Espanyol – Real Sociedad 2:3 (kon.)
RCD Espanyol Barcelona
2:3 (0:1)
Real Sociedad San Sebastian
Pondělí 13.02.2023, 21:00 • RCDE Stadium, Cornellà de Llobregat • Španělská LaLiga • 21. kolo

Nečekané drama ještě dokázali fotbalisté Espanyolu udělat ze ztraceného zápasu, ale tříbrankové manko již nedotáhli. Zatímco v prvním poločase vsítil jediný gól Japonec Kubo a ukončil tak 346 minut dlouhé čekání San Sebastianu, ve druhé půli padly hned čtyři branky. Paradoxně šancí v ní bylo k vidění spíše méně, ale nejprve doklepával do odkryté brány Sørloth, pak si dal smolný vlastní gól Cabrera na 0:3. Espanyol vrátil do hry dorážkou zblízka Darder, úchvatné sólo přes celé hřiště předvedl Oliván, ale v nastavení přišel červený zákrok smolaře Cabrery a modrobílí dohráli a prohráli v deseti.
    Poražení zůstávají bod od pásma sestupu, naopak vítězové se přiblížili na tři body druhému Realu Madrid.

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:18. (23:03:14)

90+7

90+7
    Ještě přicházejí dlouhé míče oslabených domácích do vápna, dvakrát po sobě úspěšně hlavičkují bránící hráči San Sebastianu.

90+7
    Žlutá karta pro Real Sociedad San Sebastian. V rozehrávce překážel domácím Carlos Fernández.

90+6
    Carlos Fernández se prokličkoval až do šestnáctky, v poslední instanci ho odzbrojil Sergi Gómez.

90+4
    Druhá žlutá a následně červená karta pro Espanyol Barcelona. Uruguayec Leandro Cabrera dovršil tragický zápas po vlastním gólu ještě úplně zbytečným vyloučením, když na útočné polovině v hlavičkovém souboji zasáhl loktem Zubeldiu.

90+3
    Navíc si útočný faul vynutil Merino a nechce se mu vstávat, diváci ho pobízejí pískotem.

90+3
    Modrobílí zoufale útočí do plných, nakopávané míče zatím nemají úspěch.

90+1
    Takefusa Kubo zakončil krátký průnik střelou nad břevno.

90
    Na vyrovnání má Espanyol ještě pět nastavených minut.

90
    Naposledy střídá Espanyol Barcelona:
    ze hřiště odchází Vinícius Costa, přichází José Gragera. Bude při druhém startu v lize hrdinou?

89
    Hosté rozhodně nechtějí připustit blamáž se ztrátou tříbrankového náskoku a zatím po obdržené brance na 2:3 drží míč na soupeřově polovině.

87
    Espanyol právě vstřelil branku!
    Fantastickou akci předvedl BRIAN OLIVÁN. Obral o míč na vlastním velkém vápně Carlose Fernándeze, několikrát si narazil s Lazem, až se dostal za poslední překážku a z úhlu propálil Remira na bližší tyč!

86
    Navarro zakroutil rohový kop jen do zámezí směrem k protějšímu praporku.

85
    Centr Le Normanda srazil Sergi Gómez na roh.

84
    Merino se nemohl z ofsajdu zapojit do hry, Navarro tak vracel míč pod sebe a přihrávka na Carlose Fernándeze měla k přesnosti daleko.

Karel Jedlička

Branky: 74. Darder, 87. Oliván (Lazo) – 23. Kubo (Sørloth), 52. Sørloth (Oyarzabal), 63. Cabrera (vla.)

Karty:   18. Ó. Gil (ESB), 57. Braithwaite (ESB), 79. Cabrera (ESB) – 90+7. C. Fernández (RSC)   90+4. Cabrera (ESB)

Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:18.
    RCD Espanyol Barcelona: Á. Fernández – Gil (46. Sánchez), Calero (44. S. Gómez), Cabrera, Oliván – Melamed (46. Suárez), Costa (90. Gragera), Darder /C/ – Vidal (69. Lazo), Puado, Braithwaite.
    Náhradníci: Pacheco – Keddari, Expósito, D. Gómez.

Trenér: Martínez

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Barrenetxea (81. Sola), Zubeldia, Le Normand, Rico – Kubo, Illarramendi /C/ (81. Marín), Zubimendi, Méndez (71. Merino) – Sørloth (81. C. Fernández), Oyarzabal (71. Navarro).
    Náhradníci: Marrero – Muñoz, González, Guevara, Turrientes, Martín.

Trenér: Alguacil