Slavia – Kolín 6:3 (kon.) | Prostějov – Zlín 5:1 (kon.) | Vsetín – Jihlava 2:5 (kon.)
Přerov – Frýdek-M. 1:3 (kon.) | Sokolov – Poruba 2011 6:7 (0:2 po s.n.) | Litoměřice – Šumperk 3:0 (kon.)
Třebíč – Pardubice B 3:1 (kon.)
konec
LHK Jestřábi Prostějov
5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Berani Zlín
Sobota 04.02.2023, 17:00 • Zimní stadion Prostějov • Chance liga • 45. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vítězná série Zlína je u konce! Berani padli na ledě Jestřábů z Prostějova, kteří rozstříleli loni ještě extraligový tým vysoko 5:1.

  Důležitý krok ke třem bodům udělali domácí hokejisté už v první třetině, v níž vstřelili dvě branky. Po bezbrankové druhé části se hosté na počátku té třetí dostali na dostřel trefou Zdeňka Sedláka, avšak Jestřábi se touto skutečností nenechali rozhodit a zásahy Davida Ostřížka, Jana Slaniny a Romana Vlacha definitivně rozhodli o úspěchu.

  Svěřenci kouče Tottera i přes vítězství zůstávají na čtvrté místě, přiblížili se však na kontakt třetí Porubě. Zlínští Berani jsou sedmí s šestibodovým odstupem na Přerov. (19:18:40)
   
  Konec zápasu.
   
  59:33
  Druhý dvouminutový trest pro Jakuba Husu v krátkém časovém sledu, před vlastní bránou tentokráte konkurenta viditelně krosčekoval.
   
  59:08
  Obránce Jakub Husa je zpátky ve hře. Ihned se zapojil do hry, oblouček za obranu namířil mimo dosah adresáta Pavla Kubiše.
   
  58:48
  Ani Tomáš Valenta už nikterak nespěchá dopředu. Před forčekujícím Sedláčkem odjel za vlastní bránu, kde nějakou chvíli pobyl.
   
  58:12
  Skutečnost, že Michal Gago podržel v útočné třetině nějaké vteřiny z oslabení, domácím určitě žíly netrhá. Jejich vítězství bude výrazné i bez gólu v přesilovce.
   
  57:47
  Křižný pas z pravé strany měl oči, přeci jen byl ale o něco prudší, než by si Jan Bartko představoval, takže zpracování nezvládl.
   
  57:04
  Petr Hašek následně v přečíslení nahrával Vilému Burianovi, který Hufa nepropálil. Přihrávající hráč byl však faulován, Jakub Husa mu sekl přes hokejku a za tento přečin míří pykat na trestnou lavici.
   
  56:53
  Vysokou rychlost nabral pravou stranou Denis Kindl. Pod tlakem Petra Haška nahrával naslepo před bránu, kde měl situaci pod kontrolou Robin Staněk.
   
  56:17
  Tomáš Valenta už mohl střílet, ještě však volil křižný pas na Tomáše Jansu, jehož nahození nebylo z nejpřesnějších.
   
  55:57
  Centimetry dělily prostějovské hokejisty od šestého gólu. Dorážka z mezikruží přeletěla dezorientovaného Hufa, za nějž na brankové čáře zaskočil jeden z obránců.
   
  55:25
  Jestřábi pošetřili u mantinelu cenné vteřiny. Ve finále touš vydoloval z pod hokejek Vilém Burian a vyhodil středem.
   
  54:36
  Nechybělo moc ke gólu v oslabení. Rozehrávku rozložených Beranů zastavil Matouš Venkrbec a zleva postupoval sám na gólmana, forhendem přestřelil.
   
  54:17
  Hokejisté v bílých dresech jsou v laufu. Hra ve čtyřech jim nedělá žádné problémy, během pár chvil dvakrát úspěšně vyhodili.
   
  53:36
  Vyloučení do domácích řad. Muži v pruhovaném vyloučili Tomáše Janduse, domácí forvard si nepohlídal nářadí a hokejkou podrazil zlínského hokejistu.
   
  Dnešní utkání sleduje 2 511 diváků.
  53:16 Roman VLACH - 5:1
   
  53:16
  Jestřábi právě vstřelili branku!
  Ševci jsou na ručník. Jakub Illéš u levého mantinelu dokázal na dlouhou hokejku přihrát do mezikruží ROMANU VLACHOVI, jehož střela nebyla nikterak dobře umístěná, ovšem přes levou ruku Hufa zamířila do sítě. Asistence: Jakub Illéš a Filip Jansa.
   
  52:49
  Levou stranou Petr Mrázek vybojoval útočné pásmo. S hlavou nahoře skvěle přenesl hru na Tadeáše Talafu, i s jeho pokusem si brankář poradil.
   
  52:20
  Na modré čáře si poradil s těžkým zpracováním Daniel Gazda. Posléze vypálil a Jaroslav Pavelka měl velké štěstí, že ho puk trefil do masky.
   
  51:48
  Berani určitě cítí, že jejich série vítězství se chýlí ke konci. Nicméně ještě bojují, s nahozením Köhlera od levého mantinelu si Pavelka věděl rady.
   
  51:24
  A Jestřábi jsou při chuti. Zpoza levého kruhu vyprodukoval tvrdou ránu Jakub Illéš, kotouč prosvištěl těsně nad břevnem.
  50:12 Jan SLANINA - 4:1
   
  50:12
  Jestřábi právě vstřelili branku!
  V domácím kotli je ještě veseleji! JAN SLANINA nahozením na bránu neuspěl, ale odražený puk získal zpět, prodral se až do levého kruhu a na gólmana vyzrál pokusem na přední tyčku. Asistence: Matouš Venkrbec.
  49:51 David OSTŘÍŽEK - 3:1
   
  49:51
  Jestřábi právě vstřelili branku!
  Zlínský tlak utlumen parádním gólem DAVIDA OSTŘÍŽKA! Dvaatřicetiletý rodák z Frýdku-Místku si vzal puk ve středním pásmu, dojel s ním do útočného, v pravém kruhu se kličkou vyhnul obránci a zápěstím napálil puk neomylně nad levé Hufovo rameno. Bez asistence.
   
  49:12
  Jako další na teč nahazoval Vojtěch Riedl. Bedřich Köhler směr letu kotouče nezměnil, takže Pavelka v klidu zakročil lapačkou.
   
  48:45
  Říhova družina pokračuje v aktivním pojetí hry. Pavel Kubiš zprava nahrával před bránu, bránící Staněk puk srazil pod gólmana Pavelku.
   
  48:11
  Domácí kapitán Matouš Venkrbec si věřil jeden na jednoho, jenže puk si sám zamotal mezi brusle, Pavel Sedláček pak soupeři touš definitivně sebral.
   
  47:39
  Od modré čáry nahazoval Tadeáš Talafa. S tečí přispěchal Michal Gago, kus černé gumy sklepl o kousek vedle levé tyče.
   
  47:13
  Jiří Suhrada sice vybojoval útočné pásmo, aby vzápětí nechal puk za sebou. Petr Hašek pod tlakem vyhazoval na zakázané uvolnění.
   
  46:52
  Velkou rychlost nabral po pravém mantinelu Martin Lang. Měl však proti sobě dva konkurenty, přes které se natlačit nedokázal.
   
  46:06
  Oddechový čas pro tým LHK Jestřábi Prostějov.
   
  45:57
  Berani tlačí, vyrovnání bylo zase blízko! Rozjetý Daniel Gazda se krásnou kličkou zbavil vyjetého Pavelky, z úhlu ovšem nezvládl touš nasměrovat do odkryté brány.
   
  45:22
  Zmatky v předbrankovém prostoru Prostějova! Kotouč se odrazil k útočníkovi Gagovi, který nahrával za sebe Köhlerovi, ten však nepropálil dvojici obránců s gólmanem Pavelkou.
  44:39 Zdeněk SEDLÁK - 2:1
   
  44:39
  Zlín právě vstřelil branku!
  Máme zaděláno na drama! Vojtěch Riedl střílel z levé strany pouze do bránícího hráče. Odražený kotouč si našel ZDĚNEK SEDLÁK a bekhendem je zvedl nad pravý beton ležícího Pavelky. Asistence: Vojtěch Riedl a Petr Kratochvíl.
   
  44:14
  Těsně bráněný Martinem Pěnčíkem si Tomáš Pospíšil u modré útočné čáry se zpracováním neporadil, hraje soupeř.
   
  43:47
  Z prakticky nulového úhlu střílel Martin Lang. Domácí gólman se zaskočit nenechal, čisté konto udržel pravým betonem.
   
  43:22
  Od pravého mantinelu vypálil zlínský obránce Daniel Gazda. Jaroslav Pavelka měl otevřený výhled, s poklidem zakročil lapačkou.
   
  42:45
  Zakázané uvolnění hostujícího celku. Bedřich Köhler startoval Petra Mrázka, který se však vydal ke střídačce.
   
  42:20
  O založení rychlého brejku se snažil Daniel Gazda, avšak Pavel Sedláček jeho pas jenom protečoval, za vlastní bránou hraje Robin Staněk.
   
  41:40
  Na druhé straně se o slovo přihlásil Vilém Burian. Dobruslil až do levého kruhu, odkud mířil zápěstím na přední tyč, Daniel Huf zakročil vyrážečkou.
   
  41:11
  Dostat Zlín na kontakt mohl Michal Gago! Velkou rychlostí nabruslil až před Jaroslava Pavelku, jenže bekhendem trefil jeho pravý beton.
   
  40:42
  Mezi kruhy sjížděl Petr Kratochvíl. Jenže podklouzl, takže na dobře myšlenou nahrávku Denise Kindla nedosáhl.
   
  40:10
  Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Uběhla poslední vteřina z prostějovské přesilovky, pokračuje se pět na pět.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Další třetina začne přibližně v 18:39.
   
  Prostřední dějství změnu ve skóre nepřineslo, Jestřábi zůstávají napřed o dva góly. Nutno pochválit především defenzivní práci domácího celku, které lze jen těžko něco vytknout, Zlín se nedostává prakticky k ničemu. Přesto Berani nadále mohou pomýšlet na bodový zisk, času je stále dostatek.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:51
  David Ostřížek si rozmyslel střelu, ještě nahrával na modrou čáru Martinu Pěnčíkovi. Ostrá rána příklepem prosvištěla vedle levé tyčky.
   
  39:13
  Moc nechybělo! Ránu od modré čáry Daniel Huf jenom vyrážel před sebe, Roman Vlach dorážel v krkolomné pozici o kousek vedle pravé části brankové konstrukce.
   
  38:35
  Pasivně stojících zlínských hokejistů chtěl využít Petr Valenta. A také využil. Snadno kolem nich projel, jenže ve finále zbytečně nahrával, navíc mimo dosah spoluhráče.
   
  38:01
  Závěr druhé třetiny stráví Jestřábi v přesilovce, samozřejmě pokud ji nevyužijí. V útočném pásmu fauloval Petr Mrázek, vyloučen je za napadení.
   
  37:44
  Sám proti dvěma neměl Tomáš Pospíšil moc šancí na úspěch. Petra Haška se přeci jen zbavil, avšak Jan Slanina už byl nad jeho síly.
   
  37:10
  Prostějov v plném počtu. Daniel Malák naskočil do hry zrovna v momentě přerušení hry, takže mohl v klidu odjet na střídačku.
   
  36:37
  Při dalším případě se Berani připravili o útočnou třetinu sami, když Daniel Gazda zpracoval Kindlův pas až za modrou čárou.
   
  36:02
  Prostějov v oslabení předvádí skvělý výkon po celý zápas a nyní to jenom potvrzuje. Další vyhození obstaral Robin Staněk.
   
  35:38
  Z levého kruhu střílel Zdeněk Sedlák. Jaroslav Pavelka kotouč jenom vyrážel, do bezpečí ho posléze odpálil Jan Bartko.
   
  35:09
  Vyvrcholením zlínského tlaku je další faul z domácích řad. Daniel Malák nezachytil pohyb konkurenta, jehož vzápětí podrazil.
   
  34:47
  Dominik Hejcman natlačil tělo před Daniela Maláka a po mantinelu nahrál na modrou Tadeáši Talafovi, ránu od modré Jaroslav Pavelka kryl pravým ramenem.
   
  34:18
  Jestřábi jsou při chuti. Od modré čáry završil jejich tlak tvrdou střelou Aleš Poledna, Daniel Huf s problémy podržel touš ve výstroji.
   
  33:48
  Před bránu číhal úplně úplný David Ostřížek. Velká škoda pro domácího útočníka, že proti prudkému pasu Buriana přiložil hokejku k ledu pozdě.
   
  33:26
  Robin Staněk je obránce, ale proti Zlínu je hodně vidět i směrem dopředu! Natlačil se až před Hufa, ovšem byl mu příliš blízko, bekhendem nezvládl puk poslat podél jeho levého betonu.
   
  32:41
  David Ostřížek ještě mohl přihrávat, ovšem volil zakončení z levého kruhu. Zkušený forvard rozvlnil pouze boční síťku.
   
  32:15
  O zklidnění hry se postaral Tadeáš Talafa. Vzápětí ji zase zrychlil dlouhým pasem na Pavla Sedláčka, toho odstavil Tomáš Valenta.
   
  31:40
  Ne, přesilovky dnes Zlínu nevycházejí. Týmový trest Prostějova je u konce, Filip Jansa naskočil zpátky do hry.
   
  31:08
  Petr Kratochvíl nabral rychlost a přihrál Denisi Kindlovi, který zpětnou nahrávku nepropasíroval skrze brusle Viléma Buriana.
   
  30:37
  Poměrně dlouho byli Jestřábi pod tlakem, ale zvládli se ubránit! Vyhození po levém mantinelu ocenili diváci hlasitým jásotem.
   
  30:17
  Rychlou kombinační akci Beranů zakončoval z mezikruží Petr Mrázek. Forhendem mířil příliš vysoko, Pavelka zasahovat nemusel.
   
  29:38
  Prostějov míří do čtyř, protože domácích hokejistů bylo v jednu chvíli na ledové ploše šest. Týmový trest odpyká Filip Jansa.
   
  29:21
  Do levého kruhu sjel Martin Pěnčík. Dostal nabito, nenechal se dvakrát pobízet a pálil z první, úspěšným blokem se prezentoval Mikuláš Zbořil.
   
  28:46
  Útok pravou stranou domácím nevyšel. Tomáš Jandus nechával kotouč za sebe na Jakuba Illéše, který vystřelil vedle bližší tyčky.
   
  28:15
  Ještě ze středního pásma nahazoval Zdeněk Sedlák. Jaroslav Pavelka zasahovat nemusel, protože puk zamířil vysoko nad horní tyč.
   
  27:48
  Obrovskou tutovku pohrdl Jan Slanina! Před bránou čekal do poslední chvíle, aby nakonec zvolil forhendovou střelu k levé tyči, trefil však pouze konec Hufovy lapačky.
   
  27:19
  Tomáš Valenta nezastavil oblouček Denise Kindla, ale mrzet jej to vůbec nemuselo, protože mu záda kryl spoluhráč Jan Bartko.
   
  26:53
  Při další příležitosti se David Ostřížek kotouče dočkal. Vyzkoušel obtočení soupeřovy svatyně, puk skončil na brankovém oblouku.
   
  26:20
  Na střelu to nebylo, proto Vilém Burian zkoušel z levého kruhu křižnou přihrávku na Davida Ostřížka, zastavil ji pozorný Daniel Gazda.
   
  25:50
  Ani teď to nevyšlo! Denis Kindl v přečíslení vybídl ke skórování Petra Kratochvíla, proti jehož ráně z první se Jaroslav Pavelka skvěle přemístil a zakročil levým betonem.
   
  25:19
  Středem získal útočné pásmo Denis Kindl. Pokusil se o nahrávku doprava na Petra Kratochvíla, zastavil ji zakleknuvší Tomáš Valenta.
   
  24:52
  Od modré čáry vyzkoušel střelecké štěstí Daniel Malák. Střela ze zápěstí skončila v připravené Hufově lapačce.
   
  24:30
  Početní převaha Zlína je minulostí. Matouš Venkrbec strávil na trestné lavici klidné dvě minuty, Pavelka nemusel zasahovat ani jednou.
   
  23:47
  Už to vypadalo, že by David Ostřížek mohl postupovat do úniku, ale úmysl si rozmyslel, místo toho pošetřil cenné vteřiny v rohu.
   
  23:15
  Početní převaha zatím hostům vůbec nevychází. Hokejisté v bílých dresech se osvobodili třikrát v krátkém časovém sledu.
   
  22:26
  Šance pro Berany vsítit kontaktní gól. Menší dvouminutový trest za podrážení inkasoval domácí kapitán Matouš Venkrbec.
   
  22:12
  Tomáš Valenta posunul kus černé gumy do levého kruhu na Viléma Buriana, který vyslal tvrdou ránu, Daniel Huf zakročil vyrážečkou.
   
  21:50
  Oblouček Petra Haška do útočné třetiny schoval Vojtěch Riedl do rukavice. Stáhl si ho na hokejku a rozehrál na Bedřicha Köhlera.
   
  21:14
  Icing i na straně Prostějova. Tomáš Jiránek přecenil rychlostní schopnosti Tomáše Jáchyma, který za kotoučem natahoval hokejku marně.
   
  20:41
  Jiří Suhrada si rozmyslel zakončení, místo toho nahazoval po mantinelu. Kus černé gumy posléze sebral bránící Daniel Malák.
   
  20:10
  Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Jako první útočili domácí hokejisté, Danil Gazda vyhodil na zakázané uvolnění.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Další třetina začne přibližně v 17:52.
   
  První třetina zápasu mezi Prostějovem a Zlínem přinesla dva góly, o oba se postaralo domácí mužstvo. Skóre střetnutí otevřel ve 3. minutě Tomáš Jandus, na nějž o pět minut později navázal Tomáš Valenta. Pokud chtějí zlínští Berani pomýšlet na deváté vítězství v řadě, potřebují výrazně přidat.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  19:40
  Daniel Gazda vstoupil a kus černé gumy ještě podržel v útočné třetině. Akce skončila u Petra Kratochvíla, jehož ránu zprava na přední tyč kryl Pavelka.
   
  19:21
  Tadeáš Talafa využil skutečnosti, že se před ním otevřel prostor. Od modré sjel k pravému kruhu, při snaze o zakončení mu však puk sjel z čepele hole.
   
  18:38
  Pavel Kubiš si byl vědom, že domácí brankář nemá moc dobrý výhled. Chtěl jej překvapit nahozením z úhlu, jenže cílové zařízení minul.
   
  18:11
  Potlesk si vysloužil domácí gólman Jaroslav Pavelka. Dobře viděl na ránu Jiřího Suhrady od modré čáry, pravým ramenem puk vytěsnil do ochranné sítě.
   
  17:45
  Pochvalu zaslouží Jiří Suhrada. Počkal si, co Vilém Burian vymyslí a v momentě, kdy se chtěl natlačit před bránu, tak ho tělem odstavil.
   
  17:12
  Slibně vypadající akce Jestřábů zazdil Roman Vlach, který při brzdě ponechal puk za zády, následně nahrál jenom protihráči Gazdovi.
   
  16:50
  Talafou tečovaná střela od modré způsobila menší rozruch před zlínskou brankou, ukončil ho Daniel Huf včasným odpalem vyrážečkou.
   
  16:19
  Na druhu trefu v utkání měl políčeno Tomáš Valenta. Zpoza kruhů mířil do levého horního růžku, kde úřadovala Hufova lapačka.
   
  15:55
  Ihned po přejetí útočné modré čáry Tomáš Jiránek napřáhl k ráně golfákem. Kotouč vyletěl vysoko nad zlínskou svatyni.
   
  15:13
  Pořádně si dal načas s rozehrávkou Vojtěch Riedl. Počkal na vystřídání spoluhráčů, po pravém mantinelu rozjel Denise Kindla.
   
  14:40
  Ihned po buly vypálil z vrcholku pravého kruhu Roman Vlach. Daniel Huf reagoval v poslední chvíli, v pokleku zakročil pravou rukou.
   
  14:02
  Nahození od pravého mantinelu obstaral Vilém Burian. Daniel Huf neudržel puk, ale s výpomocí spoluhráčů ho posléze přikryl lapačkou.
   
  13:28
  S koncem přesilové hry se pěkně prokličkoval do útočného pásma Jiří Suhrada. Z pravého kruhu vypálil po ledě přes obránce, puk prosvištěl těsně vedle pravé tyče.
   
  13:10
  K dalšímu útočnému výpadu se vydal Matouš Venkrbec. Trojice protihráčů ho ale viditelně zaskočila, puk nechal za sebou.
   
  12:43
  Domácí v oslabení vystartovali do přečíslení tří proti dvěma. David Ostřížek vymyslel křižný pas na Robina Staňka, jemuž nevyšlo zpracování.
   
  12:12
  Petr Mrázek nahodil puk do útočné třetiny, ale nejrychleji u něj byl Robin Staněk, následovalo vyhození po pravém mantinelu.
   
  11:28
  Přesilovku si zahrají i zlínští Berani. Na lavici hanby usedl zadák Aleš Poledna, který zastavil unikajícího protihráče pouze za cenu držení.
   
  11:01
  Jaroslav Pavelka chtěl rozehrávat, ale puk mu přeskočil přes vyrážečku. Měl velké štěstí, že měl za zády spoluhráče Maláka.
   
  10:30
  Trest Vojtěcha Riedla je u konce. Hostující obránce strávil na lavici hanby kompletní dvě minuty, Prostějov si nevytvořil žádnou větší šanci.
   
  10:22
  Z ostrého úhlu vyzkoušel štěstí Petr Hašek. Daniel Huf ucpal prostor na bližší tyči, Prostějov zůstává ve vedení o dvě branky.
   
  09:51
  S problémy, ale přece Jakub Illéš udržel útočné pásmo. Následovalo předání na modrou Martinu Pěnčíkovi, jenž napálil prvního bránícího soka.
   
  09:22
  Střílenou nahrávkou se prezentoval Tomáš Jiránek. Dobrou práci odvedl Mikuláš Zbořil, zadák kotouč srazil do rohu kluziště.
   
  08:28
  První přesilovou hru si vyzkouší domácí hokejisté. Na trestnou lavici zamířil hostující zadák Vojtěch Riedl, provinil se hákováním.
   
  08:21
  Za bránou soupeře sebral puk Jakub Illéš. Sjel s ním do levého kruhu, kde jej přenechal Matouši Venkrbcovi, rána z první se mezi tři tyče nevešla.
  07:30 Tomáš VALENTA - 2:0
   
  07:30
  Jestřábi právě vstřelili branku!
  Svěřenci kouče Tottera odskakují do dvoubrankového náskoku! TOMÁŠ VALENTA potrestal chybnou rozehrávku soupeřova obránce a rychlým zakončením překvapil Hufa, jenž se nestihl včas srovnat. Asistence: Matouš Venkrbec.
   
  07:05
  Jak vidno, Daniel Huf se velmi rychle oklepal z inkasovaného gólu a už je opět plně soustředěný. Ránu od modré schoval pod pravým betonem.
   
  06:42
  Michal Gago protečoval kotouč do útočného pásma, takže o zakázaném uvolnění nemohla být řeč. Robin Staněk posléze udržel na zádech Kubiše.
   
  06:17
  A znovu v akci Daniel Huf. V tomto případě si počkal na zakončení od pravého mantinelu a kus černé gumy schoval v lapačce.
   
  05:52
  K nahození od modré čáry sáhl Aleš Poledna. Hostující gólman Daniel Huf byl v pozoru, kus černé gumy s přehledem schoval do výstroje.
   
  05:25
  Situaci dvou proti dvěma řešil Martin Pěnčík individuálně. Věřil si na Daniela Gazdu, jehož neobelstil.
   
  04:55
  Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou Jaroslav Pavelka. Zkontroloval postavení spoluhráčů a vybral si Jana Bartka.
   
  04:22
  Příležitost i na druhé straně. Mezi kruhy si sjel nikým neatakovaný Jan Slanina, ze zápěstí vypálil o kousek vedle pravé tyčky.
   
  03:30
  K vyrovnání moc nechybělo! Po zmatcích se kotouč odrazil na levou stranu k volnému zlínskému hráči, ten ale koncovku vůbec nezvládl.
  02:57 Tomáš JANDUS - 1:0
   
  02:57
  Jestřábi právě vstřelili branku!
  Vedení na svou stranu získávají Jestřábi z Prostějova! Jáchym před bránou našel nikým neatakovaného TOMÁŠE JANDUSE, jenž zachoval chladnou hlavu, gólmana položil bekhendovým blafákem, aby následně pověsil puk pod břevno. Asistence: Tomáš Jáchym.
   
  02:19
  Přečíslení dvou proti jednomu úspěchem neskončilo! Po pravé straně nabral rychlost Roman Vlach, křižný pas zasáhl brusli konkurenta.
   
  01:45
  Po levém mantinelu nabral velkou rychlost Michal Gago. Vypálil přes posledního obránce, přes jeho hokejku zamířil touš nad břevno.
   
  01:21
  Do útočného pásma obdržel nahrávku Jakub Illéš. Věřil si na kličku, jenže neměl rychlost, takže se s úspěchem nesetkala.
   
  00:34
  Středem nabral velkou rychlost Petr Kratochvíl. Nechal však kotouč za zády a stahoval si ho zpět pozdě. Píská se ofsajd.
   
  00:10
  Utkání mezi Prostějovem a Zlínem odstartovalo! Úvodní buly ovládl domácí útočník, dopředu tak míří Jestřábi.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Úvodní sestavy:

  LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Valenta, Bartko, Poledna, Malák, Pěnčík, Staněk, Hamšík – Jandus, T. Jáchym (A), Jiránek (A) – Hašek, Ostřížek, V. Burian – Maruna, Venkrbec (C), Slanina – Illéš, Vlach, Jansa.
  Trenér: Aleš Totter

  PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Suhrada, Zbořil, Riedl, Talafa – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – M. Lang, Gago, Mrázek – Köhler (A), P. Sedláček, Kubiš (C) – Heš, Hejcman, Pospíšil.
  Trenér: Miloš Říha

  Rozhodčí: Jechoutek, Ondráček – Vašíček, Komínek.
   
  PSG Berani Zlín

  Dlouho to vypadalo, že Zlín po pádu z nejvyšší české soutěže bude mít vůbec problémy dostat se do předkola nižší ligy, ovšem v pravý čas zabral a aktuálně se zdá, že by klidně mohl zabojovat o elitní šestku, na kterou ze sedmé příčky vhlíží se šestibodovým odstupem. Svěřenci kouče Říhy bodovali za tři body sedmkrát za sebou, v doposud posledním střetnutí na domácím stadiónu rozstříleli 5:0 Sokolov. Týmové produktivitě vévodí devětadvacetibodový Antonín Honejsek.
   
  LHK Jestřábi Prostějov

  Jestřábi usilují o přímý postup do čtvrtfinále play-off. Postupnými krůčky se vyškrábali na čtvrtou příčku tabulky a čelo mají na dohled, vedoucí Třebíč posbírala jen o osm bodů více. Prostějovští hokejisté bodovali už pětkrát v řadě. Čtyřikrát za tři body, v pátém případě doma po divoké přestřelce podlehli pardubické rezervě 4:5 po nájezdech. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Tomáš Jáchym s 33 body.
   
  Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný sobotní podvečer. Vítám vás při sledování 45. Chance ligy, u zápasu mezi Prostějovem a Zlínem.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

  Milan Huppert

  Branky a nahrávky: 3. Jandus (T. Jáchym), 8. Valenta (Venkrbec), 50. Ostřížek, 51. Slanina (Venkrbec), 54. Vlach (Illéš, Jansa) – 45. Z. Sedlák (Riedl, Kratochvíl)


  LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Valenta, Bartko, Poledna, Malák, Pěnčík, Staněk, Hamšík – Jandus, T. Jáchym (A), Jiránek (A) – Hašek, Ostřížek, V. Burian – Maruna, Venkrbec (C), Slanina – Illéš, Vlach, Jansa.
  Trenér: Aleš Totter

  Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Suhrada, Zbořil, Riedl, Talafa – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – M. Lang, Gago, Mrázek – Köhler (A), P. Sedláček, Kubiš (C) – Heš, Hejcman, Pospíšil.
  Trenér: Miloš Říha

  Rozhodčí: Jechoutek, Ondráček – Vašíček, Komínek

  Diváci: 2 511
  www.ibrshop.com