Columbus – Carolina 2:6 (kon.) | NY Rangers – Dallas 2:1 (po pr.) | Montreal – Nashville 4:3 (kon.)
Boston – Seattle 0:3 (kon.) | Detroit – Toronto 4:1 (kon.) | Tampa – Vancouver 5:4 (kon.)
Buffalo – Winnipeg 2:4 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 1:3 (kon.) | St. Louis – Calgary 1:4 (kon.)
Chicago – Colorado 3:2 (kon.) | Arizona – Ottawa 3:5 (kon.) | Vegas – Florida 4:2 (kon.)
St. Louis Blues
1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Calgary Flames
Pátek 13.01.2023, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (04:41:24)

3. Walker Duehr (CGY) 1+0

Je za námi utkání mezi St. Louis Blues a Calgary Flames, tedy mezi dvěma týmy bojujícími o play-off v Západní konferenci. Vyrovnané utkání bylo dlouho chudé na branky, vše se změnilo ve třetí části, kdy jsme viděli hned čtyři a z toho tři na straně Flames. Na branku Walkera Duehra z druhé periody sice dokázal reagovat hned na startu třetí dvacetiminutovky Jake Neighbours, to však bylo ze strany Blues vše. Rozhodující moment přišel v 51. minutě, kdy překlopil definitivně vedení na stranu hostů Dillon Dubé. Calgary ještě dokázalo svůj náskok navýšit díky brance Blakea Colemana a druhé trefě Dillona Dubého, který završil zápas trefou do prázdné branky. Dalším hrdinou zápasu byl brankář Daniel Vladař, který předvedl pětadvacet úspěšných zákroků a v klíčových momentech podržel svůj tým.

Pro St. Louis jde tak o těžkou prohru s týmem též bojujícím o vyřazovací boje. Šanci na reparát budou mít Blues v noci ze soboty na neděli, kdy hostí Tampu Bay Lightning. Calgary naopak vrátilo svému sokovi porážku ze středečního klání a poprvé v roce 2023 zvítězilo na ledě soupeře. Navázat na to budou chtít svěřenci Darryla Suttera hned následující noc, kdy je čeká Dallas.

59:40
    Po vyhraném buly v útočné třetině pálil od modré Mikkola, tvrdá bomba od domácího zadáka však pouze orazítkovala mantinel za brankou.

59:10
    Utkání se již pouze dohrává, oba celky jsou smířeni s dnešním rozuzlením.

59:00
    Je pískána přihrávkou rukou z hostující strany, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:08
    Acciari se pokoušel protlačit do zakončení, své silové dispozice však ukázal Zadorov, který v osobním souboji svého protivníka přetlačil.
    56:39 Dillon DUBÉ - 1:4

56:39
    Calgary právě vstřelilo branku! Je rozhodnuto! Po další ztrátě potvrzuje výhru hostů střelou do prázdné branky DILLON DUBÉ, pro kterého jde o druhou branku v zápase. Asistence: Elias Lindholm a Tyler Toffoli.

56:25
    Domácí to zkoušejí v šesti hráčích do pole!
    56:04 Blake COLEMAN - 1:3

56:04
    Calgary právě vstřelilo branku! Hosté navyšují vedení! Po další ztrátě za brankou od domácích se dostal ke kotouči BLAKE COLEMAN, který backhandem procedil kotouč mezi betony Greisse. Bez asistence.

55:00
    Pět minut do konce základní hrací doby. Domácí celek prohrává o gól, podaří se Blues utkání ještě dorovnat?

54:49
    Po přiťuknutí Lucice pálil od modré čáry Stone, tvrdá dělovka hostující obránce však končí pouze na mantinelu za brankou.

52:33
    Největší tlak dokáže před Vladařem rozpoutat třetí útočná formace domácích, opět aktivní byl Neighbours, který se pokoušel prostrčit kotouč na volného Acciariho, což se mu však nepovedlo. Je před námi další komerční přestávka.

51:26
    Barbašev poslal tvrdě k zemi protihráče, za svůj důraz si zasloužil aplaus domácího publika.
    50:50 Dillon DUBÉ - 1:2

50:50
    Calgary právě vstřelilo branku! Hosté jdou opět do vedení! Po chybě v rozehrávce propadl kotouč před branku k DILLONU DUBÉMU, který mířil přesně do horního rohu branky. Asistence: Elias Lindholm a Tyler Toffoli.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 41. Neighbours (Acciari, Barbašev) – 36. Duehr (Kadri, Lewis), 51. Dubé (E. Lindholm, Toffoli), 57. Coleman, 57. Dubé (E. Lindholm, Toffoli)

St. Louis Blues: Greiss (Binnington) – Parayko (A), Mikkola, Faulk, Rosén, Santini, Tucker – Kyrou, Thomas (A), Bučněvič – Barbašev, B. Schenn (A), Saad – Leivo, Acciari, Neighbours – T. Pitlick, Alexandrov, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube

Calgary Flames: Vladař (Markström) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Huberdeau, Kadri, Lucic – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Duehr, Ružička, Lewis.
    Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Syvret, Pochmara – Nansen, Alphonso

Diváci: 18 096