Ostrava – Liberec 5:2 (kon.) | Česká Lípa – Vítkovice 3:6 (kon.) | Tatran – Black Angels 12:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Karlovy Vary 17:4 (kon.)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
3:6 (2:3, 1:0, 0:3)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Čtvrtek 26.01.2023, 19:00 • SH Česká Lípa • Livesport Superliga • 21. kolo

Utkání je u konce a favorizovaní hosté si odváží všechny body. Ve třetí třetině jsme sledovali snahu domácích o zvrat, jenže už ve 42. minutě udeřily Vítkovice a vedení hostům vrátil Adam Zubek. Tento gól Ostravany uklidnil a navíc měli v brance jistého Součka. Ten za pomoci své obrany pochytal vše, co na něj letělo a v závěrečné power-play České Lípy se dokonce zapsal do statistik. Nejprve ale skóroval Martin Gattnar a u poslední branky Marka Matejčíka si gólman Vítkovic připsal asistenci. Zápas skončil výsledkem 3:6 a po této prohře jsou českolipští na desátém místě s 22 body, zatímco Vítkovice mají 48 bodů a jsou druhé.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:58:49)

Utkání sledovalo 210 diváků.

Branky a nahrávky: 5. Kouba (Tichý), 18. Tichý (Trčka), 30. Peška (Slaný) – 5. Zubek (Matejčík), 10. Zubek (Matejčík), 14. Delong (Matejčík), 42. Zubek (Matejčík), 60. M. Gattnar (O. Vítovec), 60. Matejčík (Souček). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 19:10. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Marek Netopilík (Česká Lípa) a Marek Matejčík (Vítkovice).

59:53 Marek MATEJČÍK - 3:6

59:53
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A ještě jeden úder hostujícího celku. Souček chytil střelu, okamžitě vyhodil až na útočnou polovinu, kde si zpracoval MAREK MATEJČÍK a i on si připsal úspěch střelou do prázdné branky – 3:6. Asistence: Lukáš Souček.
    59:38 Martin GATTNAR - 3:5

59:38
    Hosté si vybojovali míček, po pravé straně potáhl Vítovec, posunul na MARTINA GATTNARA a ten neměl problém trefit prázdnou branku České Lípy – 3:5. Asistence: Ondřej Vítovec.

59:16
    Peška bojoval o míček v rohu hrací plochy a vybojoval standardní situaci.

58:23
    Rozehrávat se bude na vítkovické polovině a domácí hráči jsou v šesti!

58:23
    Česká Lípa si bere oddechový čas.

58:14
    Akce dva a jednoho, vše vzal na sebe Krajcigr, jenže vystřelil poměrně velký kus vedle Součkovy branky.

57:38
    Vavruška se na malý okamžik odpoutal od bránícího hráče a z běhu zakončil zápěstím. Prudká rána letěla nad branku Vítkovic.

57:07
    Blíží se závěr třetí části, za malou chvíli se dá očekávat pokus domácích o odvolání gólmana.

56:19
    Poklidná rozehrávka Vítkovic, hosté nikam nechvátají. Klidně volí i zpětnou přihrávku.

55:46
    Na opačné straně to z úhlu zkusil Delong, rána bez teče letěla nad břevno.

55:12
    Vavruška dobře napadal rozehrávku Vítkovic, hosté si málem srazili míček do vlastní sítě. Souček si to ale pohlídal.

54:50
    Obešlo se to bez vyloučení, Česká Lípa pokračuje rozehrávkou z rohu.

54:50
    Vítkovická branka je mimo své místo, do té doslova vlétl Krajcigr, který byl sražen při průniku z levé strany.

53:23
    Po rozehrání přišly hned dvě střely, obě zblokované.

53:10
    Delongovu střelu pokryl Netopilík, ale vítkovičtí budou pokračovat standardní situací.

52:44
    Vítkovičtí zastavili další rychlý průnik České Lípy a od Pažáka začíná protiakce.

51:45
    Na opačné straně prováhal nejlepší okamžik Štěrba, sám pak byl zablokován a míček skončil na zadním mantinelu.

51:12
    Z pravého křídla zakončoval Šindler, šlo to ale vedle Netopilíkovy branky a jelikož ránu nikdo netečoval, rozehrává Česká Lípa.

50:23
    Na obou stranách plno střel končí na obráncích, každopádně je to stále aktivní florbal od obou týmů.

49:17
    Hostující Šebesta se stavěl na střelu z pravého křídla, jenže míček netrefil podle svých představ a víceméně jen naprázdno promáchl.

48:05
    Střela za střelou, gólmani se mají co otáčet. Křížný pokus z levé strany předvedl domácí Trčka. Mířil kousek vedle.

47:26
    Najednou tu byla rychlá akce zase od hostů, míček ovšem pouze prolétl vedle Netopilíkovy branky.

46:26
    Na Součka nevyzrál ani Tichý, gólman Vítkovic míček vyrazil.

45:38
    Rychlý protiútok domácích, finální přihrávku na levou stranu dostal Kouba, jenže vystřelil nad Součkovu branku!

44:35
    Stále stejný obrázek hry. Šindler si nebyl jistý postupem vpřed, tak raději volil otočení a vrácení se na vlastní polovinu.

43:41
    Hosté teď nikam nepospíchají, hlavně se snaží co nejdéle držet míček na svých holích.

42:51
    O srovnání se pokoušel Peška, jenže netrefil nahozený míček.
    41:34 Adam ZUBEK - 3:4

41:34
    Hosté se vrací do vedení. Po povedeném rychlém kontru přihrál Matejčík před branku a ADAM ZUBEK sklepnutím pod horní tyčku upravil na 3:4 a sám zaznamenal hattrick! Asistence: Marek Matejčík.

41:13
    Šebesta se marně snažil najít spoluhráče ve žlutém, Matejčíkovi míček odskočil od hole.

40:34
    Domácí se hned cpou do útoku, touží po dokonání obratu a vedení.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:17.

Čtyřicet minut hry je za námi a ve druhé dvacetiminutovce jsme viděli jen jeden gól. O ten se ve 30. minutě postaral domácí Jan Peška a srovnal skóre. V této části byli domácí prakticky po celou dobu tím lepším a aktivnějším týmem a hned několikrát nebyli daleko od obratu ve skóre a vlastním vedení. K tomu ovšem nedošlo a do šaten se odešlo za stavu 3:3.

40:00

39:30
    Ještě jedna akce domácích, Krajcigrova střela byla tečována vedle branky i mimo hrací plochu.

38:58
    Neúspěšný protiútok České Lípy, po pravé straně se o to snažil Trčka, o míček ale přišel ještě před případným zakončením.

38:24
    Střelu z dálky vyslal hostující Vítovec a Netopilík měl docela potíže ji zkrotit.

37:58
    Nabídka pro Vavrušku před brankoviště, ten v plné rychlosti nedokázal míček trefit.

37:15
    Další dvě zablokované střely domácích, vítkovičtí se teď mají v obraně co otáčet.

36:23
    Nakonec to bylo posouzeno jako faul na Vavrušku, takže domácí rozehrávali standardku blízko branky, Dzierža po rozehrání ovšem vystřelil nad.

36:23
    Další dvě šance České Lípy, nejprve Souček kontroloval nahození takřka z půlky, poté při dalším výpadu doslova zboural hostující branku Václav Vavruška.

35:50
    Domácí jsou teď o něco lepším týmem, alespoň co se útoku týká.

34:37
    Na palubovce se nám přitvrzuje, domácí nyní reklamovali vysokou hůl, rozhodčí byli ale jiného názoru a nechali pokračovat ve hře.

33:19
    Oslabení Vítkovic končí, Palčinský se vrací do hry.

32:49
    Neuspěl ani Štěrba, ten trefil pouze stínícího protivníka.

32:10
    Bekhendová střela z bezprostřední blízkosti letěla nad Součkovu branku.

31:44
    Úvod oslabení se hostům daří, míček letěl přes půlící čáru.

31:19
    Celá akce však byla s faulem hostů a dvě minuty za bránění ve hře dostal Adam Palčinský.

31:18
    Domácí jsou teď v laufu a po další akci zakončoval do Součka Albert Kouba.

30:24
    Hosté střídají v nepřerušené hře, chystají se do pozvolného útoku. Ten ale půjde do plných.
    29:18 Jan PEŠKA - 3:3

29:18
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    No a to opravdu přichází. Domácí zůstali poblíž Staňka, míček se odrazil před brankoviště, kde byl na chvíli nepokrytý JAN PEŠKA a ten zblízka dostal střelu za gólmanova záda – 3:3. Asistence: Štěpán Slaný.

28:48
    Peška dostával prudkou přihrávku k levé Součkově tyčce, jenže pouze naprázdno promáchl. Tohle byla velká šance na srovnání.

28:04
    Zablokovaná byla i střela domácího Tichého z velké dálky.

27:16
    Pomáhají mu i obránci, tak jako nyní při přihrávce skrz brankoviště k pravé tyčce.

26:20
    Marek Netopilík je velkou oporou svého celku, drží hosty na uzdě, ti teď na něj nemají účinný recept.

26:00
    Hosté v závaru u brankoviště, to ale Netopilík ubránil pohotovým rozklekem.

25:21
    Sledujeme teď hodně urputný boj na obou stranách, ani jeden celek se nemůže dostat do nějakých ložených příležitostí.

24:53
    Krajcigr sice vybojoval míček a založil rychlou akci českolipských, jenže vše skončilo útočným faulem.

24:31
    Dvě křížné přihrávky hostů, Martin Gattnar ale nenašel prostor na to, aby našel, kudy na Netopilíka.

23:48
    Hosté se opět provinili proti pravidlům, nyní po faulu na Vavrušku.

23:16
    Nedovolený zákrok hostů při útočné akci, Česká Lípa rozehrává po Netopilíkově levici.

22:09
    Vítkovičtí byli vytlačeni od branky až na vlastní polovinu a musí začínat opět od píky.

21:27
    Na druhé straně se z otočky chtěl prosadit Dzierža, i jeho rána však byla zblokována.

20:38
    Už je po přesilovce, domácí celek je v plném počtu.

20:15
    Hned v úvodu střílel z dálky Delong, jeho prudký pokus se zastavil o domácí obranu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:40.

Je za námi první třetina, která přinesla rychlý florbal s šancemi na obou stranách. Jako první se prosadili hosté, když na začátku páté minuty otevřel skóre Adam Zubek, ale ještě v téže minutě srovnal Albert Kouba. Vítkovičtí se do vedení vrátili v 10. minutě, to se podruhé prosadil Adam Zubek a jeho trefu pak v přesilovce podpořil Adam Delong. Jako poslední si ovšem vzali slovo českolipští a na současných 2:3 upravil Milan Tichý.

20:00

19:52
    Adam Zubek měl výbornou pozici na středu, ale i jeho rána byla zablokována.

19:20
    Střela z levé strany, míček se ale na Netopilíka nedostal, pokus zablokoval Vavruška.

18:38
    Dnes druhá přesilovka pro Vítkovice, dvě minuty za nadzvedání hokejky dostal Radek Krajcigr.

17:55
    Hosté chtěli hned reagovat, předvedli rychlý přechod do útoku, Netopilík ale dělá, co jen může a připisuje si další zákrok.
    17:36 Milan TICHÝ - 2:3

17:36
    A domácí ji využívají. Trčka přiklepl na MILANA TICHÉHO, ten si našel pozici na střelu a prudkým pokusem překonal Součka – 2:3. Asistence: Vladimír Trčka.

17:30
    Pískalo se proti vítkovickým, po faulu na Koubu tu bude standardka z pravé strany.

16:34
    Matejčík se snažil přenést hru z pravé strany na levou, míček obrana České Lípy srazila směrem od branky.

16:00
    Z dálky střílel Daniel Štěrba, jeho rána ale letěla přesně doprostřed branky, kde byl připravený Souček.

15:11
    Oba celky střídají v nepřerušené hře, dopředu se zase chystají hosté.

14:20
    Hosté v další akci, ještě před brankovištěm je ale zastavil Tichý.
    14:00 Adam DELONG - 1:3

14:00
    Přesilovka je využitá a vítkovičtí utíkají do dvoubrankového náskoku. Na levé straně dostal až moc času na střelu ADAM DELONG a křížnou ranou překonal Netopilíka – 1:3. Asistence: Marek Matejčík.

13:19
    Další Netopilíkův zákrok, nyní proti Matejčíkovi, který střílel z pravé strany. Gólman České Lípy se natáhl a zakročil u své tyčky.

13:03
    Netopilík si poradil se střelou z levé strany, Delong se pak k dorážce nedostal.

12:48
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za bránění ve hře dostal Štěpán Slaný.

12:00
    Dorážka u malého brankoviště, Netopilík měl ale štěstí, míček proskákal těsně vedle jeho levé tyčky.

11:10
    Na opačné straně se před branku probil Martin Gattnar, jeho blafák šel ale vedle Netopilíkovy branky.

10:54
    O odpověď se snažil Tichý, proběhl kolem mantinelu, sám se však dostal z úhlu a Součka neohrozil.
    9:54 Adam ZUBEK - 1:2

9:54
    Hosté jdou dnes podruhé do vedení, když předvedli rychlou kombinaci na jeden dotek a po křížném pasu se ranou z voleje trefil ADAM ZUBEK – 1:2. Asistence: Marek Matějčík.

9:33
    Dlouhý pas prakticky přes celé hřiště hledal Vavrušku, bylo to ale moc prudké a míček se odrazil za mantinel.

8:47
    Hosté neuspěli po průniku levou stranou, u míčku je už zase Česká Lípa.

7:55
    Závar na polovině Vítkovic, o střelu se v chumlu hráčů marně snažil Marek Dzierža.

6:20
    Pokus o rychlou přihrávku z rohu před Netopilíka, domácí obrana míček srazila.

5:18
    Trocha uklidnění na palubovce, u míčku jsou hosté, ti zatím nikam nechvátají.
    4:51 Albert KOUBA - 1:1

4:51
    Je tu ale bleskové srovnání. Na levé straně dostal prostor pro nahození z dálky Tichý a před brankou sklepl za Součka pohotový ALBERT KOUBA – 1:1. Asistence: Milan Tichý.
    4:01 Adam ZUBEK - 0:1

4:01
    Už to ale neplatí. Hosté podnikli výpad pravou stranou, z rohu přihrál do druhé vlny Matejčík a ADAM ZUBEK se prosadil střelou z první – 0:1. Asistence: Marek Matejčík.

3:45
    Pokračuje rychlý florbal z obou stran, obě ofenzívy jsou velmi aktivní, koncovka ale zatím skřípe.

3:13
    Domácí Radek Krajcigr se dostával do kontru, mohl sám zakončovat, jenže se ještě rozhodl pro přihrávku na pravou stranu a to už vítkovičtí vystihli.

2:32
    Tyčka teď zachránila českolipského brankáře po brejku tři na nikoho. I taková šance se dá neproměnit.

2:05
    Středem to vzal domácí Kouba, vystřelil, jeho svižný pokus byl ovšem obranou Vítkovic sražen mimo hrací plochu.

1:35
    Vedle skončila i Hubálkova střela, zatím sledujeme velmi aktivní úvod zápasu.

0:55
    Akce i na druhé straně, Vavruškova střela zblízka šla mimo Součkovu branku.

0:24
    Vítkovičtí v první akci, byla tu i střela, tu domácí zblokovali mimo hrací plochu.

00:01

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Netopilík (Dvořák) – Peška, Tichý, Mlejnek, Stárek, Slaný, Štěrba, Kadlec – Pekárek, Dzierža, Kouba, Kopič, Trčka, Jirsa, Krajcigr, Staněk, Vavruška.
    Trenér: David Derka

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Jasiok) – Šebesta, Pažák, Hatala, Hubálek, O. Vítovec, Kaleta – M. Gattnar, R. Gattnar, Fukala, Sidunov, Šindler, Jankovský, Zubek, Slončík, Palčinský, Delong, Matejčík.
    Trenér: Tomáš Martiník

Rozhodčí: Kostinek, Reichelt.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas ve Sportovní hale v České Lípě začne v 19:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas budou řídit Tomáš Kostinek a Martin Reichelt.

Domácí jsou v tuto chvíli na desátém místě s 22 body a v dnešním utkání se budou snažit odčinit těsnou porážku z minulého kola, kdy na palubovce Pardubic prohráli 6:7. Zápas nebyl daleko od prodloužení, jenže v poslední minutě zápasu rozhodl svou trefou domácí Adam Šmíd a kromě podů pro pardubické si zapsal i hattrick.

Hosté jsou na tom rozhodně lépe, na druhém místě mají 45 bodů, což už ale znamená i patnáctibodovou ztrátu na vedoucí Střešovice. A právě na hřišti tohoto pražského celku se Vítkovičtí představili v minulém kole. Byl to těsný duel a domácí jej nakonec získali pro sebe po výsledku 4:3.

Dobrý večer u florbalové Livesport Superligy. Společně se podíváme na utkání 21. kola mezi týmy FBC 4CLEAN Česká Lípa a 1. SC TEMPISH Vítkovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.