Geoff Neal - Ian Machado Garry | (*05:00) | | | Robert Whittaker - Paulo Costa | (*05:30) |
Alexander Volkanovski - Ilia Topuria | (*06:00) |
Závod s hromadným startem mužů 15 km, Oberhof | Vítěz: S. Samuelsson (SWE) (kon.) | | | Závod s hromadným startem žen 12,5 km, Oberhof | Vítěz: H. Öbergová (SWE) (kon.) |
Slalom mužů, 1. kolo, Courchevel | Vítěz: M. Feller (AUT) (kon.) | | | Slalom mužů, 2. kolo, Courchevel | (kon.) |
konec
Závod s hromadným startem žen 12,5 km, Oberhof
Vítěz: H. Öbergová (SWE)
Jan Vojkůvka
Konečné výsledky
- 1. Hanna Öbergová (SWE) 36:48,0 (2)
- 2. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +4,8 (1)
- 3. Julia Simonová (FRA) +20,8 (3)
- 4. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +34,7 (1)
- 5. Markéta Davidová (CZE) +51,4 (2)
- 6. Karoline Offigstad Knottenová (NOR) +57,7 (1)
- 7. Emma Lunderová (CAN) +57,8 (2)
- 8. Linn Perssonová (SWE) +1:00,6 (2)
- 9. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +1:01,9 (2)
- 10. Samuela Comolová (ITA) +1:02,4 (0)
- 11. Lena Häckiová-Grossová (SUI) +1:03,0 (2)
- 12. Hanna Kebingerová (GER) +1:03,2 (2)
- 13. Chloé Chevalierová (FRA) +1:03,7 (2)
- 14. Dorothea Wiererová (ITA) +1:14,5 (2)
- 15. Lou Jeanmonnotová (FRA) +1:20,0 (2)
- 16. Paulina Bátovská Fialková (SVK) +1:26,3 (3)
- 17. Marte Olsbuová Røiselandová (NOR) +1:40,7 (3)
- 18. Tereza Voborníková (CZE) +1:43,0 (2)
- 19. Polona Klemenčičová (SLO) +2:02,7 (4)
- 20. Tuuli Tomingasová (EST) +2:14,5 (4)
- 21. Mona Brorssonová (SWE) +2:23,2 (3)
- 22. Lisa Vittozziová (ITA) +2:35,3 (5)
- 23. Vanessa Voigtová (GER) +2:46,8 (3)
- 24. Denise Herrmannová-Wicková (GER) +2:54,2 (5)
- 25. Suvi Minkkinenová (FIN) +3:15,3 (3)
- 26. Anna Magnussonová (SWE) +3:25,3 (5)
- 27. Sophia Schneiderová (GER) +3:26,1 (5)
- 28. Juni Arnekleivová (NOR) +3:27,5 (5)
- 29. Hannah Auchentallerová (ITA) +4:30,5 (6)
- 30. Aita Gasparinová (SUI) +4:51,3 (4)
Startovní listina
- 1. Denise Herrmannová-Wicková (GER)
- 2. Julia Simonová (FRA)
- 3. Hanna Öbergová (SWE)
- 4. Linn Perssonová (SWE)
- 5. Marte Olsbuová Røiselandová (NOR)
- 6. Lisa Vittozziová (ITA)
- 7. Elvira Öbergová (SWE)
- 8. Dorothea Wiererová (ITA)
- 9. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
- 10. Markéta Davidová (CZE)
- 11. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
- 12. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
- 13. Lou Jeanmonnotová (FRA)
- 14. Vanessa Voigtová (GER)
- 15. Anna Magnussonová (SWE)
- 16. Paulina Bátovská Fialková (SVK)
- 17. Sophia Schneiderová (GER)
- 18. Hanna Kebingerová (GER)
- 19. Tereza Voborníková (CZE)
- 20. Suvi Minkkinenová (FIN)
- 21. Emma Lunderová (CAN)
- 22. Juni Arnekleivová (NOR)
- 23. Chloé Chevalierová (FRA)
- 24. Polona Klemenčičová (SLO)
- 25. Lena Häckiová-Grossová (SUI)
- 26. Samuela Comolová (ITA)
- 27. Tuuli Tomingasová (EST)
- 28. Karoline Offigstad Knottenová (NOR)
- 29. Julija Džimová (UKR)
- 30. Aita Gasparinová (SUI)
Pořadí disciplíny
- 1. Julia Simonová (FRA) 165 b
- 2. Lisa Theresa Hauserová (AUT) 126 b
- 3. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) 120 b
- 4. Lisa Vittozziová (ITA) 91 b
- 5. Linn Perssonová (SWE) 74 b
- 6. Sophie Chauveauová (FRA) 74 b
- 7. Vanessa Voigtová (GER) 73 b
- 8. Anna Magnussonová (SWE) 70 b
- 9. Lou Jeanmonnotová (FRA) 68 b
- 10. Hanna Öbergová (SWE) 65 b
- 16. Markéta Davidová (CZE) 51 b
- 20. Jessica Jislová (CZE) 37 b
- 29. Paulina Bátovská Fialková (SVK) 18 b
Pořadí SP
- 1. Julia Simonová (FRA) 811 b
- 2. Elvira Öbergová (SWE) 735 b
- 3. Lisa Vittozziová (ITA) 641 b
- 4. Dorothea Wiererová (ITA) 603 b
- 5. Denise Herrmannová-Wicková (GER) 588 b
- 6. Lisa Theresa Hauserová (AUT) 506 b
- 7. Linn Perssonová (SWE) 498 b
- 8. Markéta Davidová (CZE) 495 b
- 9. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) 477 b
- 10. Hanna Öbergová (SWE) 445 b
- 15. Paulina Bátovská Fialková (SVK) 339 b
- 29. Jessica Jislová (CZE) 134 b
- 52. Tereza Voborníková (CZE) 50 b
- 76. Eliška Václavíková (CZE) 2 b
- 77. Lucie Charvátová (CZE) 1 b
1. Hanna Öbergová (SWE) 36:48,0 (2)
2. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +4,8 (1)
3. Julia Simonová (FRA) +20,8 (3)
4. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +34,7 (1)
5. Markéta Davidová (CZE) +51,4 (2)
6. Karoline Offigstad Knottenová (NOR) +57,7 (1)
7. Emma Lunderová (CAN) +57,8 (2)
8. Linn Perssonová (SWE) +1:00,6 (2)
9. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +1:01,9 (2)
10. Samuela Comolová (ITA) +1:02,4 (0)
11. Lena Häckiová-Grossová (SUI) +1:03,0 (2)
12. Hanna Kebingerová (GER) +1:03,2 (2)
13. Chloé Chevalierová (FRA) +1:03,7 (2)
14. Dorothea Wiererová (ITA) +1:14,5 (2)
15. Lou Jeanmonnotová (FRA) +1:20,0 (2)
16. Paulina Bátovská Fialková (SVK) +1:26,3 (3)
17. Marte Olsbuová Røiselandová (NOR) +1:40,7 (3)
18. Tereza Voborníková (CZE) +1:43,0 (2)
19. Polona Klemenčičová (SLO) +2:02,7 (4)
20. Tuuli Tomingasová (EST) +2:14,5 (4)
21. Mona Brorssonová (SWE) +2:23,2 (3)
22. Lisa Vittozziová (ITA) +2:35,3 (5)
23. Vanessa Voigtová (GER) +2:46,8 (3)
24. Denise Herrmannová-Wicková (GER) +2:54,2 (5)
25. Suvi Minkkinenová (FIN) +3:15,3 (3)
26. Anna Magnussonová (SWE) +3:25,3 (5)
27. Sophia Schneiderová (GER) +3:26,1 (5)
28. Juni Arnekleivová (NOR) +3:27,5 (5)
29. Hannah Auchentallerová (ITA) +4:30,5 (6)
30. Aita Gasparinová (SUI) +4:51,3 (4) (16:11:57)
Tereza Voborníková doběhla do cíle dnešního závodu na 18. místě, čímž zopakovala své umístění ze sprintu. Jejím nejlepším výsledkem byla ovšem sedmá příčka ze stíhačky.
Stříbro dnes bere Ingrid Tandrevoldová z Norka, která v posledním okruhu nastoupila favorizované Francouzce Simonové a využila dokonale toho, že její soupeřka už neměla dostatek sil. Tandrevoldová přidala stříbro ke zlatu ze smíšených štafet.
Bronz putuje k Julii Simonové. Vedoucí žena Světového poháru neprožila tak dokonalý šampionát, jak by si přála. Přesto, je mistryní světa ze stíhačky a má svůj druhý bronz. Ten první získala ve smíšené štafetě.
1. Hanna Öbergová (SWE)
2. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +4,8
3. Julia Simonová (FRA) +8,6
4. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +9,5
5. Samuela Comolová (ITA) +27,6
6. Markéta Davidová (CZE) +30,6
---
18. Tereza Voborníková (CZE) +1:15,5