Spišská N. Ves – Banská Bystrica 3:4 (po pr.) | Nové Zámky – Nitra 1:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Prešov 3:4 (1:2 po s.n.)
HC Slovan – Poprad 5:4 (po pr.) | Košice – Michalovce 5:1 (kon.)
HC SLOVAN Bratislava
5:4 (3:1, 1:1, 0:2 - 1:0)
HK Poprad
sk Neděle 29.01.2023, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 34. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V 34. kole Tipos Extraligy hostí HC Slovan Bratislava tím HK Poprad. Stretnutie sa začína o 17:00.

Slovan je na čele tabuľky, aj keď formu nemá ideálnu. Prehral tri z uplynulých piatich zápasov, no stále mu to stačí na prvé miesto, pred druhým Zvolenom má náskok jedného bodu a zápas k dobru. Belasí v minulom kole nestačili na Nové Zámky a podľahli im 2:3 po samostatných nájazdoch.

Poprad sa nachádza na 8. mieste, na konte má 56 bodov. Na siedmu Banskú Bystricu stráca tri body. Popradčania vyhrali štyri z posledných piatich duelov, naposledy sa tešili z výhry nad Michalovcami 4:3 po predĺžení.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Coreau (Baroš) – MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Zigo – Fominykh, Duke, Takáč – Török, Preisinger, Haščák – Lukošík, Kytnár, Petriska

HK Poprad: Peters (Rychlík) – Betker, Podlipnik, Kotvan, Vainio, Meliško, Brincko, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Jermain, Mlynarovič, Kukuča – Petráš, Paločko, Kundrík – Suchý

01:09
    Popradčania zakombinovali na jeden dotyk, no prihrávka pred bránu skončila iba na hokejkách domácich Slovanistov.

01:39
    Slovan znova vyhadzuje, dokonca sa dostal k ohrozeniu Petersa.

01:53
    Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    HL – príliš veľa hráčov na ľade.

02:38
    Hrá sa 4 proti 4, hra sa prelieva zo strany na stranu.

02:56
    Coreau chytil nebezpečnú strelu Koloucha švihom z pravého kruhu.

03:53
    Pecararo napriahol z osi klziska, jeho príklep však skončil na tele obetavého popradského hráča.

03:59
    Poprad dal gól!
    Poprad udrel z následného protiútoku. Meliško prihral MILOŠOVI BUBELOVI a jeho strela zápästím na vyrážačku Coreaua skončila v sieti. Poprad vyhráva 1:0.
    Asistencia: Nick Jermain

05:17
    Tečovaný pokus od modrej Coreau zrazil do rohu, kde puk získali jeho spoluhráči.

05:48
    Török si vylepšoval pozíciu, jeho strela z osi klziska však nemierila na bránu.

07:09
    Zigo na Harrisa, ten na Pecarara, ktorý strieľal z veľkého uhla, puk bol tečovaný mimo brány.

08:05
    Slovanu sa nepodarilo dostať čistý puk z obrannej tretiny, Kundrík tak strieľal od mantinelu na bližšiu žrď, Coreau si priestor postrážil.

10:32
    Pecararo dostal puk do jazdy, mal dobrú rýchlosť a vzal to na seba, jeho strelu z ľavej strany Peters chytil a prerušil hru.

10:52
    Zigo mal šancu, no zoči voči Petersovi neuspel.

11:35
    Záborský prihrával Kolouchovi, tomu najprv puk kĺzol z čepele, hneď nato strieľal z uhla, Coreau pozorný.

12:12
    Slovan Bratislava dal gól!
    Slovan vyrovnáva na 1:1. Duke popri mantineli posunul puk Takáčovi za bránku, ten našiel pred bránou úplne voľného DANIILA FOMINYKHA, ktorý si položil Petersa a bekhendom zakončil ponad jeho betón.
    Asistencie: Samuel Takáč, Reid Duke

13:14
    Poprad mohol znova vyhrávať, no Coreau si tyčky dobre postavil a Skokan neskóroval!

14:26
    Hra má riadny spád, na druhej strane zakončoval spoza obrancu Pecararo, Peters zakročil.

16:18
    Petriska na Preisingera, ten bol však rýchlo odzbrojený.

16:39
    Kukuča – 2 min., sekanie.

17:28
    Slovan využíva presilovú hru a prvýkrát v zápase vyhráva. MacKenzie posunul puk doľava LIAMU PECARAROVI, ten si puk ešte potiahol a strelou švihom k vzdialenejšej žŕdke prestrelil Petersa v popradskej bránke.
    Asistencie: Matthew MacKenzie, Samuel Takáč

19:14
    Kotvan nevystrelil, mal proti sebe Takáča, puk posunul popri mantineli, no získali ho domáci hokejisti.

19:56
    Pecararo je pri chuti, tentokrát však jeho strelu zblízka Peters zlikvidoval.

19:57
    Slovan využil zvyšné štyri sekundy prvého dejstva na strelenie gólu na 3:1! Harris vyhral buly na LIAMA PECARARA a ten exportnou strelou do horného rožku nedal popradskému gólmanovi šancu zasiahnuť.
    Asistencia: Brant Harris

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Poprad viedol od 4. minúty po presnom zásahu Bubelu, no potom góly strieľal už len Slovan. Dvakrát sa trafil Pecararo, jeden gól strelil Fominykh.
    Druhá tretina sa začne o 17:54.

Strely na bránu po prvej tretine: 13 – 11.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:29
    Hrať musí predovšetkým Poprad, no jeho akcia sa skončila zakázaným uvoľnením.

21:35
    Popradčania v útočnom pásme, ale nedostávajú sa do streleckých pozícií.

22:25
    Jermain prepadol cez hráča, aj preto jeho strelu mierila vedľa brány.

22:52
    Zigo mal pred sebou otvorený priestor, ale jeho strela skončila na plexiskle.

23:58
    Strelu ešte zo stredného pásma vyrazil Peters vyrážačkou na ochrannú sieť.

25:04
    Kukuča bol s pukom vytlačený do rohu, kde prišiel o puk. Hra sa prelieva zo strany na stranu.

26:48
    Zigo dostal prihrávku do jazdy, ale nedostal sa cez brániaceho hráča Popradu.

27:14
    Slovan zle rozohrával, Kolouch sa ocitol zoči voči Coreauovi, ale neprestrelil ho!

27:53
    Sersen nastreľoval puk pred bránu, Peters mal zakrytý výhľad, no reflexívne puk vytesnil pravým betónom.

28:48
    Obrovskú šancu mal Takáč, jeho strelu spomedzi kruhov Peters fantastickým zákrokom chytil.

29:21
    Török – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

29:49
    Záborský pálil, trafil dobre postaveného brániaceho hráča.

30:44
    Popradčania veľmi dlho nestrieľali, potom bola ich strela z ľavého kruhu zrazená na ochrannú sieť.

31:01
    Popradčanom to tam padlo v presilovej hre a znižujú na 2:3. Nie príliš prudká, no dobre umiestnená strela OLDRICHA KOTVANA od modrej skončila za Coreauovým chrbtom, ktorému clonili viacerí hráči.
    Asistencie si pripisujú Tomáš Záborský, Petr Kolouch

32:05
    Golian z uhla netrafil bránu, na druhej strane Coreau vyrazil Bubelovu strelu na ochrannú sieť.

33:25
    Bekhendové zakončenie na bližšiu tyčku Coreaua neprekvapilo, drží tesný náskok Slovana.

34:04
    Takáč nabil MacKenziemu na strelu z prvej, jeho pokus po ľade Peters bez problémov chytá.

34:20
    Skokanov príklep domáci gólman videl, navyše smeroval do stredu brány.

35:46
    Na jednej strane neuspel Kukuča, Popradčania sa nestihli vrátiť, Slovan sa dostal do prečíslenia, po ktorom vyhráva 4:2. Výbornú prihrávku od Dukea dopravil do siete SAMUEL TAKÁČ. Puk prešiel Petersovi pomedzi betóny.
    Asistencie: Reid Duke, Daniil Fominykh

37:04
    Haščák bol sám proti presile, ale z otočky vystrelil, avšak do stredu brány. Peters hru prerušil.

37:47
    Zigo dával z prvej krížnu prihrávku Harrisovi, puk zachytil Kolouch a Poprad ide dopredu.

38:13
    Slovan zakončil ďalšiu akciu, Pecararo trafil z uhla do Petersa.

38:38
    Tiesnený Gachulinec vystrelil, Haščák išiel dravo za dorážkou. Poprad sa ubránil.

39:13
    Slovan ostreľuje bránu hostí, tí vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie.

39:30
    Haščák vyhral osobný súboj a vošiel do útočného pásma jeho prihrávku na Preisingera však hostia zblokovali.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Dlhá druhá tretina sa skončila nerozhodne 1:1, Slovan ale celkovo vyhráva nad Popradom 4:2.
    Tretia tretina sa začne o 18:52.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:24
    Takáč sa nedostal cez os klziska, puku sa zmocnil Török, ale strela po ľade mu nesadla, Peters vyráža.

43:10
    Golianova strela spoza hráča bola zrazená mimo brány, na druhej strane vyslal propagačný pokus do Coreauovej lapačky Kundrík.

44:06
    Harris si nedal dostatočný pozor, no strela Záborského spoza neho netrafila bránu.

44:32
    Mlynarovič sa predral s pukom medzi kruhy a zakončil do Coreaua.

45:59
    Kukuča sa natláčal do zakončenia pred Coreaua, no v poslednej chvíli bol odstavený.

46:40
    Coreau sa presunul a zlikvidoval strelu Kotvana. Nasleduje reklamná prestávka.

47:32
    Svitanov tečovaný pokus od modrej domáci brankár bez problémov chytá.

47:46
    Zigo bekhendovou žabkou poslal puk pred bránu do jazdy Takáčovi, ten nezakončil tak, aby sa jeho mužstvo mohlo tešiť z gólu.

48:26
    Exportná Coreauova lapačka po strele Koloucha. Hostia poriadne zvýšili početnosť streľby.

49:21
    Svitana strieľal z otočky, puk zastavili hráči pred bránkou, potom ešte dorážal Bubela, Slovan môže byť rád, že tieto momenty ustál.

49:39
    Svitana bol faulovaný, rozhodcovia idú pozerať video, v hre je vyšší trest pre hráča Slovana.

49:39
    Sersen – 5 min. + DKZ, napadnutie zozadu

50:03
    Záborský strieľal na teč, no domáci hráč zrazil puk vedľa brány a Slovan sa oslobodzuje.

51:08
    Svitana mal čas dobre zamieriť, Coreau ale má puk vo svojej lapačke.

51:40
    Popradčania roztiahli hru niekoľkými krížnymi prihrávkami, rozpohybovali belasú štvoricu a vznikol priestor na prihrávku medzi kruhy, odkiaľ sa po ľade presne k ľavej žŕdke trafil SAMUEL MLYNAROVIČ.
    Asistencie: Patrik Svitana, Miloš Bubela

52:50
    Presilovka Popradu beží aj naďalej, no šancu mal Slovan. Peters zasahuje.

53:17
    Nahodenie Betkera od modrej Coreau neudržal, jeho spoluhráči ale dostali puk na opačnú stranu klziska.

54:12
    Kytnár – 2 min., sekanie.

54:28
    Skokan schádza z ľadu iba za pomoci spoluhráčov, to nie je dobrá správa pre popradskú kabínu.

54:40
    Kotvanova tvrdá strela z prvej skončila na betónoch Coreaua. O chvíľu Kotvan strieľal znova, Coreau hru prerušil.

55:00
    Coreau vyrazil strelu pred seba, potom dorážka Vainia skončila v jeho lapačke. Poprad má veľký tlak.

55:16
    Zigo sa dostal k odrazenému puku a poslal ho cez všetky čiary.

55:47
    Na strelu Vainia Coreau videl a stihol zasiahnuť.

55:55
    Poprad zužitkoval svoj veľký tlak v presilovke a vyrovnáva na 4:4. PATRIK SVITANA trafil vzdialenejší horný roh brány a Coreau len rozhodil rukami.
    Asistencie: Samuel Mlynarovič, Benjamin Betker

57:05
    Pecararo sa dobre vrátil a zastavil popradský útok, potom vyviezol puk, prešiel až k bráne a pripravil šancu spoluhráčovi, ktorý neskóroval.

57:55
    Strely na bránu: 33 – 44.

58:39
    Poprad kombinuje v útočnom pásme, Kukuča naservíroval puk do výbornej pozície Záborskému, toho Coreau vychytal a drží nerozhodný stav!

59:13
    Záborský – 2 min., napadnutie hlavy alebo krku

Oddychový čas pre tím HC Slovan Bratislava.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V riadnom hracom čase sa zápas skončil 4:4, o malú chvíľu začne predĺženie. Slovan bude pokračovať v presilovej hre.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:16
    Harris prihral Pecararovi, ten zakončil iba do Petersa.

61:02
    V 62. minúte rozvlnil sieť po prihrávke Takáča CARL ACKERED, jeho strela spomedzi kruhov skončila v hornom rohu Petersovej brány, ktorý nemal nárok. Slovan víťazí 5:4 po predĺžení.
    Asistencie: Brant Harris, Samuel Takáč

Duel, ktorý by zniesol aj kritéria play-off, sa končí víťazstvom Slovana 5:4 po predĺžení. Poprad si za sympatickú hru odnáša jeden bod. (19:44:53)

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 13. Fominykh (Takáč, Duke), 18. Pecararo (MacKenzie, Takáč), 20. Pecararo (Harris), 36. Takáč (Duke, Fominykh), 62. Ackered (Harris, Takáč) – 4. Bubela (Jermain), 32. Kotvan (Záborský, Kolouch), 52. Mlynarovič (Svitana, Bubela), 56. Svitana (Mlynarovič, Betker)

HC SLOVAN Bratislava: Coreau (Baroš) – MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Zigo – Fominykh, Duke, Takáč – Török, Preisinger, Haščák – Lukošík, Kytnár, Petriska

Rozhodčí: Krajčík, Žák – Frimmel, Valo

Diváci: 5 543