Královéhradecký kraj – Plzeňský kraj 2:5 (kon.) | Moravskoslezský kraj – Liberecký kraj 5:3 (kon.) | Kraj Vysočina – Jihomoravský kraj 2:4 (kon.)
Královéhradecký kraj – Liberecký kraj 3:4 (0:2 po s.n.) | Moravskoslezský kraj – Plzeňský kraj 3:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
Královéhradecký kraj
3:4 (2:0, 0:2, 1:1)
Liberecký kraj
Čtvrtek 26.01.2023, 12:30 • Vrchlabí, Elektromont aréna • Olympiáda dětí a mládeže • O 3. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Královéhradecký kraj: Růžička (Klapal) – Zikmund, Vencl, Wališ, Novotný, Studnický, Šanc, Ficenec, Pavlík – Pavelka, Sedláček, Václavíček – Hofman, Brzák (C), Klíma – Pavlík, Vondruška, Koklar – Bulat, Šedivý, Dostálek
    Trenér: Luboš Dvořák

Liberecký kraj: Charvát (Hrášek) – Šmucr, Novák, Sanejstr, Baksalary (C), Šafařovský, Vaněček, Tureček – Kříž, Svoboda, Choma – Hrabčák, Beránek, Bělohorský – Krajdl, Kučera, Švec – Mairich, Šejc, Kouďa
    Trenér: Vojtěch Fiala

Rozhodčí: Tomáš Hacaperka — Jakub Figer, Štěpán Boček.

00:01

00:35
    Liberecký kraj se snažil dostat středem hrací plochy, ale Bělohorský neudržel kotouč.

01:50
    Martin Mairich nabízel střeleckou pozici Samuelu Křížovi, ale ten netrefil kotouč podle svých představ.

02:21
    Vyloučení v týmu Liberecký kraj:
    Martin Mairich – 2 min., podrážení.

02:55
    Jaroslav Vondruška tvrdě pálil z levé strany, ale jeho pokus trefil pouze hostujícího obránce.

03:32
    Posléze se Libereckým podařilo vyhodit puk do bezpečí přes celou hrací plochu.

04:30
    Matyáš Baksalary – 2 min., faul kolenem.

05:28
    Královéhradecký kraj zatím vymýšlí útočnou kombinaci a čekáme tak na pokus o střelu.

05:52
    Následně se ovšem hostům podařilo vyhodit puk a zatím si tak v oslabení vedou skvěle.

06:12
    Tomáš Koklar pálil z pravé rány, ale Charvát jeho pokus viděl a vyrazil.

06:23
    Královéhradecký kraj právě vstřelil branku!
    Tentokrát už domácí mužstvo využívá přesilovou hru! Klíma našel Hofmana za bránou, jenž poslal kotouč ONDŘEJI PAVELKOVI, který z první zakončil ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Lukáš Hofman a Filip Klíma.
    06:23 Ondřej PAVELKA - 1:0

08:19
    Libereckému kraji se nedaří vymyslet něco vážnějšího směrem dopředu a nyní je k vidění hra nahoru a dolů.

09:06
    Vaněček našel Krajdla, ale jeho rána příklepem letěla přímo doprostřed brány, kde byl připraven Růžička.

10:32
    Královéhradecký kraj nyní drží puk na svých holích, ale není to směrem dopředu nic nebezpečného.

10:57
    Růžička nyní měl ovšem práci proti střele soupeře, kterou ale dokázal vyrazit, neboť kotouč po celou dobu cesty viděl.

11:22
    Vojtěch Bulat se neohroženě vydal proti třem hráčům, ale o puk nakonec přišel.

11:42
    Stanislav Sanejstr měl dostatek místa na levé straně a jeho pokus letěl těsně vedle pravé tyče! Na tento pokus by Filip Růžička neměl šanci dosáhnout.

12:14
    Nyní se domácí mužstvo dostalo dopředu, ale nebylo z toho nic vážnějšího. Následuje tak vhazování.

12:15
    A je to o dvě branky! Potom co Vojtěch Bulat vyhrál vhazování se do kotouče opřel kapitán FILIP BRZÁK a zakončil pod horní tyč Charvátovy svatyně. Asistence: Vojtěch Bulat.
    12:15 Filip BRZÁK - 2:0

13:36
    Jaroslav Vondruška se skvěle protáhl po levé straně přes obránce, ale jeho zakončení chytil Charvát.

14:43
    Šimon Šejc se nyní snažil o individuální akci po pravém křídle, ale jeho zakončení vyrazil betonem Růžička.

15:16
    Domácí mají nadále více ze hry, ale nyní se dopředu dostává na druhé straně Dominik Krajdl.

16:03
    David Choma – 2 min., vysoká hůl.

16:13
    Hned na začátku přesilovky měl Sebastián Charvát problémy, protože přišla tečovaná střela.

17:14
    Další střelecký pokus ze strany domácích, ale rána Karla Studnického nakonec minula svatyni soupeře.

18:03

18:38
    Nyní měli Královéhradečtí menší problémy při rozehrávce za bránou, ale nakonec vyvezli puk ze svého pásma.

19:30
    Šimon Bělohorský se dostal do zcela samostatného úniku, ale zakončení se mu příliš nepovedlo a klička na bekhend byla neúspěšná!

20:00

První část utkání je za námi a Královéhradecký kraj vede nad Libereckým 2:0. V 7. minutě otevřel brankový účet Pavelka a ve 13. minutě se přidal Brzák. Těsně před přestávkou mohl snížit Bělohorský, ale neproměnil svůj únik v gól.

20:01

20:58
    Liberecký kraj vstoupil do druhé třetiny trochu aktivněji, ale nevypracoval si nějakou střeleckou příležitost.

22:30
    Růžička se jenom ohlédl kolem sebe po střele k pravé tyči, která ale nakonec zamířila vedle.

23:22
    Hosté se hned dvakrát snažili zakončit, ale Filip Růžička byl znovu připraven a chytil kotouč do lapačky.

24:12
    Na ledové ploše se trochu přiostřilo, ale vše v rámci pravidel. Liberecký kraj ovšem zatím marně dobývá svatyni soupeře.

25:21
    Liberecký kraj právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky! Stanislav Sanejstr dokázal vypíchnout kotouč obráncům soupeře, čehož následně využil ŠIMON ŠEJC a vystřelil přesně do levé šibenice, lépe už to trefit nešlo. Asistence: Stanislav Sanejstr.
    25:21 Šimon ŠEJC - 2:1

26:36
    Znovu se hraje v domácím pásmu a Liberecké vstřelená branka nakopla.

27:56
    Šimon Bělohorský se znovu snažil dostat dopředu, ale tentokrát mu kotouč přeskočil hokejku.

29:26
    Lukáš Hofman se zmocnili kotouče v útočném pásmu, ale jeho přihrávka nakonec nebyla přesná.

29:52
    Filip Klíma dostal hodně místa a následně pálil z mezikruží k pravé tyči, ale Sebastian Charvát jeho pokus vyrazil betonem.

30:46
    Nyní byl Královéhradecký kraj velmi blízko brance, ale rána Filipa Klímy orazítkovala pouze brankovou konstrukci! Domácí mužstvo je v tlaku a hraje se v pásmu hostů.

32:18
    Jakub Vaněček posílal z pravé strany zajímavou přihrávku před bránu, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

32:49
    Martin Václavíček se na druhé straně nedostal ke střele, protože celou situaci vyřešila opora hostů Stanislav Sanejstr.

33:27
    Filip Brzák posunul kotouč Bulatovi, který mu jej ve střelecké příležitosti ještě vrátil, ale kapitán domácího celku vystřelil pouze do gólmana Charváta.

34:42
    Šimon Šmucr se vydal dopředu středem hrací plochy, ale Růžička si s jeho pokusem poradil.

35:40
    Jaroslav Šedivý se vydal po pravém křídle, ale jeho zakončení z otočky minulo bránu.

35:59
    Následně se na druhé straně dostal ke střele Šimon Bělohorský, ale jeho pokus z velkého úhlu skončil v moci gólmana Růžičky.

37:06
    Šimon Bělohorský se znovu ocitl v šanci, když si skvěle odstrčil obránce tělem, ale následně vypálil z předbrankového prostoru mimo!

37:50
    Vyloučení v týmu Královéhradecký kraj:
    Martin Václavíček – 2 min., podrážení.

38:26
    Je srovnáno na 2:2! Jakub Vaněček posunul míč doleva ŠIMONU BĚLOHORSKÉMU, který opět ukázal, jaký se v něm skrývá talent. Dostal se přes čtyři hráče a zakončil bekhendem do odkryté brány. Asistence: Jakub Vaněček.
    38:26 Šimon BĚLOHORSKÝ - 2:2

39:27
    Filip Brzák pálil z mezikruží, ale pouze nad horní tyč Charvátovy svatyně.

40:00

Druhá třetina je u konce a Libereckému kraji se povedlo srovnat stav utkání na 2:2. Ve 26. minutě snížil Šejc. Následně hra trochu pokulhávala, ale ve 39. minutě využil přesilovou hru Šimon Bělohorský.

40:01

40:42
    Třetí třetina bude nesmírně napjatá, neboť se hraje o cenné medaile za třetí místo.

41:32
    Jiří Svoboda – 2 min., vysoká hůl.

42:23
    Sebastian Charvát si poradil se střelou ze strany a posléze obrana Libereckého kraje vyhodila kotouč přes celou hrací plochu.

43:32

43:50
    Královéhradecký kraj nedokázal v přesilové hře vymyslet nic vážnějšího a Liberečtí tak mohou jít směrem dopředu.

44:56
    Lukáš Kouďa to zkusil z levé části hrací plochy, ale jeho pokus byl sražen vedle brány.

45:55
    Únava na obou stranách je celkem viditelná, neboť obě mužstva už za sebou mají semifinálové zápasy z dopoledních hodin.

46:46
    Domácí mužstvo nyní drží puk u mantinelu, ale Jaroslav Vondruška se neprokličkoval ke střele.

47:10
    Jiří Svoboda se dostal ke střele, ale Filip Růžička raději chytil kotouč do své lapačky.

48:49
    Šimon Šejc se dostal středem hrací plochy přes dva hráče, ale jeho střelecký pokus letěl mimo bránu Růžičky.

49:13
    Domácí mužstvo jde zpět do vedení! KAREL STUDNICKÝ vypálil zpoza modré čáry skrytou ránu, na kterou se natahoval ještě Jaroslav Vondruška a možná ji i lehce tečoval, ovšem branka je zatím připsána zmíněnému hráči Studnickému.
    49:13 Karel STUDNICKÝ - 3:2

50:00
    Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a nyní se tak můžeme těšit na opravdové drama.

50:42
    Libereckému kraji se nepodařilo prodrat středem hrací plochy. Po chvíli se ovšem k puku dostal Šimon Bělohorský, ale jeho pokus byl sražen.

51:06
    Nebezpečné nahození od modré čáry a Lukáš Kouďa operoval před svatyni Růžičky, ovšem k puku se nedostal.

51:55
    Na ledové ploše se opět přiostřilo a Lukáš Kouďa se dostal ke střele z levého kruhu, ovšem jeho pokus letěl vedle.

52:52
    Na Dominika Krajdla domácí defenzíva zcela zapomněla a hostující útočník se ocitl na levé straně v obrovské šanci, ale Filip Růžička se skvěle natáhl a betonem vyrazil puk!

53:08
    Martin Václavíček – 2 min., sekání.

53:40
    Domácímu celku se na začátku oslabení povedlo vyhodit puk do bezpečí přes celou hrací plochu.

53:47
    A máme opět srovnáno na 3:3! ŠIMON BĚLOHORSKÝ si parádně objel bránu a načapal gólmana Růžičku, kterému prostrčil kotouč za lapačku k pravé tyči. Asistenci si navíc zapisuje brankář Sebastian Charvát, který přihrávku do středního pásma našel právě gólového střelce. Asistence: Sebastian Charvát.
    53:47 Šimon BĚLOHORSKÝ - 3:3

54:36
    Martin Václavíček se nyní opřel do odraženého kotouče, ale jeho pokus skončil v moci Charváta.

55:21
    Šimon Bělohorský nyní dokonce útočil na hattrick, ale jeho bekhend směřující pod horní tyč chytil Růžička.

56:18
    Nyní může být každá chyba rozhodující. Královéhradecký kraj bojuje o kotouč v pásmu soupeře.

56:52
    Šimon Šejc vypálil tvrdou ránu, ale jeho pokus letěl mimo bránu Růžičky, který neviděl přes těla hráčů.

57:24
    Jiří Svoboda – 2 min., hákování.

57:24
    Oddechový čas pro tým Královéhradecký kraj.

57:48
    Radek Vencl na modré čáře upadl a málem namazal Kučerovi, ovšem v pádu ještě odpálil puk do bezpečí.

58:02
    Jaroslav Vondruška se prodral středem hrací plochy přes dva hráče, ale následně v pádu nedokázal zakončit.

58:24
    Radek Vencl to zkusil zpoza modré čáry, ale jeho pokus letěl vedle a následně se Libereckým povedlo vyhodit kotouč.

58:59
    Následně musel Charvát zasahovat proti nepříjemné střele příklepem, ale poradil si bez problému.

59:24

60:00

Základní hrací doba je u konce a budou následovat samostatné nájezdy! V 50. minutě sice poslal domácí do vedení Studnický, ale o čtyři minuty později se opět prosadil Bělohorský.