Banská Bystrica – Zvolen 0:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Prešov 5:1 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 1:2 (kon.)
HC Slovan – Trenčín 6:0 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 5:3 (kon.) | Košice – Michalovce 3:2 (kon.)
HK Poprad
5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Středa 04.01.2023, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 50. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Všetkým hokejovým priaznivcom želám všetko dobré v roku 2023! V novom roku pokračuje naša najvyššia hokejová súťaž a v dnešnom prenose vám prinesieme to najdôležitejšie zo zápasu medzi HK Poprad a MHk 32 Liptovský Mikuláš.

Vzájomné zápasy v sezóne 2022/2023:

Poprad 5:1 Liptovský Mikuláš
    Liptovský Mikuláš 4:3pp Poprad
    Liptovský Mikuláš 4:3 Poprad

HK Poprad: Popradskí kamzíci si možno priebeh ligy predstavovali inak. Posledné dva zápasy vyhrali a cenné víťazstvo bolo pre nich najmä to so Zvolenom, ktorý porazili 3:2 po predĺžení. V tabuľke im patrí 7. priečka so ziskom 43 bodov. Najproduktívnejším Popradčanom je Tomáš Záborský s 25 kanadskými bodmi.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Liptákom sa darí, vyhrali tri zápasy v rade, keď si postupne poradili s Popradom, Zvolenom a Banskou Bystricou. Sú na 10. mieste s 34 bodmi a odpútali sa od predposledného Prešova. Lotyš Martins Karsums vedie produktivitu v tíme, keď má na svojom konte 25 kanadských bodov.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Peters (Rychlík) – Drgoň, Betker – Vainio, Meliško – Brincko, Bokroš – Valigura, Jasečko; – Svitana, Skokan, Livingston – Razgals, Bubela, Záborský – Kukuča, Mlynarovič, Paločko – Kundrik, Paukovček, Petráš
    Tréner: Peter Mikula

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Durný) – Ventelä, Mezovský – Diakov, Pavúk – Hudec, Novajovský – Braun, Kapičák; – Handlovský, Walega, Kriška – Kuru, Saari, Karsums – Uhrík, Vähätalo, Michálek – Štrauch, Šmída, Vankúš
    Tréner: Ernest Bokroš

Rozhodca: Štefik, Crman – Kacej, Klejna.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:11
    Drgoň z prvej vypálil, skóre ale nezmenil.

01:24
    Záborský hľadal Bubelu, ale prihrávku na neho nedostal, na opačnej strane mieril dopredu Uhrík, ale pukom trafil prilbu domáceho brankára.

02:01
    Zakázané uvoľnenie Liptákov.

02:45
    Popradčania pri puku, ale Liptáci im neumožňujú prechod cez stredné pásmo.

03:58
    Jasečko chcel vysunúť Razgalsa, to mu nevyšlo a je odpískaný icing.

04:26
    Drgoň opäť aktívny, keď vystrelil z prvej, ale na dorážku pred bránou nemal nárok žiaden jeho spoluhráč.

04:38
    Kukuča získal puk v pásme Liptákov a nastrelil žŕdku Valentovej brány!

04:47
    Prihrávka rukou, vhadzovanie pri Valentovi.

05:40
    Bokrošov pokus nebol zlý, keďže nasledoval teč od Petráša, ale Valent bol pozorný.

06:19
    Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš:
    Štrauch – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

06:24
    Hosťom sa podarilo vyhodiť puk, ale len niekde k striedačke.

06:52
    Meliškova zlá prihrávka, ktorú zachytili Liptáci.

07:28
    Handlovský odviedol dobrú prácu v pásme domácich, keď nedovolil Skokanovi ísť ďalej s pukom.

08:00
    Skokan na Drgoňa, ktorému strela nevyšla.

08:19
    Hostia v plnom počte.

09:51
    Bubelovo bekhendové zakončenie, s tým si Valent poradil.

10:43
    Poprad dal gól! Výborná práca Kukuču, keď pri mantineli obral o puk Pavúka a trielil po pravej strane, prihral na ľavý kruh MATEJOVI PALOČKOVI, ktorý sa so svojou strelou nemýlil.

13:52
    Liptákom sa nedarí dostať s pukom cez stredné pásmo.

15:55
    Obe mužstvá robia drobné chyby a preto sa hra prelieva z jednej strany na druhú.

17:20
    Stále vyzerá priebeh hry rovnako. Brankári nemajú prácu.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.

19:39
    Puk skončil mimo ľadovú plochu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine na zimnom štadióne v Poprade vyhrávajú Kamzíci nad Liptákmi futbalovo 1:0. Strelcom gólu je Matej Paločko.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:51.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:10
    Vyzerá to tak, že aj úvod druhej tretiny má podobný priebeh ako polovica tej prvej.

21:39
    Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    Kukuča – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

21:45
    Puk za Valentom, Liptáci musia začínať nanovo.

22:01
    Liptovský Mikuláš dal gól! Rozbehnutý Saari z ľavej strany prihral medzi kruhy MARTINSOVI KARSUMSOVI, ktorý si vychutnal Valenta a bekhendom ho prekonal. Využitá presilová hra.
    Asistencia: Saari.

24:00
    Valentove dva úspešné zákroky po strelách od Vainia a Meliška.

25:07
    Peters má puk vo svojej moci.

25:39
    Petráš – 2 min., sekanie.

25:43
    Svitana vystihol prihrávku a vyviezol puk až za Valenta.

26:42
    Strela od Karsumsa, ale nemala výraznú silu, domáci sa oslobodzujú.

27:30
    Bubelov výpad, po ktorom puk skončil mimo ľad.

29:27
    Dobré bránenie Liptákov, strela od Vainia neprešla.

29:50
    Valent dostal nepríjemný puk do odkrytých miest a preto sa prerušila hra.

29:50
    Poprad dal gól! ADAM DRGOŇ napriahol od modrej čiary a trafil to pekne pod hornú konštrukciu brány.
    Asistencia: Svitana.

30:18
    Poprad dal gól! Využitá aj druhá presilová hra! Liptáci nedokázali dostať puk zo svojho pásma, získali ho domáci a na 3:1 zvýšil SAMUEL MLYNAROVIČ.
    Asistencie: Skokan, Bubela.

31:16
    Kuru – 2 min., nedovolené bránenie.

31:34
    Prvé nebezpečenstvo zažehnané vyhodením puku.

32:10
    Handlovský sa hodil na ľad ako taká rybička, ale rozhodcovia mu na to neskočili.

32:33
    Meliškova strela švihom len do stredu brány.

33:05
    Valent drží tím ďalším úspešným zákrokom.

33:16

33:29
    Po vysokej hokejke nasleduje reklamná prestávka.

33:39
    Zakázané uvoľnenie Kamzíkov.

34:23
    Kukučova spätná prihrávka nenašla správneho adresáta.

35:12
    Kriška – 2 min., nedovolené bránenie.

35:41
    Drgoňovi nesadla prihrávka a hostia vyhodili puk.

36:36
    Prihrávka na Bubelu bola zblokovaná a tečovaná na ochrannú sieť.

37:12

37:27
    Ani po dorážke od Paločka puk neskončil v bráne.

39:00
    Jedna minúta do konca druhej tretiny.

39:52
    Bubela – 2 min., faul kolenom.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Aj po druhej tretine môžu byť šťastnejší domáci, keď dokázali využiť dve presilové hry a zaslúžené vedú 3:1.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:48.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:46
    Hosťom sa vôbec nedarí usadiť sa v útočnom pásme počas presilovej hry.

41:52
    Liptovský Mikuláš dal gól! Sekundu po presilovej hre strieľajú Liptáci gól! LUKÁŠ HANDLOVSKÝ vystrelil zľava a puk dokázal prejsť až za Petersa.
    Asistencie: Novajovský, Kriška-

42:51
    Skokan – 2 min., hákovanie.

43:25
    Opäť ťažký prechod Liptákov do útočného pásma.

44:12
    Peters – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.

44:29
    Ventelä bránu prestrelil, keď strieľal z osi ihriska.

44:54
    Skokan už na ľade, presilová hra 4 na 5.

45:47
    Liptovský Mikuláš dal gól! Ani sme sa nenazdali a je vyrovnané! Karsums naznačoval strelu, ale nakoniec poslal strieľanú prihrávku na HANNU KURUHO, ktorý z prvej vyrovnáva na 3:3.
    Asistencie: Karsums, Ventelä.

47:03

48:48
    Karsums nabral rýchlosť a dokázal sa dostať cez dvoch Popradčanov, ale bekhendovým zakončením minul bránu!

49:59
    Aktívni Liptáci to prehnali s prechodom do pásma a bol im odpískaný ofsajd.

51:08
    Záborský bol v útočnom pásme skôr ako puk – postavenie mimo hry.

51:51
    Peters drží puk a Liptáci získavajú pásmo. Reklamná prestávka.

52:55
    Hostia pri puku, ktorý následne nahodili do útočného pásma.

54:18
    Brincko – 2 min., držanie.

54:30
    Svitana zachytil prihrávku a okamžite puk vyhodil cez všetky čiary.

55:28
    Novajovského strelu chcel tečovať Kriška, ale nebolo mu to umožnené.

56:18

56:26
    Trestné strieľanie pre Poprad, keď bol nedovolene zastavený Záborský!

56:27
    Poprad dal gól! Na trestné strieľanie sa postavil TOMÁŠ ZÁBORSKÝ, ktorý so svojimi šikovnými ručičkami vymietol pavučinu Valentovej brány.

56:27
    Štrauch – 2 min., nešportové správanie.

57:56
    Domáci sa veľmi netlačia do útoku, aj keď hrajú presilovú hru.

Dnešné stretnutie sleduje 1744 divákov.

58:26

58:53
    Saari chcel nahodiť puk, ale trafil len hráča na popradskej lavičke.

59:00
    Brána Liptovského Mikuláša je prázdna a na ľade majú šesť korčuliarov!

59:33
    Poprad dal gól! PATRIK SVITANA využil chybu Liptákov a bez väčších problémov triafa prázdnu bránu.
    Bez asistencie.

Liptáci sa v dnešnom zápase nevzdávali a dokázali vyrovnať na 3:3. Následne vrátil vedenie Kamzíkom Záborský, ktorý premenil trestné strieľanie a do odkrytej brány poistil víťazstvo domáceho mužstva 5:3 Svitana. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:30:17)

Klaudia Kadlecová

Branky a nahrávky: 11. Paločko, 30. Drgoň (Svitana), 31. Mlynarovič (Skokan, Bubela), 57. Záborský, 60. Svitana – 23. Karsums (Saari), 42. Handlovský (Novajovský, Kriška), 46. Kuru (Karsums, Ventelä)

Trenér: Peter Mikula

HK 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Durný) – Ventelä, Mezovský – Diakov, Pavúk – Hudec, Novajovský – Braun, Kapičák; – Handlovský, Walega, Kriška – Kuru, Saari, Karsums – Uhrík, Vähätalo, Michálek – Štrauch, Šmída, Vankúš
    Trenér: Ernest Bokroš

Rozhodčí: Štefik, Crman – Kacej, Klejna