Bohemians – Královské Vinohrady 5:6 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 14:3 (kon.) | Otrokovice – Chodov 4:14 (kon.)
Česká Lípa – Karlovy Vary 5:4 (kon.)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
5:4 (2:2, 0:0, 3:2)
FB Hurrican Karlovy Vary
Sobota 07.01.2023, 19:00Livesport Superliga • 18. kolo

Děkuji za vaši pozornost, pěkný zbytek večera. (20:54:43)

Nejlepším hráčem České Lípy byl vyhlášen Štěpán Slaný, za hosty pak kapitán Michal Klápa.

Je konec zápasu. Napínavý závěr zápasu nakonec s lepším koncem pro domácí, kteří o svém vítězství rozhodli pár sekund před koncem základní hrací doby. Karlovy Vary dnes ale nepředvedly vůbec špatný výkon, bohužel to však na body nestačilo.

59:53
    Karlovy Vary zkusí osm sekund hry bez brankáře. Už nemají co ztratit.
    59:52 Štěpán SLANÝ - 5:4

59:52
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Autorem branky je ŠTĚPÁN SLANÝ. Asistence: Milan Tichý. Tak se to domácím přeci jen podařilo a využívají přesilovou hru. Přízemní rána skončila až za zády brankáře.

59:30
    Navrátil při rozehrávce volného úderu trefil domácího hráče do obličeje a ten zůstává na ploše v kleče otřesen.

59:20
    Domácí jsou povzbuzování fanoušky, ale Tichého zakončení šlo vysoko nad branku.

59:00
    Sudí musí jít rozpustit poradu České Lípy, jelikož oddechový čas již uplynul. Domácí budou mít teď minutu třetí třetiny, kdy budou hrát o hráče navíc.

59:00
    Oddechový čas pro tým FBC 4CLEAN Česká Lípa.

59:00
    Vyloučení v týmu FB Hurrican Karlovy Vary:
    Matěj Korbel – 2+2, Hrubost.

58:05
    Hosté neproměnili pěknou šanci, když přišla přihrávka z rohu před branku, a o moment později se neprosadili ani domácí, kteří si vypracovali šanci.

57:30
    Karlovy Vary při přechodu na útočnou polovinu vybojovaly faul.

56:32
    Obrovská šance domácích, když jeden z hráčů České Lípy zakončoval do odkryté branky, ale brankáře zastoupila florbalka jednoho z hráčů Karlových Varů!

55:55
    Krajcigr se snažil dát míčku co největší rychlost a ne tolik, aby mířila do branky. Pokračovat tak budou hosté.

55:20
    Karlovy Vary budou pokračovat rozehrou z rohu České Lípy.

54:40
    Stárek udělal chybu a zavařil tím brankáři. Ten musel předvést dobrý zákrok a zlikvidovat tak gólovou šanci hostů.

54:15
    Jirsova rána končí na horní tyčce hostující branky!
    53:07 Michal KLÁPA - 4:4

53:07
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je MICHAL KLÁPA. Asistence: Daniel Nicklas. Po špatném výhozu Dvořáka si hráči Karlových Varů rychle předali míček a uklidili jej za záda brankáře.

52:50
    Dvořák znovu stihl míček na poslední chvíli zastavit na čáře.

52:06
    Zavadil zkusil zakončit ihned po obdržení přihrávky, ale rána neměla gólové parametry.

51:30
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa:
    Radek Krajcigr – 2 min., Sekání.
    51:11 Ivan TOMČO - 4:3

51:11
    Autorem branky je IVAN TOMČO. Asistence: Michal Strachota. Hosté snižují a vrací se na rozdíl jedné branky.

50:45
    Trčka mohl využít další chybné rozehrávky v hostující obraně, ale nepřekonal brankáře.

49:50
    Štěrba nahrával před branku, nikdo z jeho spoluhráčů se tam ale v ten moment nenacházel.

49:11
    Klápa rozehrál míček z útočného rohu, ale po chvíli si míček získali domácí.

48:23
    Smolka zakončil do nohy brankáře Dvořáka.
    48:01 Jan PEŠKA - 4:2

48:01
    Autorem branky je JAN PEŠKA. Klápa chtěl zakončovat z otočky, ale míček mu odjel a on jej netrefil. Toho využil Peška, který se rychle vydal do brejku a zakončil do horního rohu branky.

47:15
    Další střela domácích hráčů končí až za hrazením. Pokračovat můžou hosté.

46:29
    Koubek byl v souboji s protihráčem, sudí nakonec souboj vyhodnotil jako nedovolený a odpískal faul domácímu florbalistovi.
    44:53 Antonín STÁREK - 3:2

44:53
    Autorem branky je ANTONÍN STÁREK. Asistence: Vladimír Trčka. Stárek se skoro od půlky rozhodl pro zakončení, což se ukázalo jako dobrý nápad. Míček za záda brankáře zapadl velice rychle a domácí se mohli jít radovat.

44:30
    Česká Lípa drží míček u svých čepelí.

43:19
    Rychlá akce domácích florbalistů brankou nekončí. Kouba po pěkné kombinaci z pravé strany na levou, mohl uklízet míček do odkryté branky, ale netrefil se.

43:01
    Karlovy Vary se dostaly až k brance soupeře, ale nenašly místo k palbě a proto se s míčkem vrátily až na svou půlku.

42:17
    Nicklas zkusil pozornost brankáře Dvořáka.

41:05
    Podobnou šanci měl i další hráč Lípy, ani on ale přesně zakončit nedokázal. Mezitím už se vrací na hřiště domácí hráč.

40:35
    Krajcigr mohl vstřelit branku v oslabení, když sebral míček hostujícím obráncům. Branku ale netrefil.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Do třetí třetiny se tak ještě projeví zbytek hostující přesilovky. Uvidíme, zda nám třetí třetina naznačí vítěze zápasu, nebo se o vítězi rozhodne až v prodloužení.

40:00

39:44
    Další Zavadilovo zakončení, které branku Lípy neohrozí.

39:13
    Zavadilova střela letěla nad branku. I přes to zůstávají hosté u míčku.

38:53
    Albert Kouba – 2 min., Vysoká hůl.

38:45
    Strachota s Koubou sváděli souboj o míček na polovině hřiště, druhý jmenovaný si pomohl faulem.

38:20
    Pekárek byl obrán o míček, ale jeho spoluhráči ho pak získali zase zpět. Domácí tak drží útočnou polovinu.

36:40
    Nicklasova rána zblokována protihráčem.

36:04
    Klápa se snažil zakončit z první po přihrávce od spoluhráče z vlastní poloviny, ale rána mu nesedla.

35:25
    Karlovy Vary přešly do útočné části hřiště, odkud se jim ale brzy míček vrátil na vlastní polovinu.

35:01
    Česká Lípa má míček u svých čepelí a bude vymýšlet další akci.

33:33
    Zmatek před bránou Karlových Varů uklidnil brankář Váradi schováním míčku pod sebe.

33:10
    Mlejnek nerozehrál na spoluhráče nejlíp a musel se tak rychle vrátit, aby zamezil možnému protiútoku.

32:40
    Zahraj zkusil vypíchnout míček protihráči, ale neměl dostatečně dlouhou ruku, aby na míček dosáhl.

31:25
    Velc poslal míček do útočného rohu, odkud mohli pokračovat hosté volným úderem.

31:00
    Lang zblokoval ránu protihráče. Česká Lípa rozehraje z rohu.

30:20
    I na druhé straně se znovu musel ukázat brankář, když se musel natáhnout na hrací povrch a stáhnout si míček k sobě.

29:55
    Nicklasova rána vytěsněná brankářem Dvořákem.

29:39
    Česká Lípa získala faul zhruba v prostoru mezi střídačkami. Došlo k rychlé střele po rozehrávce, ale brankář Váradi byl připraven.

28:40
    Milan Tichý chtěl, aby mu sudí odpískal sekání do jeho florbalky, ten mu ale ukázal, že nic pískat nebude, a tak musel zabojovat o míček, aby jej získal zpět pro svoje barvy.

27:55
    Jan Zavadil chtěl zakončovat, ale míček mu utekl od florbalky.

27:21
    Jan Dvořák zachytil míček před brankovou čárou na poslední chvíli, když sepnul nohy k sobě.

27:15
    Hosté získali faul v rohu České Lípy. Rozehraje Navrátil.

26:26
    Tvrdý souboj v rohu hřiště, který rozhodčí posoudili jako nedovolený ze strany domácího hráče.

25:58
    Přesilovka zůstala nevyužitá, hráči se nyní střídají. Míček mají v moci domácí.

25:19
    Kopič rychle rozehrál míček z místa přestupku, ale nic nevymyslel.

24:55
    Váradi předvedl pěkný zákrok a stále drží svůj tým.

24:16
    Tichý vystřelil na branku, avšak brankář nemusel ani zasahovat. Ránu zachytil obránce.

23:59
    Česká Lípa už okupuje území hostů. Ti jsou staženi a snaží se neinkasovat.

23:38
    Ondřej Hurt – 2 min., Sekání.

23:38
    A nyní je přerušená hra, Karlovy Vary totiž zastavily míček.

22:50
    Česká Lípa se posunula do rohu hostů, kde získala faul, za který se bude vylučovat. Zatím kombinují domácí v šesti.

21:10
    Rychlá akce domácích brankáře nepřekvapila. Chytá jej a posouvá na své spoluhráče.

20:35
    První rána karlovarských hráčů ve druhé třetině, kterou musel brankář likvidovat nataženou rukou!

20:01

První třetina je u konce. Zatím jsme viděli čtyři branky, dvě na každé straně. Zápas je vyrovnaný a zatím není moc vidět papírový rozdíl mezi týmy. Uvidíme, co nám nabídne další třetina.

20:00

19:44
    Karlovy Vary mají míček pod kontrolou a nikam se neženou a chtějí dohrát zbytek třetiny v klidu.

19:05
    Česká Lípa kombinuje na vlastní polovině, zatímco začala poslední minuta první třetiny.

18:30
    Krajcigr se dostal do obrovské šance, ale rychlou střelou trefil jen ochranou helmu Váradiho.

18:01
    Strachota udělal rychlé kroky a zkusil střelu. Trefil jen brankáře České Lípy.

17:48
    Peška si pomohl faulem a Vary tak zůstanou na útočné půlce, kam se dostaly.

17:30
    Míček už teď mají v moci znovu domácí hráči.

17:08
    Korbel kombinuje se spoluhráči v obraně.
    16:28 Michal KLÁPA - 2:2

16:28
    Autorem branky je MICHAL KLÁPA. Asistence: Michal Strachota. Velice podobná branka jako zatím poslední branka České Lípy. Rychlá rozehrávka po faulu a Klápa z otočky mířil přesně.

16:11
    Skvělý zákrok Váradiho, který se rychle přesunul a zabránil střele z levé strany.

15:28
    Česká Lípa rychle přešla do útoku, ale nestihla využít pár vteřin navíc a mezitím se stihla zformovat karlovarská obrana.

14:37
    Karlovarští florbalisté si vybojovali míček a mohou trochu uklidnit hru.
    13:35 Ondřej KOPIČ - 2:1

13:35
    Autorem branky je ONDŘEJ KOPIČ. Asistence: Antonín Stárek. Rychle rozehraná standardní situace domácích končí až v brance.

13:28
    Vavruška byl nedovoleně obrán o míček, a tak bude jeho celek pokračovat.
    12:26 Jiří LEBEDA - 1:1

12:26
    Autorem branky je JIŘÍ LEBEDA. Asistence: Jan Zavadil. Je srovnáno. Nejprve zkusil zakončit Zavadil, který zakončil jen do brankáře. Od něj se míček dostal k Lebedovi, který sklepl míček do branky.

11:27
    Hosté měli dobrou pasáž, kterou v branku neproměnili. Na druhé straně pak mohli skórovat i domácí, ani oni ale nebyli úspěšní.

10:44
    Útok karlovarského florbalisty Velce skončil trefenou boční sítí.

10:21
    Česká Lípa je opět u míčku a kombinuje.
    09:50 Daniel ŠTĚRBA - 1:0

09:50
    Autorem branky je DANIEL ŠTĚRBA. Asistence: Vladimír Trčka. Trčka přihrál na Štěrbu, který čekal na středu hřiště. Následně tvrdou ranou rozvlnil síťku za brankářem.

09:12
    I na druhé straně přišlo zakončení, avšak mimo branku za mantinel.

08:52
    Kalaš zkusil dalekou střelu, ale branku netrefil. Následně se kontroly nad balonkem ujali domácí hráči.

08:45
    Zahraj získal faul na útočné straně.

07:50
    Vavruška zkusil míček příklepem napálit na branku. Váradi si tělem zakryl prostor branky, kam balonek mířil a následně jej chytil.

07:15
    Slaný nahodil míček až do rohu Karlových Varů, tam si jeho spoluhráč míček potáhnul do druhého rohu a vybojoval faul. Po protočení hráčů na hřišti budou pokračovat domácí.

06:28
    Další střela hostů, kterou likviduje brankář Jan Dvořák.

06:04
    Karlovarští napadají hodně vysoko a komplikují tak protihráčům rozehru.

05:22
    Jan Zavadil měl ulici před sebou a rozhodl se tak pro zakončení. Brankář byl připraven.

05:05
    Vavruška se dopustil menšího faulu na polovině hřiště. Pokračují hosté.

04:50
    Branka České Lípy není uznána. Pravděpodobně pro postavení hráče v brankovišti.

04:30
    Na poslední chvíli stihl obránce nadzvednout míček a zamezit tím protihráči skórovat.

03:48
    Nepřesnost v domácím týmu stála kontrolu nad míčkem. Nyní se budou muset bránit.

03:22
    Teď mají v moci míček domácí hráči.

02:45
    Vavruška z pravé strany vypálil, ale Váradi byl nachystaný.

02:15
    Jirsa zkusil vystřelit, ani on branku nestřílí. Brankář Varů mohl zůstat v klidu.

01:40
    První nahození před brankáře nebylo nějak nebezpečné. Míček si sebral Dvořák.

01:20
    Karlovy Vary se zatím nepodívaly na útočnou stranu hřiště. Zatím se jejich kombinace odehrává jen na vlastní půlce.

00:07
    Karlovy Vary byly úspěšnější na buly a budou mít možnost jako první založit akci.

00:01

Hráči už jsou na hrací ploše připraveni na utkání. Domácí Česká Lípa má světle-modrobílé dresy, hosté z Karlových Varů oblékli tmavomodré dresy.

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Netopilík) – Peška, Štěrba, Mlejnek (C), Tichý, Slaný, Stárek – Jirsa, Krajcigr, Kopič, Pekárek, Vavruška, Dzierža, Trčka, Kouba, Brodský, Staněk.
    Trenér: David Derka

FB Hurrican Karlovy Vary: Váradi (Eckhardt) – Kalaš, Koubek – Strachota, Nicklas, M. Klápa (C), Tomčo, J. Zavadil, Navrátil, Lebeda, Lang, Hurt, Velc, Zahraj, Korbel, Smolka.
    Trenér: Marek Mandler

Rozhodčí: Přemysl Bališ, Peter Varga.

Karlovy Vary jakožto nováček soutěže se zatím moc nechytá. Ze sedmnácti zápasů jich hráči šestnáct prohráli, z toho čtrnáct v základní hrací době, a jen jeden zápas vyhráli. Jediné vítězství si připsali v prvním kole proti Pardubicím, které jsou před 18. kolem na předposledním místě. Asi nebude ani moc překvapivé, že se karlovarským florbalistům nedaří v útoku ani obraně. Obě čísla mají totiž nejhorší. Doposud vstřelili jen 65 branek a hned 169krát inkasovali.

Česká Lípa má odehráno sedmnáct zápasů, ve kterých nastřílela 104 branek a 135 jich inkasovala. Nejlepším střelcem týmu je Peška, který se trefil již 22krát, k tomu si navíc připsal 13 asistencí. Jen o tři branky méně, za to o tři asistence navíc, má jeho spoluhráč Krajcigr. V kanadském bodování se tak dělí s dalšími dvěma hráči o 7. – 10. místo. V posledním zápase odjížděla Česká Lípa na Spartu Praha, kde prohrála 8:3. Naposledy Lípa vyhrála nad Královskými Vinohrady, které doma porazila 5:4. Pokud bychom však přehlédli toto vítězství, pro další bychom se museli více do historie, jelikož další ligovou výhru bychom našli proti Pardubicím z konce října. Od té doby Česká Lípa prohrála osm soutěžních zápasů a jeden zmiňovaný, proti Královským Vinohradům, vyhrála.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Matěj Šoba

Branky a nahrávky: 10. Štěrba (Trčka), 14. Kopič (Stárek), 45. Stárek (Trčka), 49. Peška, 60. Slaný (Tichý) – 13. Lebeda (J. Zavadil), 17. M. Klápa (Strachota), 52. Tomčo (Strachota), 54. M. Klápa (Nicklas)

Rozhodčí: Přemysl Bališ, Peter Varga