Bohemians – Sparta 10:4 (kon.)
FbŠ Bohemians
10:4 (4:1, 3:0, 3:3)
ACEMA Sparta Praha
Úterý 17.01.2023, 20:00 • SH Vodova, Brno • Pohár České pojišťovny - muži • Finále

Kapitán Bohemians Filip Forman zvedá nad hlavu trofej pro vítěze Poháru Českého florbalu! (22:06:56)

Bohemians přes sebe přehodili trička poukazující na výhru v Poháru Českého florbalu a dostanou zlaté medaile.

Zklamaní sparťané přebírají stříbrné medaile.

Florbalisté Bohemians berou první trofej v historii klubu, to Sparta si nadále musí počkat. Podruhé za sebou prohrála finále Poháru Českého florbalu. Dnešní utkání bylo překvapivě hodně jednoznačné, Klokani působili mnohem živějším dojmem, měli lepší pohyb a větší nasazení. Sparta navíc inkasovala hned dvakrát v poslední minutě třetiny. Na začátku závěrečné dvacetiminutovky postavila powerplay, ale v ní se ujala jen střela Curneyho. Zhruba okolo desáté minuty třetího dějství dokázala Bohemka dobře rozkouskovat hru a finále už nepustila.

Branky a nahrávky: 6. Forman, 14. Řehoř (Kisugite), 17. Šebek (Řehoř), 20. Malič (Buršík), 22. J. Petrák (Kawulok), 34. Zezulka (J. Petrák), 40. Kisugite (J. Petrák), 52. Buršík, 53. K. Petrák (Buršík), 59. Buršík (Forman) – 7. Zouzal (Košir), 44. Curney (Křenek), 56. Krbec (Křenek), 58. Curney (Krbec). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 10:7. Diváci: 879. Rozhodčí: Čížek, Laštovička.

59:28
    Čermák nedotáhl otočku z levé strany kolem vzdálenější tyče.
    58:22 BURŠÍK - 10:4

58:22
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Petrákovu střelu z pravé strany na prázdnou bránu dorážel Forman do tyče, odražený balónek si přehodil JAKUB BURŠÍK na bekhend a zaznamenal desátý gól Bohemians. Asistence: Filip Forman.

58:01
    Bohemka zaspala při pasu z levé strany, Čermák byl naprosto sám před Hyršlem.
    57:38 CURNEY - 9:4

57:38
    Sparta právě vstřelila branku!
    Krbec rychle rozehrál standardku z levé strany a volej JIŘÍHO CURNEYHO si srazil Hyršl u přední tyče do sítě. Asistence: Mikuláš Krbec.

57:10
    Sparta s prázdnou bránou, tím pádem se hraje pět na pět.

56:57
    Klokani přehráli svou kombinaci, Jaroslav Petrák si chtěl narazit s Maličem.

56:28
    Malič byl na levé straně rychlejší než Pruner a jeho faul trestají sudí dvojkou za držení.

56:03
    Buršík vystřídal, dostal nahrávku, ale jeho střely z osy hřiště letěla do Jonssona.