Pittsburgh – Colorado 2:1 (po pr.) | Tampa – San Jose 3:4 (po pr.) | Detroit – Edmonton 2:5 (kon.)
NY Islanders – Seattle 4:0 (kon.) | Nashville – Vegas 1:5 (kon.) | Chicago – Anaheim 2:3 (po pr.)

2. Casey DeSmith (PIT) – 41 zákroků
    3. Nathan MacKinnon (COL) – 1+0 (04:01:59)

Utkání přihlíželo 18 096 diváků.

Dramatické utkání mezi Pittsburghem a Coloradem dospělo do prodloužení, v němž tahali za pomyslný delší konec provazu domácí hokejisté.

Bezbrankový stav prolomil ve 31. minutě Nathan MacKinnon a hosté dlouho udržovali těsný jednobrankový náskok, ovšem Tučňáci byli za svou aktivitu ve třetí dvacetiminutovce nakonec po zásluze odměněni, šťastnou trefu zaznamenal v 57. minutě Bryan Rust. V prodloužení nejprve Francouz na brankové čáře zabránil ve vítězné radosti Guentzelovi, avšak na forhendové zakončení Krise Letanga ze 64. minuty už byl krátký.

Svěřenci kouče Sullivana přerušili sérii dvou porážek v řadě a z pátého místa Metropolitní divize se přiblížili čtvrtému Washingtonu na jediný bod. Colorado zásluhou prohry až v nastaveném čase poskočilo v Centrální divizi na třetí pozici před Minnesotu.

63:36 Kris LETANG - 2:1

63:36
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je konec, bonusový bod berou Tučňáci! Snahy Crosbyho a Malkina ještě hostující defenziva přestála, ale v pokračujícím tlaku dostal od domácího kapitána přihrávku do levého kruhu KRIS LETANG, zkušený obránce nasměroval kus černé gumy nad pravou ruku ne úplně dobře srovnaného Francouze. Asistence: Sidney Crosby a Jevgenij Malkin.

63:12
    Nyní byl Nathan MacKinnon rozhodnutí ještě blíže! Zase zakončoval v blízkosti modré čáry, Caseyho DeSmitha zachránila pravá tyč.

62:47
    Mikko Rantanen so rozmyslel střelu a na střed nabil Nathanu MacKinnonovi, jehož forhendové zakončení zamířilo vedle pravé tyčky.

62:05
    Do pravého kruhu dostal nabito Valerij Ničuškin. Dle očekávání se do puku opřel z první, brankáře DeSmitha napálil do masky.

61:38
    Kousek za levým kruhem vypálil Nathan MacKinnon. Obětavý blok předvedl Marcus Pettersson, načež vyhodil Jeff Petry.

61:21
    Oddechový čas pro tým Colorado Avalanche.

61:21
    Colorado bude hrát přesilovou hru. Jevgenij Malkin v předbrankovém prostoru neuspěl, načež zcela evidentně podrazil Calea Makara, který chtěl podpořit kolegu a přečíslit tak posledního protihráče.

60:47
    Domácí mužstvo pokračuje v útočení. Středem chtěl až před bránu projet Sidney Crosby, čistým způsobem ho zastavil Devon Toews.

60:23
    Je to tak, zápas pokračuje! Skutečně rozhodovaly centimetry, Pavel Francouz ale pohotovým zákrokem vyškrábl puk z brány ještě v momentě, kdy se kouskem dotýkal brankové čáry.

60:23
    Rozhodčí si ještě jedou prohlédnout celou situaci k videu. Opakované záběry však spíše nasvědčují tomu, že se o gól nejednalo.
    60:23 Francouz vyškrábl střelu Guentzela z brankové čáry

60:23
    Skvělý Pavel Francouz! Po propadnutí Avalanche domácí postupovali do přečíslení. Sidney Crosby vybídl ke skórování Jakea Guentzela, jehož pokus udržel český gólman o centimetry na brankové čáře.

60:01

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 57. Rust (Malkin, Zucker), 64. Letang (Crosby, Malkin) – 31. MacKinnon (Byram, Girard)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Tokarski) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Poehling.
    Trenér: Mike Sullivan

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – Makar (A), D. Toews, Girard, Byram, E. Johnson, B. Hunt – Lehkonen, MacKinnon (A), Ničuškin – Rodrigues, Compher, Rantanen (A) – Malgin, Newhook, Nieto – MacDermid, L. O'Connor, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Sandlak, Dwyer – Nansen, Marquis

Diváci: 18 096