8:7 (1:5, 4:1, 3:1)
FBC Liberec
Čtvrtek 12.01.2023, 19:00 • SH Česká Lípa • Livesport Superliga • 19. kolo

Děkuji za vaši pozornost, pěkný zbytek dne. (21:02:15)

Zápas právě skončil. Česká Lípa nezvládla první třetinu, pak ale zapnula motory v druhé a třetí třetině a dokázala otočit zápas. Nejlepším hráčem hostů je vyhlášen golman Daniel Mück. Za domácí to je útočník Václav Vavruška.

59:59
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa:
    Ladislav Pekárek – 2 min., Zdržování hry.

59:25
    Česká Lípa rozhodila na moment zformované hráče Liberce. Ten ale však míček stále drží.

59:02
    Dvořák předvedl další veledůležitý zákrok.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:19
    Česká Lípa na malý moment získala míček a donutila tak hosty k navrácení si brankáře do branky. O pár vteřin později už jsou ale znovu u míčku hosté, tudíž znovu hra v šesti.

58:00
    Je to opravdu tak, hosté už hrají bez brankáře.

57:50
    A právě možná po oddechovém čase přijde hra v šesti. Do konce hry zbývají asi dvě minuty.

57:50
    Oddechový čas pro tým FBC Liberec.

57:50
    Hosté už by mohli začít uvažovat o hře v šesti.

57:15
    Dvořák chytl gólovou šanci soupeře!

56:41
    Stárek fauloval, Liberec bude pokračovat z útočného rohu.

56:16
    Liberci utíká čas hodně rychle. Lípa navíc stále aktivně napadá a přechází do útoku.

55:01
    Liberec se snaží vysunout útočné napadání až k brance soupeře.
    54:35 Václav VAVRUŠKA - 8:7

54:35
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Autorem branky je VÁCLAV VAVRUŠKA. Asistence: Štěpán Slaný. Vavruška si z pravé strany naběhl na střed a tvrdou střelou uklidil míček za záda brankáře Mücka.

53:50
    Domácí drží míček. Liberec se zatím marně snaží soupeře obrat.

53:20
    Česká Lípa se snaží tlačit na soupeře a využít svůj tlak po vstřelené brance ke vstřelení další brance.
    51:21 Radek KRAJCIGR - 7:7

51:21
    Autorem branky je RADEK KRAJCIGR. Asistence: Václav Vavruška. Přesilová hra je využita už po třinácti vteřinách. Krajcigr dostal přihrávku do středu hřiště, odkud zamířil přesně.

51:09
    Liberec rozehrál z vlastního rohu, ale míčku se doslova jen zbavil.

51:08
    Vyloučení v týmu FBC Liberec:
    Šimon Stránský – 2 min., Sekání.

51:08
    Tichý zkusil zakončit z dobrých 10 metrů, cíl ale minul.

50:50
    Domácí budou hrát přesilovku. Zatím hrají ve výhodě v šesti.

50:15
    První poloviny třetí třetiny skončila. Tu druhou začali s míčkem na florbalkách domácí.

49:35
    Česká Lípa rozjede útok z vlastní poloviny. Liberec je v obranném postavení.

48:50
    Liberec je po brance nabuzený a snaží se přidat i další gól. Je vidět, že je branka probrala.
    47:53 Šimon STRÁNSKÝ - 6:7

47:53
    Liberec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ŠIMON STRÁNSKÝ. Asistence: Filip Smutný. Hosté se vrací do vedení. Stránský nic nevymýšlel a backhandem napálil míček na branku. Brankář jeho pokus nezvládl zneškodnit.

47:10
    Brankář Dvořák musel zneškodnit zakončení Liberce.

46:40
    Liberec se snaží vykrývat prostory, aby zbavil soupeře o kontrolu nad míčkem, ale zatím se mu to nedaří.

46:10
    Lípa rozehraje z útočného rohu.

45:39
    Domácí fandové dávali hodně hlasitě najevo, že se jim nelíbí, že se neodpískal faul na jejich hráče. I tak zůstávají českolipští hráči u míčku.

45:20
    Česká Lípa bude pokračovat na polovině soupeře.

44:40
    Míček mají v moci hosté, kteří rozjíždí akci z vlastní poloviny.

Dnešní zápas sleduje 267 diváků

42:40
    Peška oběhl branku a poté nahrál do brankoviště. Tam nikdo z jeho spoluhráčů míček nepřesměroval do branky.
    41:56 Radek KRAJCIGR - 6:6

41:56
    Autorem branky je RADEK KRAJCIGR. Asistence: Daniel Štěrba. Tak a je srovnáno! Už to bylo čtyři sekundy po konci přesilovky, když se Krajcigr opřel do míčku ve vzduchu a nedal brankáři jedinou šanci.

41:28
    Další rána byla zblokovaná. Přesilovka už pomalu končí.

40:51
    První střela skončila vedle, druhá střela rovněž.

40:20
    Lípa pokračuje v přesilové hře z druhé třetiny. Hráči už jsou v přesilovém postavení a vyměňují si míček.

40:01

Druhá třetina tak končí. Česká Lípa tuto třetinu vyhrála 4:1 a přiblížila se tak na rozdíl jediné branky. Třetí třetina nám tak nabídne drama. Domácí navíc začnou třetí třetinu přesilovou hrou, a to téměř celou. V druhé části se z ní odečetlo jen osm sekund.

40:00

39:52
    Adam Balatka – 2 min., Nesportovní chování.

39:52
    Pár vteřin před koncem druhé třetiny se bude ještě vylučovat. Balatka si jde sednout na trestnou lavici.

39:10
    A k vidění byla další velká šance domácího hráče. Ani teď brankáře nepřekonal.

39:05
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:35
    Pekárkovi se zapomněl míček za florbalkou a nemohl tak zakončit nadějně rozjetou akci Lípy.

38:07
    Vavruška dostal skvělou přihrávku od Slaného, ale následnou střelu do polo-odkryté branky nezvládl.

37:40
    Bitman mířil do horního rohu branky Dvořáka, ale ten konečky prstů ránu zneškodnil.

37:25
    Lípa získala faul kousek za polovinou hřiště.

36:20
    Macháč vystřelil na Dvořáka ze strany, což pro domácího brankáře nebyl těžký zákrok. Na druhé straně musel své umění ukázat i Mück.

35:15
    Hosté bojovali o míček v rohu Lípy. Domácí však z vlastní poloviny úspěšně vyjeli a mohli navíc na druhé straně skórovat. Hosty zachránil brankář.

34:35
    Liberec bude pokračovat rozehrou z útočného rohu.
    34:00 Štěpán SLANÝ - 5:6

34:00
    Autorem branky je ŠTĚPÁN SLANÝ. Asistence: Václav Vavruška. A znovu je to o jedinou branku. Slaný napálil míček z poloviny hřiště a rozvlnil síť liberecké branky!

33:55
    Rychlá protiakce domácích, hosty podržel brankář Mück.

33:30
    Liberec znovu u míčku, kombinuje na své polovině.

32:25
    Liberec získal míček na vlastní straně a rychle se vydal do útoku. Lípa se však ubránila a má míček v moci.

30:53
    Branka z této velké šance není. Brankář byl seknutý při zákroku do ruky. Rozehrají tak českolipští hráči.

30:45
    Liberec bude rozehrávat míček kousek před brankou soupeře. U míčku je Janeček.

30:20
    Peška se dostal do samostatného úniku, který však v branku neproměnil.

29:58
    Teď už se to domácím ale daří. Alespoň na chvíli. Budou rozehrávat z vlastní poloviny.

29:50
    Hosté pokračují v přesilovce. Lípě se nedaří vyhodit.
    29:07 Vojtěch WIENER - 4:6

29:07
    Autorem branky je VOJTĚCH WIENER. Asistence: Prokop Ferdan. Liberec využívá přesilovou hru 5 na 3. Ferdan chtěl zakončit, nakonec ale pěkně našel přihrávkou Wienera, který z blízkosti uklidil míček do branky.

29:01
    Další zakončení hostů vedle.

28:45
    Další zakončení hostů míří mimo prostor tří tyček a taky mimo prostor hřiště.

28:19
    Domácí se musí bránit přesilové hře pět na tři. První střelu na branku si pohlídal brankář Lípy.

28:09
    Milan Tichý – 2 min., Sekání,
    Václav Vavruška – 2 min., Sekání.

27:15
    Liberec na malou chvíli získal míček, ale domácí ho zpět dostali pod kontrolu na polovině hřiště.

27:01
    Lípa znovu kontroluje hru, s míčkem je v rohu Liberce.

25:55
    Vavruška dostal přihrávku z vlastní poloviny a bojoval o míček s obráncem Liberce. Dožadoval se gesty odpískání faulu, ale rozhodčí žádné provinění proti pravidlům neviděl.

25:36
    Mádlo byl faulovaný na polovině domácího celku.
    24:50 Radek KRAJCIGR - 4:5

24:50
    Autorem branky je RADEK KRAJCIGR. Asistence: Jan Peška. Domácí jsou v druhé třetině opravdu rozjetí. Prohrávají už o jedinou branku, když se po rychlé rozehrávce prosadil Krajcigr.

24:49
    Slaný bojoval o míček v rohu Liberce. Byl tam faulovaný, tudíž pokračují domácí.

24:00
    Česká Lípa rozehrála z vlastního rohu a zakládá další akci.

23:22
    Aktivní Vavruška zkoušel zakončit na branku Liberce po obtočení se kolem branky, brankář ho však dobře přečetl.

22:59
    Domácí jsou aktivní a Liberec musí co nejrychleji navázat na hru z první třetiny, aby své vedení udržel.
    21:47 Ladislav PEKÁREK - 3:5

21:47
    Autorem branky je LADISLAV PEKÁREK. Asistence: Štěpán Slaný. Pekárek utekl všem hráčům a snižuje na rozdíl dvou branek.
    20:53 Jan PEŠKA - 2:5

20:53
    Autorem branky je JAN PEŠKA. Asistence: Václav Vavruška. Liberec ztratil míček a nabídl tak domácím nadějný útok. Toho domácí využili, když Peška po obdržení míčku ho rychle uklidil do branky.

20:20
    Liberec se po chvíli začátku druhé třetiny ujal míčku a může založit útok.

20:01

První třetina je za námi. Viděli jsme v ní hned šest branek. Aktivnější, minimálně gólově, jsou zatím hosté z Liberce. Ti zvládli vstřelit již pět branek. Jedinou branku domácí dali krátce po vypršení oddechového času.

20:00

19:32
    Ač se domácí dožadovali odpískání faulu hostů, sudí zůstal klidný a z akce nakonec nic nebylo.

19:16
    Liberec vystřelil na Mücka, ten měl vše pod kontrolou.

19:01
    Poslední minuta první třetiny právě začala.

17:50
    Pekárek přijal přihrávku od Slaného, ale neměl prostor, a tak byl nucen si nahrát znovu dozadu.

17:15
    Teď už domácí.

16:59
    Liberec vypálil na branku, tu sice netrefil, ale po teči domácího hráče bude znovu pokračovat.

16:40
    Liberec dlouho držel míček, ale nezakončil. Lípa se snaží jen bránit.

14:50
    Liberec si přihrává na vlastní polovině. Česká Lípa se snaží vysunout a znemožnit jim tak rozehrávku.
    14:36 Vojtěch WIENER - 1:5

14:36
    Autorem branky je VOJTĚCH WIENER. Asistence: Filip Smutný. A hned je tu další branka. Hosté přidávají pátý gól, když Wiener společně se spoluhráči překonali z blízkosti brankáře.
    13:54 Václav VAVRUŠKA - 1:4

13:54
    Autorem branky je VÁCLAV VAVRUŠKA. Domácím timeout prospěl. Přichází odpověď v podání Vavrušky, který natáhnul a vypálil do branky.

13:42
    Oddechový čas pro tým FBC 4CLEAN Česká Lípa.
    13:42 Adam BALATKA - 0:4

13:42
    Autorem branky je ADAM BALATKA. No a už je to o čtyři branky. Balatka se s míčkem vydal sám od poloviny hřiště a před brankářem ho posunul za jeho záda.

13:15
    Česká Lípa bude rozehrávat z rohu Liberce.

12:28
    Křižná přihrávka libereckého florbalisty o kousek nenašla spoluhráče, který si nabíhal k zadní tyčce.
    11:36 Jan BAUDISCH - 0:3

11:36
    Autorem branky je JAN BAUDISCH. Asistence: Jakub Mádlo. Hosté jdou už do tříbrankového vedení. Z blízkosti dostal míček do branky Baudisch.

11:19
    Světlík zkusil hned z rozehrávky zakončit, jeho rána sice nezamířila do branky, byla ale tečovaná, Liberec tak bude pokračovat u míčku.

10:50
    Liberec za svou brankou s míčkem.
    09:45 Šimon STRÁNSKÝ - 0:2

09:45
    Autorem branky je ŠIMON STRÁNSKÝ. Asistence: Filip Smutný. Z rychlého brejku se hosté prosazují ranou do horní části branky.

09:16
    Kadlec měl hodně volného prostoru před sebou, a tak se vydal do útoku. Jeho rána byla zblokovaná.

08:10
    Nyní už má míček v držení opět Česká Lípa.
    07:37 Jakub MÁDLO - 0:1

07:37
    Autorem branky je JAKUB MÁDLO. Asistence: Lukáš Macháč. Macháč si všiml na druhé straně úplně volného Mádla, který pak jen rychle uklidil míček do branky.

07:15
    Mlejnkova rána branku netrefuje.

06:31
    Vavruška měl další velikou příležitost, když se z ničeho nic objevil s míčkem před brankářem Mückem. Ten mu však ve skórování dobrým zákrokem zabránil!

05:50
    Vavruška se pokusil zakončit z otočky, avšak rozhodčí v otočení viděl vysokou hůl domácího hráče, takže hru zastavil.

05:30
    Lípa je na polovině soupeře, kde se snaží kombinovat ze strany na stranu.

04:42
    Štěrba mohl využít chybu libereckých hráčů, avšak jeho zakončení po zemi šlo vedle branky.

03:58
    Nahození domácího obránce na brankáře mohl využít jeho spoluhráč, avšak ten si pomohl nedovoleně, což neuniklo sudímu.

03:15
    Opatrná hra je k vidění i na druhé straně. Ani jeden tým nechce udělat chybu.

02:23
    Domácí se poprvé dostávají k delšímu držení míčku. Zatím si však nahrávají jen na své polovině.

01:55
    Česká Lípa mohla využít nepřesnost hostů a získat balonek, ale hosté stihli napravit své zaváhání a získat míček znovu zpět.

01:09
    Liberec zatím soupeři nepůjčil míček, hraje opatrně a nikam se nežene.

00:15
    Liberce začne s míčkem u florbalek. Vyhrál úvodní buly.

00:01

Česká Lípa se nachází na devátém místě tabulky. V posledním zápase zvládli domácí vyhrát nad Karlovými Vary v samém závěru třetí třetiny díky brance Slaného. Naopak poslední zápas soupeře z Liberce se odehrál na palubovce Black Angels, kde vyhráli domácí florbalisté 9:5. Liberci tak patří osmé místo. Hosté mají již čtyři prohry v řadě, naopak domácí posledním zápasem přerušili sérii tří proher.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Matěj Šoba

Branky a nahrávky: 14. Vavruška (Pekárek), 21. Peška (Vavruška), 22. Pekárek (Slaný), 25. Krajcigr (Peška), 34. Slaný (Vavruška), 42. Krajcigr (Štěrba), 52. Krajcigr (Vavruška), 55. Vavruška (Slaný) – 8. Mádlo (Macháč), 10. Stránský (Smutný), 12. Baudisch (Mádlo), 14. Balatka, 15. Wiener (Smutný), 30. Wiener (Ferdan), 48. Stránský (Smutný)

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák – Kadlec, Slaný, Peška, Štěrba, Mlejnek (C), Tichý, Stárek, K. Jukl – Kopič, Pekárek, Vavruška, Jirsa, Krajcigr, Dzierža, Trčka, Kouba, Zátka, Staněk.
    FBC Liberec: Mück (Chlad) – Stránský, Pařízek, Kárník, Bitman, Dlesk, Václavík – Wiener (C), Smutný, Janeček, Macháč, Mádlo, Balatka, Ferdan, Baudisch, Světlík, Šoltys, Martínek, L. Dolejš.

Rozhodčí: Přemysl Bališ, Peter Varga