Almería – Real Sociedad 0:2 (kon.) | Rayo Vallecano – Real Betis 1:2 (kon.) | Sevilla – Getafe 2:1 (kon.)
Atlético – Barcelona 0:1 (kon.)
UD Almería
0:2 (0:0)
Real Sociedad San Sebastian
Neděle 08.01.2023, 14:00 • Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería) • Španělská LaLiga • 16. kolo

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:9. Fauly: 13:14. (16:01:52)

Je za námi utkání Almeríe s Realem Sociedad, v němž favorizovaní hosté zvítězili 2:0 díky brankám Davida Silvy a Alexandera Sörlotha z úvodu druhého poločasu. Domácí se po celý zápas nedostali vůbec k ničemu a nenavázali tak na slušné výkony z posledních kol.

Real Sociedad si upevnil třetí pozici, Almería se o ty dvě branky propadla za Getafe na čtrnácté místo a zůstává o tři body nad sestupovým pásmem.

Hráčem zápasu byl vyhlášen David Silva.

90+5

90+4
    Rozhodčí Alberola Rojas signalizoval ke střídačkám, že přidá ještě minutu za přezouvání Marína po nedávném zákroku Babiće.

90+3
    Navarro potáhl míč po levém křídle, pak mu jej na rohový kop ukopl Alejandro Pozo.

90+2
    Až v nastaveném čase vidíme první kartu zápasu, Srdjan Babić je žlutě napomenut za zákrok na Pabla Marína, jemuž svým zákrokem vyzul kopačku.

90+1
    Hlavní arbitr Alberola Rojas oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90
    Domácí zahrávali hned dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém se u přední tyče natlačil do zajímavé pozice Srdjan Babić, v tísni ale hlavičkoval mimo branku.

89
    Lázarův centr odehráli hostující zadáci na rohový kop, z toho by mohla být ještě jedna možnost pro Almeríi.

87
    Po další nepřesné domácí souhře se míč dokutálel k brankáři Remirovi. Ten si zatím jediný nutný zákrok připsal v úvodu druhého poločasu po střele Melera doprostřed branky, jinak se dnes zcela nudil.

85
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
    ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Ander Martín.

83
    Už to mohlo, a také mělo, být o tři góly! Brankář Fernando Martínez ale předvedl dva skvělé zákroky, když nejdříve zlikvidoval únik Oyarzabala, pak si poradil i s obrovskou šancí Roberta Navarra!

82
    Davidu Silvovi při střídání tleskal celý stadión, hezké gesto domácích fanoušků směrem k legendě španělské kopané.

82
    ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Ander Guevara.

82
    ze hřiště odchází David Silva, přichází Robert Navarro.

81
    Akieme připravil zajímavou možnost pro Portilla, ten ale nepovedeně zakončoval výrazně vedle hostující branky.

80
    Pozovi se nepovedlo proniknout do pokutového území, v držení míče už je znovu Real Sociedad.

78
    Při závaru v pokutovém území je hostům máván další ofsajd, po teči Davida Silvy se v něm ocitl Mikel Oyarzabal.

78
    Hosté si už několik desítek sekund zdatně přihrávají na útočné polovině, Almerii se nedaří dostat k míči.