutili si prodloužení a v něm rozhodl o triumfu Rudých křídel Jake Walman.

62:13 Jake WALMAN - 4:5

62:13
    Detroit právě vstřelil branku!
    Pittsburgh se po tyči soupeře rychle dostal do útoku, jenže Joseph byl z pravého kruhu vychytán a tím se otevřel prostor k dalšímu protiútoku hostů. A tentokrát se už Detroit z branky může radovat! Copp zavezl kotouč do útočného pásma a přihrál na pravou stranu na rozjetého JAKEA WALMANA, který puk protečoval za záda přesouvajícího se DeSmithe! Asistence: Andrew Copp, Michael Rasmussen.

61:58
    Neskutečné! DeSmith vyrazil střelu Rasmussena pouze před sebe a Copp při dorážce napálil tyč zčásti odkryté klece! Tak tomu se říká smůla! A také štěstí, pokud se na to nahlíží z pohledu Pittsburghu.

61:18
    Rust to zkusil důrazným průjezdem po levé straně se zatočením před brankoviště. Byl ale dobře bráněn soupeřem, a tak jeho bekhendové zakončení Hellberga příliš neohrozilo.

60:45
    Vstup do prodloužení je z obou stran hodně opatrný. Nikdo nechce otevřít prostor k případnému přečíslení.

60:01

60:00

59:30
    Rodící se útok domácích přerušilo postavení mimo hru. Vypadá to, že se půjde do prodloužení.

58:50
    Adam Erne vybruslil zpoza klece a rychle vypálil na branku Pittsburghu. DeSmith odvrátil kotouč mimo brankoviště.

58:00
    Domácí Zucker měl na hokejce dost možná rozhodující střelu, ale Hellberg opětovně podržel své spoluhráče a drží vyrovnaný stav!

57:40
    Nebezpečný tlak domácích! Crosby sice dvakrát střílel mimo branku Detroitu, ale k dorážce druhé střely se prodral Rakell, který z ostrého úhlu doufal v nějaký odraz před brankoviště. Detroit nakonec vyhazuje na zakázané uvolnění.
    56:52 David PERRON - 4:4

56:52
    A je vyrovnáno! Rasmussen křižnou zadovkou kolem brankoviště našel na levé straně na hraně kruhu pro vhazování volného DAVIDA PERRONA, který okamžitě vypálil a překonal přesouvajícího se DeSmitha! Asistence: Michael Rasmussen, Lucas Raymond.

56:41
    Pittsburgh hrál v šesti a přichází tak trest pro střídačku! Detroit bude hrát přesilovku, to ale až po komerční přestávce.

55:47
    Šance také pro Penguins. Zucker si přehodil kotouč do bekhendu, Hellberg ale od svého příchodu na kluziště chytá výborně.

55:30
    A Red Wings dál hrozí. Kubalík však zpoza pravého kruhu netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 3. D. O'Connor (Kapanen, Blueger), 11. Carter (Kapanen, Rust), 15. Zucker, 20. Zucker (Carter, Rust) – 28. Larkin (Hronek, Raymond), 35. Veleno (Chiarot, E. Söderblom), 55. Berggren, 57. Perron (Rasmussen, Raymond), 63. Walman (Copp, Rasmussen)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – M. Pettersson, Letang (A), Dumoulin, Rutta, P. Joseph, Friedman – Crosby (C), Rakell, Guentzel – Rust, Zucker, Malkin (A) – McGinn, Carter, Kapanen – Heinen, Blueger, D. O'Connor.
    Trenér: Mike Sullivan

Detroit Red Wings: Husso (20. Hellberg) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Walman, Määttä, Oesterle – Perron, Larkin (C), Rasmussen – Copp (A), Raymond, Erne – Sundqvist, P. Suter, Kubalík – Berggren, Veleno, E. Söderblom.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Chmielewski, Charron – Mahon, Toomey

Diváci: 18387