Česko U19 – Slovensko U19 4:0 (kon.)
Česko U19
4:0 (2:0)
Slovensko U19
Středa 15.02.2023, 11:00 • Sportovní hala Hodonín • Reprezentace U19 • Přátelské utkání

Česká reprezentace U19 porazila tu slovenskou, stejně jako v úterý, v Hodoníně 4:0. Základ k tomuto vítězství položila už v prvním poločase, to se trefili Filip Tilinger a Radek Šiler. Slováci pokračovali ve hře powerplay, ale jejich akcím chyběla přesnost a klid v zakončení. No a když už nějaká střela prošla, tak se o ni postaral brankář Lvů Michal Špáník. Češi ve druhém dějství hráli týmově a zaslouženě navýšili své vedení. Ve 29. minutě trestal chybu Slováků Jiří Zápotocký a poslední branku utkání vstřelil ve 35. minutě Tomáš Jakeš. S konstatováním, že česká družina vyhrála oba přátelské zápasy nad tou slovenskou 4:0 se loučím. (12:27:36)

40
    Míč dostal Adrián Berky, ale jeho pumelice nenašla branku.

40
    Slováci hrají ve čtyřech hráčích a budou mít k dispozici rohový kop.

40
    Slováci jdou 40 vteřin před koncem na míč.

40
    Lvi se snaží natáhnout slovenskou obranu.

39
    Lvi jsou znovu v powerplay.

39
    Lvi mají standartku, míč si bere Jiří Zápotocký.

39
    Radek Šiler dostal žlutý kartónek poté, co nastřelil brankáře hostů po odpískání.

38
    Jiří Zápotocký posunul míč na Kutu, který střílel na bližší tyčku. Tam byl ale slovenský hráč.

36
    Tomáš Jakeš získal míč, pokračovat se bude ale až po českém oddechovém času.

36
    Špáník to zkoušel přes celé hřiště, ale jeho střela nabrala příliš velkou výšku.

35
    Česko U19 právě vstřelilo branku! TOMÁŠ JAKEŠ uklidil po další slovenské chybě míč do odkryté branky. Okolo českého hráče nikdo nebyl a tak pro něj nebyl problém dostat míč do sítě. Asistence: Tilinger

35
    Češi jsou na míči po dobré práci Dominika Švejkovského.

35
    Berkyho pumelica byla zablokována obráncem. Berky nemusel vůbec zasahovat.

34
    Filip Tilinger dobře stínuje protihráče.

Vít Káňa

Branky: 3. Šiler (Kuča), 8. Tilinger (Zlatníček), 29. Zápotocký Jiř, 35. Jakeš (Tilinger)

Karty:   39. Šiler (C19)

Česko U19: Michal Špáník (Nicolas Buchar) – Miroslav Mraček, Jan Palatka, Filip Tilinger, Dominik Švejkovský, Radek Šiler, Pavel Kuta, Adrian Tomek, Jaroslav Zápotocký (C), Lukáš Kuča, Matěj Zlatníček, Jiří Zápotocký, Tomáš Jakeš
    Trenér: Martin Brůna

Slovensko U19: Adrián Šimo (Marián Horváth)– Adrián Berky, Tobiás Dolník, Matej Víglaš, Samuel Komárek, Martin Mikita, Rodan Halász, Matůš Hazda (C), Tomáš Bielik, Jakub Mikita, Lukáš Němček, Jakub Strapek
    Trenér: Richard Bačo

Rozhodčí: Radim Čep, Alice Vévodová