Columbus – Carolina 2:6 (kon.) | NY Rangers – Dallas 2:1 (po pr.) | Montreal – Nashville 4:3 (kon.)
Boston – Seattle 0:3 (kon.) | Detroit – Toronto 4:1 (kon.) | Tampa – Vancouver 5:4 (kon.)
Buffalo – Winnipeg 2:4 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 1:3 (kon.) | St. Louis – Calgary 1:4 (kon.)
Chicago – Colorado 3:2 (kon.) | Arizona – Ottawa 3:5 (kon.) | Vegas – Florida 4:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Colorado Avalanche
Pátek 13.01.2023, 02:40 • United Center, Chicago • NHL

Dámy a pánové, mnohokrát děkuji za pozornost a přeji klidný páteční den! (05:27:16)

3. Petr Mrázek (CHI) 93,9 % (0+1)

Je dobojováno! Byl to velký souboj, který musel bavit každého zúčastněného. Velký duel českých brankářů nakonec vyhrál mladší Petr Mrázek, který si připsal i asistenci. Oba gólmani ale své vlasti dělali skvělou reprezentaci. Hned třikrát se dnes hráči Chicaga dostali do vedení. Vítěznou trefu si na konto připíše Taylor Raddysh. O vyrovnání se postaral Alex Newhook. Po trenérské výzvě domácích ale branka uznána nebyla. Led se od tohoto momentu začal vařit, další gól z toho již ale nevybublal a Chicago tak může slavit třetí výhru v řadě. Colorado své čekání na vítězství zkusí utnout za dva dny proti Ottawě.

59:56
    Hawks vyhazují.

59:33
    Rána Mackinnona se od hrazení odráží do středu hřiště, tam je první Makar.

59:17
    Příklep Rodriguese putuje těsně nad branku Chicaga.

59:01
    Colorado nadále kombinuje u branky Chicaga.

58:47
    Compher se snažil zamést puk za Mrázka, ten se skvěle roztáhl v brankovišti, u něhož se rázem strhla menší potyčka. Sudí však stačili situaci uklidnit.

58:39
    Rána MacKinnona se od mantinelu odráží na Makara.

58:27
    Icing domácích.

58:20
    Ránu Nathnana MacKinnona tečoval bránící Jack Johnson. Petr Mrázek stačil zareagovat lapačkou.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty této třetiny. Pavel Francouz už je na střídačce. Colorado jde do šesti.

57:11
    Nathan MacKinnon obral Jacka Johnsona a nahrávkou na modrou hledal Makara. Jeho ránu však mimo dosah hráčů lavin sráží Tyler Johnson.

56:31
    Po pravé straně nabral rychlost Brad Hunt. Někdo z jeho spoluhráčů ale přejel modrou čáru rychleji. Pískán je ofsajd, čeká nás komerční přestávka.

56:15
    Colorado nyní nastavilo vysoké tempo hry. Chicago se zatím stíhá bránit, nedaří se jim ale zmocnit kotouče, který je nyní v moci hráčů Avalanche.

55:09
    Branka neplatí. Opakovaný záznam ukázal, že ležící Rantanen zabránil Mrázkovi v pohybu.

55:09
    Ale pozor, proběhne kontrola na videu, zda se Mikko Rantanen nedopustil nedovoleného bránění brankáře.

55:09
    Colorado právě vstřelilo branku! A znovu máme vyrovnáno, tohle ještě bude řádné drama. V brankovišti Chicaga vznikl zmatek, v němž se nejlépe zorientoval ALEX NEWHOOK, jehož pohotové zakončení rozvlnilo síť soupeře a rozjásalo jeho spoluhráče.

František Kalina

Branky a nahrávky: 4. Lafferty (Blackwell), 23. Athanasiou (I. Phillips, Mrázek), 48. Raddysh (T. Johnson, J. Toews) – 12. Rodrigues (MacKinnon), 32. Makar (Rantanen, MacKinnon)

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stauber) – S. Jones, McCabe, Murphy (A), J. Johnson, C. Jones, I. Phillips – L. Reichel, Domi, Kurashev – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Entwistle, Dickinson, Athanasiou – R. Johnson, Lafferty, Blackwell.
    Trenér: Luke Richardson

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – D. Toews, Makar (A), Girard, E. Johnson, MacDermid, B. Hunt – Lehkonen, MacKinnon (A), Rodrigues – Newhook, Compher, Rantanen (A) – Cogliano, Helm, L. O'Connor – MacDonald, Meyers, Kaut.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Sutherland, Brenk

Diváci: 16 532