Los Angeles – Philadelphia 2:4 (kon.) | Washington – Montreal 9:2 (kon.) | Tampa – Arizona 5:3 (kon.)
St. Louis – Minnesota 2:5 (kon.) | Colorado – Toronto 2:6 (kon.) | Detroit – Ottawa 4:2 (kon.)
Dallas – San Jose 5:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:2 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 1:2 (kon.)
New Jersey – Carolina 4:5 (0:1 po s.n.) | Florida – NY Rangers 3:5 (kon.)
Edmonton Oilers
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Winnipeg Jets
Neděle 01.01.2023, 04:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Utkání je u konce a hosté jej zvládli vybojovat pro sebe. Ve třetí třetině jsme sledovali snahu domácích o srovnání skóre, ti ale naráželi na výborného Hellebuycka. Překonal jej pouze ve 45. minutě Klim Kostin, jenže to bylo ze strany Edmontonu vše. Navíc na konci 47. minuty udeřil Winnipeg, když Kyle Connor jemně tečoval Pionkovo nahození od modré čáry a vrátil tak hostům vedení. Ti pak těsný náskok udrželi i přes stupňující se nápor Edmontonu a hlavně závěrečnou přesilovku, umocněnou odvolaným gólmanem. Zápas tedy skončil výsledkem 1:2 a Edmonton je po této porážce na čtvrté příčce Pacifické divize se 42 body. Winnipegu pak v Centrální divizi patří druhé místo se 47 body.

Edmonton se v dalším utkání představí ve středu od 3:00 doma proti Seattlu, Winnipeg ve stejný den od 2:00 přivítá Calgary.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:59:55)

Utkání sledovalo 18 347 diváků.

Česká a slovenská stopa

David Rittich (WPG) – nechytal
    Kristian Reichel (WPG) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 11:12

59:55
    Břevno! U branky číhal Yamamoto, měl chvíli čas na zakončení, mířil nad Hellebuyckovo rameno, ale trefil pouze brankovou konstrukci!

59:40
    Obrovský tlak Edmontonu v útočném pásmu, na Hellebuycka to létá ze všech možných pozic, zakončovali McDavid a po něm i Kostin, ale vše marně.

59:27
    Domácí přečkali těžkou chvíli, když vyhozený puk doklouzal jen těsně vedle prázdné branky.

58:46
    Branka Edmontonu je prázdná, domácí hrají v šesti proti čtyřem!

58:46
    Domácí celek si bere oddechový čas.

58:46
    Zleva to zkusil McDavid, ale ani on neuspěl. Puk byl sražen mimo ledovou plochu.

58:27
    Do odraženého puku se opřel Nugent-Hopkins, mířil těsně vedle!

57:56
    Od modré čáry vyslal tvrdou ránu Barrie, Hellebuyck si ji ale zvládl najít a připsal si tak další důležitý zákrok.

57:36
    Velká šance pro domácí něco udělat s výsledkem. U mantinelu atakoval Yamamota Brenden Dillon vysokou holí a jelikož se ve tváři domácího útočníka objevila krev, je tu čtyřminutová přesilovka!

57:25
    Střela od modré čáry, tu vyslal Nurse, rána byla lehce tečována, ale šla vedle branky.

56:54
    Scheifele vystihl rozehrávku domácích, po kličce na střed si našel prostor na střelu, nicméně Campbell si proti jeho rychlé střele připsal velmi důležitý zákrok.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 45. Kostin (Janmark) – 16. Pionk (Connor, Dubois), 47. Connor (Pionk, Reichel)

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg – Puljujärvi, McDavid (C), Hyman – Kostin, Nugent-Hopkins (A), Janmark – Yamamoto, R. McLeod, Foegele – Ryan, Shore, Holloway.
    Trenér: Jay Woodcroft

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Samberg, Heinola, Dillon – Gagner, Dubois, Connor – Kuhlman, Scheifele (A), Lowry (A) – Jonsson Fjällby, Stenlund, M. Barron – Reichel, D. Gustafsson, Harkins.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Anderson, Brenk – Deschamps, B. Gawryletz

Diváci: 18 347