Spišská N. Ves – Nitra 3:2 (2:1 po s.n.) | Košice – Lipt. Mikuláš 4:0 (kon.) | Michalovce – Zvolen 3:0 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 3:1 (kon.) | Poprad – Nové Zámky 5:3 (kon.) | HC Slovan – Prešov 1:4 (kon.)
HK Poprad
5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Úterý 21.02.2023, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 40. kolo

Zápas medzi Popradom a Novými Zamkami sa v tretej tretine vykľul do festivalu vylúčení, v poslednej časti hry udelili arbitri neuveriteľných 20 trestných minút. Popradčania viedli po góle Razgalsa už 4:1, za hostí krátko na to korigoval Múčka. Kľúčové pre vývoj zápasu bolo, že za stavu 4:2 domáci ubránili 2-minútové oslabenie o dvoch hráčov a potom aj 4-minútový trest Mlynaroviča. V samom závere padli ešte dva góly, po oboch na jednej strane. Každopádne, Popradčania znížili manko na svojho dnešného súpera na rozdiel 2 bodov, Novozámčania kvôli dnešnej prehre klesli na 7. priečku tabuľky za Michalovce.
    To je z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (20:40:35)

59:26
    HC Nové Zámky dali gól!
    Hostia ešte v závere upravujú skóre. Mamčicsovu strelu stlmil pred Petersom Múčka, v predbránkovom priestore operoval aj Adam Lapšanský, puk skončil za chrbtom Petersa, ako autor gólu je napokon určený MÁRIO MÚČKA – 5:3.
    Asistencie: Roberts Mamčics, Branislav Ligas

58:58
    Paločko z medzikružia minul hosťujúcu bránku.

57:44
    Poprad dal gól!
    Presilové hry robia rozdiel v dnešnom zápase, Popradčania zrejme definitívne rozhodujú o svojom triumfe. Strela Miloša Bubelu z ľavej strany síce skončila na Pavlovi Kantorovi, no dorážka TOMÁŠA ZÁBORSKÉHO sa už ujala – 5:2.
    Asistencie: Miloš Bubela, Frenks Razgals.

57:07
    Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
    Loggins – 2 min., hrubosť.

57:07
    Po tvrdých súbojoch pri pravom mantineli neďaleko popradskej bránky arbitri prerušili hru, opäť sa bude vylučovať.

56:36
    Hostia v plnom počte.

56:16
    Domáci po dlhom čase v plnom počte.

54:40
    Za toto si Novozámčania budú spytovať svedomie, nevyužili dlhú početnú výhodu o dvoch hráčov, následnú 4-minútovú presilovú hru ukončil ich faul.

54:36
    Juraj Mikúš – 2 min., podrazenie.

54:10
    Loggins pálil z pravej strany, Peters podržal domáce mužstvo.

52:53
    Záborský sa aj v oslabení dostal do úniku, Kantor jeho bekhendové zakončenie vychytal.

52:16
    Valigura s Peresunkom späť na ľade, súbežne s ich návratom začal plynúť 4-minútový trest Mlynaroviča.

52:00
    Tutovka hostí, Farleyho vychytal Peters, dorážka Johnsona skončila mimo bránky.

51:52
    Peters lapačkou zlikvidoval strelu Leeho od modrej čiary.

51:17
    Popradčania približne v polovici 2-minútového oslabenia o dvoch hráčov inkasovali aj 4-minútový trest, toto sú naozaj krušné momenty pre podtatranský celok.

51:17
    Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    Mlynarovič – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

51:17
    Nové Zámky zvierali Poprad bez toho, aby sa im podarilo zakončiť. Po tom, ako zostal pred bránkou ležať Farley, sa zrejme bude na domácej strane opäť vylučovať. Situácia sa ešte bude overovať na videu.

Samuel Brecko

Branky a nahrávky: 5. Mlynarovič (Kundrik, Paločko), 26. Bubela (Záborský), 33. Peresunko (Kotvan), 41. Razgals (Záborský, Kotvan), 58. Záborský (Bubela, Razgals) – 16. Jackson, 47. Múčka (Lapšanský, Ondrušek), 60. Múčka (Mamčics, Ligas)

HK Poprad: Peters (Rychlík) – Vainio, Kotvan, Drgoň, Meliško, Betker, Brincko, Jasečko, Dlugoš – Razgals, Bubela, Záborský (C) – Kukuča, Špirko, Peresunko – Paločko, Mlynarovič, Kundrik – Sokoli, Petráš, Valigura
    Trenér: Peter Mikula

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Lee, Chovan, Kozák, Hatala, Mamčics, Ligas, Laurenčík – Loggins, Johnson, Klempa – Farley, Jackson, T. Mikúš (C) – Bezúch, J. Mikúš, Faith – Lapšanský, Ondrušek, Múčka
    Trenér: Gergely Majoross

Rozhodčí: Korba, Jobbágy – Staššák, Bogdaň