Tampa – Anaheim 6:1 (kon.) | Washington – Detroit 1:3 (kon.) | New Jersey – Montreal 2:5 (kon.)
Carolina – St. Louis 4:1 (kon.) | Buffalo – Toronto 3:6 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 2:1 (kon.)
Nashville – Vancouver 5:4 (1:0 po s.n.) | Chicago – Vegas 3:2 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Philadelphia 4:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Chicago Blackhawks
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Vegas Golden Knights
Středa 22.02.2023, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Chicago Blackhawks a Vegas Golden Knights.

Hokejisté z města neonů prožívají povedenou pasáž sezony. Navzdory zraněním klíčových hráčů vyhráli posledních pět zápasů v řadě a v Západní konferenci drží první místo. Naopak Chicago je v rámci konference na předposledním místě. Poslední dva zápasy sice vyhrálo, ale má 41 bodů, stejně jako nejhorší Anaheim.

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stalock) – McCabe, S. Jones, J. Johnson, Murphy, I. Phillips, C. Jones – Kurashev, Domi, P. Kane – T. Johnson, Guttman, Raddysh – Dickinson, Lafferty, Athanasiou – Katchouk, Seney, Blackwell.

Vegas Golden Knights: Brossoit (Hutchinson) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Cotter, Eichel, Marchessault – R. Smith, W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, Stephenson, Kessel – Howden, N. Roy, Kolesar.

Zápas brzy začne.

00:01

00:05
    Zápas začal, úvodní buly pro domácí, kteří se usadili v útočném pásmu.

00:23
    Jack Johnson vypálil jako první, jeho rána z levé strany končí vedle branky.

00:50
    Keegan Kolesar se dostával do dobré střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná. Následně se píská zakázané uvolnění.

01:25
    Jason Dickinson pálil od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost.

02:00
    William Carrier se dostal do zakončení. Jeho projektil byl před brankou zblokovaný.

02:52
    Michael Amadio kombinoval se svými spoluhráči před brankou, ale do výraznější šance se on ani jeho kolegové nedostal.

03:26
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se prosazuje první střelou na branku v tomto zápase, střelou do odkryté části branky uspěl KEEGAN KOLESAR. Asistence: Nicolas Roy.
    03:26 Keegan KOLESAR - 0:1

04:06
    Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu na polovině Vegas. Domácí celek se pokouší přijít s odpovědí.

04:33
    Domácí brankář Mrázek přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Úvod zápasu vyšel lépe Vegas.

05:19
    Petr Mrázek kryje další střelecký pokus hostujících hráčů. Vegas vybojovalo buly v útočném pásmu.

05:56
    Taylor Raddysh se po bleskové akci a situaci dva na jednoho dostal do zakončení. Jeho střelu tak tak udržel brankář Vegas mezi betony. Bude se vhazovat.

06:39
    Alec Martinez ránou od modré čáry nedokázal branku ohrozit, hodně nepřesný pokus z hole obránce Vegas.

07:51
    Zakázané uvolnění domácího celku znamená, že se Golden Knights dostanou celkem snadno do útočného pásma.

08:28
    Laurent Brossoit kryje kotouč, komerční přestávka.

09:34
    Vegas pokračuje v aktivní hře a obrana soupeře musí být pozorná.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Vegas vede o jednu branku.

10:11
    William Carrier měl velkou šanci, ale Mrázek byl úspěšnější v přímém souboji. Skvělý zákrok brankáře.

10:53
    Boris Katchouk hrál hodně důrazně, vybojoval kotouč v útočném pásmu, následně pálil Sam Lafferty.

11:36
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího klubu.

12:05
    Komerční přestávka.

12:39
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Vegas propadlo v útočném pásmu, do brejku se dostal COLE GUTTMAN. Počkal si na pohyb brankáře, a pak snadno srovnal. Vegas svému soupeři cestu za vyrovnáním výrazně usnadnilo. Asistence: Tyler Johnson a Taylor Raddysh.
    12:39 Cole GUTTMAN - 1:1

13:06
    Hostující celek se po dobrém začátku zápasu nyní nemůže vůbec dostat do tempa, domácí mají převahu.

14:11

16:31
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    William Carrier – 2 min., nedovolené bránění.

17:00
    Dobře hrají domácí v přesilovce, Vegas se tak tak brání.

17:08
    Vegas dokázalo vyhodit přes všechny čáry.

17:30
    Max Domi měl obrovskou šanci, ale nedokázal trefit odkrytou část branky, hosté následně vyhodili.

18:00
    Jack Eichel vyhodil přes všechny čáry, to už zbývají z první třetiny jen dvě minuty.

18:10
    Alex Pietrangelo zblokoval střelecký pokus soupeře do ochranné sítě, bude se vhazovat.

18:32

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

19:30
    Už se pravděpodobně nic nestane v této třetině.

19:44
    Od vstřeleného gólu šla hra Vegas výrazně dolů a výsledkem je aktuální stav.

20:00

20:01

20:34
    Utkání pokračuje dál, Vegas se dostalo do útočného pásma, ale brankáře nepřekonalo.

21:23
    Vegas hraje hodně pasivně, snadno se domácí dostávají do střeleckých pozic. Andreas Athanasiou autorem další střely.

22:16
    Domácí celek hraje výrazně lépe a je střelecky aktivnější, vede 13:11.

22:35
    Taylor Raddysh se pokoušel dostat do útočného pásma, ale neuspěl. Následně domácí vyslali další střelu na branku.

23:06
    Nicolas Hague špatně rozehrál, následně pálil po chybě Vegas Brett Seney, ale minul branku.

23:31
    Vegas hraje hodně špatně, od počátku třetiny se prakticky k puku nedostalo.

24:00
    William Karlsson neměl komu přihrát, akce Vegas skončila hned ve středním pásmu.

24:23
    Petr Mrázek si poradil se střelou, kterou vyslal z dobré pozice hostující Brett Howden.

25:07
    Na ledě se strhla po zakázaném uvolnění Vegas potyčka.

25:07
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Max Domi – 2 min., hrubost.

25:16
    Vegas hraje přesilovku, ale nemůže se dostat do šance.

25:55
    Sam Lafferty měl obrovskou šanci při vlastním oslabení, ale brankář Vegas ho vychytal.

26:35
    Phil Kessel se nedostal do útočného pásma, domácí v pohodě vyhodili. Přesilovka se Vegas vůbec nedaří.

27:07

27:10
    S přehledem domácí celek přečkal oslabení, Vegas se do výraznější šance vůbec nedostalo.

27:45
    Hosté rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

28:08
    Keegan Kolesar – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

28:08

28:13
    Seth Jones rozehrává od své branky.

28:44
    Patrick Kane kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu, hokejisté Vegas se brání tlaku soupeře.

29:02
    Laurent Brossoit si poradil se střelou od modré čáry, následně jeho tým získal puk a dokázal jej vyhodit.

29:30
    Vegas šetří čas, má kotouč pod kontrolou, následně jej přes všechny čáry poslal Martinez.

30:08

30:20
    Sam Lafferty měl před sebou odkrytou část branky, ale branku netrefil.

31:07
    Connor Murphy rozehrává od své branky, následně se ale jeho tým do útočného pásma nedostal.

31:32
    Vegas přečkalo oslabení, a pak se dokázalo prosadit. Po rychlém přenesení hry se střelou v situaci dva na jednoho prosazuje JACK EICHEL. Asistence: Shea Theodore.
    31:32 Jack EICHEL - 1:2

32:45
    William Karlsson pálil, Petr Mrázek kryje jeho projektil. Komerční přestávka.

33:18
    Po vstřelené brance se aktivnější hra vrací na stranu Vegas, které ale musí myslet na obranu.

34:42
    Colin Blackwell se pokoušel dostat do zakončení, ale obrana Vegas ho výborně eliminovala a nedokázal vypálit.

35:01
    Paul Cotter se do brejku přes dobrou obranu dostat nedokázal.

35:50
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, střelecky aktivnější Vegas vede o jednu branku.

36:32
    Chicago se usadilo v útočném pásmu, ale rána od modré čáry končí výrazně vedle branky.

37:24
    Reilly Smith měl před sebou odkrytou horní část branky, ale trefil jen rameno brankáře Mrázka.

37:52
    Kotouč vypadl z hrací plochy, buly před brankou Chicaga. Komerční přestávka.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

38:33
    Alex Pietrangelo pálil, Petr Mrázek si dokázal poradit poměrně snadno.

39:07
    Laurent Brossoit kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

40:00

Vegas dokázalo ve druhé třetině ubránit oslabení, a pak se po rychlé akci dokázal prosadit Jack Eichel. Vegas vede těsně 2:1.

40:01

41:00
    Laurent Brossoit měl velkou dávku štěstí, že neinkasoval. Následně jeho tým vyhodil přes všechny čáry.

41:40
    Jack Eichel postupoval do útočného pásma, ale nepodařilo se mu to. Píská se pak ofsajd.

43:38
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější šanci čekáme.

43:55
    Paul Cotter pálil po rychlé akci, ale brankář Mrázek byl připravený.

44:38
    Andreas Athanasiou se dostával do útočného pásma, ale obrana Vegas mu mnoho prostoru nedala.

45:23
    Laurent Brossoit byl připravený a dokázal si poradit se střelou soupeře, svou druhou branku v zápase Cole Guttman zatím nevstřelil.

46:07
    Patrick Kane se dostal do brejku, ale obrana Vegas se rychle vrátila a Laurent Brossoit předvedl zákrok.

46:14
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

46:50
    Max Domi se dostal do zakončení, ale neuspěl. Obrana Vegas byla připravená a střelu zblokovala.

47:28
    Jason Dickinson se dostal do zakončení, jeho rána byla zblokovaná.

47:43
    Jack Eichel měl dobrou střeleckou pozici, ale brankář Mrázek své spoluhráče znovu podržel.

48:08
    Jack Johnson rozehrává od své branky, domácí rychle přenesli směr hry, následná rána nebyla přesná.

49:09
    Shea Theodore pálil, Petr Mrázek byl připravený a dokázal si poradit.

49:47
    Vegas rozehrává od své branky a oba kluby nyní střídají.

50:41
    Philipp Kurashev pálil od modré čáry, následně puk vypadl z hrací plochy. Komerční přestávka.

51:28
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Vegas má náskok.

52:23
    Boris Katchouk vedl útočnou akci domácího celku, ale do výraznější šance se nedostal.

52:42
    Petr Mrázek má na svém kontě další zákrok.

53:47
    Tři na jednoho obránce mířili hráči Vegas, ke střele se ale hosté nedostali.

54:10
    Jake McCabe měl obrovskou šanci, ale z mezikruží minul branku.

56:00
    Vegas mělo velkou šanci, ale Reilly Smith nedokázal překonat brankáře soupeře.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:08
    Brett Howden špatně rozehrál, hrát mohou soupeři, ale ke střele se nedostali.

57:30
    Z pohledu Chicaga ubíhá čas velmi rychle, naopak Vegas má přesně opačný pocit.

57:50
    Chicago hraje v šesti.

58:01
    Taylor Raddysh pálil, Chandler Stephenson jeho ránu tečoval do ochranné sítě nad brankou.

58:05
    Alex Pietrangelo – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

58:10
    Domácí se bleskově dostali do útočného pásma, následně Vegas vyhodilo.

59:02
    Laurent Brossoit kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Důležitý moment v závěru zápasu Vegas nyní ustálo.

59:05
    Špatná hra Vegas přispěla k tomu, že je vyrovnáno, přesilovka úspěšná a puk do branky dostal tvrdou střelou TYLER JOHNSON. Asistence: Patrick Kane a Max Domi.
    59:05 Tyler JOHNSON - 2:2

60:00

Pozdní gól srovnal zápas, Vegas vinou pasivní hry přišlo o možnost vyhrát v základní hrací době. Uvidíme prodloužení.

60:01

60:10
    Vegas má kotouč.

60:18
    Ofsajd Vegas, hra je přerušená, hosté přechod do útočného pásma nezvládli.

60:34
    Jack Eichel to udělal krásně, ale v rozhodující moment mu puk sjel z hokejky.

61:11
    Sledujeme hodně rozházený hokej, Laurent Brossoit kryje kotouč po střele Domiho.

61:41
    Chandler Stephenson po individuální akci neuspěl.

62:00
    Dvě minuty z prodloužení jsou pryč, tři zbývají.

63:00
    Vegas má kotouč pod kontrolou.

63:14
    Jack Eichel pálil, Petr Mrázek byl připravený.

63:30
    Vegas pokračuje v dobré hře a hledá cestu k brance. Trefilo tyč.

64:00
    Petr Mrázek rozehrává od své branky.

64:07
    Laurent Brossoit kryje kotouč, buly před jeho brankou. Dramatické momenty na obou koncích hrají plochy.

Patrick Kane sice kotouč dostal do branky po brejku, ale sudí zjistili po poradě s videem, že gól padl po čase. Uvidíme nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Hodně dramatický zápas bude pokračovat nájezdy.