Linus Ullmark (BOS), 33 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,3 %, odchytal 60:00
    Ilja Samsonov (TOR) – 24 zákroků, 5 OG, úspěšnost 82,8 %, odchytal 59:55

David Kämpf (TOR) – 0+0, 1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:56
    David Krejčí (BOS) – 0+1, 1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:45
    Jakub Lauko (BOS) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 07:11
    David Pastrňák (BOS) – 0+1, 1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:36
    Pavel Zacha (BOS) – 2+0, 2 účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 15:28

Tři hvězdy utkání
    1. Pavel Zacha (BOS) 2+0
    2. Linus Ullmark (BOS) 33 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,3 %
    3. Charlie Coyle (BOS) 0+2 (04:13:11)

Zápas je u konce. A byl bláznivý. Na začátku třetí třetiny zvýšil poprvé na dvoubrankový rozdíl Greed. Pak se povedlo snížit Järnkrokovi ale dvěma góly na něj zareagoval Pavel Zacha. U toho posledního gólu se prosadila celá česká formace. Boston tak vyhrál 5:2 a ukončil třízápasovou šňůru proher.

59:18
    Nyní už se spíše dohrává. Oba týmy mají jasno, Bostonu už to stačí a Toronto už vyhrát nemůže.

58:47
    Wayne Simmonds dokázal propasírovat kotouč do pásma, ovšem tam ho přihrál velice špatně a Boston jednoduše vyhodil.

58:11
    Engvall si sjížděl se spoluhráčem v akci dva na jednoho. Kotouč nakonec spoluhráči nepřihrál, vzal to po stahovačce na sebe, ale neuspěl.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty tohoto zápasu.

57:25
    Bergeron se zjevil před Samsonovem jako uragán. Tváří v tvář soupeřovu gólmanu ale minul a kotouč poslal výše nad branku.

56:53
    Toronto se snaží, ale nejde mu to. Kerfoot projel kolem dvou hráčů, ten třetí ho ale odstavil a Boston znovu vyjel do útoku.

56:28
    K'ampf vyřešil přečíslení v obranném pásmu skvěle a kotouč odebral.

55:56
    Foligno se otáčel na levém kruhu a chtěl pálit. Měl volný prostor, ale puk mu při otočce trochu poodjel z hokejky.

55:16
    Kotouč si vzal na hokejku Rielly, který ho vyvezl do útočného pásma. Hall ho získal, ale vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

54:33
    Stejná česká formace si nyní mále připsala další branku, Zacha už sahal po přihrávce od Krejčího po hattricku.
    52:19 Pavel ZACHA - 2:5

52:19
    Boston právě vstřelil branku! Česká bostonská elitní trojička právě předvedla kompletní souhru a připsala si gól. Pastrňák posunul na Krejčího a ten kotouč naservíroval před prázdnou branku pro PAVLA ZACHU, který nabídnutou šancí nepohrnul. Asistence: David Krejčí a David Pastrňák.

52:02
    Krejčí chtěl najít Pavla Zachu ještě před přechodem do útočného pásma. Místo toho ale kotouč poslal na zakázané uvolnění.

51:34
    Boston nyní dvakrát po sobě chyboval v obraně, ale Toronto nebylo dostatečně rychlé, aby toho využilo.
    49:08 Pavel ZACHA - 2:4

49:08
    Boston právě vstřelil branku! Hosté skvěle odpovídají! PAVEL ZACHA nyní předvedl nádheru. Nejdříve se zbavil soupeře technickou parádičkou, následně poslal střelu tahem přímo do pravého vinglu. Asistence: Charlie McAvoy a Matt Grzelcyk.

48:38
    Toronto právě vstřelilo branku! Domácím se podařilo snížit a dramatizují tak poslední minuty duelu. Clifford před brankou zachytil kotouč ze vzduchu a klepnul ho hokejkou o led. Ten se ale odrazil příhodně pro CALLEHO JÄRNKROKA, který do něj vší silou práskl a dostal ho do branky. Asistence: Mark Giordano a Justin Holl.

47:51
    Sandin získal kotouč a rozehrál ho na Kämpfa, čtvrtého nejvytíženějšího útočníka Javorových listů. Ten ho protečoval do pásma.

47:33
    Nahození Toronta domácí už nezachytili a museli se tak rychle zase přesunout do obrany.

45:47
    Kerfoot posílal kotouč zpoza branky. Nakonec přihrál Giordanovi, jehož rána ale neprošla až do branky.

44:41
    Engvall pálil z pravé strany, ale nakonec se na branku netrefil.

43:55
    Ullmark si připsal další zákrok a přerušil kotouč. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

43:31
    Greer měl slavit svůj sedmý gól v NHL. Místo toho se ale hned popral. Ve rvačce dostal opravdu naloženo a nyní už odešel do útrob, pravděpodobně na vyšetření kvůli možnému otřesu mozku.

42:15
    Wayne Simmonds – 5 min., bitka.

A. J. Greer – 5 min., bitka.
    42:15 A. J. Greer - 1:3

42:15
    Boston právě vstřelil branku! Tak to je skvělý začátek pro Boston! Lauko vyslal A. J. GREERA do úniku po levé straně. Ten ho zakončil ránou z kruhu a Boston se tak poprvé v duelu dostal do dvoubrankového vedení. Asistence: Jakub Lauko.

40:01

Druhá třetina byla úplně o něčem jiném, než ta první. Nejdříve se povedlo skórovat Forbortovi, a to dokonce ve vlastním oslabení. Následně Toronto zaznamenalo gól z přesilovky. Ale ani to nebyla poslední trefa třetiny, protože Carlo z úhlu znovu poslal Medvědy do vedení. Stále je to ale jen o jednu branku a zbývá ještě minimálně dvacet minut.

40:00

39:29
    Toronto vyrazilo vpřed. Kämpf přenechal kotouč Brodiemu, ten pálil, zatímco Kämpf si najel před brankáře a střelu tečoval. Ullmark ale puk za svá záda nepustil.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:34
    Toronto odstřeluje svatyni Bostonu. Medvědi jsou nyní hluboko v pásmu a nedaří se jim kotouč si "ani" osahat.

37:43
    Grzelcyk si parádní stahovačkou udělal dobrý den ze soupeře a předal kotouč Coylovi, který ho protáhl do útočného pásma.

36:59
    Samsonov má na kontě další zákrok. Kotouč nejdříve vyrazil, z následné šance už ho raději získal a podržel.

36:42
    Bunting se spoluhráčem si najížděli z obou stran k tyčím, Nylander na ně ale kotouč nedokázal přihrát.

35:58
    Charlie McAvoy se snažil projet přes obranný val soupeře. To se mu sice podařilo, ale kotouč nakoenc ztratil a vypálili jen naprázdno.

35:05
    Lauko odzbrojil Kämpfa ve středním pásmu. Následně kotouč stáhl za svou branku a nechal Boston vystřídat.

34:51
    Na druhé straně se pokoušel vsítit Lindholm, ale to mu nevyšlo.

34:23
    Nylander potáhl útok domácích do útočného pásma. Následně předal napravo na Holmberga, kterého ale Ullmark vychytal.

33:34
    Hollovi utekl kotouč, ten si našel Marchand, poslal ho na Pastrňákam který se ovšem netrefil.

33:15
    Po střele jednoho z obránců se snažili tečovat hned dva hráči Toronta. Ani jeden se ale do kotouče netrefil.
    32:33 Brandon CARLO - 1:2

32:33
    Boston právě vstřelil branku! Na ledě se v posledních minutách tedy dějí věci! BRANDON CARLO poslal svůj tým znovu do vedení, když dostal přihrávku od Lindholma na pravý kruh a tam byť z velkého úhlu dokázal skórovat. Je to jeho první branka od poloviny prosince, kdy se prosadil proti Floridě. Asistence: Hampus Lindholm a Charlie Coyle.
    29:25 Mitchell MARNER - 1:1

29:25
    Toronto právě vstřelilo branku! Nyní už to Torontu v přesilovce vyšlo. Asistenci, a to dokonce tu první, si zapsal brankář Samsonov, který poslal kotouč na útočnou modrou, kde si ho zpracoval MITCHELL MARNER, který si z pravé strany sjel k brance a propálil Ullmarka. Protáhl tak svou bodovou sérii už na čtyři duely alespoň s bodem v řadě. Asistence: Ilja Samsonov.

28:12
    Matt Grzelcyk – 2 min., faul loktem.
    26:57 Derek FORBORT - 0:1

26:57
    Boston právě vstřelil branku! Přesilovou hru Toronto nevyužívá, naopak v ní dokonce inkasuje! Boston kotouč dovezl za branku, od níž byl kotouč přihrán před svatyni domácích na DEREKA FORBORTA, který krásnou střelou dokázal vstřelit svůj čtvrtý gól v letošní sezóně. Asistence: Charlie Coyle a Trent Frederic.

26:32
    Torontu se zatím pořádně nepovedlo se udržet v pásmu. Boston naopak několikrát vyhodil.

25:32
    Connor Clifton – 2 min., podrážení.

25:20
    Giordano měl ke kotouči blíže, než Zacha. Toronto převrátilo rychle útok a nyní si také zahraje přesilovou hru.

24:43
    Kerfoot posunul po mantinelu na Justina Holla. Tomu ale kotouč sebral Bergeron.

24:13
    Toronto je v posledních minutách v útočném pásmu jednoznačně aktivnější. Ukazuje to už i čas týmů v útočném pásmu, kde Toronto už o přes dvě minuty vede.

23:22
    TJ Brodie pálil z dobré pozice, ovšem napálil kotouč pouze do jednoho z hráčů Bostonu.

23:04
    Pontus Holmberg pálil velice důrazně. Jeho rána ale i tak v brance neskončila.

22:30
    Kotouč při útočné akci domácích trefil čárového sudího. Medvědi díky tomu jednoduše získali kotouč a přetočili hru.

22:08
    Samosonov nyní v pozici za brankou, kdy nemohl rozehrát na jednu ani druhou stranu. Nakonec tam kotouč nechal a vrátil se.

21:39
    Útok Bostonu byl komplikovaný a nakonec krachnul. Medvědi byli nakonec rádi, že mohli alespoň vystřídat.

21:05
    Marchand se protáhl mezi několika hráči. Nakonec si ale do statistik nezapsal ani střelu.

20:01

První třetina je u konce. Ani jednomu z týmů se nepodařilo vsítit. Do zbývajících čtyřiceti minut se tak půjde za stavu 0:0. Oba týmy měly šance, a dokonce i tutovky. Pastrňák tu svou zahodil v poslední dvouminutovce. Jinak byl duel vyrovnaný.

20:00

19:29
    Giordano se snažil vypálit, jeho střela ale přes hradbu těl před brankou neprošla.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:36
    Pastrňák se proháčkoval přes dva hráče a uvolnil se tak před Samsonovem. Už to vypadalo, že i jej překonal, ale Samsonov vytasil neuvěřitelný zákrok a stále tak panuje remízový stav.

17:51
    Bostonu se nyní chvíli nedařilo vyhodit. Nakonec to zvládl McAvoy, který přitom ovšem porušil pravidlo o zakázaném uvolnění, a tak se hra vrací před Ullmarka.

17:17
    Krejčí nyní zabránil parádně dvěma pokusům Pontuse Holmberga.

16:50
    Toronto opět v pásmu nevyslalo ani střelu. Jeho kombinace neměla moc nápad a byla navíc i dost pomalá.

16:20
    Frederic se zase snažil v útočném pásmu, tentokrát za brankou, kde ale při přihrávce zakopl a vyhnal tak svůj tým z pásma.

15:37
    Frederic se proháčkoval přes dva hráče po pravé straně k brance, poslední soupeřův hráč ho ale už k ničemu dalšímu nepustil.

15:26
    Morgan Rielly vypálil ještě při pádu před brankou. Jeho rána ale skončila jen na brankáři.

15:13
    Nylander vyslal jedovatý bekhend. Ten zamířil od Ullmarka do tyče.

14:54
    Sandin se s Engvallem dostal před branku v situaci dva na nikoho. První jmenovaný tomu druhému ještě kotouč přesunul, ale Engvall nedokázal kotouč zvednout a nakonec tak velkou šanci zahodil.

14:23
    Krejčí vyhrál buly a hned z něj přihrával. Následná střela jeho spoluhráče ale k ničemu nevedla.

13:58
    Javorové listy se snaží dobývat branku soupeře. Podařilo se jim obsadit a semknout se v útočném pásmu, ale střelba zatím schází.

13:18
    Sandin spáchal velikou chybu a nechal kotouč pro volného hráče před brankou. Než ten se ale nadál, tak se Sundin vzpamatoval a kotouč mu zase vzal.

12:36
    McAvoy pálil z druhé vlny, ani jeho střela ale neskončila za Samsonovem. Týmy jsou nyní na střely vyrovnané 9:9.

12:20
    Marchandova rána zazvonila, kotouč trefil tyčku.

12:06
    Bergeron nahodil ze středního pásma na brankáře, podobně jako předtím Kämpf, a ještě k němu rychle sjel, kdyby kotouč náhodou vypadl. Hra se přerušuje.

11:36
    Ullmark adresoval kotouč Pastrňákovi do středního pásma. Ten nakonec z dobré pozice nestřílel a zkazil přihrávku.

11:12
    Kotouč z Hallovy přihrávky dostal Lauko. Ten ale nic nevymýšlel, jen nahodil za Samsonova odjel vystřídat.

10:53
    Giordanova rána mířila mimo branku. Následně kotouč přebral Hall.

10:03
    Tvrdá rána od pravého mantinelu nebyla problémem pro brankáře Bostonu. Toronto je nyní hodně aktivní.

09:42
    David Kämpf nahodil z poloviny kluziště až na Linuse Ullmarka. Ten skákavý kotouč raději podržel.

09:12
    Boston přebral kotouč, chvíli si počkal za brankou a vyjel do dalšího útoku. Nedostal se ale do pásma.

08:04
    Nylanderova dělovka od modré zamířila pouze na hruď Linuse Ullmarka, který ho zkrotil a přerušil hru.

07:44
    Toronto se nadechlo k náporu. Zatím ale spíš jen kombinuje a nestřílí.

07:03
    Zacha parádně našel Carla, který ale selhal v koncovce. Samsonov si připisuje dobrý zákrok.

06:13
    Clifton odzbrojil soupeře v obranném pásmu a Boston rychle otočil hru.

05:52
    Frederic vyvezl kotouč do útočného pásma a nahazoval na Pastrňáka. To mu však nevyšlo.

05:41
    Nylander nahrál Tavaresovi, ten ale kotouč dostal jen za branku.

04:51

04:32
    Halll byl skvěle hlídán a tak přihrávka od Zachy zamířila na hokejky hráčů Toronta.

04:03
    Marchand se snažil o něco v pásmu, ale byl obrán a soupeř kotouč rychle vyhodil.

03:27
    Toronto vyhodilo a vklidu čekalo, až Bostonští přijedou zpět. Pak kotouč znovu přebraly a zase vyhodily.

03:01
    Kämpf vložil hokejku do rány jednoho z bostonských obránců a rychle tak dostal kotouč mimo třetinu.

02:51
    Michael Bunting – 2 min., držení.

02:37
    Volný kotouč před brankou Bostonu nakonec zachytil jeden z hostů a vyhodil ho do střední třetiny.

02:12
    Coyle zpracoval kotouč rukou, hodil si ho na hokejku, mezi kruhy se otočil a pálil. Nebezpečnou střelu ale vyrazil Samsonov.

01:46
    Samsonov má první zákrok proti ráně Taylora Halla.

01:28
    McAvoy se protáhl kolem dvou hráčů a vypálil. Jeho rána ale nemířila na branku.

01:02
    Giordianova tvrdá rána sjela po betonu Ullmarka. Následně se ještě snažil dorážet jiný hráč Toronta.

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhrál Boston Bruins.

00:01

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Boston – Toronto 4:3 (15.1.2023)
    Toronto – Boston 2:1 (6.11.2022)
    Toronto – Boston 5:2 (30.4.2022)

BOSTON BRUINS

Sezóna Bostonu je zatím vynikající. První místo východní konference s jednaosmdesáti body a sedmibodový náskok na druhou Carolinu. Co už ale není tak vynikající, je forma medvědů. Ti v posledních třech duelech třikrát prohráli, když podlehli oběma floridským celkům a následně právě i Carolině.

Forma: P – P(pp) – P – V – V

Poslední zápasy
    Carolina – Boston 4:1
    Florida – Boston 4:3pp
    Tampa – Boston 3:2

TORONTO MAPLE LEAFS

Javorové listy zatím neprožívají špatný ročník. Po jednapadesáti zápasech jsou ve východní konferenci se sedmdesáti body třetí. V posledních pěti zápasech třikrát vyhráli. Na první Boston už ale ztrácejí jedenáct bodů.

Forma: V – P – V(pp) – V – P(pp)

Toronto – Washington 5:1
    Toronto – Ottawa 2:6
    Toronto – NY Rangers 3:2pp

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 30. Marner (Samsonov), 49. Järnkrok (Giordano, Holl) – 27. Forbort (Coyle, Frederic), 33. Carlo (H. Lindholm, Coyle), 43. Greer (Lauko), 50. Zacha (McAvoy, Grzelcyk), 53. Zacha (Krejčí, Pastrňák)

Toronto Maple Leafs: Samsonov – Brodie, Rielly, Holl, Giordano, Liljegren, Sandin – Marner, Tavares, Bunting – Nylander, Kerfoot, Järnkrok – Joe. Anderson, Kämpf, Engvall – Simmonds, Holmberg, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Leefe

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – Pastrňák, Bergeron, Marchand – Zacha, Krejčí, Hall – Cr. Smith, Coyle, N. Foligno – Lauko, Frederic, Greer.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: K. Pollock, F. Charron – K. Flemington, Kilian McNamara