Ottawa – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | NY Islanders – Boston 1:4 (kon.) | Calgary – Colorado 1:4 (kon.)
Vancouver – Tampa 2:5 (kon.) | San Jose – Dallas 5:3 (kon.)

2. Artturi Lehkonen (COL) 2+0
    3. Alexandar Georgijev (COL) 34 zákroků (06:11:27)

Hokejisté Calgary se sice ve třetí třetině snažili ze všech sil, aby s výsledkem něco udělali, nakonec se jim ale povedlo pouze snížit na 1:3 a další gól nedali. Colorado dobře bránilo své vedení, v útoku už nebylo tak aktivní a díky výbornému výkonu Alexandara Georgijeva nakonec také zvítězilo 4:1, když v poslední minutě byla uznána branka Mikkovi Rantanenovi, který se dostal při hře bez brankáře soupeře až před brankoviště, ale byl faulován a rozhodčí mu přiřkli gól.

59:02
    Nazem Kadri ještě obdržel desetiminutový osobní trest.
    59:02 Mikko RANTANEN - 1:4

59:02
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Rozhodčí po debatě rozhodli, že pokud by k faulu Zadorova nedošlo, byla by vsítěna branka. Přisuzují tak MIKKOVI RANTANENOVI gól! Bez asistence.

59:02
    Rantanen se dostal s pukem do útočného pásma, už byl poblíž brankoviště, ale stále nestřílel. Až mu Zadorov vysekl hokejku z rukou.

58:36
    Další icing Colorada.

58:28
    Příležitost Ramusem Anderssona, který střílel kolem svého spoluhráče Jonathana Huberdeaua. I tak Georgijev zapisuje úspěšný zákrok a drží svůj tým v dvoubrankovém vedení.

57:55
    Hra bude po komerční pauze pokračovat. Markstrom je stále na střídačce.

57:55
    Postavení mimo hru, kterého se domácí dopustili.

57:45
    Tečované vyhození od Ničuškina. O zakázané uvolnění se nejedná.

57:20
    Další icing. Compher přes celé kluziště minul prázdnou klec soupeře.

57:12
    Icing Colorada.

57:05
    Flames hrají bez brankáře!

56:30
    Colorado nyní především odvrací útoky soupeře. Samo se do útočení příliš nežene. A tato taktika nyní slaví svůj úspěch.

55:52
    Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení. Rodrigues se marně tlačil do zakončení, Markstromovu branku neohrozil.

55:15
    Calgary vede na střely 34-29.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 43. Toffoli (R. Andersson, E. Lindholm) – 7. Rantanen (Compher, D. Toews), 12. Lehkonen (MacKinnon), 13. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon), 60. Rantanen

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – E. Lindholm, Dubé, Toffoli – Lucic, Huberdeau (A), Kadri – Backlund (A), Mangiapane, Coleman – Duehr, Ružička, Lewis.
    Trenér: Darryl Sutter

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – E. Johnson, D. Toews (A), Girard, B. Hunt, MacDermid, Englund – MacKinnon (A), Rodrigues, Lehkonen – Ničuškin, Rantanen (A), Compher – Cogliano, L. O'Connor, Newhook – Meyers, Blidh, MacDonald.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Hanson, Blandina – Toomey, Apperson

Diváci: 17768