Vítkovice – Pardubice 2:3 (po pr.) | K. Vary – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.)
Liberec – Olomouc 6:1 (kon.) | Kladno – Plzeň 3:4 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 2:3 (po pr.)
Sparta – Motor ČB 5:3 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
HC VERVA Litvínov
Úterý 03.01.2023, 18:00 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga • 34. kolo

Z Brna se loučím, díky za pozornost a přeji pěkný zbytek večera. (20:37:22)

Rozhodně to byl zajímavý zápas, který vygradoval ve třetí části. Kometa v něm soupeře přetlačila, duel odbojovala do posledních sil a vyhrává 3:1. Střely na bránu: 36:19.

Hráči zápasu: Kristián Pospíšil – Patrik Zdráhal.

Fanoušci museli počkat na góly do třetí třetiny. Nejprve se ujali vedení hosté, když Zdráhal dotlačil kotouč za záda. Nepomohla ani trenérská výzva. Kometu však několik negativních faktů neovlivnilo a během minuty zápas otočila. Nejdřív dokázal vyrovnat v přesilovce Kundrátek a pak už jen úřadovala nová brněnská posila. Dva góly, bitka, několik šancí. Kristíán Pospíšil se uvedl v Kometě skvěle a je po zásluze vyhlášen hráčem duelu. Brňané tak berou konečně výhru za tři body.

59:59
    Ještě jedno buly u Čiliaka.

59:26
    Duel se za potlesku diváků dohrává, Kometa drží puk a vypadá to, že už si body vzít nenechá.

58:30
    Zápas sleduje 5098 fanoušků.
    58:18 Kristián POSPÍŠIL - 3:1

58:18
    Kometa právě vstřelila branku! Domácí od listopadu nevyhráli za tři body a dnes jsou k tomu velmi blízko. Z trestné lavice se vrátil KRISTIÁN POSPÍŠIL, který poslal puk do odkryté brány. Zajíček byl na půl cesty z brány, pak se do ní chtěl vrátit, ale už to nestihl. Nová brněnská posila tak dává svůj druhý dnešní gól. Asistence: Tomáš Kundrátek.

57:17
    Blíží se koncovka tohoto zápasu, Kometa nyní v pásmu a střílela Holíkem.

56:49
    Třetí formace Komety nepustila soupeře do pásma, hosté musí zase začít od svého brankáře.

56:17
    Ostrá střela Jakse od modré končí u Čiliaka, který s obtížemi ukryl kotouč pod sebou.

55:17
    Buly před litvínovskou bránou.

55:17
    32:17 střely na bránu.

54:57
    Luboš Horký se krásně projel po pravé straně a chtěl zasunout kotouč honem rychle na bližší Zajíčkovu tyč, Šimon byl ale přemístěn včas.

53:39
    Kometa se snaží jednoduše posílat puky z pásma, čas však pro ni utíká pomalu. Hosté začínají tlačit a chystat závěrečný nápor.

53:23
    Komerční přestávka, po ní se bude hrát znovu u slovenského brankáře.

52:37
    Verva na Čiliaka teď vypustila několik ošemetných střel, obránci Kometa padali do střel, jedna končí v ochranné síti.

52:00
    Po střele Hrbase se k dorážce dostal Raška, Zajíček s velkým štěstím udržel kotouč ve výstroji.

51:36
    Tresty vidíte sami, oba hráči vyfasovali za bitku po 5 minutách. Každopádně emoce, bitka, v hledišti vřava, duel nabízí všechno.

50:44
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Kristián Pospíšil – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
    Michal Gut – 5 min., bitka.

50:44
    Kristián Pospíšil si tedy nenechá nic líbit. Nejprve byl naremplován tvrdě na mantinel, Gulaši ho šel mstít a pak se strhla velká mela. Sám Pospíšil se pak také zabojil do bitky a v souboji složil k zemi po takové spíše dlouhé přetahované Guta.

50:44
    Zajímavý pokus Hrbase, který mířil na bránu a Zbořil tečoval šikovně kotouč. Ten zamířil těsně vedle.

50:29
    Brňané jsou v laufu, Verva je opařená a jen vyhazuje přes všechny čáry.

49:48
    A další obrovská šance Komety. Petr Holík si najel od mantinelu do palebné pozice na slotu a z jasné pozice míjí litvínovskou svatyni.
    49:16 Kristián POSPÍŠIL - 2:1

49:16
    Kometa právě vstřelila branku!
    Obrat je na světě. Domácí přesně po minutě překlápí výsledek na svou stranu. KRISTIÁN POSPÍŠIL si dnešním výkonem gól zasloužil. Nyní ukázal šikovné ruce, obhodil si hráče a parádní střelou přes beka prostřelil Zajíčka. Asistence: Kim Strömberg.
    48:16 Tomáš KUNDRÁTEK - 1:1

48:16
    Kometa právě vstřelila branku! Přesilovka je zhodnocena velmi rychle. TOMÁŠ KUNDRÁTEK se postavil na své místo na levém kruhu a tvrdou střelou z voleje propálil Zajíčka. Ten pravděpodobně nic neviděl a poprvé v zápase kapituluje. Je vyrovnáno a nutno říct, že zaslouženě. Asistence: Adam Zbořil, Petr Holík.

47:55
    Šance pro Kometu něco s výsledkem udělat, hraje přesilovku.

47:55
    Šimon Stránský – 2 min., podrážení.

47:44
    Střely na bránu 27:15.

47:44
    Kometa potřebuje srovnat řady, je tu komerční přestávka.

46:58
    Brno je v pěti, má třináct minut na minimálně vyrovnání.

45:48
    Kometa se po vstřelené brance musí bránit, navíc prohrává. Situace pro ni není zrovna lehká.

44:47
    Jakub Malý – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva.
    44:47 Patrik ZDRÁHAL - 0:1

44:47
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Autorem branky je nakonec skutečně PATRIK ZDRÁHAL. Hosté jdou do vedení, neboť důrazný útočník Litvínova si najel před Čiliaka a pohotově dostal kotouč do brány. Ovšem v brankovišti byl souboj Hrbase s jedním hostujícím hráčem a Kometa si vzala výzvu, která nebyla úspěšná. Asistence: Denis Zeman, Šimon Stránský.

44:47
    Kometa si bere trenérskou výzvu!

43:53
    Koblížkova nebezpečná střela končí u Zajíčka, totéž pak platí po dorážce Zaťoviče.

43:12
    Estephanova nepříjemná střela na zadní tyč měla oči, Čiliak se jen ohlédl, protože kotouč šel těsně vedle. Následuje nahození Pospíšila, které Zajíček chytá.

41:59
    Ščotkova nepřesná střela nemohla Zajíčka překvapit. Kometa však zůstává u puku.

41:26
    Tentokrát kouskuje hru ofsajd Litvínova.

41:00
    Zásah střídačky, puk ve středním pásmu, kde bude i vhazování.

40:44
    Čiliak v klidu likviduje střelu Zileho. Buly po jeho levici.

40:08
    Jdeme do posledního dějství, letos už Kometa hrála 0:0 doma s Olomoucí a šlo se do prodloužení. Tak uvidíme, co dnes nám oba týmy nabídnou.

40:01

Góly zatím nikde, na tyče 3:1. Střely na bránu 24:8. Kometa má sice převahu, šancí měla přehršel, nutno ale říct, že i Litvínov byl několikrát velmi blízko brance. Hrál i dvojnásobnou početní výhodu, kterou ale nevyužil. Oba brankáři jsou dnes výborní a drží svá mužstva.

Další třetina začne přibližně v 19:50.

40:00

39:47
    Už se blíží konec třetiny, ani v této části gól nepadl.

38:59
    Ještě v závěru třetiny ujel Strejček po levé straně a domácí měli štěstí. Kotouč šel nad bránu.

37:48
    Blíží se závěr dramatické druhé třetiny, oba brankáři zatím jasně dominují.

36:37
    Velká loženka i pro Litvínov. Sukel ujížděl ve dvojici se Zdráhalem a už se zdálo, že Čiliak bude poprvé kapitulovat, jenže vytáhl v poslední chvíli parádní zákrok levým betonem.

35:55
    No to jsou věci, neuvěřitelný pech Komety. Nejprve v končící přesilovce mohl otevřít skóre Raška, ale potřetí v zápase zvoní za Zajíčkem tyč. Poté se k odraženému kotouči dostal Pospíšil a netrefil poloprázdnou klec. Litvínovská brána zela prázdnotou, touš však projel neuvěřitelně mimo.

35:07
    Po buly se opřel do puku Kundrátek, pak si po Holíkově příhře rovnou kotouč na střelu Zaťovič. Zajíček ale znovu velmi dobře.

34:19
    Kometa hraje přesilovku 5/4. Na ledě Holíkova formace.

33:56
    Denis Zeman – 2 min., sekání.

33:26
    Hollandova střela skončila sice u Zajíčka, ale pak mohl dorážet Zbořil. Jenže ani tohle neskončilo gólem, betony hrdiny této chvíle byly připraveny.

32:09
    Po komerční pauze se vhazuje u Zajíčka. Střely na bránu aktuálně 19:7.

32:09
    Kristián Pospíšil – 2 min., hrubost.

Martin Havelka – 2 min., nedovolené bránění.

32:09
    Emoce na ledě. Pospíšil byl faulován Havelkou, kterého ale vzápětí domácí útočník dohrál na mantinelu a i on si na trestné posedí.

31:13
    Fanoušci ocenili velkou bojovnost hráčů Komety, kteří sami zaútočili a vynutili si několik zákroků Šimona Zajíčka. Kundrátkova dělovka a ani Pospíšilova možnost nekončí brankou. Především tutovka slovenské posily volala po gólu, kotouč jen těsně minul zařízení.

30:22
    Brňané přežili velmi těžké chvíle ve třech, pak i ve čtyřech, mohou si na chvíli oddechnout, stav se nezměnil.

30:00
    Tutovka pro Vervu a pokud jsem dobře viděl, byl to Zdráhal, který si našel ideální prostor na střelu z první a trefuje Čiliakovo břevno.

28:46
    Kometa je alespoň ve čtyřech. Nicméně je stále pod velkým tlakem. Střela Jakse nebyla vůbec špatná.

28:12
    Necelou půl minutu budou hrát hrát hosté dvojnásobnou početní výhodu. Ačkoliv jim přesilovka moc nevycházela, teď mají velkou šanci otevřít skóre zápasu.

28:12
    Rhett Holland – 2 min., napadení.

28:05
    A posléze vyhazuje kotouč Kučeřík.

27:28
    První minuta je fuč, nyní vyhodil do bezpečí Kollár.

27:07
    Holland dokázal vytáhnout puk z pásma a pokusit se zaútočit se Zaťovičem. Ke střele sice nedošlo, ale Kometa ušetřila několik vteřin.

26:41
    A po reklamní pauze si první přesilovku zahrají také hosté z Litvínova.

26:41
    Kim Strömberg – 2 min., hákování.

26:20
    Litvínov toho dnes moc neměl, ovšem když už se dostane do šance, je z toho velké nebezpečí. Především Sukel dnes častokrát hrozí. Teď pálil na Čiliaka, který jeho pokus nadvakrát zastavil.

25:52
    Hra se nám začala kouskovat, po zblokované střele Strejčka končí puk opět v hledišti.

25:41
    Puk mimo hřiště, buly po delším čase u Čiliaka.

24:39
    Další tlak Komety přinesl několik střeleckých pokusů. Nejprve od modré zkoušel štěstí Gulaši, na něj následně navázal Horký, lapačka Zajíček znovu připravena.

23:52
    Obraz hry se nezměnil ani v této třetině, stále sledujeme urputnou bitvu a střelecké trápení Komety. Šance má, což o to, ale střelecky se prozatím neprosadila.

23:09
    Za Zajíčkem zvoní podruhé v zápase tyč. Novic v brněnském dresu Kristián Pospíšil v souboji jeden na jednoho uspěl a střelou z pravého kruhu orazítkoval litvínovskou konstrukci.

22:47
    Na ledě zůstal chvíli ležet Šalda, je otřesen po nárazu na mantinel. Nakonec odjel po svých na svou střídačku.

22:08
    Zajíček podržel kotouč za bránou a počkal s rozehrávkou.

21:39
    Ofsajd Komety, buly ve středním pásmu.

21:01
    Došlo ještě i k úpravě statistik střel po první třetině. Kometa v nich byla lepší poměrem 11:2!

21:00
    Na druhé straně kouzlil s pukem Pospíšil, ale měl to těžké. Obrana Vervy jej nepustila do zakončení.

20:24
    Asi největší šance hostů v tomto zápase. Přes Sukelem se otevřela přímo dálnice a prostředkem útočného pásma pelášil sám na Čiliaka. Střela mu ale moc nevyšla, poté ani dorážka. Brněnský tým měl teď velké štěstí.

20:17
    Jdeme do druhé části hry, Kometa vyhrála Holíkem buly.

20:01

Každopádně za pár chvil odstartuje druhá část hry, zatím je stav nerozhodný 0:0.

Omluva hostujícím fanouškům, v bráně od začátku nastupuje Šimon Zajíček, byť v úvodním zápise o utkání byl od začátku uveden jako první gólman Denis Godla.

Střely na bránu 11:2. Za zhruba patnáct minut se opět z Brna přihlásím.

Ještě v samotném závěru dotírali na litvínovskou klec Kučeřík s Flekem, ale ani tohle se neujalo. Tím pádem máme za sebou první třetinu, ve které byla Kometa určitě lepším týmem, leč střelecky se nedokázala prosadit. Největší tutovku měl Luboš Horký, který trefil tyč a pak i z dobré pozice neprocedil kotouč do sítě. Vervu jednoznačně drží brankář Zajíček, který má na rozdíl od Čiliaka daleko víc práce.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:00
    A málem se to povedlo gólově. Kundrátkovu střelu však znovu lapil Zajíček.

18:29
    Oba týmy střídají, Kometa ještě drží puk a chce zaútočit.

17:48
    Blíží se závěr první třetiny, která sice herně patří Kometě, ale gólově se neprosadila.

15:33
    I když to vypadalo na kostrbatou akci, Strömberg dokázal dostat puk na Zaťoviče, který ho sice lovil pod bruslemi, nakonec ho našel a z otočky nebezpečně mířil bekhendem na Zajíčka. Ten měl přiložený beton u pravé tyče.

15:00
    Pospíšil se snažil vystřelit přes několik hráčů, vytloukl ale jen bloky. Střeleckých pokusů Brna přibývá, na gól se ale stále čeká.

14:40
    Po komerční pauze se bude hrát znovu v litvínovském obranném pásmu.

14:40
    Pospíšil vybojoval puk u mantinelu, poslal ho na modrou, kde stál obránce Ščotka. Domácí hráč to zkusil od modré na případnou teč, jenže Zajíček vše viděl a znovu bezpečně zasahuje.

13:28
    Zdráhal se dostával do slušné palebné pozice, především ta druhá možnost na volej byla zajímavá, hostující hráč však puk netrefil ideálně.

12:47
    Verva se v klidu brání, už se blíží doba, kdy se Sukel vrátí zpět na hřiště.

12:31
    Až druhá speciální formace zkusila udělat zámek a Zbořil vypustil tvrdou střelou od modré. Zajíček má puk ve výstroji.

12:06
    První minutu hosté zvládli. Sice měla Kometa pár náznaků, ale ke střele se nedostala.

11:04
    Je tu první přesilovka pro Kometu, Sukelův zákrok nezůstal bez povšimnutí.

11:04
    Matúš Sukeľ – 2 min., hákování.

10:32
    Puk skončil v ochranné síti, Kometa ale zůstane v útoku.

10:15
    Kotouč vypadl z hlediště, buly v litvínovské útočné třetině.

09:37
    Další střelecký pokus vyslal obránce Kundrátek, střela zkušenému bekovi příliš nevyšla.

09:00
    Zatím je Kometa lepším týmem, měla určitě dvě tři dobré gólové šance, nicméně i Litvínov už o sobě dává v útoku vědět. Čiliak s obranou musí být na pozoru.

08:39
    Zajíček musel znovu vytáhnou těžký zákrok. Adam Raška ujížděl ve dvojici s Pospíšilem a vzal to celé na sebe. Snažil se propálit litvínovského brankáře, což se mu ale nepodařilo.

07:26
    První větší ohrožení Čiliaka, byl to Sukel, který pálil z dobré pozice. Kometa situaci zvládla a sama pak zaútočila Ščotkou. Zajíček zasáhl betony.

06:18
    Střely na bránu 7:1.

06:18
    Litvínov se dopustil ofsajdu, po krátké pauze se bude hrát ve středním pásmu.

05:28
    Po buly ihned pálil od modré Kundrátek, kousek vedle Zajíčkovy brány.

05:15
    Hrbasova střela sražena mimo. Následovala akce Fleka s Horkým a druhý jmenovaný byl znovu sám před litvínovskou klecí. Ale ani nadvakrát nedokázal kotouč zasunout do hostující sítě.

04:49
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, hra opět před Zajíčkem.

04:30
    A málem se tak stalo. Dufek prudkou přihrávkou hledal Malého, který ale v tísni nedokázal zakončit.

03:55
    Brňané jsou v útočném pásmu, pokusí se o další ohrožení brány.

03:37
    Následovala střela Pospíšila, který střílel těsně vedle litvínovské brány. Jen to v hledišti zahučelo.

02:37
    Obrovská šance Komety a její první lajny. Flek potáhl kotouč po levé straně hřiště, počkal si až mu najede kanonýr Horký, který z čisté pozice z mezikruží trefuje tyč Zajíčkovy brány.

01:59
    Zatím se hraje vyrovnané utkání ve slušném tempu. Brňané jsou u kotouče častěj a snaží se tvořit hru.

01:16
    První střelu na Čiliaka vyslal obránce Jaks, zkušený slovenský gólman odráží jeho pokus svou vyrážečkou.

00:42
    Kometa začala docela aktivně. Do dobré palebné pozice na slotu se dostal Holland a Zajíček musel ukázat znovu své kvality.

00:28
    Ščotkovo nahození tečoval Jakub Flek, Zajíček toho mnoho neviděl, ale nakonec ukryl puk do výstroje.

00:07
    Už se hraje, Kometa vyhrála buly a jde do útoku.

00:01

Hala je zaplněna zhruba z poloviny, něco kolem 4500 diváků by zde dnes mohlo sledovat tento duel. Samozřejmě další fanoušci ještě vstupují na stadion.

Oba týmy nastupují na hrací plochu brněnské Winning Group Areny, za pár chvil začínáme tento pro oba týmy hodně důležité utkání.

Kometa dnes nastoupí v sestavě s Markem Čiliakem v bráně, dvojkou bude odchovanec klubu a třebíčský gólman Pavel Jekel chytající první ligu. Drobné zranění vyřadilo ze hry Dominika Furcha. Na marodce jsou stále Tomáš Vincour s Markem Ďalogou, mimo sestavu pak jsou Jan Süss a Petr Kratochvíl. Premiéru v brněnském dresu dnes zažije slovenský reprezentant Kristián Pospíšil.

HC Kometa Brno: Čiliak (Jekel) – Kundrátek (A), Ščotka, Kučeřík, Holland, Gulaši (A), Hrbas, Němec – Flek, Holík, Horký – Raška I, Zbořil, Pospíšil – Zaťovič (C), Strömberg, Koblížek – Dufek, Malý, Kollár.
    Trenér: Patrik Martinec

HC VERVA Litvínov: Zajíček (Godla) – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel (A), Jaks, Wesley, Šalda – Š. Stránský, Sukeľ (C), Zdráhal (A) – Kudrna, Estephan, Abdul – Straka, Gut, Hlava – Havelka, Jurčík.
    Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Lederer, Rožánek.
    Trefí se Stránský proti Kometě?

V dosavadních vzájemných měření se vždy radoval domácí tým, v obou duelech padlo dohromady 15 branek. Uvidíme ofenzivní hody i v úterním podvečeru? Souboj Komety s litvínovskou Vervou odstartuje od 18:00.

Brno neprožilo stejně jako jeho úterní soupeř příliš povedený závěr roku 2022. Blízko k úspěchu měli modrobílí po první třetině v Plzni, kterou vyhráli 2:0 a zdálo se, že by utkání přeci jen mohli mít pod kontrolou. Domácí však v polovině základní hrací doby zabrali a nakonec skóre srovnali a poté i otočili ve svůj prospěch.

Souboj s Litvínovem nabídne setkání hned několika výrazných extraligových osobností. Podobně jako litvínovský Kudrna je vysoko na střelecké listině Luboš Horký, který je s počtem 17 vstřelených branek pouze jednu trefu za třineckým Martinem Růžičkou. Nahrávačům nadále vládne Petr Holík s počtem 25 asistencí.

Litvínovskou vítěznou sérii, která čítala čtyři duely v řadě na konci roku překazila trojice nepovedených utkání, když ve vánočním utkání podlehli chemici Kladnu 2:3 a nestačili pak ani na Karlovy Vary 0:3. Poslední zápas starého roku dovedli do prodloužení, ve kterém se ale na litvínovském ledě radoval Mountfield v poměru 3:2. Momentálně je Litvínov na 10. místě s pouze jednobodovou ztrátou na Brno.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Po novoročních oslavách se již v úterý naplno rozjede Tipsport extraliga a měsíc leden bude opravdu výživný, Kometa se postaví hned k 11 konfrontacím včetně utkání pod otevřeným nebem v Bratislavě. Brňané zahájí nový rok na domácím ledě, prvním soupeřem, který letos do Brna přijede bude celek Litvínova. Verva podobně jako modrobílí neprožila vydařený závěr roku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 49. Kundrátek (Zbořil, Holík), 50. Pospíšil (Strömberg), 59. Pospíšil (Kundrátek) – 45. Zdráhal (D. Zeman, Š. Stránský)

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Lederer, Rožánek